Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Odkryj nową kolekcję Tissot Seastar 1000 – idealny zegarek na lato 2024

Odkryj nową kolekcję Tissot Seastar 1000 – idealny zegarek na lato 2024

2024-04-22
Szwajcarskie zegarki Tissot słyną z wysokiej jakości i doskonałych parametrów. Dokładnie takie są nowe modele Seastar 1000, które już na początku maja rozszerzą ofertę jednego z największych producentów zegarków na świecie. Zachęcamy do poznania ich bliżej, być może któryś z nich okaże się wymarzonym wakacyjnym zegarkiem sezonu 2024.

Tissot Seastar - od 1952 roku

Przedsiębiorstwo, które znamy dziś pod nazwą Tissot, powstało w 1853 roku jako rodzinny warsztat produkujący części i kompletne zegarki kieszonkowe. Dzięki wizji i determinacji twórców, to co było niewielkim zakładem mieszczącym się na piętrze kamienicy, przerodziło się w firmę eksportującą ponad 3 miliony zegarków rocznie (dane za 2023 rok).

Rodzina Seastar powstała w 1952 roku, jednak jej początków trzeba szukać znacznie wcześniej. Dwie dekady wcześniej, Tissot w porozumieniu ze Swiss Laboratory for Watchmaking Research of Neuchâtel, czyli Szwajcarskim Laboratorium Rozwoju Zegarmistrzostwa w Neuchâtel prowadził intensywne prace mające na celu stworzenie zegarków odpornych na kurz i wodę.

Charles Emile oraz Charles Felicien Tissot
Tissot Seastar 1950 rok

Jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku marka oferowała zegarki odporne na pola magnetyczne. W ten sposób producent wychodził naprzeciw postępu - w coraz większej ilości domów dostępny był prąd, a korzystające z niego urządzenia generowały pola magnetyczne, powodujące, że zegarki nie odmierzały czasu dokładnie. Dzięki współpracy z Laboratorium kolejne przygotowywane modele były nie tylko dokładne, ale stawały się też odporne na wstrząsy, a ich stalowe koperty wyposażano w trudne do zbicia szkiełka. Z czasem zostały też uszczelnione w taki sposób, że kurz i brud nie dostawały się do wnętrza, co pozwalało chronić mechanizm przed uszkodzeniem. Do sprzedaży trafiły dwa modele, które zapisały się w pamięci Klientów - Camping z 1938 roku oraz Aquasport zaprezentowany rok później.

W latach czterdziestych, specjalnie na rynek kanadyjski, Tissot przygotował modele korzystające ze wszystkich wymienionych wyżej zabezpieczeń. Nadano mu nazwę Five Star (z ang.: Pięć Gwiazdek), kojarzącą się z najlepszymi hotelami, doskonałą obsługą i wysokiej jakości usługami. Dziesięć lat później, Five Star został udoskonalony - jego koperta była hermetycznie szczelna. Tak powstał pierwszy wodoszczelny zegarek Tissot, a naturalną dla niego nazwą był Sea Star (z ang.: Morska Gwiazda). Zadbano o to, by była objęta ochroną przysługującą zastrzeżonym znakom handlowym i stała się jedną z ikon marki Tissot.

Warto wiedzieć, że już w 1956 roku oferowano Seastar T12, który był wodoszczelny do 120 metrów, co w tamtym czasie było naprawdę rewelacyjnym, nieosiągalnym dla wielu konkurujących z Tissot producentów, wynikiem. Model T12 sprzedawany był w specjalnej edycji związanej z filmem “Świat Milczenia” z 1956 roku, stworzonym przez legendarnego komandora Jacques'a-Yves'a Cousteau. Ten kultowy film jest zapisem jednej z wypraw Cousteau, twórcy aparatu tlenowego do nurkowania, w czasie której on i jego towarzysze jako pierwsi badali nieznane ludziom głębiny mórz i oceanów.

Zegarek z tej serii dotarł nawet na “Szczyt Świata”. Na nadgarstku Nawanga Gombu, który z Tissotem zdobył między innymi Mount Everest - 1 maja 1963, a także Huascaran w 1957 roku. Tak jak morskie głębiny, tak wierzchołki ośmiotysięczników, są najbardziej niedostępnymi i wymagającymi miejscami, w jakie człowiek, z narażeniem życia, może dotrzeć (bez potrzeby opuszczania Ziemi).

Tissot T12 zegarek z 1956 roku

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku doniesienia o sukcesach bądź porażkach himalaistów były komentowane w prasie i radiu. Szwajcarscy producenci zegarków zdawali sobie z tego sprawę, dlatego zaopatrywali śmiałków ruszających po Koronę Świata w swoje wyroby, by w ten sposób dowieść ich jakości i trwałości. W przypadku Tissot Seastar był to strzał w dziesiątkę, ponieważ o ich doskonałości sprawdzonej w Himalajach dowiedzieli się Klienci z całego świata.

W rodzinie Seastar szybko pojawiły się zegarki kwarcowe. W 1978 roku, gdy te były nadal nowością, zadebiutowała cała gama modeli z kalibrami na baterie. Wśród nich były sportowe zegarki ze zintegrowaną bransoletą, które dały początek uwielbianej przez Klientów linii Tissot PRX.

Tissot Seastar z niebieską tarczą z 2018 roku

Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 - następna generacja

Przez siedemdziesiąt dwa lata obecności modeli Seastar, na rynku oferowanych było wśród nich wiele modeli - od trójwskazówkowych, wyglądających zupełnie klasycznie, przez modele w stylistyce diver, aż po zegarki z mechanicznymi stoperami.

W ostatnich latach pod nazwą Tissot Seastar 1000 produkowano zegarki dla miłośników sportów wodnych - wodoszczelne do 1000 stóp / 300 metrów / 30 bar, wyposażone w obrotowy pierścień dla nurków i doskonałe mechanizmy kwarcowe i mechaniczne z automatycznym naciągiem. Dużym sukcesem był model z 2003 roku.

Z kolei w 2018 roku zadebiutowała ostatnia generacja, którą do dziś można kupić w butikach oferujących wyroby Tissot. Kolekcja przez sześć lat była sukcesywnie rozszerzana w taki sposób, by lepiej pasowała do gustów i oczekiwań Klientów. Wśród oferowanych modeli były zegarki w czterech rozmiarach - 36, 40, 43 i 45,5 milimetrów. Jednak chociaż może wydawać się, że oferta była bogata, to do tej pory nie było w niej modelu mechanicznego w odrobinę mniejszym rozmiarze.

Na szczęście to się zmieniło i nowy Tissot Seastar już jest. Od teraz w kolekcji dostępnych będzie aż pięć wariantów zegarka mechanicznego z automatycznym naciągiem w kopertach o średnicy 40 milimetrów. To doskonała wiadomość dla wszystkich mężczyzn nieprzepadających za dużymi zegarkami, ceniących wygodę noszenia i dyskrecję jaką zapewnia odrobinę subtelniejszy zegarek. Może to być też model, na który uwagę zwrócą kobiety - gdy pojawiły się modele Seastar Tissot Quartz 36 i 40, szybko okazało się, że często kupują je panie. Dla niektórych z zainteresowanych kobiet jednak modele kwarcowe były nieakceptowalne - ponieważ przywykły już do zegarków mechanicznych i nie wyobrażają sobie nosić dziś innych.

Nowości, chociaż drobniejsze, zachowują wszystkie najważniejsze cechy oferowanej od kilku lat kolekcji Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 - wysoką, charakterystyczną dla czasomierzy sportowych wodoszczelność, obrotowy pierścień dla nurków, doskonały i nowoczesny mechanizm, a także szeroką gamę kolorów tarcz i pasków.

Wodoszczelny zegarek Tissot Seastar
Koperta w zegarku Tissot Seastar 2024

Nowy rozmiar Tissot Seastar 1000 Powermatic 80

Nowość przygotowana na wakacje 2024 roku ma te same kształty, do których Klienci przyzwyczaili się i które pokochali. Tarcza jest duża, obrotowy w jednym kierunku pierścień cieńszy niż z większości konkurencyjnych modeli, a uszy mocujące pasek, chociaż mają inny kształt, pozostały krótkie i właściwie wyprofilowane.

Obudowa premierowych wariantów ma teraz 40 milimetrów szerokości, dzięki czemu nie będzie przeszkadzała pod ściągaczem kurtki lub bluzy, ani nie będzie zawadzać podczas wykonywania codziennych czynności.

Sporymi nowościami jest kształt uszu, które są teraz odrobinę bardziej obłe i mają sfazowane wierzchnie krawędzie. Zmienił się też wygląd boków koperty. W oferowanych wcześniej wersjach, prawa i lewa strona koperty zdawała się składać z trzech warstw, z których środkowa była odrobinę mniejszej średnicy i wykończono ją na wysoki połysk. Ta wyjątkowa, szczególnie w tym segmencie zegarków, konstrukcja obudowy stała się znakiem rozpoznawczym serii. Modele Seastar 2024 zachowują ten detal, chociaż teraz jest on bardziej stonowany i mniej rzuca się w oczy. Stało się tak, ponieważ błyszczące są teraz “warstwy” górna i dolna, a środkowej nadano matową, ziarnistą fakturę.

Proporcjonalnie do średnicy, zmniejszona została też osłona koronki. Ten fakt docenią Klienci noszący zegarki dość nisko na przedramieniu - nowa wersja będzie pozostawiała znacznie mniejszy ślad na wierzchu dłoni.

Uszy koperty w zegarku Tissot Seastar 2024
Wodoszczelność do 1000 stóp, od tej wartości wzięła się nazwa modelu, pozwala na pływanie i nurkowanie z zegarkiem. Przed wejściem do wody należy jedynie sprawdzić czy koronka jest szczelnie zakręcona.
Nowe wersje zegarków Tissot Seastar

Wielu mężczyznom o drobnej posturze i mniejszych nadgarstkch, Tissot Seastar 43 milimetry wydawał się zegarkiem zbyt dużym i widocznym. Chociaż powiększona koperta, a co za tym idzie również tarcza, jest całkowicie uzasadniona w przypadku zegarka sportowego, to wielu panów zrezygnowało z zakupu tego modelu - nie każdy lubi obnosić się ze swoim sukcesem, nosząc ich zdaniem zbyt widoczny luksusowy zegarek o dużej średnicy. Ponadto, w ciągu sześciu lat od premiery wcześniejszych Seastarów, zmieniły się trendy i małe zegarki znów są na topie.

Nowe wersje sportowego modelu Seastar - najpierw kwarcowe w rozmiarach 36 i 40 milimetrów, a teraz również mechaniczne z automatycznym naciągiem, pokazują, że Szwajcarzy są niezwykle czujni, pilnie śledzą aktualne zegarkowe trendy, słuchają opinii swoich Klientów i reagują na nie błyskawicznie.

Pięć wariantów wykończenia Tissot Seastar 40mm

Na początku oferta mechanicznego modelu w czterdziesto milimetrowej kopercie będzie obejmowała pięć wersji wykończenia - dwie stalowe, dwie z czarną powłoką PVD oraz jedną łączącą kolor srebrny z wysokiej jakości pozłoceniem.

Niezależnie od wariantu wykończenia, wszystkie tarcze nowych wyrobów są wykończone dwoma metodami, co gwarantuje wyjątkowy efekt końcowy. Po pierwsze, cyferblaty mają wyrazisty gradient - w centrum ich kolory są jaśniejsze i stopniowo stają się coraz ciemniejsze przy krawędziach. Drugą zastosowaną metodą jest pionowe szczotkowanie - wertykalny wzór powoduje, że światło nie odbija się od tarcz, a jednocześnie może delikatnie odmieniać ich kolory, w zależności od tego pod jakim kątem na nie patrzymy. Taka obróbka to nawiązanie marki do jej długoletniej tradycji i ogromnego know-how z zakresu produkcji luskusowych przedmiotów. Tarcza, by wyglądała właściwie i zachwycała użytkowników, musi być wykonana z największą precyzją, której mogą Tissotowi pozazdrościć inni producenci.

U góry tarczy widnieje logo i data powstania Tissot. Na dolnej połowie pojawiło się stylizowane logo “Seastar”, w którym druga i trzecia oraz szósta i siódma litera łączą się ze sobą wydłużonymi poprzeczkami litery “A”. Tu zapisano także informację o rodzaju mechanizmu i wodoszczelności kopert.

Niebieska tarcza zegarka Tissot Seastar 2024
Szara tarcza zegarka Tissot Seastar z datownikiem

Czytelność w każdych warunkach zapewniają duże wskazówki godzinowa i minutowa w kształcie obelisków oraz długi sekundnik z przeciwwagą w kształcie litery “T”. Powiększone indeksy godzinowe mają trzy fasony, co pozwala szybko i bezbłędnie odczytać godzinę w ciemnościach. W miejscu dwunastki nałożono trójkąt, godziny trzecią i szóstą znaczą prostokąty, a pozostałe zaznaczają okrągłe indeksy. W miejscu znacznika godziny szóstej pojawiło się elegancko obramowane okienko datownika. Wszystkie wskazówki, kropka w punkcie “0” na bezelu oraz indeksy wypełnione zostały świecącą w ciemnościach, luminescencyjną substancją Super-LumiNova. Jest ona całkowicie bezpieczna dla człowieka. Po zapadnięciu zmroku emituje światło w kolorze niebieskim. Numer dnia miesiąca prezentowany jest białą czcionką na czarnym tle.

Kolejną cechą wspólną całej piątki jest system szybkiej wymiany pasków i bransolet. Specjalne teleskopy dają właścicielowi możliwość “ściśnięcia” bez potrzeby wykorzystania dodatkowych narzędzi.

Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 w srebrnej obudowie

Premierowe modele w srebrnych kopertach to Tissot T120.807.11.091.00 z tarczą w kolorze niebieskim, przypominającym odcień arktycznego lodu oraz Tissot T120.807.11.051.00 z szaro-czarnym cyferblatem. W obu modelach pierścień lunety ma wkładkę ze szkła mineralnego. Bezele są czarne i opisane białymi cyframi i kreseczkami.

Zegarki oferowane są na stalowych bransoletach. Ich pełne ogniwa mają na środku wypolerowany rząd, dodający modelom Seastar eleganckiego charakteru. Bransolety zamykają się za pomocą sportowych zapięć z zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem i zdobionych logo marki.

Zegarki Tissot Seastar na srebrnej bransolecie T120.807.11.091.00 i T120.807.11.051.00
Zegarki Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 T120.807.33.051.00 i T120.80.37.041.00 z czarną powłoką PVD

Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 w czarnym PVD

Kolejne dwa warianty mają koperty wykończone czarną powłoką PVD. Jest to sposób trwałego barwienia stali szlachetnej za pomocą cząsteczek tytanu, które łączą się z cząsteczkami stopu jakim jest stal. W efekcie powstaje równomiernie czarna i odporna na zarysowania powierzchnia. Na bransolecie oferowany jest Tissot T120.807.33.051.00 z szarą tarczą. Ten model ma bezel opisany szarymi symbolami.

Z ciemnoniebieską tarczą i gumowym paskiem typu Tropic sprzedawany będzie Tissot T120.807.37.041.00. W tej referencji bezel opisany jest białymi skalami. Paski Tropic powstały w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, czyli w czasach, gdy popularne stawały się wodoszczelne zegarki do pływania. Wykonane z naturalnej gumy gwarantują wygodę i nie niszczeją od soli morskiej, promieni słonecznych i wysokich temperatur. Do dziś kojarzone są z zegarkami przeznaczonymi do nurkowania. W Tissocie pasek zapinany jest klasyczną sprzączką w kolorze czarnym.

Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 Bicolor

Piąta premiera to Tissot T120.807.22.051.00 czyli sportowy zegarek bicolor, łączący kolor żółtego złota ze srebrnym, naturalnym kolorem stali szlachetnej. Na szarej, gradientowej tarczy wszystkie napisy mają złoty kolor, tak samo jak nałożone indeksy i ramka datownika. Złote są też wskazówki i kreseczki na flanszy otaczającej tarczę. Ten odcień wykorzystano również na chwycie bezela i skali nurkowej.

Złocenie metodą PVD wykorzystano również do wykończenia środkowego, błyszczącego rzędu stalowej bransolety. Chociaż bez trudu można spotkać się z informacją, że metoda PVD nie ma nic wspólnego ze złoceniem, to jest to błąd. Do uzyskania koloru żółtego złota wykorzystywane są cząsteczki złota, które doskonale łączą się z cząsteczkami tytanu, nanoszonymi na powierzchnię stali. W efekcie powstaje trwały kolor, a gotowy zegarek nie powoduje reakcji alergicznych.

Sportowy zegarek Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 Bicolor T120.807.22.051.00
Powermatic 80 mechanizm Tissot

Mechanizm Powermatic 80 w Tissot Seastar 1000

We wnętrzu kopert pracują najnowsze mechanizmy Powermatic 80 z włosem z Nivachron.

Kalibry pracują z częstotliwością trzech Herców, dzięki czemu są dokładne, długowieczne i charakteryzują się długą rezerwą chodu. Jak nazwa wskazuje, wynosi ona aż 80 godzin. Pozwala to odłożyć zegarek w piątek po południu, a w poniedziałek rano założyć go bez potrzeby regulowania wskazań czasu i datownika. Zapas energii jest uzupełniany przez automatyczny naciąg zawsze, gdy zegarek jest noszy na ręku. Kaliber łożyskowany jest przy pomocy aż 23 kamieni.

Włos balansu z Nivachron gwarantuje odporność na pola magnetyczne i wstrząsy, jakie mogą na niego oddziaływać w czasie, gdy właściciel uprawia sporty. Nivachron to jedna z największych nowości zegarmistrzostwa ostatnich dwudziestu lat. Zadebiutowała na przełomie 2018 i 2019 roku i szybko potwierdziła swoją wartość użytkową.

Tissot jest pierwszym producentem zegarków, który na wielką skalę stosował zabezpieczenia przed polami magnetycznymi. To, co było problemem w latach trzydziestych dwudziestego wieku, jest nadal aktualne w latach dwudziestych dwudziestego pierwszego stulecia. Jesteśmy dziś otoczeni przedmiotami emitującymi tego rodzaju pola (telefony, komputery, głośniki, kuchnie indukcyjne i wiele, wiele innych), które mogą powodować, że klasyczne zegarki mechaniczne będą się spieszyć lub spóźniać, a nawet zatrzymywać. Tissot Seastar Powermatic 80 Nivachron radzi sobie z polem magnetycznym i zawsze dokładnie odmierza czas.

Mechanizm i niestrudzoną pracę jego serca, czyli koła balansu, można oglądać przez przeszklony, zakręcany dekiel koperty.

Powermatic 80 mechanizm Tissot widoczny przez przeszklony dekiel
Zegarek Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 wykonany z trwałych materiałów

Tissot Seastar 1000 - trwałość dzięki materiałom wysokiej jakości

Projektanci zadbali o to, by nowy wariant Seastar 1000 Powermatic 80 był produktem trwałym, który będzie mógł z powodzeniem służyć przez wiele lat.

Koperty, bransolety, a także sprzączki pasków przygotowane są ze stali szlachetnej, czyli stopu żelaza z węglem, niklem, chromem i molibdenem. Odpowiednie proporcje czynią ten stop antyalergicznym oraz odpornym na korozję. W przypadku zegarka sportowego, przystosowanego do nurkowania, ten drugi parametr jest niezwykle ważny - zabezpiecza zegarek przed stopniowym niszczeniem oraz ułatwia utrzymanie go w czystości. Po nurkowaniu w słonej wodzie wystarczy zegarek opłukać wodą słodką, by usunąć sól z zakamarków koperty.

Na wierzchu koperty - zarówno nad tarczą jak i we wkładce bezela zastosowano szkło szafirowe, przygotowane z minerału stworzonego w laboratoriach chemicznych. Tego rodzaju szkiełko od wielu lat jest najlepszym rodzajem zabezpieczenia tarczy zegarka. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że tego rodzaju szkło i wkładka bezela stosowane w zegarku Blancpain Fifty Fathoms, który jest pierwszym zegarkiem nurkowym w historii, a za jego cenę w stalowej kopercie można kupić 16 egzemplarzy Tissota!

Dzięki wysokiej twardości, wynoszącej aż 9 punktów w skali twardości minerałów opracowanej przez Friedricha Mohsa, niezwykle trudno jest szafir zarysować, bez celowego wykorzystania specjalnych narzędzi.

Pasek Tropic z naturalnej gumy jest trwały, przyjemny w dotyku, łatwy w utrzymaniu w czystości i nie powoduje uczuleń. Jego specjalna faktura sprawia, że łatwo go używać nawet mając mokre dłonie, a otwory wentylacyjne pozwalają skórze oddychać.

Szkło szafirowe w zegarku Tissot Seastar 1000 powermatic 80
Nowe zegarki Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 w rozmiarze 40mm

Kto powinien zwrócić uwagę na Tissot Seastar 1000 40mm?

Pięć ujawnionych modeli może spodobać się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Jeśli szukasz wygodnego w noszeniu zegarka o sportowych możliwościach, doskonałym mechanizmie, od jednego z najważniejszych światowych producentów, to prawdopodobnie Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 w rozmiarze 40 milimetrów jest idealną propozycją dla Ciebie.

Nie bez znaczenia jest fakt, że rodzina Seastar od Tissot należy do najstarszych, nieprzerwanie produkowanych w Szwajcarii linii zegarków. Przez ponad 72 lata Tissot tworzył kolejne generacje Seastar z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu przez dekady kobiety i mężczyźni mogli stać się posiadaczami wysokiej jakości czasomierzy oferowanych za doskonałą, często przystępną cenę.

Panowie docenią kompaktowy rozmiar zegarka, najlepsze materiały i zdolność zegarka do przetrwania ogromnych ciśnień. Nurkowie amatorzy nie są w stanie zanurzyć się na taką głębokość, która chociażby zbliżała ich do granic wytrzymałości towarzyszącego im zegarka Tissot. Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 przygotowany jest zgodnie z najlepszymi branżowymi standardami, respektowanymi przez firmy produkujące zegarki masowo oraz takie, których roczna produkcja nie przekracza 10 000 egzemplarzy.

Seastar Tissot spodoba się też mężczyznom praktycznym, którzy posiadają inne zegarki, a nie mają lub z jakiegoś powodu nie chcą mieć rotomatu. Dzięki dopracowanemu mechanizmowi Powermatic 80 wykorzystanemu w Seastar mogą z powodzeniem nosić na zmianę kilka zegarków, mając pewność, że gdy trzeciego dnia sięgną po Tissota, to ten będzie wskazywał aktualną datę i czas.

Solidne materiały do stworzenia zegarków Tissot Seastar 1000
System szybkiej wymiany pasków w zegarku Tissot Seastar 1000

Pięć wariantów kolorystycznych pozwala każdemu nabywcy idealnie dobrać model do indywidualnego stylu. Referencje w całości stalowe doskonale uzupełniają stylizacje Sporty Chic. Czarne zegarki typu all black nadadzą się do bardziej sportowych ubrań. Po zegarek bicolor mogą z powodzeniem sięgnąć mężczyźni szukający sportowego czasomierza, który będzie dobrze prezentował się połączony z marynarką.

W przypadku Tissot Seastar 1000 40mm bezbłędne dopasowanie do outfitu jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ zegarki wyposażono w system szybkiej wymiany pasków i bransolet z teleskopami quick release. Szwajcarski producent ma w ofercie kilkadziesiąt pasków w różnych kolorach, które można błyskawicznie założyć do każdej z zaprezentowanych nowości.

Wodoszczelność niczym z profesjonalnego, kosztującego kilkunastokrotnie, zegarka nurkowego sprawia, że nowe Tissot Seastar 40mm świetnie sprawdzą się podczas uprawiania sportów. Dodatkowo, mechanizmy ze sprężyną Nivachron są zabezpieczone przed wstrząsami i działaniem pól magnetycznych, więc nie ulegną uszkodzeniu w czasie treningów biegowych ani namagnesowaniu podczas odprawy i kontroli na lotnisku, przed wylotem do któregoś popularnego wśród nurków kurortu.
Zegarek Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 wodoszczelny zegarek
Logo Tissot na tarczy zegarka Tissot Seastar 1000 Powermatic 80
Kobietom może spodobać się to, że mogą nosić wysokiej jakości, duży zegarek z mechanizmem automatycznym, w ponadczasowej stylistyce. Dziś, po doświadczeniach z niskiej jakości zegarkami modowymi, wiele kobiet woli kupić jeden luksusowy model od szwajcarskiego producenta, niż kilka firmowanych przez producentów mody. Zegarki modowe, nawet te wysokiej jakości, które znaleźć można w ofercie ZEGAREK.NET, stosunkowo szybko przestają być modne. Jeśli chce się coś ponadczasowego, to warto szukać takich ofert jak Seastar od Tissot.

Zegarki Tissot w ZEGAREK.NET

Sklep internetowy ZEGAREK.NET jest jednym z wyselekcjonowanych spośród tysięcy portali z całego świata, autoryzowanych sprzedawców marki Tissot. Jest to dla Państwa gwarancja, że zamówiony zegarek jest oryginalny, objęty dwuletnią, aktywowaną elektronicznie międzynarodową gwarancją; dostarczany z kompletem dokumentów i w ekologicznym, firmowym pudełku. To również opieka posprzedażowa - na przykład możliwość zamówienia oryginalnych pasków i bransolet szwajcarskiego producenta.

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.