Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Nowe zegarki Vostok Europe Celestial Objects

Nowe zegarki Vostok Europe Celestial Objects

2024-02-13
Litwini z firmy Vostok Europe często sięgają w swoich zegarkach do niezmierzonej pustki kosmosu, gwiazd i niezwykłych, kosmicznych wydarzeń. Dwa nowe wyroby prezentują zupełnie nowe, autorskie podejście do zagadnienia projektowania zegarków skupionych wokół interesującego zjawiska. Zapraszamy do poznania Vostok Europe Celestial Objects

Ciekawe tematy w zegarkach Vostok Europe

Vostok Europe, producent którego manufaktura mieści się w litewskim Wilnie, istnieje od ponad dwudziestu lat. W tym czasie zdążył wyrobić sobie markę firmy oferującej solidne, sportowe i okazałe zegarki, tworzone wokół wyjątkowych zagadnień i konstrukcji stworzonych przez naukę i przemysł. Wśród nich były modele skupione na ludzkich próbach poznania przestrzeni kosmicznej. Dlatego w katalogu marki znaleźć można czasomierze Energia odwołująca się do radzieckiej rakiety nośnej lub unikatową parę odnoszącą się do Komety Halleya i planety karłowatej Ceres.

Producent przygotował dwie, ściśle limitowane nowości, które poświęcił zjawiskom od tysięcy lat wprawiającym ludzi w zachwyt i przerażenie - zaćmieniu Słońca i zaćmieniu Księżyca. Nowe modele Vostok Europe Celestial Objects (ciała niebieskie) pełne są unikalnych detali, których próżno szukać w wyrobach innych firm.

Celestial Objects 2024 VE Nowa kolekcja
Jednocześnie Vostok Europe Celestial Objects nie tracą żadnego z elementów, które sprawiły, że firma ma ogromną rzeszę wiernych fanów, chętnie sięgających po kolejne jej wyroby i noszących je z dumą wynikającą z posiadania limitowanych zegarków o jedynej w swoim rodzaju stylistyce i sportowych możliwościach.
Zaćmienie słońca

Czym są zaćmienia Słońca i Księżyca?

Zaćmienia to zjawiska astronomiczne, które powstają w chwili gdy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdą się w ściśle określonych pozycjach względem siebie. Są to wydarzenia stosunkowo rzadkie, a ponadto nie zawsze widoczne z każdego miejsca na planecie.

Zaćmienie Słońca ma miejsce gdy Księżyc znajduje się między Słońcem, a Ziemią i zasłania promienie Gwiazdy Dziennej częściowo lub w całości. Jest ono możliwe dlatego, że na niebie dalekie nam Słońce i bliski Księżyc mają podobne obserwowane rozmiary. Przy częściowym zaćmienie, Słońce wygląda jak blady rogalik, zaś przy pełnym cała tarcza słoneczna jest zasłonięta, a wokół czarnego dysku księżyca, w chwili gdy ten jest dokładnie pośrodku widocznej gwiazdy tworzy się widowiskowe zjawisko nazywane “halo”. Świetlisty okręg może mieć kolor biały lub zmieniać się, przeplatając tęczowe barwy. Każdego roku następują dwa zaćmienia, chociaż zdarzają się lata, gdy może ich być aż pięć. Jest to zjawisko trwające bardzo krótko - nie może ono trwać dłużej niż siedem minut i trzydzieści jeden sekund.

Przy okazji przypominamy, że nie można obserwować zaćmienia Słońca ‘nieuzbrojonymi’ oczami - grozi to trwałym uszkodzeniem wzroku.

Zaćmienie Księżyca z kolei powstaje, gdy to Ziemia znajduje się między Słońcem, a Księżycem w pełni. Cień Ziemi zasłania wtedy całkowicie lub częściowo satelitę. Chociaż wydawać by się mogło, że Zaćmienia Księżyca są mniej regularne - często w ciągu roku nie występują nawet częściowe zaćmienia, a maksymalnie mogą przydarzyć się trzy takie widowiska. Czas, gdy Księżyc znajduje się w cieniu planet to maksymalnie godzina i czterdzieści siedem minut.

Tak jak wszystkie niesamowite zjawiska pogodowe - na przykład tornada i zorze - tak i zaćmienia mają oddanych fanów, którzy gotowi są przebyć tysiące kilometrów, by móc podziwiać kolejne takie zjawisko.

Zaćmienie księżyca

Limitowane nowości Vostok Europe Celestial Objects

Vostok Europe przygotował dwa ściśle limitowane modele, w których projektanci starali się zawrzeć piękno i tajemnicę zaćmień. Dwa zegarki, chociaż korzystają z takich samych kopert i tarcz, mają zupełnie różne wykończenia i charaktery. Łączy je niewielka dostępność - oba warianty powstaną w seriach po 1000 sztuk.

Astronomiczny temat uzupełniony jest sportowymi możliwościami - zegarki są wodoszczelne i posiadają dokładne i przystosowane do pracy w zegarkach sportowych mechanizmy kwarcowe, z komplikacją stopera.

Zegarek Vostok Europe Solar Eclipse 6S30-325E728 na czarnym skórzanym pasku i z kopertą w kolorze różowego złota

Vostok Europe Celestial Objects Solar Eclipse 6S30-325E728

Czasomierz poświęcony sytuacji, gdy Słońce jest zasłonięte przez Księżyc, został pokryty powłoką PVD w kolorze różowego złota. Tak wykończona koperta skrywająca w sobie czarną tarczę to nawiązanie do wspomnianego zjawiska halo - świetlistego okręgu wokół czarnego dysku księżyca. Wierzch obudowy został wykończony matowieniem, a bok polerowaniem. Po lewej stronie koperty wygrawerowany został napis “Solar Eclipse”. Zegarek posiada czarną koronkę i przyciski do obsługi stopera.

Czarna, rozgwieżdżona maleńkimi białymi punkcikami tarcza, wygląda jak kosmiczna pustka rozjaśniana widzialnym światłem odległych gwiazd. Znalazły się na niej złote akcenty - podziałka na subatarczy dwudziestych części sekundy, oznaczenie wodoszczelności, nazwa modelu, a także schematyczny rysunek prezentujący kolejne fazy zaćmień.

Datownik ma formę okienka odsłaniającego 3 liczby i kwadratem zaznaczającego dzień bieżący. Wkomponowano go między indeksy godzin trzeciej i piątej.

Tarczę otacza asymetryczna flansza symbolizująca eliptyczne orbity po jakich poruszają się ciała niebieskie w naszym Układzie Słonecznym.

Od spodu obudowę zamyka dekiel wykończony czarną powłoką PVD. Na centralnym jego medalionie wygrawerowana została nazwa serii i modelu, informacja o edycji limitowanej, a także numer seryjny z puli 1000 egzemplarzy, zapisywany w formacie xxxx/1000. Odrobinę bardziej na zewnątrz widoczny jest kolejna, symboliczna prezentacja tego jak przebiega zaćmienie Słońca.

Vostok Europe 6S30-325E728 prezentowany jest na skórzanym pasku w kolorze czarnym. Skóra ma z wierzchu fakturę krokodylej łuski. Szerokość paska to 22 milimetry.

datownik w Zegarku Vostok Europe Solar Eclipse 6S30-325E728 inspirowany kosmosem
Zegarek Vostok Europe Lunar Eclipse 6S30-325E727 ze srebrną kopertą

Vostok Europe Celestial Objects Lunar Eclipse 6S30-325E727

Poświęcony zaćmieniu Księżyca model Lunar Eclipse 6S30-325E727 ma bardziej stonowaną, wręcz zimną kolorystykę, która od razu kojarzy się z odbitym przez ziemskiego satelitę, zimnym i białym światłem.

W tym zegarku stalowa koperta nie otrzymała żadnej kolorowej powłoki, a jej srebrzysta powierzchnia wykończona jest matowieniem i polerowaniem.

Czarna tarcza z awenturynu jest monochromatyczna - wszystkie oznaczenia, czcionki i symbole mają kolor biały. Biała, asymetryczna flansza jest znacznie szersza po lewej stronie. W czasie produkcji została ona pokryta grubą warstwą świecącej po zmroku substancji Super-LumiNova. Po zapadnięciu ciemności rozjarza się ona zielonym światłem tworząc spektakularny i niespotykany efekt.

Producent wyposażył zegarek Lunar Eclipse w gładki czarny pasek z naturalnej skóry.

Co można sprawdzić na tarczach zegarków Vostok Europe Celestial Objects?

Oba zegarki korzystają z sześciowskazówkowych mechanizmów. Trzy centralne wskazówki prezentują godziny i minuty czasu bieżącego oraz sekundy odmierzane przez stoper.

Subtarcza po lewej stronie pozwala odczytać ile minut odmierzono za pomocą stopera, a ta z prawej daje możliwość sprawdzenia czasu obserwowanego wydarzenia z dokładnością do dwudziestych części sekundy. Z kolei subtarcza nad godziną szóstą to sekundnik czasu bieżącego. Po prawej stronie, między godzinami trzecią a piątą znalazło się duże, potrójne okienko datownika dni miesiąca.

Trzy centralne wskazówki, flansza wokół tarczy oraz pojedyńcze elementy na małych wskaźnikach świecą w ciemnościach zielonym światłem. Dzięki zastosowaniu dwóch świecących pasków na strzałce godzin i jednego długo na tej prezentującej minuty, odczytywanie czasu w nocy jest proste i wygodne.

Subtarcze na czarnej tarczy Zegarka Vostok Europe Lunar Eclipse 6S30-325E727
Zakręcana czarna koronka i dekiel w zegarku Vostok Europe Solar Eclipse 6S30-325E728

Wymiary i cechy koperty zegarków Vostok Europe Solar Eclipse i Lunar Eclipse

Oba zegarki to modele o okrągłych kopertach o średnicy 46,0 milimetrów, wysokości 54,7 milimetra i grubości 16,5 milimetra. Szerokość pasków to 22 milimetry. Jest to standardowy rozmiar, co daje gwarancję, że właściciel zegarka będzie mógł zawsze i z łatwością dobrać do swojego egzemplarza nowy pasek.

Koperty posiadają zakręcane koronki i dekle, a ich wodoszczelność to 20 bar / 200 metrów, co pozwala używać ich podczas uprawiania sportów wodnych. Należy jednak pamętąć, by pod wodą nie korzystać z przycisków Start/stop i Reset, służących do obsługi stopera.

Obudowy przygotowano ze stali szlachetnej, która jest przyjazna dla ludzkiego organizmu - mogą z niej korzystać nawet osoby uczulone na nikiel, a także odporna na korozję. Twardość jej powierzchni sprawia, że zegarek przez wiele lat wygląda jak nowy. Jeśli jednak przytrafią się na stalowej powierzchni jakieś zarysowania, to można obudowę odświeżyć tak, by wyglądała niemal jak w dniu zakupu zegarka.

Na wierzchu producent zastosował olbrzymiej średnicy wzmacniane szkła mineralne typu K1. Są one doskonale przejrzyste i wyjątkowo odporne na zbicie w przypadku uderzenia.

Srebrna koperta z wygrawerowanym napisem w zegarku Vostok Europe Lunar Eclipse 6S30-325E727
Mechanizm Miyota 6S30 w zegarku Vostok Europe Lunar Eclipse

Mechanizm Miyota 6S30 - japoński chronograf

Litwini wykorzystali duży kwarcowy mechanizm pochodzący z japońskich fabryk firmy Miyota - największego na świecie producenta kalibrów zasilanych na baterie.

Werk o oznaczeniu 6S30 to konstrukcja przygotowana do stosowania w sportowych zegarkach, oferująca wskazanie godzin, minut, sekund i dnia miesiąca oraz stoper mierzący maksymalnie 60 minut z dokładnością do 1/20 sekundy.

Kaliber został zoptymalizowany pod kątem zużycia energii, dlatego na jednej, dobrej klasy baterii zegarkowej działa przez aż cztery lata.

Miesięczna dokładność mechanizmów Miyota 6S30 to +/- 20 sekund.

Unikatowe nowości Vostok Europe Celestial Objects

Światowa premiera zegarków Vostok Europe Solar Eclipse i Vostok Europe Lunar Eclipse odbyła się 13 lutego 2024 roku. Producent wykorzystał swoje media społecznościowe, prezentując debiutujące modele na Facebooku, Instagramie oraz swojej stronie internetowej.

Modele te skierowane są do wszystkich nowoczesnych mężczyzn, którzy prowadzą aktywny tryb życia, łączący sukcesy zawodowe, pasję do sportu i miłość do otaczających człowieka zjawisk.

Zegarek Vostok Europe Solar Eclipse idealny dla nowoczesnych mężczyzn
Czarna tarcza prezentująca układ słoneczny w zegarku Vostok Europe Solar Eclipse

Dzięki unikalnie zaprojektowanej tarczy doskonale prezentują ruch planet w Układzie Słonecznym, a kolory kopert i wykończenia flansz pod szkłem oddają efekty halo jakie dają się obserwować w czasie zaćmień.

Okrągłe koperty są masywne, lecz sprytnie zaprojektowane, dzięki czemu wygodnie leżą na nadgarstkach. połączono je z klasycznymi paskami skórzanymi, doskonale pasującymi zarówno do klasycznych koszul i marynarek, jak i bardziej sportowo-casualowych ubrań. Mają one uniwersalny rozmiar, co pozwoli właścicielom zegarków Celestia Objects Vostok Europe na odrobinę zabawy i szaleństwa z dodatkowymi paskami.

Sportowe możliwości czynią z Solar i Lunar Eclipse zegarki uniwersalne - świetny, klasyczny styl łączy się z wodoszczelnością. Tych modeli można z powodzeniem używać w biurze i podczas wakacji w ciepłych krajach.

Kolejną zaletą jest sprawdzony japoński mechanizm. Prezentuje on zawsze dokładny czas i daje możliwość zmierzenia czasu trwania obserwowanego zjawiska, na przykład zaćmienia Słońca.

Zegarki są ściśle limitowane - oba modele zostaną wyprodukowane w liczbie tysiąca egzemplarzy. Oznacza to, że będą bardzo rzadkie i trudno dostępne. Dlatego wszystkim zainteresowanym zalecamy pośpiech - tylko dzięki szybkiej decyzji uda się wyprzedzić kolekcjonerów i miłośników marki i stać się posiadaczem jednego z tych wyjątkowych egzemplarzy.

Dekiel w zegarku Vostok Europe Solar Eclipse z wygrawerowanymi fazami księżyca
Prezentowane modele mogą okazać się świetnym prezentem dla bliskiej osoby, która pasjonuje się kosmosem lub zajmuje nim zawodowo - astronoma lub fizyka. Wiemy jak ważne są prezenty i ich piękna oprawa, dlatego oferujemy państwu możliwość zakupu zegarka wraz z pudełkiem prezentowym lub metalową wizytówką, na której wygrawerujemy wybrany przez państwa tekst.
Nowe zegarki Vostok Europe Lunar Eclipse 6S30-325E727 i 6S30-325E728

Vostok Europe Celestial Objects w ZEGAREK.NET

Już lada dzień w naszym magazynie pojawią się pierwsze egzemplarze referencji 6S30-325E727 i 6S30-325E728. Producent poinformował nas, że rozpocznie wysyłkę w dniu premiery - czyli 13 lutego 2024 roku. Z naszego doświadczenia wynika, że transport i dostawa zajmują około 4 dni roboczych. Dlatego zachęcamy zainteresowanych klientów do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta i śledzenia strony sklepu ZEGAREK.NET.
Wybierając usługi naszego sklepu kupujecie Państwo w polskiej, docenionej przez setki Klientów firmie. Zyskujecie też gwarancję, że dostarczony do Państwa zegarek jest nowy, pochodzi z legalnego źródła i objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Sprawdź pozostałe zegarki litewskiej marki Vostok Europe:

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.