TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 13-06-2018

Zegarki szwajcarskie

Szwajcarskie zegarki od lat uchodzą za synonim perfekcji. Dlatego też są to zegarki najchętniej kupowane na całym świecie. Warto wiedzieć, że aby zegarek uznano za szwajcarski firma, która go produkuje musi należeć do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego. Żeby zegarek mógł zostać opatrzony napisem Swiss made musi być chociaż w połowie wyprodukowany na terenie tego kraju.
 

Do najbardziej znanych szwajcarskich producentów na świecie należą:

Adriatica

Marka Adriatica została założona w 1852 roku i jej siedziba znajduje się we włoskiej części Szwajcarii. Jednak dopiero od 2006 roku marka ta należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego. Zegarki tej marki utrzymane są w klasycznej stylistyce, jednak w wielu kolekcjach znajdziemy zegarki z chronografem czy też ze wskazaniem faz księżyca.  

 

Klasyczny, męski zegarek Adriatica A1193.1211CH na skórzanym pasku w brązowym kolorze z stalową kopertą w złotym kolorze. Tarcza zegarka jest w złotym kolorze z trzema subtarczami oraz datownikiem pokazujący dzień miesiąca jak i tygodnia. Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze w postaci kresek.            Klasyczny, męski zegarek Adriatica A3601.1111QFZ na bransolecie i kopercie wykonanej ze stali w złotym kolorze. Tarcza zegarka jest w złotym kolorze z trzema subtarczami (jedna z nich pokazuję fazy księżyca). Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze.              Klasyczny, męski zegarek Adriatica A8256.R223QF na skórzanym, czarnym pasku z stalową kopertą w kolorze różowego złota oraz srebra. Tarcza zegarka jest biała z trzema subtarczami oraz z indeksami i wskazówkami w czarnym kolorze.

Atlantic

Historia marki Atlanticsięga 1888 roku kiedy to Eduard Kummer. w Bettlach założył pierwszą manufakturę. Jednakże pierwsze zegarki pod nazwą Atlantic zostały wypuszczone na rynek dopiero w 1932 roku i jako z pierwszych na świecie były wodoszczelne. Jednym z najciekawszych projektów marki był zegarek Nautilus o wodoszczelności 1000 m. Obecnie marka ma w swojej ofercie zegarki klasyczne, sportowe, automatyczne, mechaniczne i kwarcowe. W każdym zegarku można znaleźć szwajcarskie mechanizmy ETA. Marka Atlantic jest również znana z wypuszczania przepięknych kolekcji limitowanych.

 

Luksusowy, męski zegarek Atlantic 87464.47.65B Seasport na czarnym pasku wykonanym z tworzywa sztucznego z okrągłą, stalową kopertą w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest czarny tak samo jak tarcza. Na analogowej tarczy znajdują się również subtarcze w niebieskim kolorze. Wskazówki jak i indeksy są w białym kolorze.            Elegancki, damski zegarek Atlantic 29037.45.81MB Elegance na bransolecie z kopertą wykonanych ze stali w złotym kolorze. Tarcza zegarka jest brązowa z wygrawerowanym wzorem kwiatów oraz ozdobiona cyrkoniami. wskazówki oraz godzina dwunasta na zegarku są w złotym kolorze.              Luksusowy, męski zegarek Atlantic 52757.41.61R Worldmaster 1888 Lusso Limited Edition na skórzanym, czarnym pasku z okrągłą kopertą wykonaną ze stali w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z open heart. Wskazówki jak i indeksy są w kolorze różowego złota.

Certina

Marka Certina jest jedną z marek wchodzących od roku 1983 w skład koncernu SMH Group obecnie Swatch Group. Została założona w 1888 roku przez Adolfa Kurtha. Już na początku XX wieku marka za swoje wyroby otrzymała kilka ważnych nagród. Zegarki Certina powstają z najlepszych dostępnych na rynku materiałów, a w każdym zegarku można znaleźć precyzyjny mechanizm ETA. Obecnie marka jest liderem w segmentach sportowym i precyzyjnym rynku. Dlatego też jest partnerem wielu ważnych wydarzeń sportowych.

 

Sportowy, męski zegarek Certina C027.417.17.057.01 DS Sport Chronograph 1/10 sec na czarnym pasku wykonanym z tworzywa sztucznego oraz z okrągłą, stalową kopertą w kolorach takich jak czarny i srebrny. Tarcza zegarka jest czarna z trzema subtarczami oraz datownikiem na godzinie czwartej. Wskazówki oraz indeksy są w srebrno-białym kolorze.              Elegancki jak i luksusowy, damski zegarek Certina C001.007.22.113.00 DS Podium Lady Automatic 29mm na stalowej bransolecie w kolorze różowego złota i srebra. Okrągła koperta jest ze stali również w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest w kolorze różowego złota, a analogowa tarcza okrągła z masy perłowej. Na tarczy znajduję się równiez datownik na godzinie szóstej oraz indeksy i wskazówki w czarnym kolorze.            Klasyczny, damski zegarek Certina C004.210.16.056.00 DS Prime na skórzanym czarnym pasku z okrągłą kopertą w srebrnym kolorze wykonaną ze stali. Giloszowana tarcza jest w czarnym kolorze z datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze, a na godzinie dwunastej znajdują się trzy diamenty.

Doxa

Fabryka zegarków Doxa została założona przez George'a Ducommun'a w roku 1889. Najbardziej znane zegarki marki Doxa to modele proponowane nurkom z kolekcji SUB. Jednak marka ta proponuje nam zegarki klasyczne, a nawet fashion. Od wielu lat Doxa znana jest też jako twórca innowacyjnych modeli.

 

Luksusowy, męski zegarek Doxa D200SBU Shark Ceramica na bransolecie oraz z kopertą wykonaną ze stali w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest wykonany z porcelany w kolorach takich jak czarny, niebieski oraz pomarańczowy. Giloszowana tarcza zegarka została wykonana z ceramiki. Na analogowej tarczy koło godziny czwartej znajduję się rekin oraz na godzinie szóstej jest datownik pokazujący dzień miesiąca. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze oprócz wskazówki sekundnika, która jest w pomarańczowym kolorze.            Klasyczny, męski zegarek Doxa 140.90.101.01 Grancircuit na pasku w czarnym kolorze wykonanym ze skóry z kopertą wykonaną ze stali w kolorze różowego złota. Bezel zegarka Doxa jest w czarnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z dwiema subtarczami oraz datownikiem na godzinie szóstej. Indeksy jak i wskazówki są w kolorze różowego złota.              Elegancki, męski zegarek Doxa 173.30.301.11 D-Light na bransolecie z kopertą wykonanych ze stali w kolorze różowego złota. Analogowa tarcza zegarka jest minimalistyczna w kolorze różowego złota z napisem swiss made na godzinie szóstej. Wskazówki jak i indeksy są w kolorze różowego złota.

   

Swatch

Marka Swatch to produkt koncernu Swatch Group. Pierwszy zegarek tej marki został wypuszczony na rynek w 1983 roku i był innowacyjny przede wszystkim z dwóch powodów: był super cienki i składał się tylko z 51 części. Od wielu lat kolorowe kolekcje zegarków Swatch cieszą się popularnością, ponieważ trafiają przede wszystkim w gusta młodych osób. Większość zegarków wykonano z tworzywa sztucznego, jednak bez trudu można znaleźć zegarki na stalowych bransoletach. Zegarki Swatch to jedne z najtańszych szwajcarskich zegarów na rynku.

 

Elegancki, męski zegarek Swatch YIS405G SISTEM TUX na bransolecie z koperta wykonanych ze stali w kolorze różowego złota i srebra. Giloszowana tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z datownikiem na godzinie trzeciej. Wskazówki jak i indeksy są również w kolorze różowego złota.          Stylowy, damski zegarek Swatch  GB286 À COTÉ na różnokolorowym pasku oraz z koperta wykonanych z tworzywa sztucznego. Tarcza zegarka Swatch jest minimalistyczna w czerwonym kolorze z wskazówkami i indeksami w kolorze różowym jak i czarnym.            Elegancki, męski zegarek Swatch YCG413G TURCHESA na bransolecie z kopertą ze stali z powłoką PVD w kolorze złota. Analogowa tarcza zegarka jest w niebieskim kolorze z datownikiem na czwartej godzinie oraz z trzema subtarczami w złotym kolorze.

Tissot

Tissot to również marka wchodząca w skład koncernu Swatch Group. W roku 1953 Charles-Emile Tissot wraz z ojcem założyli wytwórnię zegarków w szwajcarskiej miejscowości Le Locle. Już od początku swojego istnienia marka prowadziła ekspansję na rynki zagraniczne. Marka Tissot znana jest też z wprowadzania innowacji w zegarmistrzostwie. Jednym z takich innowacyjnych produktów jest kolekcja zegarków T-Touch, która powstała już w 2000 roku. T-Touch to pierwszy dotykowy zegarek, który wskazuje wysokość, prognozę pogody na podstawie odczytów barometru, kompasu i termometru. Wśród zegarków marki Tissot warto wyróżnić klasyczną linię Le Locle, nowoczesną i innowacyjną T-Touch czy sportową PRC 200.

 

Sportowy, męski zegarek Tissot T091.420.44.051.00 T-TOUCH EXPERT SOLAR na tytanowej bransolecie i kopercie w srebrnym kolorze. Analogowo-cyfrowa tarcza jest dotykowa co ułatwia korzystanie z niej. Wielofunkcyjna tarcza jest w czarnym kolorze z indeksami i wskazówkami w czarno-białym kolorze.              Klasyczny, damski zegarek Tissot T41.5.453.86 LE LOCLE AUTOMATIQUE Gent na skórzanym białym pasku z okrągłą, stalową kopertą pokryta powłoką PVD w złotym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest zrobiona z masy perłowej oraz ozdobiona datownikiem na godzinie trzeciej. Tarcze zdobią również diamenty i indeksy jak i wskazówki w złotym kolorze.              Elegancki, damski zegarek Tissot T055.217.11.033.00 PRC 200 CHRONOGRAPH LADY na bransolecie z kopertą wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka posiada trzy subtarcze i datownik na godzinie czwartej. Wskazówki jak i indeksy są w szarym kolorze.


Zobacz zegarki szwajcarskie dostępne w naszym sklepie: