Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Największe europejskie targi zegarków - Targi Inhorgenta w Monachium - będziemy tam!

Największe europejskie targi zegarków - Targi Inhorgenta w Monachium - będziemy tam!

2023-02-15
Targi Inhorgenta w Monachium to obecnie najważniejsze europejskie targi zegarków i jubilerstwa. Od momentu problemów z organizacją Baselworld, targi Inhorgenta przejęły status głównych w branży jubilersko-zegarmistrzowskiej. Już za kilka dni ruszamy do Niemiec, by szukać inspiracji i nowych zegarków, które zaoferujemy naszym Klientom

Targi Inhorgenta - indywidualność, inspiracja i innowacje

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24 - 27 lutego, w budynkach Messe München GmbH (MM). To niesamowicie nowoczesne, a jednocześnie jedno z największych centrów targowych na świecie. Organizatorzy Inhorgenta zapowiedzieli, że tegoroczna edycja będzie pod każdym względem większa niż ubiegłoroczna, która zgromadziła 732 wystawców z 33 krajów, zajmujących 55 500 metrów kwadratowych powierzchni. W targach wzięło udział ponad 15 000 przedsiębiorców z 81 krajów świata! Hasło targów utworzono z trzech słów: indywidualność, inspiracja i innowacje. Ma ono symbolizować to, że targi mają wspierać indywidualizm i kreatywność twórców, dzięki czemu mają wpływ na przyszłość luksusowych wyrobów jakimi bez wątpienia są zegarki i biżuteria.
Targi w Monachium Inhorgenta 2023
Relacja z targów w Monachium 2022
To właśnie w czasie takich targów jak Inhorgenta producenci prezentują najnowsze pomysły, które konsultują ze swoimi partnerami biznesowymi. Te często wielogodzinne rozmowy mają wpływ na to, czy producenci podejmą decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży nowego wzoru, czy pozostanie on jedynie koncepcją, która przykuwała uwagę podczas wystawy.

Inhorgenta - targi od 1973 roku

Monachijskie targi zegarków i biżuterii organizowane są od 1973 roku. Obecnie, targi mają formę otwartą dla widzów, którzy nie są związani zawodowo z zegarkami i jubilerstwem.

Bilet dzienny kosztuje aktualnie 29 Euro, a za wejściówkę dwudniową trzeba zapłacić 37 Euro. Dla najbardziej wytrwałych przygotowano wejściówkę czterodniową, której cena to 45 Euro. Bilety można nabyć on-line, za pośrednictwem strony internetowej targów Inhorgenta.

Bilety na targi w Monachium Inhorgenta
Biżuteria na targach w Monachium 2022

Tegoroczna edycja została podzielona na sześć sektorów, w trzech halach wystawowych:

  • A1 - prezentacja producentów zegarków,
  • A2 - w tej sekcji prezentują się firmy oferujące wyposażenie warsztatów zegarmistrzowskich, pracowni jubilerskich i butików,
  • B1 - fine jewelry - tu zaprezentują się twórcy luksusowej biżuterii, często produkowanej w pojedynczych egzemplarzach,
  • B2 - w tej części można zobaczyć biżuterię dobrą na każdy dzień i zapoznać się z trendami sezonu,
  • C1 - Carat - każdy producent biżuterii potrzebuje kamieni szlachetnych, znajdzie je właśnie w tej sekcji,
  • C2 - w tej części prezentowana będzie biżuteria nowoczesna, a wielu wystawców to młodzi twórcy.
Chętnym do przekonania się jak wyglądają targi i poczucia tej specyficznej atmosfery polecamy zaplanować dwudniową wizytę. Wtedy będzie można spokojnie i bez męczącego pośpiechu zapoznać się ze stoiskami i prezentacjami przygotowanymi przez wystawców.

Inhorgenta Munich - bogata oferta producentów zegarków

W tegorocznej edycji targów swój udział zapowiedziało wielu producentów zegarków. Część z nich jest już obecna i doskonale rozpoznawalna na polskim rynku, inne do tej pory jeszcze nie weszły na nasz rodzimy rynek, a jeszcze inni to debiutanci. Wśród znanych i oferowanych przez nasz sklep producentów obecni będą:

Junghans, Vostok Europe, Seiko, Yema, Citizen, Bulova, Casio, Michel Herbelin, Aerowatch Bering, Iron Annie, Zeppelin Bauhaus, Festina, Lip, Jacques Lemans, Garmin.

 Seiko Prospex SPB119J1 i SPB121J1
Alexander Shorkokhoff zegarek męski zawieszony na skórzanym pasku

Wśród pozostałych producentów, znane, chociaż trudniej dostępne w Polsce firmy, to między innymi Tutima i Alexander Shorokhoff. Ich luksusowe zegarki nie doczekały się jeszcze w kraju szerokiej dystrybucji.

Wszystkie brandy łączy chęć pokazania nowości przygotowanych na nadchodzący sezon. Niektórzy z producentów uchylą też rąbka tajemnicy na temat tego, jakimi limitowanymi edycjami nas zaskoczą. Jednak tymi przeciekami niestety nie będziemy mogli się podzielić - są to wiadomości objęte prasowym embargo.

Targi Inhorgenta Munich - relacja niemal na żywo

Mamy umówione spotkania ze wszystkimi partnerami handlowymi. Będziemy mieli okazję obejrzeć, mierzyć i zamówić przedpremierowe modele. Nasz zespół przyjrzy się im dokładnie, by zaoferować Klientom najciekawsze i najlepsze modele. O tym jakie nowości wejdą do oferty sklepu internetowego ZEGAREK.NET będziemy informować na bieżąco, dlatego zachęcamy do śledzenia wiadomości publikowanych zarówno na blogu jak i naszych Social Mediach
Zegarki dostępne natargach w Monachium Inhorgenta

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.