Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Limitowany zegarek Seiko 5 Sports x AUTO MOAI już dostępny!

23-06-2021

Seiko rozpoczął właśnie współpracę z młodym japońskim artystą Auto Moai! Wynikiem tego są dwa limitowane zegarki Seiko 5 Sport x AUTO MOAI, których powierzchnie pokrywają niesamowite czarno-białe grafiki artysty. Wpisujące się w miejski styl modele będą modnym i praktycznym dodatkiem na co dzień.Współpraca marki Seiko z japońskim artystą Auto Moai

Seiko rozwija się w tym roku dzięki współpracy z Naruto i Evisen Skateboards. Teraz firma ogłosiła nową limitowaną edycję zegarków, która powstała przy kooperacji z AUTO MOAI. Według Seiko:  „AUTO MOAI to artysta pracujący w Japonii pod hasłem „anonimowość”. Artysta przedstawia trudne do wyobrażenia relacje między ludźmi, którzy są ze sobą milcząco połączeni na ulicach, z ludźmi bez twarzy.” W wyniku współpracy marki Seiko z japońskim artystą, powstały dwa limitowane modele, które wzbogaciły kolekcję Seiko 5 SportsZegarki te z pewnością nie będą anonimowe na nadgarstkach szczęśliwców, którym uda się je nabyć, a to za sprawą spektakularnego designu.

artysta Auto Moai2 limitowane modele Seiko Auto Moai SBSA125J i SRPG43K1 

Limitowane zegarki Seiko Sports AUTO MOAI Limited Edition modele SBSA125J i SRPG43K1

Seiko 5 Sports AUTO MOAI Limited Edition łącza w sobie charakterystyczny sportowy kształt i funkcjonalność z miejską stylistyką. Dostępne w limitowanej ilości modele SBSA125J - 300 sztuk i SRPG43K1 - 1500 sztuk będą świetnymi zegarkami nie tylko dla nastolatków, ale dla wszystkich lubiących estetykę ulicznego graffiti. Za sprawą swojej budowy świetnie odnajdą się w zróżnicowanych warunkach - zarówno tych codziennych, jak i sportowych.


Oba zegarki mają tą samą czarną tarczę, z kultowym motywem AUTO MOAI „postaci bez twarzy”. Pomiędzy egzemplarzami istnieją jednak subtelne różnice. Seiko 5 Sports Auto Moai Limited Edition SRPG43K1 posiada wskazówki godzin i minut z białego metalu wypełnione powłoką LumiBrite w odcieniach bieli. Środkowa wskazówka sekundnika jest czarna i ma czerwoną końcówkę. Wewnętrzna ramka z białymi nadrukowanymi znakami pomaga sygnalizować minuty.

Zegarek Seiko 5 SRPG43K1 Sports Auto Moai Limited Edition


Zegarek Seiko 5 SBSA125J Sports Auto Moai Limited Edition

Model Seiko 5 Sports Auto Moai Limited Edition SBSA125J jest w dużej mierze taki sam, ale jego subtelne różnice wywierają duży wpływ. Tutaj powłoki LumiBrite są czarne na całej tarczy, a komplikacja kalendarza wtapia się w ciemny cyferblat. Ramka stanowiąca przedłużenie motywu tarczy, posiada motywy dekoracyjne o niebieskim odcieniu.Dbałość o wykonanie zegarków Seiko SBSA125J i SRPG43K1

W obu modelach mamy do czynienia z dwoma skórzanymi paskami, na których nadrukowane zostały charakterystyczne grafiki Auto Moai. Czarny pasek jest odpowiednio sparowany z modelem SBSA125J, a biały dołączony do modelu SRPG43K1. Obie wersje limitowanego Seiko 5 Sports AUTO MOAI wykorzystują tę samą konstrukcję obudowy, wykonaną ze stali nierdzewnej z czarną twardą powłoką PVD. Każdy z nich ma 42,5 mm średnicy i 13,4 mm grubości,a ich wodoszczelność wynosi 10 ATM.

Zegarki Seiko 5 Sports Auto Moai Limited Edition i ich wyjątkowe paski


Zegarki Seiko SBSA125J i SRPG43K1 z mechanizmem Seiko 4R36

Seiko SBSA125J i SRPG43K1 są wysoko artystycznymi, jak i wytrzymałymi zegarkami, które idealnie sprawdzą się w codziennych warunkach. Oba limitowane modele Seiko 5 Sports AUTO MOAI Limited Edition mają dekiel z artystycznym motywem „postaci bez twarzy” przedstawionym na szkiełku hardflex. Kaliber 4R36 to solidny, odporny na wstrząsy mechanizm, który utrzymuje klasyczny rytm uderzeń 21 600V/h. Posiada rezerwę chodu wynoszącą 41 godzin, a jego dodatkową zaletą jest odporność na magnetyzm o wartości 4800 A/m.