Seiko Diver’s to linia profesjonalnych zegarków dla nurków, którą Japończycy produkują nieprzerwanie od 1965 roku. W tym czasie firma stworzyła wiele doskonale rozpoznawalnych wzór, które wyznaczały kierunek rozwoju zegarków do nurkowania. Na przestrzeni dekad marka stworzyła wiele ikonicznych modeli. Jednym z nich był produkowany tylko przez cztery lata “Samurai”.
Seiko Prospex Sea 145th Anniversary Limited Edition HBB001K1 to nowa generacja kultowego “Samuraja” - zegarka o ciekawych detalach ostrych liniach koperty i jeszcze ostrzejszych wskazówkach. Model przygotowany z okazji 145 rocznicy powstania Seiko ma srebrną tarczę i dwukolorowy, srebrno-niebieski bezel.
Powiększona koperta jest wodoszczelna do 200 metrów. Połączono ją z solidną i wygodną bransoletą, zapinaną zamkiem z przedłużeniem dla nurków. W jej wnętrzu pracuje manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem.