Mistrzowskie Okazje euro 2024
tel. 753 753 300
Certina i misja ochrony żółwi morskich - poznaj nowy model DS SUPER PH1000M STC

Certina i misja ochrony żółwi morskich - poznaj nowy model DS SUPER PH1000M STC

2024-07-08
Certina to szwajcarski producent, od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku rozwijający zegarki wodoszczelne, odporne na wodę i wstrząsy, które można wykorzystywać w czasie uprawiania sportów. Firma zaprezentowała właśnie interesującą nowość do nurkowania. Zapraszamy do poznania jej

Certina - zegarki z systemem DS

Marka Certina zaskoczyła cały świat, gdy w 1959 roku zaprezentowała system Double Security (z ang.: podwójne zabezpieczenie). Dzięki niemu, oryginalny model Certina DS-1, chociaż wyglądał bardzo elegancko, był zdolny znieść upadek, wstrząsy lub zanurzenie w wodzie. Przed sześćdziesięciu pięciu laty była to nowość, która natychmiast spodobała się Klientom.

Na DS Concept składają się dodatkowe uszczelki koronki, grubsze szkło i dekiel koperty, wzmocnione uszczelki szkła i dekla, mechanizmy z systemami antywstrząsowymi i elastyczne pierścienie mocujące werki w kopertach. Dzięki takiemu zestawowi części, niemalże każdy, nawet elegancki i smukły model Certina DS, jest zegarkiem odpornym na wstrząsy i wodoszczelnym do 100 metrów.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku Certina stale doskonaliła swoje wyroby, czego efektem były modele wodoszczelne do 500, a nawet 1000 metrów. Jednym z nich był słynny model Certina DS Super PH1000M, w którym w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku Certina zawarła całe swoje know-how.

Najnowszy zegarek Certina DS Super PH1000M STC jest kolejnym specjalnym modelem, który świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, a jednocześnie pomaga ratować naturę.

Zegarek Certina DS SUPER PH1000M STC C024.907.17.041.10

Certina Sea Turtle Conservancy

Zachowanie dla następnych pokoleń środowiska naturalnego w najlepszym możliwym stanie jest obecnie jednym z kluczowych celów jakie stoją przed ludzkością. Dlatego ważna jest zmiana nastawienia, sposobu myślenia i działania, co w efekcie pomoże ocalić naturę. Ważne jest, by swój wkład miały w to osoby prywatne ale też duże, międzynarodowe firmy.
ratowanie żółwi SeaTurtle Conservancy i Certina

Do akcji dołączyła również Certina - czyli producent o globalnym zasięgu. Od 2017 roku wspiera organizację non-profit Sea Turtle Conservancy, której celem jest ochrona żółwi morskich oraz ich naturalnych siedlisk. STC działa nieprzerwanie od 1959 roku, a jej siedziba mieści się w amerykańskim mieście Gainesville, w stanie Floryda.

Zaangażowani w działanie fundacji prowadzą liczne programy - naukowe, ochronne i edukacyjne. Celem wszystkich jest poprawa świadomości tego jak istotnym elementem ekosystemu są żółwie morskie, zachowanie ich populacji i plaż gdzie składają jaja. Te długowieczne zwierzęta przyczyniają się do kontroli populacji innych organizmów morskich - między innymi wodorostów i meduz, chroniąc równowagę ekosystemów. Migrując przenoszą rośliny i organizmy morskie co zwiększa bioróżnorodność. Ponieważ żółwie zjadają trawę morską i algi co pomaga zachowywać rafy koralowe, które mają spore znaczenie w pochłanianiu dwutlenku węgla z wody, przyczyniają się do oczyszczania planety.

Flagowym projektem Sea Turtle Conservancy jest Tour de Turtles - transmitowany online “wyścig” żółwi po szlakach migracyjnych. Każdy zainteresowany może na stronie internetowej obejrzeć trasę jaką pokonało kilkanaście żółwi. Wszystkie z nich zostały uratowane przed różnego rodzaju zagrożeniami - uderzeniem przez łódź, skażeniem światłem/ropą/plastikiem lub erozją plaż. Celem Tour de Turtles jest unaocznienie jak wiele zagrożeń dla życia tych pięknych stworzeń wynika z działalności człowieka.

Certina jest jednym z głównych partnerów STC. Do innych należą między innymi Four Seasons Hotels and Resorts - kanadyjska sieć wysokiej klasy hoteli oraz różne oddziały korporacji medialnej Disney.

Szwajcarzy z Certiny zapewniają pracownikom Sea Turtle Conservancy nie tylko fundusze ale również przekazują pracownikom organizacji wysokiej jakości, niezawodne zegarki. Specjalne edycje sportowych zegarków Certina pomagają budować rozpoznawalność STC i świadomość społeczną.

Zegarek Certina DS SUPER PH1000M STC 44mm ratowanie żółwi
Ratowanie żółwi

Dlaczego Certina wspiera zachowanie żółwi morskich?

Niedługo po tym jak w 1959 roku firma zaprezentowała swoje pierwsze zegarki mechaniczne z systemem DS, na ich deklach zaczęto wybijać symbol przedstawiający żółwia morskiego. Żółw to zwierzę kojarzone z siłą, ochroną i długowiecznością. Te same skojarzenia budzą zegarki Certina o wzmocnionej systemem DS konstrukcji.

W ciągu ponad sześciu dekad obecności systemu DS w zegarkach Certina, dekiel ozdobiony wizerunkiem żółwia stał się ich znakiem rozpoznawczym. Przez te wszystkie lata kolejne pokolenia Klientów mogły się przekonać o tym, że wyroby Certina należą do najtrwalszych zegarków, które można kupić bez ustawiania się w kolejce i za cenę nie będącą równowartością miejskiego samochodu z salonu.

Certina DS SUPER PH1000M STC C024.907.17.041.10 - edycja specjalna

Ujawniony kilka tygodni temu zegarekCertina DS SUPER PH1000M STC C024.907.17.041.10 to efekt ścisłej współpracy producenta zegarków i organizacji.

Powstał on na bazie zegarka DS SUPER PH1000M - czyli niepowtarzalnego modelu do nurkowania, którego koperta jest wodoszczelna do 1000 metrów, a mechanizm wyposażono w najnowocześniejszą sprężynę balansu ze stopu Nivachron.

Certina STC oferuje trudną do przeoczenia kolorystykę. Tarczę i wkładkę bezela dla nurków odmieniono w nim z wykorzystaniem koloru turkusowego. Fantastycznie uzupełniono ją białymi i pomarańczowymi elementami.

Zegarek Certina C024.907.17.041.10 prezentuje czas trzema centralnymi wskazówkami. Godzinowa i sekundowa są całkowicie białe, a minutowa jest pomarańczowo-biała. Powiększone indeksy godzin w kształcie prostokątów są białe, a tuż obok nich znajdują się pomarańczowe znaczniki symbolizujące każde pełne pięć minut lub sekund. Reszta podziałki minutowo-sekundowej składa się z białych kreseczek.

W miejscu indeksu godziny trzeciej pojawiło się okienko datownika, które jest świetnie wtopione w całość ponieważ prezentuje cyfry na białym tle. Wszystkie elementy tarczy, które wpływają na łatwość i szybkość sprawdzenia wskazań zegarka, są pokryte substancją luminescencyjną Super-LumiNova. Ma ona postać specjalnej, białej farby, która magazynuje energię ze światła, a po zmroku rozpala się błękitnym, przyjemnym i doskonale widocznym światłem.

Zegarek Certina DS SUPER PH1000M STC 44mm męski C024.907.17.041.10
Zegarek Certina DS SUPER PH1000M STC 44mm męski C024.907.17.041.10 na nadgarstku

Obrotowy bezel modelu Certina DS SUPER PH1000M STC C024.907.17.041.10, podobnie jak historyczne modele, otrzymał wkładkę z aluminium. Jej turkusowo-niebieski kolor rozświetla biała podziałka minutowa, stworzona do obserwowania czasu zanurzenia. Sam obrotowy w jednym kierunku bezel jest niezwykle ciekawą konstrukcją - żeby dało się go przekręcić, należy go wcisnąć, co zwolnia blokadę. Taka konstrukcja powstała aby zapewnić nurkom jeszcze więcej bezpieczeństwa, gdy zanurzali się polegając na zegarku Certina. W klasycznych zegarkach do nurkowania możliwe jest przypadkowe przekręcenie bezela (tylko w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara) co wprowadzi nurka w błąd, a ten skróci czas spędzony pod wodą.

Na deklu zegarka w miejscu żółwia Certiny pojawiło się logo organizacji Sea Turtle Conservancy, w środku którego widoczny jest… żółw. Jego skorupa ozdobiona jest spiralą odręcznie narysowanych linii.

Zegarek oferowany jest na gumowym pasku w kolorze czarnym, który przeszyty został pomarańczowymi nićmi. Do jego zapinania służy klasyczna sprzączka z logo producenta. Producent zadbał o to, by wymiana paska była łatwa - posiada on teleskopy typu quick release, dzięki którym jego zdjęcie z koperty zajmuje jedynie kilka sekund.

Miłym dodatkiem jest ekologiczne pudełko - jest ono niemal całkowicie papierowe, dzięki czemu może zostać poddane recyklingowi. We wnętrzu, poza zegarkiem i kompletem dokumentów, nabywcy znajdą również praktyczne podróżne etui na zegarek.

Koperta DS SUPER PH1000M

Zegarek Certina DS SUPER PH1000M STC C024.907.17.041.10 przygotowany został z antyalergicznej i odpornej na korozję stali szlachetnej 316L. Jego średnica to 43,50 milimetra, a grubość 14,15 milimetra. Warto zwrócić uwagę, że są to bardzo kompaktowe wymiary, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zegarek jest wodoszczelny do 1000 metrów, jest wyposażony w zawór helowy, a w jego wnętrzu pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem.

Koronka i dekiel są oczywiście zakręcane. Obrotowy pierścień daje się przekręcić tylko, gdy jest dociśnięty do koperty. Zawór helowy - który przyda się jedynie nurkom saturowanym - jest konstrukcją automatyczną i nie wymaga od właściciela żadnych działań, by spełnić swoje zadanie. Nurkowie pracujący na głębokościach większych niż 50 m p.p.m. przygotowują się do pracy odpowiednio długo nasycając organizm gazami obojętnymi. Wśród nich jest też hel, którego cząsteczki są najmniejsze i mogą wniknąć do zegarka. Jeśli tak się stanie, a cząstki helu nie znajdą ujścia z koperty zegarka, czasomierz może ulec uszkodzeniu w czasie procesu dekompresji.

Koperta w zegarku Certina DS SUPER PH1000M STC 44mm męski C024.907.17.041.10
Zegarek Certina DS SUPER PH1000M STC 44mm męski Mechanizm ETA Powermatic 80.611

Mechanizm w Certina DS SUPER PH1000M STC

Certina jest jednym z niewielu producentów, którzy w stosowanych w swoich zegarkach mechanizmach używają nowoczesnych sprężyn włosowych Nivachron. Tego rodzaju sprężyna jest gwarancją, że mechanizm zegarka nie zatrzyma się lub nie rozreguluje, jeśli w czasie nurkowania właściciel uderzy nim w coś. Dodatkowo, stop Nivachron, przygotowany na bazie tytanu, jest odporny na działanie pól magnetycznych, co jest niezwykle istotne w dzisiejszym życiu, gdyż z każdej strony otaczają nas urządzenia elektroniczne. Pola magnetyczne mogą zrujnować precyzyjną regulację jaką zegarmistrzowie przeprowadzili przed wysłaniem każdego zegarka do butików, a nawet zatrzymać werk.

Mechanizm ETA Powermatic 80.611 oferuje aż 80 godzinną rezerwę chodu, którą automatyczny naciąg uzupełnia zawsze, gdy zegarek jest noszony. Do łożyskowania kalibru użyto 23 kamieni.

Certina Sea Turtle Conservancy - już dostępna w Zegarek.net

Premierowy model Certina Sea Turtle Conservancy STC C024.907.17.041.10 jest już dostępny w naszym sklepie internetowym. Zegarek na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż na dostarczonych przez producenta zdjęciach.

Nowa Certina C024.907.17.041.10 spodoba się odpowiedzialnym konsumentom, którzy robiąc zakupy uwzględniają takie czynniki jak wpływ na środowisko naturalne; to czy opakowanie nadaje się do recyklingu; czy wyrób jest trwały i uczciwie wyceniony. Podpowiadamy - Certina DS SUPER PH1000M spełnia te kryteria. Dodatkowo, jest zegarkiem mechanicznym, więc pozbawionym trudnej w produkcji i recyklingu baterii. Jeśli właściciel zegarka zadba o okresowe przeglądy swojego egzemplarza, to ten z powodzeniem może mu służyć przez kilkadziesiąt lat.

Każdy sprzedany egzemplarz opisanego zegarka przyczynia się do finansowania działań proekologicznej fundacji Sea Turtle Conservancy, która działa na rzecz zachowania żółwi morskich. Nosząc zegarek o tak ciekawej i wyróżniającej się kolorystyce, można zostać zapytanym o historie tego modelu, a to doprowadzi do zwiększenia świadomości o działaniach amerykańskiej organizacji.

W przypadku tego modelu, skupionego na ważnym zadaniu jakim jest ochrona i ratowanie środowiska naturalnego, łatwo zapomnieć o tym, że u podstaw jest to fantastyczny zegarek sportowy, który może z powodzeniem być używany podczas uprawiania wszystkich sportów wodnych.

Niepowtarzalna kolorystyka sprawia, że Certina C024.907.17.041.10 może w fantastyczny sposób pełnić rolę zegarka “na wakacje”, gdy wybiera się bardziej swobodne i kolorowe stylizacje.

Pudelko do zegarka Certina DS SUPER PH1000M STC 44mm męskiego C024.907.17.041.10

Certina w ZEGAREK.NET

Wszystkie sprzedawane przez nasz sklep internetowy zegarki Certina są oryginalne, nowe i objęte dwuletnią gwarancją producenta. Wysyłamy je do Państwa w firmowych opakowaniach i z kompletem dokumentów, w tym instrukcją obsługi, a paczki pakujemy w sposób pewny i bezpieczny.

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.