Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT21-04-2020

Dzień Ziemi z zegarkami, czyli eko-marki w ZEGAREK.NET

W ostatnim czasie dużo mówi się o ociepleniu klimatycznym, wypalaniu lasów amazońskich, czy złym stanie wód — ilu z nas tak naprawdę traktuje te informacje na poważnie? Niestety wciąż bardzo często zachowujemy się tak, jakby ta kwestia nas nie dotyczyła. Myślmy, że osobiście nie mamy żadnego większego wpływu na nasze środowisku.

Światowy Dzień Ziemi 2020 w ZEGAREK.NET


Organizowany po raz pięćdziesiąty Dzień Ziemi 2020 jest idealną okazją zarówno do zainteresowania się tematem ochrony środowiska, jak również przeanalizowania swoich codziennych działań i ich wpływu na klimat. Jak bowiem od 1970 roku przekonują nas organizatorzy tej akcji — Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, który pozostawiamy kolejnym pokoleniom. Każdego roku temu świętu przewodzi inne motto. Tym razem brzmi ono Z energią zmieńmy źródła".Zegarki na rzecz ochrony środowiska

No dobra, ale co mają do tego zegarki? Otóż bardzo wiele brandów zaangażowanych jest w akcje społeczne i ekologiczne na rzecz ochrony środowiska. Chętnie podejmują one inicjatywy edukacyjne, wspierają finansowo organizacje non-profit, a także realizują we własnym przedsiębiorstwie politykę zrównoważonego rozwoju. Wybieranie produktów tych marek zarówno sprawi nam radość w postaci zegarka, jak również przyczyni się do dołożenia małej cegiełki na rzecz ochrony środowiska.Marka Bering ratuje niedźwiedzie polarne

Duńska marka Bering od lat wspiera projekty inicjowane przez organizację na rzecz ochrony niedźwiedzi polarnych — Polar Bears International. Te urocze zwierzęta zagrożone wyginięciem stały się symbolem zmian klimatycznym. Marka inspirująca się w swoich zegarkach krajobrazem Arktyki, pragnie zachować piękno tego miejsca i wesprzeć mieszkające tam niedźwiedzie. Dlatego co roku firma wydaje limitowane czasomierze Charity, a od każdego sprzedanego zegarka przekazuje 15 dolarów na działania wspomnianej organizacji.

Marka Bering ratuje niedźwiedzie polarne


Kupując zegarek Bering pomagasz ratować niedźwiedzie polarne.Zielona technologia w zegarkach Timberland

Jedna z największych i najbardziej znanych amerykańskich marek Timberland również wspiera działania ekologiczne. Od kilku lat prowadzi globalną kampanię Nature Needs Heroes, której celem jest posadzenie kilku milionów drzew. W ten sposób stworzona zostanie naturalna ochrona dla ziemi, przeciwdziałająca skutkom globalnego ocieplenia.

Co ważne, firma opiera swoją działalność na tzw. zielonej technologii, czyli produkcji przyjaznej środowisku. I tak coraz więcej produktów powstaje przy wykorzystaniu przetworzonych plastikowych butelek oraz skóry ekologicznej. Jednym z przykładów są zegarki z kolekcji Marblehead, gdzie paski wykonano z ekologicznej skóry.

Zielona technologia w zegarkach TimberlandDziałania marki Certina wspierające żółwie morskie

Marka Certinamoże poszczycić się faktem, że od ponad 60 lat wspiera najróżniejsze inicjatywy społeczne i ekologiczne. Firma z logiem żółwia morskiego przez wiele lat dofinansowywała projekty badawcze dotyczące życia tych zwierząt na Karaibach. Aktualnie współpracuje ona z organizacją Sea Turtle Conservancy działające na rzecz ochrony żółwi morskich przed wyginięciem. Z kolei od 2019 wspiera doroczny wyścig Tour de Turtles. Akcja, zwracając uwagę na kwestie związane z zagrożeniami czyhającymi na żółwie podczas ich naturalnej wędrówki, pragnie zachęcić ludzi do codziennych działań wspierających naturalne środowisko.

Certina w akcji Sea Turtle Concervancy wspiera żółwie morskieMarka Seiko i sposoby ochrony czystości wód

Seiko znany jest z tworzenia sportowych zegarków inspirowanych żywiołami natury. Wiele kolekcji składa się z profesjonalnych czasomierzy dla sportowców obcujących twarzą w twarz z siłami przyrody. Dlatego też część dochodów ze sprzedaży modeli z kolekcji Save the Ocean wyposażonych w podwyższoną wodoszczelność, przekazana jest organizacji Fabien Cousteau Ocean Learning Center. Zajmuje się ona edukacją w obszarze sposobów ochrony wód oraz morskich zwierząt. Jak bowiem brzmi dewiza jej działalności - Ludzie chronią to, co kochają, kochają to, co rozumieją i rozumieją, czego się uczą.

Seiko i akcja Save the OceanJak możemy dbać o środowisko?

Działania na rzecz ochrony klimatu to nie tylko rozwiązania systemowe, ale przede wszystkim nasza codzienna praktyka. Tutaj wystarczy zachowanie kilku prostych zasad, które wbrew pozorom nie wymagają od nas żadnego wysiłku. Wszystko rozchodzi się bowiem o zmianę pewnych przyzwyczajeń. Jednym z takich działań będzie zabranie własnej torby na zakupy i nieużywanie jednorazowych foliówek.

Zegarki na rzecz ochrony środowiska


Niezwykle korzystne dla naszego portfela, a zarazem przyjazne dla środowiska jest robienie zaplanowanych zakupów. W ten sposób nie będziemy marnować jedzenia. A nawet jeżeli coś nam zostanie, to zawsze możemy podzielić się tym z potrzebującymi - w wielu miastach funkcjonują publiczne lodówki, do której możemy włożyć kilka produktów spożywczych. Równie pro-ekologicznym działaniem będzie nie wyrzucanie, a naprawianie zepsutych przedmiotów. A co w przypadku, gdy wymieniamy sprzęt na nowszy model? Wtedy możemy oddać sprawnie działającą rzecz komuś innemu! Z takich okazji warto, abyśmy również sami korzystali.

Czy planeta potrzebuje naszego wsparcia i dlaczego warto działać na rzecz ochrony środowiska? W chwili wolnego zachęcamy Was do podróży przez wszystkie kontynenty wraz z filmem Luca Bessona „S.O.S. Ziemia".