Pozłocenia metodą PVD, które wykorzystano w części nowej kolekcji Desir, również są przyjazne dla osób z alergiami. Do wykonania takich powłok producent wykorzystuje cząsteczki tytanu, który jest metalem biokompatybilnym, a także cząsteczki złota, które też nie powodują alergii.
Do produkcji tarcz wykorzystano dwa cenne materiały, które kojarzą się z najlepszą biżuterią - diamenty i masę perłową.
Diamenty to najcenniejsze kamienie szlachetne, które zachwycają swoją przejrzystością i zdolnością do odbijania i nadawania światłu kolorów. Dobrej klasy kamienie, takie jakich w swoich wyrobach używa Tissot, mają biały blask i kolorowy ogień. Dzięki diamentom osadzonym w miejscu indeksów godzinowych, tarcze zegarków są pełne świetlistych refleksów i życia. Nadaje im to koktajlowy, biżuteryjny charakter, co może wspaniale “podkręcić” ulubione stylizacje właścicielki Tissota Desir.
Z kolei masa perłowa, a właściwie macica perłowa, to substancja pozyskiwana z wnętrza muszli perłopławów. Ma biały kolor i zdolność do iryzacji, czyli nadawania światłu padającemu na swoją powierzchnię, tęczowych barw. Dzięki temu, że aby wyprodukować jedną tarczę zegarka, potrzeba nałożyć na nią kilkanascie warstw masy perłowej, to każdy zegarek mieni się indywidualnym, kolorowym wzorem.