Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Poznaj szwajcarskie zegarki Delma - nową markę w portfolio ZEGAREK.NET

15-06-2021

Nasi stali Klienci wiedzą doskonale, że od lat staramy się poszerzać swoją ofertę o najlepsze marki zegarkowe. Tym razem wychodzimy mocno przed szereg, nawiązując współpracę z marką Delma. Nie chodzi tutaj oczywiście o popularną margarynę, lecz jedną z najciekawszych szwajcarskich manufaktur, cieszącą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie. Pomimo swojej globalnej popularności, zegarki Delma nie są o dziwo znane w Polsce, dlatego jeszcze bardziej cieszymy się z faktu, że jako jeden z pierwszych sklepów dodajemy je do swojej oferty. W tym artykule przybliżymy Wam zatem zegarki Delma i odpowiemy na pytanie, dlaczego są one aż tak wyjątkowe.Zegarki Delma – rodzinna manufaktura, szwajcarska doskonałość

Nieodłącznym atutem niezwykłych zegarków Delma, jest bez wątpienia ich szwajcarskie pochodzenie. W ofercie marki znajdują się wyłącznie oryginalne zegarki Swiss Made, które od lat symbolizują doskonałą jakość oraz precyzję. Jej siedziba znajduje się w miejscowości Lengnau, niedaleko Bienne, czyli w samym sercu zegarkowego zagłębia. Lokalizacja ta jest istotna nie tylko ze względu na położenie w Szwajcarii, ale również z uwagi na strategiczne położenie blisko szkoły zegarmistrzów. Zaledwie kilometr od siedziby marki Delma, znajduje się Zeit Zentrum – jedyna niemieckojęzyczna szkoła zegarmistrzowska w Szwajcarii. 

Szwajcarskie jak i ponadczasowe zegarki Delma


Rodzinna manufaktura zegarków Delma

Dzięki temu, przy tworzeniu zegarków pracują wyłącznie wykwalifikowani rzemieślnicy i projektanci, legitymujący się dyplomem tej prestiżowej instytucji. Co więcej, Delma od dnia jej założenia, aż do dnia dzisiejszego, nie podlega żadnym koncernom czy korporacjom, pozostając jedną z ostatnich niezależnych rodzinnych manufaktur o globalnym zasięgu. Oznacza to, że włodarze marki dbając o markę, dbają także o swoje dobre imię, co przekłada się na wysoką jakość oferowanych produktów. Krótka historia marki Delma

Zegarki Delma mogą pochwalić się nie tylko szwajcarskim pochodzeniem, ale również wspaniałą, trwającą niemal wiek historią. Manufaktura została założona w latach 20’ ubiegłego wieku, w okresie, gdy zegarki naręczne zaczynały przewyższać popularnością modele kieszonkowe. Marka sprawnie przebrnęła między innymi przez okres kwarcowego kryzysu pozostając rodzinną firmą już w 3-cim pokoleniu. W przeciągu prawie 100 lat wydarzyło się oczywiście wiele wspaniałych historii, które ukonstytuowały jej pozycję i zakres specjalizacji. Warto zatem przytoczyć kilka ważnych dla marki Delma momentów: 


1. 1924 – otwarcie manufaktury w szwajcarskim Lengnau

To właśnie w tym roku bracia Alber oraz Adolf Gilomen, podjęli się stworzenia swojej własnej manufaktury. Zaczynając od zera, w przeciągu kilkunastu lat zapracowali sobie na całkiem sporą rozpoznawalność, oferują doskonale wykonane, klasyczne czasomierze. 

szwajcarskie Lengnau i otwarcie rodzinnej manufaktury

 

Przełomowy zegarek w historii firmy - Delma Midland

2. 1946 - przełomowy zegarek w historii firmy

W tym okresie na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze chronografy. Marka Delma nawiązała współpracę ze znanym wówczas twórcom mechanizmów, tworząc zegarek Delma Midland. Ten niezwykły model okazał się prawdziwym hitem i wpłynął znacząco na dotychczasowy profil oferty. Od tamtej pory marka bardzo mocno zaangażowała się w produkcję sportowych modeli, co trwa nieprzerwanie do dzisiejszego dnia. 

 

3. 1966 – od rodziny do rodziny

Po ponad 40 latach rozwijania marki bracia Gilomen odchodzili na emeryturę, dbając jednak o to, aby marka Delma nadal pozostawała rodzinną firmą. W tym celu sprzedali swoją manufakturę Ulrichowi Wuhtrichowi, który zaangażował do pracy nad marką całą swoją rodzinę. Od tamtego momentu Delma Watch Ltd. pozostaje w rękach tej samej familii, przygotowując młodych następców. 

Rodzinna firma Delma

 

Marka Delma i pierwy Diver marki

4. 1969 – pierwszy diver Delma

W roku 69 marka opracowała swój pierwszy zegarek do nurkowania Delma Periscope, który zapoczątkował istniejącą po dziś dzień kolekcję. Model ten odniósł spektakularny sukces, co zachęciło doświadczoną w tworzeniu sportowych modeli markę, do mocnego wejścia w świat zegarków do nurkowania.  

 

5. 2019 – rekordowy zegarek Delma Blue Shark III

Marka Delma nieustannie pielęgnuje swoją specjalizację w zegarkach do nurkowania, czego dowiodła po raz kolejny w czasach najnowszych. W 2019 roku na rynku pojawił się zegarek Delma Blue Shark III, który posiada niesłychane 4000 m wodoszczelności. Wynik ten plasuje divery marki w ścisłej, światowej czołówce, co podkreśla jak bardzo Delma przywiązana jest do nieustannych innowacji. 

Delma Blue Shark III jako zegarek pobijający rekordy

 


Jakie zegarki znajdują się w ofercie marki Delma?

Zegarki Delma to prawdziwa klasyka szwajcarskiego kunsztu zegarmistrzostwa, dlatego w ofercie manufaktury nie brakuje tradycyjnych czasomierzy o znakomitej prezencji. Mowa tutaj zarówno o zegarkach dla niej i dla niego, zegarkach dla par, czasomierzach do garnituru i tradycyjnych sportowych zegarkach. Aby ułatwić Klientom odpowiedniego wariantu dla siebie, producent podzielił swoje kolekcje na 5 podstawowych grup: 

 

Kolekcja Delma Racing Collection

Delma Racing Collection

Rodzina kolekcji Delma Racing Collection, to bezpośrednie następstwo pierwszego przełomowego modelu w historii marki. Właśnie dlatego znajdują się tutaj przede wszystkim sportowe chronografy, stworzone dla prawdziwych pasjonatów sportu. Do grupy Delma Racing Collection wliczają się takie kolekcje jak Delma Klondike, Delma Oceanmaster, Delma Midland i Delma Newcastle

 

Delma Diver Collection

Nie da się ukryć, że zegarki do nurkowania są specjalnością marki Delma, w której przoduje ona nieprzerwanie od 1969 roku. Znajdują się tutaj wszystkie profesjonalne divery, wykonane zgodnie z kultową i uwielbianą przez mężczyzn stylistyką. Dominują tutaj wyraziste, pogrubione bezele, czytelne tarcze i oczywiście wysoka wodoszczelność. Wśród Delma Diver Collection znajdują się takie serie jak Delma Shell Star, Delma Periscope, Delma Cayman, Delma Commodore, Delma Santiago, Delma Sea Star i rekordowe zegarki Delma Blue Shark III. 

Kolekcja Delma Diver Collection

 

Kolekcja Delma Aero Collection

Delma Aero Collection

W okresie powstawania marki Delma, niezwykle szybki rozwój towarzyszył wymyślonym niewiele wcześniej samolotom. Bardzo szybko okazało się, że zegarek dla pilota to absolutny obowiązek i niezbędne narzędzie do bezpiecznego przemierzania przestrzeni powietrznej. Nic dziwnego więc, że w ofercie szwajcarskiej manufaktury, nie mogło więc zabraknąć zegarków lotniczych. Do grupy Delma Aero Collection zaliczane są dwie niezwykłe kolekcje męskich czasomierzy, w postaci Delma Pioneer oraz Delma Commander.

 

Delma Dress Collection

Pomimo stopniowego przywiązywania się do świata sportu, szwajcarska marka Delma zaczynała od produkcji typowo klasycznych czasomierzy. Z tego względu w jej ofercie nie mogło zabraknąć klasycznych zegarków dla niej i dla niego, które doskonale sprawdzą się jako dodatki na wyjątkowe okazje. Wśród nich znajdują się między innymi zegarki garniturowe Delma Heritage, Delma Cordoba dla niej i dla niego oraz kolekcje dla par Delma San Marino, Delma Lido i Delma Rialto 

Kolekcja Delma Dress Collection

 

Kolekcja Delma Elegance Collection

Delma Elegance Collection

Wyjątkową rodzinę kolekcji w ofercie marki Delma, bez wątpienia stanowią właśnie te modele. Delma Elegance Collection to zegarki stworzone specjalnie z myślą o kobietach, ceniących uniwersalne i piękne dodatki. Pośród nich znajdują się liczne kolekcje inspirowane ekskluzywnymi lokacjami i wydarzeniami, między innymi Delma Rimini, Delma Cannes, Delma Grenada, Delma Elba i Delma Marbella.