Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Nowe zegarki Ice Watch Solar - z miłości do planety

03-03-2021

Marka ICE Watch podąża w stronę nowoczesności nie tylko poprzez tworzenie modnych czasomierzy, ale również opracowywanie technologii przyjaznych naturze i środowisku. Twórcy dostosowując się do naszych czasów i oczekiwań odbiorców, wypuścili kolekcję zegarków solar zasilanych wyłącznie światłem! Optymizm, dostępność, prostota, kolor i ekologizm - właśnie takie wartości przyświecają serii ICE Watch Solar!12 zegarków ICE Watch Solar - który kolor wybierzesz?


Nowa kolekcja zegarków ICE Watch Solar składa się aż z 12 modeli unisex, której źródłem wzorniczych inspiracji jest nasza planeta! Stylowe modele w jednolitych, jasnych kolorach od bieli, poprzez zielenie, a kończąc na pomarańczach -  zachwycają swoim optymizmem. Koperta wraz z tarczą na której widnieją jedynie proste wskazówki i kreskowe indeksy godzinowe, zawieszona jest na mocnym silikonowym pasku. W ten sposób następuje też połączenie modowego i sportowego stylu w jedno. Zegarki solar z powodzeniem będą mogły tym samym towarzyszyć kobietom i mężczyznom w niemal wszystkich codziennych okolicznościach. Za sprawą swojej unikalnej kolorystyki, staną się oryginalnym dopełnieniem każdego stroju. We wiosenno-letnich stylizacjach podkreślą atmosferę wolności i radości, a w okresie jesienno-zimowym staną cię ciepłym przypomnieniem gorących dni.

12 zegarków Ice Watch Solar w oryginalnych wydaniachZegarki solar, czyli świat idzie drogą ekologii!

Zegarki solar, czyli świat i ekologia

ICE Watch wprowadził do swoich zegarków innowacyjną technologię, tworząc zegarek zasilany z baterii, która ładowana jest za pomocą systemu solarnego. Ten w 100%  wykonany z tworzywa sztucznego model składa się z poliamidowej koperty, pleksiglasu i silikonowego paska. Przekłada się to na wodoodporność o klasie 5 ATM, ultrapłaską oraz lekką kopertę, ważącą zaledwie 30 gramów. Prawie zwiewna lekkość została uzyskana dzięki brakowi metalowego dekla (początkowo przeznaczonego do wymiany baterii). Co interesujące, zegarek ICE Watch Solar znajduje się w filcowym etui wykonanym z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. To dowód na głębokie pragnienie marki, aby mieć w 100% odpowiedzialne i zrównoważone podejście do produkcji zegarków.


 Jak mówi o tej kolekcji prezes marki ICE-Watch Jean-Pierre Lutgen:


“Uważam, że wszystkie marki muszą przekazywać przesłanie i wartości. Zegarki - czy to luksusowe modele, czy elementy modowe - są dodatkiem, który ujawnia coś o Twojej osobowości i systemie wartości. Dla Ice-Watch ta pierwsza kolekcja zasilana energią słoneczną, która oznacza początek fali zmian i serii zobowiązań, które pomogą nam sprostać wyzwaniom przyszłości. Nasze zegarki zawsze były okrągłe, jak planeta - w porę przypominają, że zegar tyka i wszyscy musimy zacząć dbać o nasz świat!”
Zegarek ICE-Watch Solar Power - jak to działa?

Zegarek solarny jest ładowany za pomocą czujników słonecznych o nowej konfiguracji. Miniaturowe panele słoneczne (zwykle umieszczone na tarczy) zostały zastąpione ultra cienkimi półokrągłymi czujnikami zintegrowanymi z pierścieniem wewnętrznym. Zegarek zasilany energią słoneczną ICE Watch wykorzystuje ten nowy przełom dokonany przez japońskiego giganta Miyota, pioniera technologii słonecznych w zegarmistrzostwie.

Zegarek Ice-Watch Solar Power - jak to działa?Na ile starcza jedno ładowanie zegarka Ice-Watch Solar?

Ice-Watch solar i ich niezawodne baterie solarne

Zegarki solarne mają to do siebie, że ładują się automatycznie niemal przez cały czas. Wystarczą promienie słońca na spacerze, albo nawet padające na tarczę sztuczne oświetlenie w biurze, by nasz czasomierz pracował i przetwarzał światło na energię zasilającą wskazówki zegarka. W pełni naładowany ICE Watch zegarek będzie nieustannie i sprawnie funkcjonować przez około 3,5 miesiąca. Nie mniej, jeżeli chcielibyśmy podejść do tego tematu bardzo restrykcyjnie i technicznie, możemy podać przybliżony czas działania zegarka ze względu na rodzaj światła, którym zegarek jest ładowany. 


Rodzaj ładowania

Czas ładowania do pracy przez jeden dzień

Czas ładowania, jeśli bateria jest wyczerpana

W bezpośrednim świetle słonecznym 

9 to 35 minuty

18 godzin

20 cm pod lampką

90 minut

70 godzin

Oświetlenie wewnętrzne

330 minut

110 godzin
Zobacz kolekcję zegarków Ice Watch Solar: