Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300
Edycja specjalna zegarków Tissot PR100 Tour de France i La Vuelta a España

Edycja specjalna zegarków Tissot PR100 Tour de France i La Vuelta a España

2024-06-20
Letnie miesiące to czas najbardziej widowiskowych zmagań kolarskich. W lipcu tradycyjnie odbywa się Tour de France, a w sierpniu Vuelta a España - dwa najlepiej rozpoznawalne wyścigi w sezonie. Tissot jest już gotowy na tegoroczne edycje wyścigów, czego wyrazem są nowe, specjalne modele zegarków ze stoperem. Zapraszamy do sprawdzenia tych nowości.
Tissot logo

Tissot wspiera sport

Szwajcarska marka Tissot od dawna wspiera zmagania sportowe na całym świecie. Firma jest zaangażowana we współpracę i chronometraż w najróżniejszych dyscyplinach - zarówno tych, gdzie liczy się determinacja, siła mięśni i ducha, jak i w te wymagające od zawodników wirtuozerii w prowadzeniu napędzanych silnikiem, wyczynowych motocykli.

Charakterystyczne logo marki można zobaczyć na boisku Women’s National Basketball Association (w skrócie WNBA), czyli damskiej ligi koszykówki w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Marka jest wieloletnim partnerem serii wyścigowej MotoGP. Podczas weekendów wyścigowych Szwajcarzy pełnią zaszczytną funkcję timekeeperów, mierząc rekordowe czasy okrążeń podczas rywalizacji kierowców wyczynowych motocykli.

Firma jest też oficjalnym partnerem dwóch największych i najlepiej rozpoznawalnych kolarskich “tourów” świata - Tour de France i Vuelta a España. Obie imprezy zaliczają sie do UCI World Tour czyli najważniejszych zawodów, które organizowane są przez Międzynarodową Unię Kolarską (Union Cycliste Internationale, w skrócie UCI). Ukończenie przez zawodnika któregoś z nich wymaga nie tylko niesamowitej wręcz kondycji fizycznej i psychicznej, ale także pracy całego sztabu osób wspierających każdego zawodnika.

Tour de France - najlepiej znany wyścig kolarski świata

“Wielka Pętla”, jak często określa się Tour de France, po raz pierwszy przejechało szosami Francji 1 lipca 1903 roku. Historia powstania zawodów jest bardzo ciekawa, wiąże się ze znanym skandalem politycznym i społecznym oraz rywalizacją między wydawcami prasy.

Imprezę zorganizowało kierownictwo drukowanego na żółtym papierze dziennika sportowego L’Auto, dziś znanego jako L’Équipe. Ten powstał po tym, jak na światło dzienne wyszło powiązanie właściciela istniejącego od dawna tytułu Le Vélo z oburzającym procesem i niesłusznym skazaniem kapitana Dreyfusa na karę dożywotniego więzienia w obozie karnym. Część pracowników gazety odeszła z redakcji, by założyć własny tytuł o analogicznej tematyce i łudząco podobnej nazwie L’Auto-Vélo. Nowa gazeta odebrała reklamodawców starego tytułu, jednak żaden z nich nie zdominował rynku. Wyrok sądu z początku 1903 roku nakazywał zmienić nazwę młodszego dziennika, w wyniku czego powstało po prostu L’Auto. Twórca nowego tytułu, Henri Desgrange, wpadł na pomysł, żeby zorganizować zawody kolarskie, będące pierwszym na świecie wyścigiem wieloetapowym. Miał to być sposób na pokonanie konkurencyjnej, starszej gazety Le Vélo i okazał się całkowicie trafny - w następnym roku Le Vélo zostało zamknięte.

W pierwszych edycjach zdarzały się kłótnie, a nawet bójki między zawodnikami, oszustwa i akty sabotażu. Kolarze nie mieli żadnego zaplecza, więc jeśli coś zepsuło się w ich jednośladach, byli zdani na swoje umiejętności naprawy.

Chociaż ta historia, niczym z powieści sensacyjnej, wydaje się być wręcz nieprawdopodobna, zaowocowała najstarszym z rozgrywanych współcześnie wyścigów kolarskich. Tour de France, z przerwami w okresie I i II Wojny Światowej, organizowane jest co roku, a w tym roku zawodnicy wystartują już po raz 111.

Tour de France
@letourdefrance
Mont Ventoux

Obecnie, trasa rozgrywanego w ciągu 24 dni Tour de France liczy około 3500 kilometrów. Składają się na nią odcinki płaskie, w tym słynny etap na paryskich Polach Elizejskich, gdzie zawodnicy jeżdżą po bruku oraz odcinki górskie, które są często zmieniane, by kolarze startujący regularnie, mierzyli się na różnych podjazdach. Najsłynniejszym szczytem, na który wjeżdża wyścig jest Mont Ventoux. To liczący 1912 metrów szczyt, na który prowadzą trzy drogi. W “Wielkiej Pętli” wykorzystywana była zawsze najtrudniejsza, około 21 kilometrowa trasa od strony południowo-zachodniej. Różnica wysokości na tym etapie to aż 1600 metrów, a średnie nachylenie pełnej zakrętów drogi przekracza 7,5%. To sprawia, że podjazd jest ekstremalnym wyzwaniem, nawet dla wysportowanych organizmów profesjonalnych zawodników. Zdarzało się, że zawodnicy mdleli po przekroczeniu mety położonej na nagim, nagrzanym słońcem szczycie. Ostatni raz ten etap rozegrano w 2021 roku i uznawany jest za jeden z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek się odbyły.

Zdarza się, że rozgrywane są też etapy zagraniczne - w Belgii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii i innych krajach. Najczęściej wyścig gościł w Brukseli i Genewie.

Żółta koszulka, czyli maillot jaune, przyznawana aktualnemu liderowi Tour de France była czytelnym nawiązaniem do żółtego koloru papieru wykorzystywanego do drukowania L’Auto, a jednocześnie zrywała z kolorystyką kojarzoną z Le Vélo, drukowanym na papierze w kolorze zielonym. Po raz pierwszy wręczono ją w 1919 roku.

Tour de France jest jedną z największych, wciąż organizowanych imprez sportowych świata. Oglądalnością francuski wyścig ustępuje jedynie Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej. Według danych za 2023 rok, około 3,5 miliarda osób oglądało Tour de France. Oczywiście, dane nie wskazują na to, że ktokolwiek obejrzał TdF w całości, bo to jest praktycznie niemożliwe skoro transmisja trwa przez kilka godzin dziennie i rozciąga się na przestrzeni trzech tygodni. Niemniej, wynik ten budzi ogromne wrażenie. Zasięg jest niezwykle ważny, ponieważ sprawia, że reklamodawcy opłacający swoje miejsce na Tour de France mogą dotrzeć do ogromnego grona widzów z całego świata.

Edycja 2024 wystartuje 29 czerwca we włoskiej Florencji, a zakończy się 21 lipca etapem z Monaco do Nicei, jednego z najbardziej znanych miast Lazurowego Wybrzeża. Cała trasa będzie liczyć 3492 kilometry. Do zawodów zgłosiły się 22 drużyny z wielu krajów, między innymi z Francji, Belgii, Kazachstanu i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Fani Tour de France mogą wybierać spośród wielu gadżetów i pamiątek, które pomogą im wyrazić swoją fascynację wyścigiem. Oferowane są przede wszystkim koszulki, zarówno te kolorowe, symbolizujące lidera wyścigu i liderów klasyfikacji górskiej i sprinterskiej. Dostępne są też kombinezony, rękawiczki i czapeczki kolarskie. W oficjalnym sklepie kupić można również plecaki, kubki, figurki, a nawet grę na komputery osobiste i konsole Playstation.

Tour de France 2024
@letourdefrance

La Vuelta - wyścig po kontynentalnej Hiszpanii

Hiszpański wyścig jest młodszy - po raz pierwszy wystartował w 1935 roku, a jego cykliczna organizacja rozpoczęła się w roku 1955. Podobnie jak Tour de France, tak La Vuelta a España trwa trzy tygodnie i rozgrywana jest na drogach całego kraju.

Historia La Vuelta nie jest aż tak “sensacyjna” jak ta wiążąca się z Tour de France, jednak też łączy się z prasą. Wyścig został powołany do życia przez Informaciones i Juana Pujola, a jego celem było zwiększenie sprzedaży gazety. Trasa miała wtedy długość 3411 kilometrów i dzieliła się na 14 etapów, każdy liczący trochę mniej niż ćwierć tysiąca kilometrów.

La Vuelta
@lavuelta

W trakcie rywalizacji kolarze przebywają niemal cały kraj, a czasem też ścigają się w państwach ościennych. Meta zwyczajowo znajduje się w centrum Madrytu, który jest stolicą Hiszpanii. Na trasie znajdują się liczne podjazdy, dlatego częściej na podium stają zawodnicy dobrze radzący sobie ze wspinaczką na szczyty. Do trasy La Vuelta od 1999 roku należy podjazd pod Alto de l'Angliru w Austrii. To jeden z najbardziej wymagających odcinków w całym kalendarzu kolarskim. Meta znajduje się na wysokości 1573 metrów nad poziomem morza, a podjazd ma 12,5 kilometra długości.

Różnica wysokości przekracza 1250 metrów. W najbardziej stromym fragmencie - rozpoczynającym się około 3 kilometrów przed wierzchołkiem, trasa ma momentami nachylenie sięgające 24%. To naprawdę morderczy etap, który często okazuje się nie do przebycia nie tylko dla rowerzystów, ale też dla ich ekip - w 2002 roku w czasie rozgrywania tej próby spadł deszcz, co doprowadziło do tego, że samochody techniczne nie mogły podjechać pod najbardziej strome wzniesienie, zostawiając zawodników samych sobie. Ci nie tylko musieli jechać w pełnym skupieni, by uniknąć wywrotki, ale też na niesprawnych rowerach - na przykład z uszkodzonymi oponami.

Ciekawostką jest, że wyścig w Hiszpanii najczęściej wygrywają kolarze pochodzący z tego kraju. W 73 edycjach triumfowali 32 razy.

Odkąd wyścig jest organizowany, jedynie czterech zawodników wygrało La Vuelta trzykrotnie. Hiszpan Roberto Heras był pierwszym, który wygrał wyścig czterokrotnie (w roku 2000, 2003, 2004 i 2005). Jednak ostatni z tytułów został mu najpierw odebrany po tym, jak testy wykazały, że stosował doping. Później, po serii procesów i odwołań, został mu on zwrócony w 2011 roku. W procesie prowadzonym w związku z odwołaniem zawodnika od decyzji o utracie pierwszego miejsca i dyskwalifikacji, sąd uznał, że próbki użyte w badaniach były źle przechowywane, a same testy nie były przeprowadzone w sposób gwarantujący pełną anonimowość.

Także i w czasie La Vuleta ważne są kolory koszulek. Lider klasyfikacji generalnej otrzymuje koszulkę w kolorze czerwonym. Lider rankingu górskiego otrzymuje białą koszulkę w duże, niebieskie kropki. Zielony kolor zarezerwowany jest dla prowadzącego w klasyfikacji punktowej. Zielono-żółta koszulka trafia do zawodnika, który jest na prowadzeniu w klasyfikacji kombinowanej - uwzględniającej wyniki z klasyfikacji generalnej, punktowej oraz górskiej.

La Vuelta meta
@lavuelta
Rozkład jazdy La Vuelta 2024
@lavuelta

Tegoroczna edycja ruszy z Lizbony 17 sierpnia. Pierwszy etap będzie czasówką, która rozegrana zostanie na dystansie “zaledwie” 12 kilometrów. Spośród 21 etapów tylko jeden będzie płaski, pięć będzie podjazdami, rozegrane zostaną dwie czasówki, osiem etapów górskich i pięć umiarkowanych. Cała zaplanowana trasa będzie liczyła 3265 kilometrów.

Ubiegłoroczna edycja była chętnie oglądana przez widzów z całego świata. Transmisję można było oglądać w 190 krajach, a przygotowywało je ponad 1100 dziennikarzy. Każdego dnia zmagania sportowców oglądało ponad 100 milionów widzów, (dla porównania w 2018 roku dziennie oglądało “zaledwie” 1,6 miliona widzów). To czyni La Vuelta kolejną doskonałą okazją dla reklamodawców. Nic więc dziwnego w tym, że partnerami wyścigu są takie globalne marki jak Tissot, Skoda czy Carrefour.

Tissot jest partnerem obu wyścigów, a także ich edycji stworzonych z myślą o kobietach - Tour de France Femmes oraz La Vuelta Feminina. Szwajcarski producent dba o precyzyjny chronometraż, a jego zegary elektroniczne można zobaczyć na mecie każdego etapu.

Zegarki Tissot w kolorach liderów

Lada dzień do naszego sklepu zawitają zegarki Tissot PR100 Tour de France oraz PR100 La Vuelta a España. Ich znakiem rozpoznawczym będzie kolorystyka, zaczerpnięta z koszulek wręczanych liderom obu wyścigów.

Jak łatwo się domyślić, zegarek poświęcony Tour de France ma akcenty w kolorze żółtym, a ten skupiony na La Vuelta czerwonym. Premierowe modele są zegarkami specjalnymi i nie są objęte limitacją, dzięki czemu każdy kibic będzie miał okazję kupić egzemplarz dla siebie.

Podstawą do stworzenia tych wyjątkowych wersji był cieszący się niesłabnącą popularnością model PR 100 Chronograph. To klasyczny, uniwersalno-sportowy model w wygodnej kopercie o średnicy 40 milimetrów. Bardzo atrakcyjnie prezentują się wypolerowane bezele, koronki i przyciski do obsługi stopera, a wierzchnie, szafirowe szkło jest wyjątkowo trudno zarysować, co sprawia, że tarcza jest zawsze czytelna.

Nazwa tego modelu - Tissot PR 100 - odnosi się do cech charakterystycznych - precyzji działania (od ang.: precise), trwałości (od ang.: robust) i wodoszczelności do 100 metrów, czyniącej go zegarkiem sportowym, z którego można korzystać również w czasie uprawiania sportów wodnych.

Zegarki Tissot w kolorach liderów wyścigów
24h
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00
2.150,00 zł
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCET150.417.11.051.00
Edycja specjalna Zestaw
24h
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑA T150.417.11.051.01
2.150,00 zł
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑAT150.417.11.051.01
Edycja specjalna Zestaw
Super-LumiNova w zegarku Tissot PR100

Ten nowoczesny, kwarcowy zegarek oferuje doskonałą czytelność dzięki dużym wskazówkom i indeksom godzinowym, aplikacjom ze świecącej w ciemnościach substancji świecącej Super-LumiNova oraz trzem subtarczom rozmieszczonym przy godzinach drugiej, szóstej i dziesiątej. Cyferblaty zdobione są delikatnym wzorem słonecznym. Gdy pada na niego światło, tarcze rozświetlają się promieniście, jednak w sposób, który nie utrudnia sprawdzania wskazań.

Dokładnie mierzące czas mechanizmy odmierzają godziny, minuty i sekundy czasu bieżącego (małym sekundnkiem przy godzinie szóstej), prezentują numer aktualnego dnia miesiąca, a także pozwalają zmierzyć czas trwania jakiegoś wydarzenia. Pomiar na żądanie pozwala obserwować wydarzenie trwające maksymalnie 29 minut, 59 sekund i 9/10 sekundy.

Zegarki oferowane są ze stalowymi, sportowymi bransoletami o trzyrzędowych ogniwach. Luksusowego charakteru dodają im polerowane środkowe rzędy. Bransolety wyposażone zostały w teleskopy typu quick release, pozwalające błyskawicznie je zdjąć i wymienić na paski o odpowiedniej szerokości.

Tissot PR100 Tour de France T150.417.11.051.00

Pierwszy z duetu specjalnych wariantów poświęcony jest Tour de France, dlatego zupełnie naturalnym jest fakt, że detale na jego tarczy mają kolor żółty.

Powierzchnia cyferblatu zegarka Tissot PR100 Tour de France T150.417.11.051.00 ma kolor czarny. Producent nadał jej wyraźną ziarnistą fakturę, która już przy pierwszym spojrzeniu kojarzy się z asfaltem, po którym pędzą kolarze. Na zewnętrznej krawędzi tarcza jest również czarna, lecz gładka i oznaczona kreseczkami symbolizującymi minuty i sekundy. Subtarcze zdobi szlif słoneczny, a wkomponowany między godziną czwartą i piątą datownik ma czarny dysk i białe cyfry.

Jak przystało na wysokiej jakości sportowy zegarek ze stoperem, tak i ten pozwala łatwo rozróżnić informację o aktualnej godzinie i czasie odmierzonym przy pomocy stopera. Czas bieżący prezentowany jest antracytowymi wskazówkami - dwie główne są ażurowe i wypełnione substancją świecącą, trzecia zaś jest prostą strzałką pracującą nad polem przy godzinie szóstej. Wynik pomiaru stoperem sprawdzić można z trzech żółtych wskazówek - centralnej sekundowej, umieszczonej z prawej strony tarczy strzałki dziesiątych części sekundy oraz znajdującej się z lewej strony wskazówki minutowej. Bardzo długa wskazówka sekundnika chronografu ma przeciwwagę w kształcie wyścigowego roweru.

Zmiany jakich dokonano na tarczy są drobne, jednak pełne nawiązań do kolarstwa. Sprawia to, że zegarek jest modelem, jaki docenią prawdziwi fani kolarstwa, a jednocześnie jest bardzo uniwersalny i pasuje na niemal każdą okazję.

Odmieniony został również dekiel. W standardowych wersjach Tissot PR 100 Chronograph jest on gładki, co pozwala wykonać na nim grawerunek, czyniący z zegarka piękny i bardzo osobisty prezent. W wariancie kolarskim, w centralnej części dekla pojawiło się wygrawerowane logo Tour de France. Na szczęście, wokół niego nadal zostało wystarczająco dużo miejsca, by możliwe było wygrawerowanie sentencji lub istotnej daty.

Zegarek Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00
24h
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00
2.150,00 zł
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCET150.417.11.051.00
Edycja specjalna Zestaw
Zegarek Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00 w specjalnym pudełku

Tissot PR100 Tour de France T150.417.11.051.00 dostarczany jest w specjalnym pudełku z obwolutą w barwach Tour de France, w którym oprócz zegarka i dokumentów znajduje się dodatkowy, jedyny w swoim rodzaju pasek. Przygotowany został z dwóch materiałów czarnej, perforowanej skóry, oraz gumy w kolorach czarnym i żółtym. Struktura nadana jego powierzchni oddaje strukturę jaką mają rowerowe gripy. Do zapinania służy klasyczna sprzączka w kolorze czarnym, ozdobiona takim samym logo Tissot jak to, które można zobaczyć na trasie Tour de France.

Zarówno pasek, jak i matowa bransoleta posiadają system szybkiej wymiany, co pozwala błyskawicznie odmienić charakter posiadanego zegarka. Bransoleta daje całości bardziej elegancki charakter, zaś dwukolorowy pasek nadaje jej bardziej casualowy look.

Klienci kochający różnokolorowe paski będą zadowoleni - szerokość między uszami koperty to standardowe 20 milimetrów, dzięki czemu będą mogli łatwo założyć do PR100 Chronograph posiadane paski lub dokupić kolejne.

Tissot PR100 La Vuelta a España T150.417.11.051.01

W przygotowanym dla fanów rozgrywanego w Hiszpanii wyścigu La Vuelta a España projektanci wykorzystali oczywiście detale w kolorze czerwonym, nawiązując do czerwonej koszulki lidera.

Zegarek Tissot PR100 La Vuelta a España T150.417.11.051.01to wyrób bliźniaczy do modelu Tour de France, z tą różnicą, że wskazówki i krawędź paska są czerwone. Oczywiście, zmieniony został grawerunek na deklu. W jego centrum pojawiło się inne logo - trapez z wpisanymi wewnątrz, za pomocą wielkich liter, słowami “LA VUELTA”. Także i w przypadku tej wersji zegarka, na deklu znajduje się odpowiednio dużo miejsca, by możliwe było wygrawerowanie paru słów, które znać będzie jedynie właściciel zegarka.

Pudełko tego modelu ma obwolutę zdobioną logo La Vuelta na czerwonym tle. Powstało ono z papieru z certyfikatem FSC, czyli powstałego z drewna pozyskanego z lasów podlegających działaniom organizacji non-profit Forest Stewardship Council. FSC to podmiot dbający o to, by produkcja papieru odbywała się w taki sposób, aby nie miała negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Zegarek Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPANA T150.417.11.051.01
24h
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑA T150.417.11.051.01
2.150,00 zł
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑAT150.417.11.051.01
Edycja specjalna Zestaw
Zegarek Tissot PR 100 CHRONOGRAPH T150.417.11.351.00

Tissot PR 100 Chronograph - zegarek o wielu twarzach

W katalogu, poza modelami skupionymi na dwóch najważniejszych wyścigach kolarskich, znaleźć można kilka innych wersji lubianego i cenionego PR 100 Chronograph. Obecnie w kolekcji znajdują się następujące warianty:

  • zegarek Tissot T150.417.11.351.00 w srebrnej kopercie z tarczą w kolorze jasnoniebieskim;
  • zegarek Tissot T150.417.11.041.00 w srebrnej kopercie z tarczą kolorze niebieskim;
  • zegarek Tissot T150.417.11.091.00 w srebrnej kopercie z tarczą w kolorze zielonym;
  • zegarek Tissot T150.417.33.031.00 w pozłacanej obudowie ze srebrną tarczą;
  • zegarek Tissot T150.417.22.031.00 w srebrno-złotej kopercie ze srebrną tarczą;
  • zegarek Tissot T101.417.23.061.00 w czarno-złotej kopercie, z czarną tarczą i bransoletą typu mesh;
  • zegarek Tissot T101.417.33.051.00 w czarnej kopercie, z czarną tarczą i bransoletą mesh;

Wszystkie modele, zarówno te specjalne z kolarskiej serii Grand Tour, jak i standardowe, przygotowane są z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Taki stop jest antyalergiczny - nie powoduje reakcji alergicznych, a także odporny na korozję. Obudowy są od wierzchu zamknięte szafirowymi szkłami, a ich wodoszczelność do 100 metrów pozwala wykorzystywać je podczas uprawiania sportów. W standardowych wariantach - z zielonymi, niebieskimi, błękitnymi i srebrnymi tarczami - środek bransolet jest polerowany. Czarny i złoty kolory kopert uzyskiwane są dzięki metodzie PVD, która pozostawia na stali trwałą i świetnie prezentującą się powłokę.

Mechanizm ETA w zegarkach Tissot

Kolarskie nowości, a także modele standardowe, wykorzystują mechanizmy dostarczone przez firmę ETA - jednego z największych szwajcarskich producentów mechanizmów zegarkowych.

Kalibry G10.212 prezentują godziny, minuty, sekundy, dzień miesiąca i dodatkowo wyposażone są w komplikację stopera. W konstrukcji wykorzystano 4 kamienie, dzięki czemu praca kalibru jest płynna, a jego najważniejsze elementy są chronione przed zbyt szybkim zużyciem.

Kaliber może pracować do 38 miesięcy bez potrzeby wymiany baterii. Gdy bateria zbliża się do końca żywotności, wbudowana w werk funkcja End of Life poinformuje o tym za pomocą wskazówki sekundowej, która będzie skakała po 4-5 sekund. To sygnał, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinno się odesłać zegarek do autoryzowanego serwisu Tissot w celu wymiany baterii.

Istotne jest skorzystanie z usług centrum serwisowego Tissot, ponieważ przy każdej wymianie baterii, zegarmistrzowie wymieniają również kompletny zestaw uszczelek, dzięki czemu zegarek jest gotowy na używanie w wodzie.

Mechanizm ETA G10.212 w zegarkach Tissot
24h
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00
2.150,00 zł
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCET150.417.11.051.00
Edycja specjalna Zestaw
24h
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑA T150.417.11.051.01
2.150,00 zł
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑAT150.417.11.051.01
Edycja specjalna Zestaw
Zegarek Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00 na męskim nadgarstku

Nowości Tissot - dostępne już za chwilę

Szwajcarzy z Tissot zapewnili nas, że pierwsze egzemplarze modeli Tissot PR100 Tour de France i La Vuelta a España trafią do naszego magazynu jeszcze przed startem tych kultowych imprez. Spodziewamy się, że model z żółtymi akcentami pojawi się na kilka dni przed pierwszym etapem francuskiego wyścigu, który startuje 29 czerwca. Model z akcentami w kolorach La Vuelta powinien być dostępny na przełomie lipca i sierpnia. Tę daty podajemy z doświadczenia lat poprzednich - opisane PR100 Grand Tour nie są pierwszymi modelami marki, które zostały stworzone, by uczcić zmagania kolarzy.

Ogromną zaletą nowych, sportowych edycji jest ich dyskrecja. Dla niewprawnego oka, to po prostu wysokiej jakości zegarki, które świetnie pasują do wielu, zupełnie różnorodnych stylizacji. Dla osób zainteresowanych sportem lub zegarkami, będą z kolei czytelnym sygnałem na temat zainteresowań i hobby osób noszących te specjalne wersje.

Charakter zegarków można błyskawicznie odmieniać - są one sprzedawane w zestawach z paskiem i bransoletą, które można zamienić w ciągu kilku minut. Daje to posiadaczom ogromną swobodę w kreowaniu outfitów na każdą okazję.

Modele Tissot Tour de France i Tissot La Vuelta sprawdzą się nie tylko w życiu codziennym, ale będą też doskonałym wyborem na urlop. Dzięki zastosowaniu szafirowego szkła i stali szlachetnej są trwałe. Wodoszczelność sprawia, że można używać ich na basenie, podczas kąpieli w morzu lub żeglowania.

Koperta o rozmiarze 40 milimetrów jest smukła i wygodna. Tissot PR100 nie przeszkadza i nie obciąża nadgarstka, dlatego jest bardzo komfortowy, nawet podczas wielogodzinnego noszenia. Bransolety zamykane są zapięciem motylkowym, które chociaż ukryte pod spodem ogniw, nie uwiera i nie drapie skóry przegubu.

Wszystkie wyroby Tissot, w tym modele PR100 Chronograph Grand Tour, spełniają ściśle sprecyzowane kryteria, dlatego na ich tarczach widnieje napis Swiss Made. Stosowanie tego oznaczenia jest uregulowane urzędowo przez rząd Szwajcarii. Ma to na celu danie Klientom z całego świata możliwości błyskawicznego poznania czy przedmiot na który mają zamiar wydać pieniądze, jest w rzeczywistości produktem o wysokiej klasy. Każdy zegarek Swiss Made posiada szwajcarski mechanizm i przechodzi szczegółową kontrolę jakości w szwajcarskim zakładzie.

Szkło szafirowe
Specjalny zegarek Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00 w pudełku

Premierowe modele objęte są 2 letnią, międzynarodową gwarancją producenta, którą elektronicznie aktywujemy w momencie sprzedaży każdego zegarka Tissot. Elektroniczne potwierdzenie gwarancji jest jedną z metod walki z rynkiem podrabianych zegarków, którą w ostatnich pięciu latach wprowadziło wielu szwajcarskich producentów. Tissot dołączył do tej grupy, ponieważ jego zegarki są często podrabiane.

Tylko kupując w autoryzowanym sklepie - takim jak sklep internetowy Zegarek.net - możecie Państwo mieć pewność, że zamówiony zegarek jest oryginalny, z czym wiąże się nie tylko fakt, że został wyprodukowany przez Tissot, ale jest wodoszczelny, wykonany z najlepszych materiałów i wyposażony został w pełni funkcjonalny, szwajcarski mechanizm.

24h
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCE T150.417.11.051.00
2.150,00 zł
Tissot PR 100 TOUR DE FRANCET150.417.11.051.00
Edycja specjalna Zestaw
24h
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑA T150.417.11.051.01
2.150,00 zł
Tissot PR 100 LA VUELTA A ESPAÑAT150.417.11.051.01
Edycja specjalna Zestaw

Tissot Cycling w ZEGAREK.NET

W chwili obecnej fani kolarstwa mogą zakupić w naszym sklepie modele Tissot T-Race Cycling, które wyróżniają się ciekawymi rowerowymi datalami jak przyciski stopera w kształcie rowerowych klamek, czy dekiel zdobiony wzorem wyglądającym jak kaseta wyczynowego roweru. Te modele można znaleźć na specjalnej podstronie sklepu. W ofercie znajdziecie Państwo również model Tissot T-Touch Expert Solar Tour de France, który oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak stoper, kompas, barometr i alarm.

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.