Zimowa wyprzedaż
<<   POWRÓT13-06-2018

Zegarki szwajcarskie

Szwajcarskie zegarki od lat uchodzą za synonim perfekcji. Dlatego też są to zegarki najchętniej kupowane na całym świecie. Warto wiedzieć, że aby zegarek uznano za szwajcarski firma, która go produkuje musi należeć do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego. Żeby zegarek mógł zostać opatrzony napisem Swiss made musi być chociaż w połowie wyprodukowany na terenie tego kraju.
 

Do najbardziej znanych szwajcarskich producentów na świecie należą:


Adriatica

Marka Adriatica została założona w 1852 roku i jej siedziba znajduje się we włoskiej części Szwajcarii. Jednak dopiero od 2006 roku marka ta należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego. Zegarki tej marki utrzymane są w klasycznej stylistyce, jednak w wielu kolekcjach znajdziemy zegarki z chronografem czy też ze wskazaniem faz księżyca.  

Szwajcarski zegarek AdriaticaAtlantic


Szwajcarski zegarek Atlantic

Historia marki Atlantic sięga 1888 roku kiedy to Eduard Kummer. w Bettlach założył pierwszą manufakturę. Jednakże pierwsze zegarki pod nazwą Atlantic zostały wypuszczone na rynek dopiero w 1932 roku i jako z pierwszych na świecie były wodoszczelne. Jednym z najciekawszych projektów marki był zegarek Nautilus o wodoszczelności 1000 m. Obecnie marka ma w swojej ofercie zegarki klasyczne, sportowe, automatyczne, mechaniczne i kwarcowe. W każdym zegarku można znaleźć szwajcarskie mechanizmy ETA. Marka Atlantic jest również znana z wypuszczania przepięknych kolekcji limitowanych.

 Certina

Marka Certina jest jedną z marek wchodzących od roku 1983 w skład koncernu SMH Group obecnie Swatch Group. Została założona w 1888 roku przez Adolfa Kurtha. Już na początku XX wieku marka za swoje wyroby otrzymała kilka ważnych nagród. Zegarki Certina powstają z najlepszych dostępnych na rynku materiałów, a w każdym zegarku można znaleźć precyzyjny mechanizm ETA. Obecnie marka jest liderem w segmentach sportowym i precyzyjnym rynku. Dlatego też jest partnerem wielu ważnych wydarzeń sportowych.

Szwajcarski zegarek Certina

 


Doxa


Szwajcarski zegarek Doxa

Fabryka zegarków Doxa została założona przez George'a Ducommun'a w roku 1889. Najbardziej znane zegarki marki Doxa to modele proponowane nurkom z kolekcji SUB. Jednak marka ta proponuje nam zegarki klasyczne, a nawet fashion. Od wielu lat Doxa znana jest też jako twórca innowacyjnych modeli.

   


Swatch

Marka Swatch to produkt koncernu Swatch Group. Pierwszy zegarek tej marki został wypuszczony na rynek w 1983 roku i był innowacyjny przede wszystkim z dwóch powodów: był super cienki i składał się tylko z 51 części. Od wielu lat kolorowe kolekcje zegarków Swatch cieszą się popularnością, ponieważ trafiają przede wszystkim w gusta młodych osób. Większość zegarków wykonano z tworzywa sztucznego, jednak bez trudu można znaleźć zegarki na stalowych bransoletach. Zegarki Swatch to jedne z najtańszych szwajcarskich zegarów na rynku.

Szwajcarski zegarek Swatch

 


Tissot


Szwajcarski zegarek Tissot

Tissot to również marka wchodząca w skład koncernu Swatch Group. W roku 1953 Charles-Emile Tissot wraz z ojcem założyli wytwórnię zegarków w szwajcarskiej miejscowości Le Locle. Już od początku swojego istnienia marka prowadziła ekspansję na rynki zagraniczne. Marka Tissot znana jest też z wprowadzania innowacji w zegarmistrzostwie. Jednym z takich innowacyjnych produktów jest kolekcja zegarków T-Touch, która powstała już w 2000 roku. T-Touch to pierwszy dotykowy zegarek, który wskazuje wysokość, prognozę pogody na podstawie odczytów barometru, kompasu i termometru. Wśród zegarków marki Tissot warto wyróżnić klasyczną linię Le Locle, nowoczesną i innowacyjną T-Touch czy sportową PRC 200.

 


Zobacz zegarki szwajcarskie dostępne w naszym sklepie: