Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Casio Casiotron TRN-50 - limitowana edycja na 50-lecie marki Casio

Casio Casiotron TRN-50 - limitowana edycja na 50-lecie marki Casio

2024-02-19
Casio świętuje w tym roku pięćdziesiątą rocznicę wyprodukowania pierwszego zegarka. Z tej okazji do butików i sklepów internetowych oferujących wyroby japońskiej marki trafi wyjątkowa edycja limitowana. Zapraszamy do poznania Casio Casiotron TRN-50

Casio - historia

Chociaż pierwszy zegarek Casio ujrzał światło dzienne dokładnie pięćdziesiąt lat temu, w 1974 roku, to sama firma została założona już w roku 1946. Jej twórcą był Kashio Seisakujo. Początkowo, Kashio wytwarzał obrączkę, która pozwalała palić papierosa i mieć wolne palce. W Japonii, gdzie papierosy były modne i świadczyły o zaradności i statusie społecznym mężczyzny, yubiwa zrobiła błyskawiczną karierę.

W 1949 roku Kashio i jego trzej bracia wzięli udział w tokijskiej wystawie przemysłowej, gdzie zobaczyli elektryczne kalkulatory - absolutną nowość, która pozwalała szybko (jak na ówczesne standardy) obliczać wiele działań i znacząco przyspieszała pracę. Te prezentowane na ekspozycji były importowane. To doprowadziło braci do podjęcia decyzji o przygotowaniu własnego, całkowicie japońskiego kalkulatora elektrycznego. Ten ostatecznie ujrzał światło dzienne w 1957 roku. Model 14-A był tak naprawdę biurkiem z funkcją liczenia. Ważył około 140 kilogramów, a za równowartość jego ceny można było kupić samochód.

Pierwszy kalkulator elektryczny Casio 1957 rok
24h
Casio Vintage DBC-32D -1AES DBC-32D-1AES
349,00 zł314,00 zł
Casio Vintage DBC-32D -1AESDBC-32D-1AES
(2)
Bestseller
24h
Casio Vintage Vintage Edgy CA-500WE-1AEF
24h
Casio Vintage OLDSCHOOL MANISH COLOR CA-53WF-1BEFCasio Vintage OLDSCHOOL MANISH COLOR CA-53WF-1BEF - hover
24h
Casio Vintage DBC-32 -1AES DBC-32-1AES
299,00 zł269,00 zł
Casio Vintage DBC-32 -1AESDBC-32-1AES
Bestseller

Firma skupiła swoją uwagę na produkcji kalkulatorów, a z czasem stała się światowym liderem ich produkcji. Klienci mogli kupić proste kalkulatory kieszonkowe lub do używania na biurku, a inżynierowie i naukowcy sięgnąć po zaawansowane kalkulatory naukowe. Zarówno jedne i drugie są nadal produkowane.

W 1969 roku Seiko zaprezentowało pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1972 amerykański Hamilton przedstawił światu pierwszy zegarek elektroniczny. Ludzie ówcześnie tworzący Casio uważnie śledzili rynek elektroniki i gdy tylko pojawił się pierwszy zegarek cyfrowy, podjęli decyzję o przygotowaniu własnej jego wersji.

Pierwszy zegarek Casio Casiotron z 1974 roku

Po dwóch latach - w 1974 roku - do sprzedaży wprowadzony został Casio Casiotron, zegarek prawdziwie przełomowy. Doświadczenia w produkcji kalkulatorów i wykorzystaniu ekranów ciekłokrystalicznych pozwoliły Japończykom zająć pozycję lidera również w kategorii zegarków cyfrowych. Rok 1983 przyniósł premierę kolejnego przełomowego wyrobu - zadebiutował wtedy Casio G-Shock DW-5600, który był pierwszy na świecie wstrząsoodpornym zegarkiem. Konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, by nowy model mógł przetrwać upadek z wysokości 10 metrów, towarzyszyć właścicielowi podczas nurkowania i działać przez wiele lat bez potrzeby wymiany baterii.

Casio Computer Company Limited przygotowało pierwszy w historii zegarek wyposażony w nawigację satelitarną GPS. Model Pro Trek Satellite Navi GPS wyprzedzał wszystko co było ówcześnie oferowane na rynku i dał początek tak popularnym dziś outdoorowym smartwatchom.

Dzisiejsza oferta Casio obfituje w przystępne cenowo zegarki, wśród których każdy może wybrać coś dla siebie. Są tu odporne G-Shocki, zegarki ProTrek dla osób kochających wędrówki, modele sterowane radiowo i oszczędne, klasyczne modele dla tych, którzy od zegarka oczekują “jedynie” prezentacji informacji o aktualnej godzinie.
24h -40%
G-SHOCK G-SQUAD Matchday: Inside FC Barcelona GBD-H1000BAR-4ER
2.999,00 zł1.799,00 zł
Casio G-SHOCK G-SQUAD Matchday: Inside FC BarcelonaGBD-H1000BAR-4ER
(2)
Sale Edycja specjalna
24h
Casio MTP-E173BL-1AVEF
349,00 zł314,00 zł
Casio MTP-E173BL-1AVEF
(5)
Bestseller
24h
G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST-B100GB-1A9ER
2.199,00 zł1.979,00 zł
Casio G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNCGST-B100GB-1A9ER
(4)
Bestseller
24h
G-SHOCK GRAVITYMASTER GW-3000M-4AERG-SHOCK GRAVITYMASTER GW-3000M-4AER - hover
1.419,00 zł1.244,00 zł
Casio G-SHOCK GRAVITYMASTERGW-3000M-4AER
(25)
Bestseller
24h
G-SHOCK G-STEEL GST-W110-1AER
1.259,00 zł1.133,00 zł
Casio G-SHOCK G-STEELGST-W110-1AER
(25)
Bestseller
24h -20%
G-SHOCK Big Bang GA-100-1A1ERG-SHOCK Big Bang GA-100-1A1ER - hover
569,00 zł455,00 zł
Casio G-SHOCK Big BangGA-100-1A1ER
(152)
Bestseller

Casio Casiotron 1974 - pierwszy elektroniczny zegarek z kalendarzem

Casiotron Casio, który wprowadzono do sprzedaży w 1974 roku, był pierwszym zegarkiem elektronicznym - czyli takim, który prezentuje godzinę za pomocą cyfr arabskich wyświetlanych na ekranie, wyposażonym w kalendarz.

Wcześniej produkowano już kwarcowe zegarki ze wskazaniem dnia miesiąca, jednak wymagały one, by właściciele pierwszego dnia miesiąca “zresetowali kalendarz”, aby ten liczył dni od nowa. W modelu Casiotron QW02 datownik działał w sposób bliższy temu co znamy dziś - automatycznie zmieniał datę z 30 na 1 w wymagających tego miesiącach.

Zegarek Casio Casiotron QW02 z elektronicznym kalendarzem
pierwszy zegarek casio casiotron z elektronicznym wyświetlaczem

Oryginalny zegarek Casio QW02 oferował okrągłą kopertę z ekranem LCD po środku. Wyświetlacz otaczała zdobiona powierzchnia, która zależnie od modelu mogła być zarówno srebrna, jak kolorowa - na przykład zielona lub niebieska. Delikatny pierścień wokół tarczy był błyszczący i żłobkowany, dzięki czemu pięknie rozpraszał światło.

Pozbawiona uszu obudowa miała przycisk w okolicy godziny trzeciej trzydzieści i dwa kolejne, ukryte na wysokości godzin ósmej i dziesiątej. Bransoleta miała cienkie, zwężające się w kierunku zapięcia ogniwa.

Zegarek prezentował wysoką jakość wykonania i oferowany był w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż produkty amerykańskiego Hamiltona. To sprawiło, że Casiotron sprzedawał się doskonale. Nawet współcześnie, pięćdziesiąt lat później, można kupić na aukcjach używane egzemplarze, które są w pełni sprawne. W niektórych egzemplarzach ekrany zaczynają blednąć, co jest niestety nieodwracalnym zjawiskiemi wynikającym z tego, w jakim procesie technologicznym zostały przygotowane.

Casio Casiotron - edycja limitowana z okazji pięćdziesięciolecia

Powstanie jedynie 4000 sztuk modelu Casio Casiotron TRN-50-2AER. Każdy z egzemplarzy nowego modelu otrzyma grawerunek prezentujący jego numer seryjny w formacie xxxx/4000. Na pierwszy rzut oka nowość jest po prostu ponownie przygotowanym zegarkiem z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak to tylko złudzenie.

Chociaż 4000 sztuk to naprawdę dużo, jak na zegarkową limitację, to warto zdać sobie sprawę ze skali firmy Casio. Rok w rok marka produkuje ponad trzydzieści trzy miliony zegarków, które trafiają na rynki w zdecydowanej większości krajów świata. W tej skali cztery tysiące egzemplarzy to kropla w morzu. Dlatego nowy Casiotron to bardzo interesująca propozycja dla kolekcjonerów, którzy chcieliby rozbudować kolekcję o coś naprawdę wyjątkowego.

Jednocześnie, kilka ostatnich edycji limitowanych, jakie Casio wprowadziło na rynek, cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, ze zegarki błyskawicznie zniknęły z rynku, a gdy pojawiały się na sprzedaż w portalach z ogłoszeniami i aukcjami, osiągały ceny wyższe niż detaliczne.

Zegarek Casio Casiotron TRN-50-2AER nowy zegarek casio
Zegarek Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary z okragłą kopertą

Ten sam, jednak nie taki sam - Casio Casiotron

Zaprezentowany właśnie model o numerze referencyjnym TRN-50-2AER jest wierny stylistyce oryginału, jednak gdy pozna się go bliżej, różnice stają się doskonale widoczne. Premierowy czasomierz to wyraz nieustannego dążenia marki Casio do ulepszania zegarków elektronicznych, które są jej flagowym wyrobem. Projektanci starali się zmienić jedynie to, co zmiany wymagało, a pozostałe elementy zegarka ulepszyć. Ogromną wagę przyłożyli też do tego, by zegarek był modelem luksusowym - zarówno pod mineralnym szkiełkiem, jak i na kopercie znaleźć można wiele precyzyjnie wykonanych zdobień i różnorodnych faktur.

Premierowy wyrób zachował okrągły kształt z otoczonym żłobkowanym bezelem i kolorową tarczą, centralnym ekranem. Koperta, tak jak pięćdziesiąt lat temu, nie ma uszu, a bransoleta jest z nią zintegrowana.

Z widocznych różnic - współczesny model ma cztery przyciski - przy godzinach drugiej, czwartej, ósmej i dziesiątej.

Odrobinę zmieniony został też wyświetlacz, co podyktowane było znacznie rozszerzoną funkcjonalnością nowego modelu względem tego z lat siedemdziesiątych. Pierwszy model prezentował godziny, minuty i dzień tygodnia. W nowym zegarku zawsze wyświetlane są godziny, minuty, sekundy, nazwa dnia tygodnia, numer miesiąca i jego dnia, a także informacja o aktywnych funkcjach zegarka, na przykład budziku.

Ponad ekranem znalazło się logo producenta, poniżej stylizowany napis Casiotron i Japan. Powierzchnię wokół wyświetlacza zdobi szaro-niebieski, horyzontalny wzór. Poziome linie są najjaśniejsze na wysokości godzin trzeciej i dziewiątej, a znacznie ciemniejsze przy dwunastej i szóstej.

Napis Casiotron u dołu tarczy zegarka Casio TRN-50-2AER
dekiel w Zegarku Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary

Gdy obróci się zegarek, oczom ukazuje się pełen informacji dekiel, kojarzący się z najbardziej zaawansowanymi modelami japońskiego producenta. W pierwszym modelu był on gładki i wyposażony w łatwą do odkręcenia zatyczkę, osłaniającą gniazdo baterii.

Spodnia, zakręcana pokrywa w Casio TRN-02-2A zdradza sporą część możliwości nowoczesnego wariantu Casiotron - są na nim oznaczenia informujące o obecności łączności Bluetooth, Multiband 6 czyli możliwości synchronizacji z nadawanym radiowo wzorcem czasu, a także o Tough Solar - ładowaniu słonecznym zapewniającym zegarkowi samowystarczalność.

Kolejna różnica to precyzyjnie wykonana bransoleta z pełnych ogniw. Zegarki Casio z lat siedemdziesiątych oferowane były z bransoletami dość niskiej jakości. Było to podyktowane faktem, że producent chciał oferować je w konkurencyjnej cenie. Ta w najnowszym zegarku jest perfekcyjnie wykończona - łączy elementy matowe po bokach i polerowane na środku, a sposoby obróbki metalu płynnie się zmieniają, zupełnie tak samo jak na kopercie. Do zapinania na nadgarstku służy ponadczasowe, sportowe zapięcie. Posiada ono mikroregulację wymagającą użycia prostego narzędzia do teleskopów i pasków. Otwiera się je poprzez wciśnięcie dwóch przycisków.
bransoleta w Zegarku Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary

Obudowa ma średnicę 39,1 milimetra i 42,7 milimetra wysokości - dokładnie tyle samo co w przeszłości. Różnicą jest zmniejszona grubość koperty - ta wynosi 12,3 milimetra, czyli dzisiejszy wariant jest o 0,3 milimetra szczuplejszy od pierwowzoru. Waga zegarka z bransoletą o pełnym zestawie ogniw to 111 gramów.

Japoński producent zadbał o wodoszczelność - określona jest teraz na 50 metrów. Kopertę od wierzchu zamyka szkło mineralne, co jest wyrazem poszanowania dla oryginalnego modelu.

Jakie funkcje ma nowe Casio Casiotron?

Podobnie jak inne zegarki elektroniczne Casio, Casiotron wskazuje godziny, minuty i sekundy czasu bieżącego. Prezentuje również dzień tygodnia, dzień miesiąca i numer miesiąca. Co ciekawe, nazwy dni tygodnia mogą być wyświetlane w jednym z sześciu języków. Czas może być wyświetlany w trybie 12 lub 24 godzinnym, a dodatkowo właściciel może wybrać format w jakim będzie prezentowana informacja o dacie. Kalendarz będzie wskazywał właściwe informacje aż do 2099 roku.
Zegarek Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary z wieloma funkcjami

To oczywiście wyłącznie funkcje dotyczące tego co i jak prezentowane jest na wyświetlaczu. Poza tym zegarek oferuje również wygodny w użyciu czas światowy, stoper, minutnik i alarm.

Czas światowy to funkcja pozwalająca wybrać jedno z 39 miast reprezentujących strefy czasowe, a dodatkowo czas UTC. Zmieniając strefę w zegarku, ten może dokonać automatycznej korekty uwzględniającej czas letni i zimowy.

Stoper pozwala mierzyć z dokładnością do 1/100 sekundy, przez maksymalnie godzinę. Jeśli obserwowane wydarzenie jest dłuższe, to pomiar może trwać do 23 godzin, 59 minut i 59 sekund, jednak nie będzie uwzględniał setnych części sekundy.

Korzystając z funkcji alarmu można zaprogramować aż 5 budzików i uruchomić dźwięk sygnalizujący wybicie każdej pełnej godziny oraz “piśnięcia” towarzyszące korzystaniu z przycisków funkcyjnych. Minutnik daje możliwość odliczenia od 24 godzin.

Czytelność w nocy zapewnia podświetlenie LED Casio Super Illuminator, które może pracować w trybie automatycznym. Białe podświetlenie może zapalać się na dwie lub cztery sekundy - zmiany można dokonać w menu zegarka.

Oszczędzanie energii wygasza ekran zegarka, gdy ten znajduje się przez dłuższy czas w całkowitych ciemnościach. Zegarek Casio TRN-50-2AER automatycznie wznawia prezentację godziny, gdy zostanie ponownie oświetlony. Akumulator pozwala na 11 miesięcy pracy w trybie zegarka, bez potrzeby ponownego wystawienia na światło. Gdy zegarek jest przechowywany w ciemnościach i przełączy się w tryb oszczędzania energii, czas pracy wydłuża się aż do 22 miesięcy.

Zegarek Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary z podświetleniem LED Casio Super Illuminator
Ładowanie solarne zegarka Casio casiotron TRN-50-2AER

Nowy Casio Casiotron TRN-50-2AER jest samowystarczalny - producent wyposażył go w autorską technologię zasilania solarnego Tough Solar. Jest ona niezwykle wydajna i umożliwia ładowanie akumulatora z każdego źródła światła - naturalnego, ledowego, a nawet jarzeniowego. Chociaż najbardziej efektywne jest ładowanie przez ekspozycję na promienie słoneczne w bezchmurny dzień, to nosząc zegarek każdego dnia i nie chowając go do pudełka, można nigdy nie zobaczyć informacji o niskim stanie akumulatora.

Model Casiotron TRN-50-2AER wyposażono w komunikację Bluetooth, pozwalającą zarządzać funkcjami zegarka z poziomu smartfona, a dodatkowo umożliwia synchronizację wskazywanego na tarczy czasu z sygnałem wzorcowym, nadawanym przez sieć telefonii komórkowej.

Dla zapewnienia maksymalnej precyzji wskazań, inżynierowie Casio dodali do zegarka również technologię Multi Band 6. Dzięki niej zegarek odbiera nadawany radiowo sygnał czasu, niezależny od tego rozpowszechnianego przez operatorów telefonii.

Łączność Bluetooth w Casio Casiotron

Zastosowanie technologii Bluetooth w dzisiejszej, limitowanej wersji Casio Casiotron sprawia, że można z łatwością wykorzystać wszystkie funkcje i mieć pewność, że wskazywana na ekranie godzina jest aktualna. Producent przygotował specjalną aplikację Casio Watches, która jest dostępna za darmo w sklepach z aplikacjami Google Play Store i Apple App Store. Po zainstalowaniu jej i sparowaniu z nią zegarka, właściciel ma możliwość zmieniania ustawień - na przykład wyboru strefy czasowej, bez potrzeby dotykania zegarka.

Dodatkowo, funkcja Mobile Link automatycznie, kilka razy w ciągu dnia, sprawdza czy zegarek wskazuje dokładny czas. Jeśli różni się on od czasu rozpowszechnianego przez operatorów komórkowych, to wykonywana zostaje korekta. Połączony z telefonem zegarek może pomóc znaleźć smartfon wciśnięty między poduszki kanapy - wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik i w telefonie uruchomi się głośny alarm, który pomoże go znaleźć.

Zegarek Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary z aplikacją mobilną na bluetooth
Zegarek Casio Casiotron TRN-50-2AER odbierający fale radiowe

Multiband 6 w Casiotron TRN-50-A2

Na półkuli północnej Casiotron, w kwestii dokładności, ma jeszcze jednego “asa w kopercie”. Jest zdolny odbierać nadawany radiowo sygnał zawierający wzorzec czasu, ustalany w oparciu o super-dokładny zegar atomowy. Teoretyczna dokładność tej technologii to 1 sekunda błędu na 100 000 lat. System musi być tak dokładny, ponieważ korzystają z niego między innymi koleje, gdzie nie ma miejsca na błąd, ponieważ ten mógłby doprowadzić do wypadku.

Zegarek 5 lub 6 razy w ciągu doby odbiera sygnał i koryguje wskazania. Ilość korekt zależna jest od regionu - w Chinach jest ona rzadsza.

Casio Casiotron - praktyczny, samowystarczalny, bardziej ekologiczny

Bogata lista funkcji, łączność Bluetooth i synchronizacja z radiowym sygnałem czasu, wymagają dużych ilości energii. Dlatego Casiotron jest zasilany z niewyczerpanego źródła energii - światła. Japończycy bardzo udoskonalili tę technologię, ponieważ chcą by ich wyroby miały możliwie jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Żywotność akumulatora w zegarku solarnym określana jest na 10+ lat. W praktyce oznacza to, że gdyby zegarek korzystał ze zwykłej baterii, to trzeba by w nim wymienić baterię 2, 3 lub nawet 4 razy, w czasie, gdy jeden akumulator nadal jest sprawny. Każdego roku wymienianych są dziesiątki milionów baterii, które wymagają specjalistycznego procesu, by zostać zneutralizowane i wykorzystane ponownie. Zastosowanie wystarczających na dłużej akumulatorów pozwala zmniejszyć skalę problemu, jakim jest utylizacja baterii zegarkowych.
Wytrzymała bateria w Zegarku Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary
Zegarek Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary pudełko na zegarek

Pudełko nowego zegarka Casio TRN-50-2AER chociaż niezwykle atrakcyjne, może zostać poddane procesowi recyklingu. Papierowe pudełko w srebrno-czarnych barwach kryje atrakcyjnie zaprezentowany zegarek, wszystkie dokumenty oraz prosty, materiałowy woreczek do przechowywania zegarka lub wykorzystania w podróży.

Kolekcjonerzy z pewnością zachowają opakowanie, jednak zdecydowanej większości użytkowników nie będzie ono nigdy potrzebne i zazwyczaj kończy swój żywot w śmietniku. Dlatego dobrze, że producent zadbał o to, by mogło zostać przetworzone.

Casio Casiotron - powrót do przeszłości

Najnowszy zegarek Casio to prawdziwy powrót do przeszłości. Dzięki niemu nie trzeba znać żadnego szalonego naukowca, który zbuduje wehikuł czasu w oparciu o futurystycznie wyglądający samochód. Wystarczy kupić jeden z 4000 egzemplarzy modelu Casiotron i cieszyć się pełnią stylistyki lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Fakt, że producent praktycznie nie zmienił kształtów i rozmiarów obudowy sprawia, że jest to jedna z wierniejszych reedycji zegarków sprzed pięćdziesięciu lat, jakie można obecnie kupić. Spodoba się to Klientom, którzy pamiętają lata siedemdziesiąte, posiadali jeden z przeszłych modeli Casiotron lub urodzili się w 1974 roku. Tak, premierowy, limitowany zegarek jest świetnym pomysłem na zegarek urodzinowy - nie wszyscy Klienci chcą lub mają umiejętności kupić zegarek pochodzący z roku, gdy się urodzili, a Casiotron chociaż wyprodukowany dziś, jest z rokiem 1974 ściśle powiązany.

Zegarek męski Casio Casiotron Re-creation Casio 50th anniversary - powrót do przeszłości
Zegarek Casio Casiotron TRN-50-2AER dla kolekcjonerów

Referencja TRN-50-2AER to gratka dla kolekcjonerów - to prawdziwie unikatowy zegarek, wyprodukowany przez jednego z największych producentów zegarków na świecie, a dodatkowo ściśle limitowany. Może on być doskonałą ozdobą kolekcji osoby, która ma otwarty umysł i wie, że wysokiej klasy zegarmistrzostwo to nie tylko ekstremalnie drogie zegarki mechaniczne, ale też doskonałe, wygodne i dopracowane zegarki kwarcowe.

Casiotron Casio może być też doskonałym prezentem dla młodej osoby, która interesuje się modą i szuka nietuzinkowych dodatków, które udoskonalą jej stylizacje. Z resztą kolekcja Casio Vintage jest wśród takich indywidualistów bardzo popularna. Jednak Casiotron to wyrób z innej ligi - wykończony w sposób luksusowy i oferujący funkcje niedostępne w tańszych modelach Vintage.

Jesteśmy pewni, że każdy kto planuje kupić limitowany, rocznicowy model Casio Casiotron, będzie zachwycony tym jak uchwytuje on wszystkie najważniejsze osiągnięcia pięćdziesięciu lat istnienia zegarków Casio i jak wprowadza zegarek elektroniczny do kategorii zegarków premium.

Casio Casiotron w ZEGAREK.NET

Wszystkich zainteresowanych zakupem Casiotron TNR-50-2A, zapraszamy do śledzenia dostępności w naszym sklepie internetowym. Zegarek dostępny jest jedynie w 4000 egzemplarzach, więc wskazany jest pośpiech w podejmowaniu decyzji o jego zakupie. Dodatkowo, przypominamy, że sklep internetowy Zegarek.net jest oficjalnym sprzedawcą zegarków Casio. Oznacza to, że każdy zakupiony u nas zegarek jest oczywiście oryginalny i objęty gwarancją 3+3 lata. Zakupiony model posiada trzyletnią gwarancję producenta, którą można przedłużyć dokonując przelewu w kwocie 40 złotych, na konto dystrybutora zegarków Casio i zachowując potwierdzenie operacji. Cały proces jest bardziej szczegółowo opisany w dołączonej do zegarka karcie gwarancyjne.

Sprawdź pozostałe zegarki japońskiej marki Casio:

24h -40%
G-SHOCK G-SQUAD Matchday: Inside FC Barcelona GBD-H1000BAR-4ER
2.999,00 zł1.799,00 zł
Casio G-SHOCK G-SQUAD Matchday: Inside FC BarcelonaGBD-H1000BAR-4ER
(2)
Sale Edycja specjalna
24h
Casio MTP-E173BL-1AVEF
349,00 zł314,00 zł
Casio MTP-E173BL-1AVEF
(5)
Bestseller
24h
G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNC GST-B100GB-1A9ER
2.199,00 zł1.979,00 zł
Casio G-SHOCK G-STEEL BLUETOOTH SYNCGST-B100GB-1A9ER
(4)
Bestseller
24h
G-SHOCK GRAVITYMASTER GW-3000M-4AERG-SHOCK GRAVITYMASTER GW-3000M-4AER - hover
1.419,00 zł1.244,00 zł
Casio G-SHOCK GRAVITYMASTERGW-3000M-4AER
(25)
Bestseller
24h
G-SHOCK G-STEEL GST-W110-1AER
1.259,00 zł1.133,00 zł
Casio G-SHOCK G-STEELGST-W110-1AER
(25)
Bestseller
24h -20%
G-SHOCK Big Bang GA-100-1A1ERG-SHOCK Big Bang GA-100-1A1ER - hover
569,00 zł455,00 zł
Casio G-SHOCK Big BangGA-100-1A1ER
(152)
Bestseller
24h
G-SHOCK G-SHOCK MUDMAN GW-9500-1ER
24h -20%
G-SHOCK MASTER OF G GW-7900B-1ERG-SHOCK MASTER OF G GW-7900B-1ER - hover
969,00 zł775,00 zł
Casio G-SHOCK MASTER OF GGW-7900B-1ER
(3)
Bestseller
24h
G-SHOCK RANGEMAN GW-9400-1ERG-SHOCK RANGEMAN GW-9400-1ER - hover
1.299,00 zł
Casio G-SHOCK RANGEMANGW-9400-1ER
(43)
Nowość

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.