Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Powrót do przeszłości z nowym zegarkiem Casio Vintage i grą Pacman!

15-10-2021

Choć w dobie nieustannych nowości dość trudno w to uwierzyć, są takie rzeczy, których zwyczajnie nie da się zastąpić. Najlepszym tego przykładem jest kolekcja zegarków Casio Vintage, która pomimo kilkudziesięciu lat obecności na rynku, jedynie zyskuje na popularności. Ich kultowa stylistyka to efekt specyficznego klimatu lat 80-tych, kiedy elektroniczne formy rozrywki były całkowitą nowinką. Japońska marka Casio postanowiła o tym nieco przypomnieć, przygotowując specjalną edycję zegarka Casio Vintage x Pac-Man, który lada moment pojawi się także w naszym sklepie.  


Kultowy zegarek i kultowa gra lat 80’-tych łączą siły! 

Dla osób niepamiętających tamtego okresu może być zastanawiające, dlaczego najnowszy model Casio Vintage powstał we współpracy właśnie z grą Pac-Man. Przyczyna jest tu jednak banalnie prosta i wynika z jednakowego okresu, w którym rozwijały się obie marki. To właśnie w latach 80 powstawały pierwsze modele Casio Vintage, a Pac-man zagościł na popularnych wówczas automatach do gier. Samego tytułu gry wypuszczonej w 1980 roku przez NAMCO nie trzeba z resztą nikomu przedstawiać - jest to najpopularniejsza gra na automaty wszech czasów, a i dziś ma olbrzymią rzeszę fanów grających w nią na urządzeniach wszelakich. W latach 80’ tych nikt nie spodziewał się jednak, że ten prosty game-play sprowadzający się do pożerania kropek, po wielu latach okaże się ponadczasowy. Dokładnie ta sama sytuacja miała miejsce w przypadku zegarków Casio Vintage, które z ówczesnego gadżetu stały się ikonami stylu.  

Gra Pac Man stworzona przez NAMCO w 1980

Niesamowite detale zegarka Casio Vintage x Pac-man 

Zegarek Casio Vintage CASIO x PAC-MAN A100WEPC-1BER zegarek inspirowany grą pac man

Zdecydowanie najsmakowitszym atutem zegarka Casio Vintage A100WEPC-1BER jest jego wyjątkowa stylistyka. Jak sugeruje oznaczenie modelu, oparty jest on o konstrukcję Casio F-100, składającą się z prostokątnej koperty z przyciskami na przednim panelu oraz metalowej bransolety. O ile rama koperty wykonana jest w kolorze złotym, o tyle cała reszta czasomierza to po prostu żerowisko dla wygłodniałego Pac-mana. Graficzna wizualizacja gry widoczna jest przede wszystkim na tarczy, gdzie detale wykonano w oryginalnych kolorach. Wprawne oko natychmiast zauważy, że kontrastowy wyświetlacz jest integralnym elementem tej aranżacji, imitując cmentarzysko w centralnej części planszy, z którego zawsze odradzały się duszki. Zdecydowanie największy zachwyt wywołuje jednak bransoleta, na której gra w Pac-Mana zdaje toczyć się dalej – tym razem jednak w świecie sprzed epoki kolorowych wyświetlaczy. Trzeba przyznać, że ten sposób zdobienia jest ciekawy nie tylko ze względu na kontekst powstania zegarka, ale również ze względu na nowoczesne podejście do projektowania.


Zegarek Casio Vintage A100WEPC-1BER – nie tylko wspominki 

Jak zwykle warto pamiętać, że edycja specjalna zegarka Casio Vintage to coś więcej niż sentymentalny powrót do przeszłości. Pod wspaniałymi grafikami kryje się bowiem prosty i funkcjonalny czasomierz, którego pokochały miliony. Poza wskazaniem godziny, model ten oferuje między innymi możliwość ustawienia alarmu, stoper, rozbudowany kalendarz oraz podświetlenie LED. Zgodnie z duchem lat 80’ tych, zegarek Casio Vintage wyposażony jest w japoński mechanizm kwarcowy, oferujący bardzo dużą dokładność pomiarów. Każdy kto do tej pory miał problem z dobrym dopasowaniem bransolety, z pewnością zakocha się w zapięciu G-Link, w które zaopatrzono ten wyjątkowy model. Dzięki niemu możliwa jest banalnie prosta i szybka regulacja bransolety, idealnie do rozmiaru nadgarstka.

Zegarek Casio Vintage CASIO x PAC-MAN A100WEPC-1BER