Modne damskie zegarki to modele wychodzące poza utarty schemat. Dziś doceniamy nie tylko ponadczasowe kanony piękna, ale przede wszystkim dodatki, które pozwolą wyróżnić się z tłumu i jak najlepiej wyrazić siebie. Panie uzupełniające swoje codzienne stylizacje stawiają na oryginalne zegarki odznaczające się świeżym, dotąd niespotykanym designem. Kolekcja Cluse La Tétragone stanowi niesamowite, niezwykle stylowe połączenie wyrafinowanego kobiecego charakteru i wdzięku. Z pozoru niemożliwe do pogodzenia zestawienie, nie tylko intryguje, ale przede wszystkim zachwyca estetyką.

Istotą kolekcji La Tétragone jest kwadratowa tarcza nawiązująca do sportowych i męskich modeli. Nowoczesny, geometryczny kształt doskonale jednak podkreśla kobiecość, bowiem marka Cluse znana z lekkiego, minimalistycznego designu i tym razem nie zawiodła. Dzięki zaokrągleniu kantów koperty oraz łagodnym rysom, czasomierz zyskuje na subtelności. Minimalistyczny cyferblat został zachowany w odcieniu śnieżnobiałej, eleganckiej bieli lub wystawnego złota, uzupełnionego o proste indeksy godzinowe. Delikatne słupki godzinowe zostały rozmieszczone w okręgu, nad którym poruszają się wskazówki. Urzekając prostotą, świetnie wpisują się w harmonię pozostałych elementów. Jedynym zdobieniem obecnym na tarczy jest logotyp Cluse zamieszczony nieco powyżej jej środka. Kontrastując z tłem zyskuje na widoczności i pozwala dostrzec rozpoznawalną markę. 

Miłośniczki niewielkich elementów ozdobnych z pewnością zwrócą uwagę na zwieńczającą kopertę koronkę. Zamieszczono na niej literę C wpisaną w sześciokąt. Damskie zegarki z kwadratową tarczą od Cluse dostępne są zarówno w wersji z klasycznym paskiem wykonanym ze skóry naturalnej, jak i bransoletą typu mesh. Obydwa rozwiązania zaliczane są do bardzo eleganckich zwieńczeń zegarków. W przypadku wyboru paska będzie to ukłon w stronę ponadczasowych trendów. Z kolei wybierając stalową bransoletę wykonaną z bardzo drobnej plecionki, doskonale wpiszesz się w dynamikę dzisiejszych czasów. 

Koperta została wykonana w trzech wiodących kolorach. Niezwykle modne różowe złoto, ponadczasowe srebro oraz wystawne złoto doskonale zaprezentują się z bransoletami w ich kolorach i paskami dostępnymi w kolorze białym, szarym i czarnym. Choć zegarki Cluse to przede wszystkim uczta dla oka, nie można zapominać o ich funkcjonalności. By czasomierz mógł bez przeszkód pomagać Ci w pokonywaniu trudów dnia codziennego, zastosowano w nim szkiełko odporne na standardowe zarysowania oraz obudowę mechanizmu zapewniającą odporność na zachlapania. 

Zegarki Cluse z kolekcji La Tétragone świetnie wkomponują się w zarówno damskie garnitury, jak i eleganckie, jednoczęściowe kombinezony. Uświetnią one również stylizacje oparte o długie proste spodnie i luźne koszule. To kolekcja, która zachwyci każdą miłośniczkę minimalizmu z nutą oryginalności !