Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
Premiera nowej kolekcji zegarków U-Boat Darkmoon. Zobacz jak inspiracja ciemną stroną księżyca wpłynęła na zegarki

Premiera nowej kolekcji zegarków U-Boat Darkmoon. Zobacz jak inspiracja ciemną stroną księżyca wpłynęła na zegarki

2023-11-08
Włoska, słynąca z niekonwencjonalnych kreacji, marka U-Boat przedstawiła nowości z lubianej przez klientów rodziny Darkmoon. Premierowe modele przyćmiewają konkurencyjne jedyną w swoim rodzaju stylistyką. Zapraszamy do dokładniejszego ich poznania.
Logo U-boat

U-Boat - włoskie zegarki od 2000 roku

Marka U-Boat została założona w 2000 roku przez Italo Fontana. Jej siedziba znajduje się w zabytkowej i niezwykle urokliwej willi wśród wzgórz wokół miejscowości Gragnano w Toskanii. Twórca marki osobiście projektuje wszystkie modele i dogląda każdego etapu prac nad nimi, dzięki czemu są to modele pełne unikatowego charakteru, wyrażanego w ciekawych detalach lub rzadkich materiałach wykorzystanych w procesie produkcji.

Zegarki U-Boat najlepiej opisuje termin “uszyte na miarę” oraz “włoskie rzemiosło”.

Do założenia własnej marki zegarków, Italo Fontanę pchnęło odnalezienie na strychu willi szkiców dziadka - Ilvo Fontany, na których widoczne były zegarki z koronkami otoczonymi specjalną, zakręcaną osłoną, której celem była poprawa odporności na wodę. Przodek przygotował te projekty w latach czterdziestych ubiegłego wieku, na zamówienie włoskiej marynarki wojennej. Armia potrzebowała wtedy wodoszczelnych zegarków, które staną się standardowym ekwipunkiem dla pilotów. Współczesne, projektowane przez Italo modele łączą w sobie historyczną atmosferę i piękno Toskanii oraz pomysły jego dziadka Ilvo.

Czarna tarcza w zegarku U-Boat ze złotymi indeksami
Koronka po lewej stronie w zegarkach U-Boat

Mimo wojskowych korzeni, zegarki U-Boat dalekie są od surowości sprzętu dla żołnierzy. Wręcz przeciwnie - rzucają się w oczy, oferują wspaniałe i kolorowe wykończenia, a ich paski powstają z wysokogatunkowych skór, które są garbowane i zszywane ręcznie przez wprawnych rzemieślników. Nawet gumowe paski są jedyne w swoim rodzaju - miękkie i wygodne, z wystającymi ponad powierzchnię napisami U-Boat.

Cechą charakterystyczną modeli U-Boat jest koronka przeniesiona na lewą stronę koperty. Dzięki temu nawet największe modele, takie jak Chimera czy Classico, nie uwierają w wierzch lewej dłoni.

Oryginalny charakter marki sprawił, że jest ona popularna na całym świecie i chętnie wybierana przez ludzi, którzy mogą pozwolić sobie na niemal każdy zegarek - aktorów, muzyków i sportowców. Fotografom udało się uchwycić zegarki U-Boat na nadgarstkach takich sław jak Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Jeremy Clarkson czy David Beckham.
Zegarek U-Boat na rękach sławnych osób
zegarek u-boat darkmoon z zieloną tarczą

U-Boat Darkmoon - ciemna strona księżyca

Kolekcja U-Boat Darkmoon powstała z inspiracji Ziemskim Satelitą, a szczególnie jego mroczną półkulą, której nie widzimy z powierzchni planety. Zegarki rozwijają koncepcję jaką marka U-Boat przedstawiła w wypełnionych specjalnym płynem modelach Capsoil.

Księżyc wykonuje wokół Ziemi obrót synchroniczny, co oznacza, że nie widzimy około czterdziestu procent powierzchni naszego Satelity. Przez setki lat ludzie zapatrzeni w niebo zastanawiali się co kryje się po drugiej stronie Księżyca. Ich ciekawość zaspokoiła “księżycowa” faza misji Apollo 8, która rozpoczęła się 24 grudnia 1968 roku. Wtedy po raz pierwszy ludzie zobaczyli i sfotografowali odległą stronę księżyca, która wbrew polskiej nazwie, wcale nie jest skąpana w mroku.

Darkmoon, tak jak wspomniane modele Capsoil, to okrągłe zegarki z koronką umieszczoną po lewej stronie obudowy. Ich koperty zamknięte są olbrzymimi, kopulastymi szafirowymi szkłami, a tarcze wypukłe i pełne otworów. Przez te otwory swobodnie przelewa się bezbarwny olej silikonowy.

Tego rodzaju olej stosowany jest wszędzie tam, gdzie powstaje potrzeba zmniejszenia tarcia ruchomych elementów lub zabezpieczenia ich przed procesem starzenia. Chociaż wygląda on jak woda, to nie niszczy urządzeń elektrycznych i elektronicznych, takich jak na przykład precyzyjny, kwarcowy mechanizm zegarka. Zastosowany olej musi być precyzyjnie dobrany - jego lepkość musi być jak najmniejsza, inaczej mechanizm nie byłby w stanie przesuwać wskazówek, gdyż silnik krokowy napotykałby niemożliwy do pokonania opór.

Zegarki U-Boat darkmoon ze szkłem szafirowym
Zegarek U-Boat wypełniony olejek pod tarczą
Efekt wypełnienia zegarka olejem zapiera dech - wskazówki i wszystkie elementy tarczy zyskują doskonały kontrast, zdają się być większe i umieszczone tuż pod szkłem. Lepiej widoczny staje się nawet szlif, który zdobi powierzchnię tarczy. Dodatkowo, zegarek wypełniony olejem, w przeciwieństwie do tego wypełnionego powietrzem, jest w pełni czytelny pod wodą, niezależnie od tego pod jakim kątem się na niego spojrzy. W klasycznych zegarkach, gdy zanurzy się je w wodzie, pod szkłem tworzy się “lustro” uniemożliwiające sprawdzenie godziny. W zegarkach wypełnionych olejem efekt ten nie powstaje, a godzinę można odczytać zawsze.
Rozwiązanie takie jest rzadko spotykane. Znalazło zastosowanie w kilku modelach oferowanych przez jednego z niemieckich producentów zegarków dla nurków i żołnierzy oraz przez moderów, którzy przerabiają swoje zegarki na różne sposoby. Oczywiście zegarek U-Boat nie mógł być po prostu wypełniony olejem i potrzebował odrobinę autorskiego sznytu twórcy marki i projektanta, Italo Fontana. Dlatego U-Boat Darkmoon nie jest wypełniony olejem w stu procentach, w efekcie czego między tarczą i szkłem pływa efektowny “bąbelek” powietrza.
Bąbelek powietrza na tarczy w zegarku U-Boat Darkmoon
Podświetlenie SuperLumiNova w zegarku U-Boat darkmoon

Zegarki U-Boat Darkmoon Vintage

Pierwsze z nowości to zegarki nazwane Vintage. Ten dopisek wziął się z faktu, że stalowe koperty tych modeli zostały wykończone trwałą powłoką PVD, wyglądającą jak pokryty patyną brąz. Tak przygotowane obudowy wyglądają jakby miały kilkadziesiąt lat, w czasie których nabrały swojego indywidualnego charakteru.

Przygotowane zostały dwa warianty tarcz - Black Vintage i Brown Vintage. Kolory w nazwach odnoszą do tego jak wykończone zostały indeksy i wskazówki, a nie powierzchnie tarcz.

Dlatego modele 9546 i 9547, czyli Black Vintage mają złocisto-pomarańczowe tarcze z czarnymi indeksami i czarnymi wskazówkami z substancją Super-LumiNova w kolorze Old Radium. Z kolei modele o numerach referencyjnych 9548 i 9549, nazwane Brown Vintage, mają tarcze czarne, z brązowymi indeksami i czarnymi wskazówkami z luminescencyjnymi aplikacjami, również w kolorze brązowym.

Do sprzedaży trafią zegarki w dwóch rozmiarach - większy mierzący 44,8 milimetra i mniejszy o średnicy 40 milimetrów. W przypadku nowych modeli Darkmoon, mniejszy numer referencyjny z pary, opisuje większą obudowę.

Na spodzie kopert, poza grawerowanymi informacjami dotyczącymi producenta, szafirowego szkła, nazwy kolekcji czy szwajcarskiego pochodzenia zastosowanego we wnętrzu mechanizmu, pojawiły się trzy niespotykane elementy. Po pierwsze, innowacyjna pokrywa, którą można odkręcić samodzielnie, co daje dostęp do baterii i umożliwia samodzielną jej wymianę.

Na pokrywie wygrawerowano nawet model baterii, którą trzeba kupić przed przystąpieniem do operacji. Po drugie, jest tu też druga pokrywa, która służy certyfikowanym przez U-Boat zegarmistrzom podczas napraw i wymiany oleju w zegarku.

Trzeci element to indywidualny QR Code, który jest linkiem do specjalnego doświadczenia, przygotowanego przez markę dla nabywców modeli Darkmoon.

Zegarek U-Boat Darkmoon

Mniejszy zegarek połączony jest z super-trwałym paskiem z wulkanizowanej gumy w rozmiarze 20/18 milimetrów (pierwsza wartość to szerokość przy obudowie, druga to szerokość sprzączki). Większą kopertę połączono z paskiem 22/20 mm. Niezależnie od szerokości, klasyczna sprzączka została wykończona w ten sam sposób co koperta, by tworzyć z nią idealną parę.

U-Boat Darkmoon Vintage to propozycja dla klientów szukających ciekawych, nowoczesnych zegarków, jednak mających w sobie vibe zegarków sprzed kilkudziesięciu lat.

Zegarek U-Boat Darkmoon Camuflage z białą tarczą

U-Boat Darkmoon Camouflage

Wersje opisane jako Camouflage zostały wykończone w jeszcze bardziej unikatowy sposób. Ich koperty również powstały ze stali szlachetnej, na którą nałożono powłokę PVD. Jednak dzięki wykorzystaniu wielu warstw tej powłoki, obudowę pokrywa odważny wzór wojskowego kamuflażu. To na pewno pierwszy tak wykończony zegarek, który możecie państwo kupić w ZEGAREK.NET, a być może również pierwszy taki w historii luksusowych czasomierzy.

Także i modele Darkmoon Camouflage dostępne są z dwoma opcjami tarcz i w kopertach o dwóch rozmiarach.

Zegarek męski U-Boat Darkmoon Camouflage Grey Curve z szarą tarczą, czarnymi indeksami i całkowicie czarnymi wskazówkami ma numer referencyjny 9550. Z kolei pasujący do niego model unisex, w kopercie o średnicy 40 milimetrów oznaczono numerem 9551.

Drugiemu wariantowi tarczy - o czarnej powierzchni, szarych indeksach i wskazówkach - sprzedawane będą pod referencjami 9552 i 9553. Podobnie jak w opisanych wyżej wariantach, niższa liczba oznacza zegarek w większej kopercie.

Unikalny wzór kamuflażu sprawia, że ten wariant Darkmoon z pewnością nie jest zegarkiem dla każdego, jednak dla osób odważnych będzie odważnym i prawdziwie unikalnym dodatkiem.

Dwie tarcze w zegarku U-Boat Darkmoon Camuflage
Zegarek U-Boat Darkmoon Black PVD

Darkmoon Black PVD - klasyczny all black

Do oferty dołączają też dwa zegarki w stylistyce all black. Ich koperty są stalowe i wykończone czarną powłoką PVD. Czarne tarcze mają szare oznaczenia, a jedynym akcentem kolorystycznym przełamującym kolorystykę stealth, jest czerwony napis “Darkmoon Working Between 0℃/60℃”.

Numery tych modeli to 9544 (koperta 44,8 milimetra) oraz 9545 (koperta 40 milimetrowa).

Szwajcarskie mechanizmy Ronda

Sercem modeli Darkmoon są szwajcarskie mechanizmy kwarcowe Ronda 712. To klasycznie wykonane, w pełni naprawialne kalibry oferujące niezwykle długą pracę bez potrzebny wymiany baterii. W ich konstrukcji wykorzystano 5 kamieni łożyskujących, które zapewniają ich długowieczność. Długi czas pracy między zmianami ogniw jest niezwykle ważny w modelach wypełnionych olejem. Chociaż nie powoduje on zwarć i uszkodzeń elektroniki wbudowanej w mechanizm, to stawia on wskazówkom większy opór niż powietrze. Dlatego zegarki Darkmoon wymagają wymiany baterii odrobinę częściej niż, deklarowane przez producenta mechanizmów, pięć lat.
Na szczęście, można to zrobić samemu - dekielek umożliwiający dostęp do mechanizmu można łatwo odkręcić i zakręcić przy pomocy monety.
Mechanizm Ronda 712
Szkło szafirowe w zegarku U-Boat

Spektakularne szkło w zegarku U-Boat Darkmoon

Włoski producent zastosował w swoich zegarkach szkła szafirowe, w kopulastym kształcie sprawiającym że do zegarka można zaglądać pod dużym kątem.

Szafirowe szkło jest niemal całkowicie odporne na zarysowania - niewiele jest twardszych od niego minerałów, a jednym z nich jest diament. Dodatkowo jest ono czyste chemicznie, co powoduje, że jest idealnie przejrzyste. Tego rodzaju szkiełko zapewnia, że nawet po latach od zakupu, U-Boat Darkmoon będzie doskonale czytelny. W chwili obecnej nie ma lepszego materiału do produkcji szkieł luksusowych zegarków.

Zegarek U-Boat Darkmoon - o czym należy pamiętać

Warto też pamiętać, że Darkmoon to wyrób wymagający od właściciela odrobinę większej uwagi niż standardowy zegarek kwarcowy. Fakt, że koperta wypełniona jest płynem sprawia, że zegarek nie nadaje się do noszenia gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 0℃ lub w warunkach, gdy koperta mogłaby nagrzać się do temperatury przekraczającej 60℃. W pierwszym przypadku olej może zgęstnieć i stawiać mechanizmowi opór doprowadzający do błyskawicznego wyładowania baterii, zaś w drugim ciśnienie we wnętrzu zegarka mogłoby wzrosnąć tak bardzo, że uszkodziłoby cały zegarek.

Dlatego nie można zegarka U-Boat Darkmoon zostawiać w oświetlonych letnim słońcem miejscach, jak na przykład wnętrze samochodu, ani zabierać go na stok narciarski.

Zegarek U-Boat Darkmoon z czarną tarczą
Męski zegarek U-Boat Darkmoon z czarną tarczą na skórzanym pasku

Dla kogo U-Boat Darkmoon?

Mocny i wyrazisty styl, nietuzinkowe wykończenia i spore rozmiary sprawiają, że U-Boat Darkmoon jest propozycją dla prawdziwych indywidualistów. Takich, którzy mają odwagę wyrażać swój styl zawsze i w każdych warunkach, niezależnie od okazji, pory roku czy pogody.

Modele Vintage mogą spodobać się klientom szukającym trwałych, nowoczesnych zegarków, skrywających ducha modeli produkowanych w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku, które nadgryzł już ząb czasu.

Wersje Camouflage zostały wykończone fantastycznym wzorem, a docenią go pasjonaci militariów i ludzie kochający streetwear. Tak wyszukane zegarki będą dla ich stylizacji przysłowiową wisienką na torcie.

Darkmoon w czarnym PVD przypadnie do gustu wszystkim, dla których stylistyka all black jest jedyną atrakcyjną i prawdziwie męską opcją w zegarku naręcznym. Te czarne modele są zaskakująco uniwersalne - potrafią się świetnie wtopić w stylizację ze skórzaną kurtką czy jeansową koszulą albo stać się widoczne, wręcz krzykliwe przy białej, doskonale skrojonej koszuli.

Dekiel w zegarku U-BOAT Darkmoon
Zegarek U-Boat Darkmoon Vintage

Modele Darkmoon w rozmiarze 40 milimetrów są od zawsze chętnie wybierane przez kobiety, które chcą posiadać “zegarek duży, taki jak męski”, jednak nie odpowiada im oferta modeli od projektantów odzieży.

Zegarek U-Boat Darkmoon może być wspaniałym prezentem gwiazdkowym lub urodzinowym, dla osoby o nieprzeciętnej osobowości i charyzmie lub takiej, która zawsze wybiera odważne stylizacje.

Włoskie zegarki U-Boat w ZEGAREK.NET

Nowe modele U-Boat Darkmoon są już dostępne u producenta i lada dzień powinny pojawić się w ofercie sklepu ZEGAREK.NET. Wszystkich zainteresowanych ich zakupem zapraszamy do kontaktu w celu sprawdzenia dostępności interesującej wersji kolorystycznej i rozmiarowej oraz ewentualnego zamówienia swojego egzemplarza.