Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Nowe zegarki Vostok Europe Expedition North Pole - sprawdź, dlaczego są doskonałym wyborem

Nowe zegarki Vostok Europe Expedition North Pole - sprawdź, dlaczego są doskonałym wyborem

2024-03-13

W bieżącym roku, litewski Vostok Europe przedstawił już dwie bardzo ciekawe nowości, a teraz dodatkowo rozszerza lubianą przez Klientów kolekcję Expedition North Pole. Zaprezentowane zostały dwa warianty, a każdy z nich w trzech odsłonach.

Zapraszamy do sprawdzenia czy nowe Vostok Europe Expedition North Pole są idealnym, nowym zegarkiem na nadchodzącą wiosnę i lato.

Vostok Europe Expedition North Pole - wytrzymałe zegarki sportowe

Zegarki Vostok Europe Expedition North Pole są w ofercie tego wyjątkowego producenta od wielu lat. Seria Expedition była od początku skupiona na zaoferowaniu Klientom tego, co najważniejsze w praktycznym i uniwersalnym zegarku - trwałości i sportowej odporności, za przystępną cenę. Żywe kolory, duża tarcza i masywne wskazówki przygotowano i wybrano w taki sposób, by zegarek był czytelny nawet pośrodku lodowej pustyni, jaka otacza Biegun Północny. Tarcze modeli Expedition mają zawsze wielopoziomową strukturę i maksymalnie powiększone wskazania dodatkowe.
VE Expedition North Pole 2024

Projektanci i zegarmistrzowie starają się co sezon zaskakiwać Klientów nie tylko nowym designem, ale też ciekawymi nowinkami technologicznymi.

Niezależnie od wariantu mechanizmu czy wykończenia kolorystycznego, wszystkie modele z linii VE Expedition North Pole są wodoszczelne do 200 metrów, posiadają zakręcane koronki i utwardzane, niezwykle grube szkła K1. Te elementy sprawiają, że są to zegarki o prawdziwie sportowych możliwościach - można je wykorzystywać podczas uprawiania sportów, także wodnych jak na przykład nurkowanie.

W katalogu znaleźć można było modele z mechanizmami automatycznymi, a także kwarcowymi z komplikacją stopera. Jak wszystkie modele opuszczające wileńską manufakturę, tak też zegarki Expedition North Pole są modelami limitowanymi.

Nowe zegarki Vostok Europe Expedition North Pole 2024

Samowystarczalne zegarki Vostok Europe Expedition North Pole 2024

Na nowy sezon Vostok Europe przygotował dwa warianty, które są samowystarczalne i nie potrzebują klasycznych, wymienianych co dwa, trzy lata baterii. Pierwsze z nich to modele z japońskimi mechanizmami z automatycznym naciągiem. Zawsze, gdy właściciel nosi zegarek, mechanizm zbiera energię do pracy. Drugie posiadają kalibry czerpiące energię do działania - ładowanie solarne to źródło darmowej i z perspektywy człowieka niewyczerpanej energii.

Vostok Europe dołożył starań, by nowe czasomierze były nie tylko użyteczne i piękne, ale też dostarczane w bogatych zestawach, pomagających każdemu dopasować je do swoich gustów.

Vostok Europe Expedition North Pole Pulsometer Automatic - więcej niż wskazanie czasu

Trzy nowe zegarki automatyczne - Expedition North Pole Pulsometer Automatic - dają właścicielowi możliwość łatwego i szybkiego mierzenia tętna - swojego lub osoby trzeciej, a także błyskawicznego policzenia ilości branych w ciągu minuty oddechów.
Obie te funkcje mogą okazać się kluczowymi dla osób, które wybierają się w najbardziej niedostępne rejony Ziemi. Ponadto są zawsze dostępne, ponieważ nie wymagają żadnej dodatkowej elektroniki, a jedynie umiejętności liczenia oraz odrobiny uwagi. Takie pomiary można wykonać dosłownie wszędzie. Dużym ułatwieniem jest specjalnie zaprojektowana, “dwustronna” wskazówka sekundowa. Dzięki temu, że jest ona średnicą koła utworzonego przez tarczę, to pozwala szybciej odpowiednio ustawić bezel i rozpocząć pomiar. Ponieważ cała wskazówka sekundowa świeci w ciemnościach, umożliwia ona wykonywanie pomiarów w czasie polarnej nocy.
Męski Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Legend Automatic z pulsometrem
Obrotowy w dwie strony bezel w zegarku Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Night Automatic
Wokół szkła producent zastosował obrotowy w obu kierunkach bezel, na którym zaznaczone zostały dwie skale - pulsometru i druga, do mierzenia ilości oddechów. Żeby właściwie i szybko wykonać pomiar tętna trzeba ustawić pierścień tak, żeby początek skali pulsometru wyprzedzał jeden z grotów sekundnika. Następnie trzeba palcami wyczuć puls na tętnicy szyjnej lub na wewnętrznej stronie nadgarstka, a gdy sekundnik przebiegnie przez punkt “0” policzyć piętnaście uderzeń tętna. W tym momencie sekundnik wskazuje wynik pomiaru, który jeśli uderzenia tętna były policzone bez pominięcia żadnego, jest bardzo dokładny. Mierzenie ilości oddechów wykonuje się analogicznie, z tą jednak różnicą, że liczy się swoje oddechy lub ruchy klatki piersiowej, na przykład nieprzytomnej, poszkodowanej osoby.
W modelach automatycznych tarcze mają dwa poziomy - centralny, na którym nałożone zostało logo producenta, duże indeksy godzin trzeciej, szóstej i dziewiątej oraz informacje o nazwie modelu, jego wodoszczelności, rodzaju mechanizmu i ilości kamieni w nim wykorzystanych. Ponad tym poziomem znajduje się szeroka flansza z indeksami godzinowymi, unoszącymi się nad środkowym polem. Zaznaczono tu także skalę minut i sekund.
Dwupoziomowa tarcza w zegarku Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Sun Automatic
Zakręcany dekiel w zegarku Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Night Automatic

Zegarki Vostok Europe Expedition North Pole Pulsometer mają zakręcane koronki i dekle. Na spodnich pokrywach znalazł się grawerowany medalion, przedstawiający mapę Bieguna Północnego w rzucie azymutalnym. Na medalionie zapisano wszystkie informacje o zegarku, w tym jego numer seryjny z puli 3000 limitowanych egzemplarzy.

Koperty trzech nowości mają 47 milimetrów średnicy i 17,4 milimetra grubości. Koperty od wierzchu zamykają utwardzane szkła mineralne K1 o grubości 4 milimetrów. Powierzchnia kopert wykończona została matowo, dzięki czemu zegarki nie odbijają promieni słonecznych, co mogłoby utrudniać odczytywanie czasu w warunkach dnia polarnego. Producent wykorzystał stal szlachetną 316L, która nie powoduje reakcji u osób uczulonych na nikiel, a dodatkowo jest odporna na korozję.

Wodoszczelność do 200 metrów pozwala pływać z tymi modelami. Wszystkie świecące w ciemnościach elementy - wskazówki, indeksy i kropki na bezelach, wypełnione zostały substancją Super-LumiNova.

Paski w modelach VE Expedition North Pole Pulsometer mają 24 milimetry szerokości.

Sercem tych zegarków jest japoński mechanizm automatyczny YN55, dostarczany przez koncern Seiko Epson. To klasyczny kaliber z automatycznym naciągiem i systemem antywstrząsowym, doskonale przystosowany do znoszenia wstrząsów i silnych uderzeń, jakie mogą towarzyszyć uprawianiu sportów. Kaliber prezentuje godziny, minuty, sekundy i numer dnia miesiąca. Wyposażony jest w szybką zmianę daty, możliwość dokręcania za pomocą koronki oraz funkcję stop-sekundy, która zatrzymuje sekundnik, gdy regulowany jest czas. Ta ostatnia funkcja pozwala precyzyjnie ustawić godzinę, na przykład posiłkując się wzorcem czasu na stronie internetowej prezentującej informacje z zegarów atomowych. Do łożyskowania mechanizmu wykorzystano 22 kamienie. Rezerwa naciągu tego mechanizmu to około 40 godzin. Zegarki VE Expedition North Pole Pulsometer Automatic 47mm dostępne będą w trzech wersjach kolorystycznych.
Japoński mechanizm automatyczny YN55
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Legend Automatic YN55-597A729 z dodatkowym czerwonym paskiem

Vostok Europe YN55-597A729 “Polar Legend”

Pierwszym z trójki modeli Pulsometer jest zegarek o referencji YN55-597A729z klasyczną czarną tarczą, białymi indeksami godzinowymi i wskazówkami oraz sekundnikiem z czerwonym “lizakiem” po jednej ze stron. Wkładka obrotowego bezela jest czarna. Skala do mierzenia tętna jest czerwona, a ta do obserwacji ilości oddechów - niebieska.

Koperta ma srebrny kolor, a na zakręcanej koronce znalazł się czerwony akcent, który nawiązuje do detali tarczy i pierścienia. Zegarek oferowany jest z czarnym paskiem skórzanym, którego wierzch otrzymał ciekawe podłużne wytłoczenia. Pasek przeszyto jasnoszarymi nićmi. W zestawie dostarczany jest także silikonowy pasek w kolorze czerwonym.

Vostok Europe YN55-597B730 “Polar Sun”

Wariant VE Polar Sun YN55-597B730 otrzymał niebieską, ziarnistą tarczę oraz niebieski bezel, na którym pulsometr ma białe oznaczenia, a cyfry skali oddechów są złote. Koperta została wykończona pozłoceniem zrealizowanym metodą PVD. Taka powłoka powstaje przez wykorzystanie cząsteczek tytanu i złota, dlatego jest trwała i nie powoduje reakcji alergicznych u osób uczulonych na nikiel. Jasny, ciepły kolor żółtego złota doskonale łączy się z odcieniem niebieskiego wybranym przez projektantów. Do zapinania pasków służy w tym modelu klasyczna sprzączka, również w kolorze żółtego złota.

Skórzany pasek ma kolor brązowy, mogący kojarzyć się z gorzką czekoladą. Skórę przeszyto brązową nicią, co sprawia że zegarek zyskuje bardzo elegancki charakter. Uzupełnieniem zestawu jest silikonowy pasek w tym samym niebieskim kolorze, jak ten wykorzystany na tarczy i pierścieniu.

Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Sun Automatic YN55-597B730 z dodatkowym niebieskim paskiem z silikonu
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Night Automatic YN55-597C731 z dodatkowym silikonowym paskiem

Vostok Europe YN55-597C731 “Polar Night”

Noc Polarna w interpretacji Vostok Europe YN55-597C731 łączy czerń i kolor miętowy, mogący kojarzyć się z Zorzą Polarną. Tarcza zegarka jest czarna, a nałożone na nią indeksy w postaci cyfr arabskich są białe. Tak samo wskazówki wykończono na biało. “Lizak” na jednym z ramion sekundnika jest czarny. Flansza wokół tarczy oraz bezel mają kolor miętowej zieleni, na którą naniesiono czarne lub zielone symbole. Niemal całkowicie czarna jest również koperta, co osiągnięto stosując powłokę PVD. Wyjątkiem jest jasno-zielony akcent w zakręcanej koronce. W pudełku znaleźć można czarny pasek z naturalnej skóry oraz przyjemny w dotyku pasek silikonowy, również w kolorze czarnym. Oczywiście sprzączki pasków są jednolicie czarne.

Wszystkie paski w zegarkach Vostok Europe Expedition North Pole wyposażone są w teleskopy umożliwiające błyskawiczną wymianę pasków, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.

Vostok Europe Expedition North Pole Solar Power 24H - zawsze pełen energii

Nowe modele Vostok Europe wyposażone w mechanizm solarny mają pięć wskazówek i prezentują czas w dwóch formatach - dwunasto i dwudziestoczterogodzinnym. Dzięki temu, możliwe jest zorientowanie się czy trwa teraz dzień, czy noc, nawet jeśli trwa noc polarna i niebo jest przez całą dobę czarne. Oczywiście, dla wygody użytkownika, wskazanie to jest duże i wyraźnie oddzielone od reszty tarczy, dzięki czemu łatwe w odczytywaniu. Dodatkowo, właściciel ma możliwość w każdej chwili sprawdzić, czy zegarek ma naładowany akumulator.
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Ice Solar z mechanizmem solarnym
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Legend Solar zegarek z dwupoziomową tarczą
Podobnie jak w modelach automatycznych, tak i tu zastosowano wielopoziomową tarcze. Najbardziej w głębi znajduje się ciemnogranatowa powierzchnia olbrzymiego ogniwa fotowoltaicznego. Tak duży panel jest zdolny zamieniać w energię potrzebną do pracy zarówno światło naturalne, jak i sztuczne. Na kolejnym poziomie znalazły się skale czasu dobowego oraz rezerwy energii w akumulatorze. Dalej tarcza z płaskiej zmienia się w ukośnie rozszerzającą się flanszę, na której osadzone zostały trójwymiarowe indeksy godzinowe oraz zaznaczona jest skala minut i sekund. Ostatnim jej elementem jest ponownie płaska krawędź, na której cyframi arabskimi oznaczono skalę dwunastogodzinną. Ten element znalazł się pod samym szkłem.

Czas dobowy, prezentowany na subtarczy przy godzinie trzeciej za pomocą pomarańczowej wskazówki, ma podziałkę na której zaznaczono jak wiele jest godzin słonecznych na Biegunie Północnym podczas każdej z pór roku. Wąski, stały bezel jest przedłużeniem tarczy - wygrawerowano na nim oznaczenia skali minutowej.

Z boku koperty znalazły się zakręcana koronka i przycisk przydatny do pełnego wykorzystania możliwości mechanizmu. Dekiel ma medalion z analogicznym zdobieniem jak w modelu mechanicznym, jednak zakręcany jest przy pomocy innego narzędzia, dlatego sama mapa Bieguna Północnego jest odrobinę mniejsza.

Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Light Solar z przedłużonym bezelem
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Ice Solar z obudową ze stali szlachetnej
Obudowy ze stali szlachetnej 316L mają 47 milimetrów średnicy i grubości 16,7 milimetra. Szkło ma w wersjach solarnych grubość 4,1 milimetra, dzięki czemu jest odporne na ciśnienie pod wodą i uderzenia. Podobnie jak modele automatyczne, tak i solarne mają matowe powierzchnie i dostępne są z kolorowymi powłokami PVD. Obudowa jest szczelna do 20 bar, co odpowiada 200 metrom statycznego zanurzenia. Szerokość między uszami koperty pozwala na zastosowanie paska w rozmiarze 24 milimetrów.
Mechanizm do tych modeli również pochodzi od Seiko Epson. Kaliber VS57 to zasilany światłem mechanizm kwarcowy, który prezentuje godziny, minuty, sekundy, numer dnia miesiąca, czas w formacie dobowym oraz aktualny zapas energii w akumulatorze. W pełni naładowany akumulator pozwala działać zegarkowi przez około 5 miesięcy, bez potrzeby ponownego ładowania ze światła. Pełne naładowanie w słoneczny dzień przy czystym niebie trwa około 8 godzin. Uzupełnienie energii na jeden dzień pracy w warunkach sztucznego oświetlenia, na przykład w biurze, trwa około dwie godziny. Przycisk umieszczony przy godzinie czwartej służy do kalibracji wskazówki rezerwy energii, która może przesunąć się na przykład w wyniku uderzenia w zegarek.
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Legend Solar zegarek solarny
Trzy wersje kolorystyczne pozwolą każdemu znaleźć zegarek doskonale pasujący do indywidualnego stylu i charakteru. Każdy wariant powstanie w serii zaledwie 3000 egzemplarzy.
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Legend Solar VS57-595A735 z silikonowym żółtym paskiem

Vostok Europe VS57-595A735 “Polar Day”

Model VE “Polar Day” VS57-595A735 ma stalową kopertę w naturalnym, srebrzystym kolorze stopu. Koronka i przycisk wykończono czerwonymi akcentami kolorystycznymi. Czarna tarcza została oznaczona białymi i żółtymi cyframi, a także skalami w kolorach żółtym, pomarańczowym i zielonym. Duża wskazówka sekundowa w kształcie “semafora” ma kolor żółty i kropkę białej substancji świecącej Super-LumiNova.

Zegarek oferowany jest z jasno brązowym paskiem skórzanym, który przeszyto białymi nićmi oraz żółtym paskiem silikonowym z charakterystyczną “harmonijką” przy uszach. Ten element stworzono dla nurków, by zegarek nie przesuwał się po nadgarstku gdy ciało nurka zmieni się pod wpływem panującego w głębinach ciśnienia. Przed zejściem do wody nurek zapina pasek bardzo ciasno, co rozciąga “harmonijkę”, a gdy ciało zmienia się pod naporem wody, ta stara się wrócić do oryginalnego kształtu, utrzymując zegarek na jego miejscu.

Vostok Europe VS57-595D736 “Polar Ice”

Czasomierz o referencji VS57-595D736 zainspirowany lodem, jaki można zobaczyć wokół biegunów, wcale nie jest biały. Wieloletni, ciężki i gęsty lód polarny ma kolor niebieski lub granatowy, co udało się producentowi doskonale uchwycić.

Tarcza ma błękitną flanszę, białe i szare indeksy oraz żółte i pomarańczowe akcenty kolorystyczne. Koperta została pokryta powłoką w kolorze ciemnoniebieskim i ma pomarańczowy przycisk.

W zestawie dostarczany jest skórzany pasek w kolorze jasnobrązowym oraz jasno niebieski pasek silikonowy. Do ich zapinania służą ciemnoniebieskie sprzączki.

Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Ice Solar VS57-595D736 z dodatkowym paskiem
Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Light Solar z dodatkowym paskiem świecącym w ciemności

Vostok Europe VS57-595D737 “Polar Light”

Ostatni z modeli Vostok Europe VS57-595D737 został wykończony w sposób zdecydowanie najbardziej nietuzinkowy. Tarcza to miks kolorów czarnego, żółtego, seledynowego, fioletowego i różowego, a wszystkie te kolory przynoszą skojarzenia ze światłem neonów. Uzupełnieniem jest koperta wykończona fioletową, opalizującą powłoką, która mieni się najróżniejszymi odcieniami, jakie można dostrzec wpatrując się w Zorzę Polarną. Skórzany pasek ma kolor granatowy i przeszyto go niebieską nicią. Z kolei pasek silikonowy jest biały i świeci w ciemnościach - w nocy efekt jest wprost oszałamiający.

Paski modeli Solar Power 24H wyposażone są w teleskopy umożliwiającą łatwą ich wymianę.

Vostok Europe Expedition North Pole - zestaw

Każdy z nowych zegarków dostarczany będzie w oryginalnym, ekologicznym pudełku Vostok Europe. Opakowania powstały w większości z papieru, który można poddać recyklingowi. W środku każdego z nich, poza zegarkiem, znajdzie się karta gwarancyjna oraz dodatkowy pasek.

Nowości Vostok Europe Expedition North Pole - dla kogo?

Zaprezentowane zegarki VE Expedition Pulsometer i VE Expedition Solar Power 24H są świetną ofertą dla każdego, kto poszukuje nowoczesnego zegarka sportowego, który może zaoferować ponadprzeciętne parametry w doskonałej cenie. Każdy z nowych modeli oferuje wodoszczelność do 200 metrów, wzmocnioną konstrukcję obudowy, niezwykle grube i trwałe szkła oraz mechanizmy z zabezpieczeniami przeciwwstrząsowymi. W efekcie, te okazałe czasomierze zdolne są towarzyszyć właścicielowi nawet w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. Jednocześnie, trudno znaleźć w ofercie konkurencyjnych firm tak odporne modele w podobnej cenie.
Nowoczesny Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Legend Automatic na męskim nadgarstku
Zegarek Vostok Europe Expedition w zestawie z wymiennym paskiem
Są to też modele, które docenią Klienci lubiący posiadać przedmioty uniwersalne i pozwalające używać się w najróżniejszych okolicznościach. Wszystkie warianty kolorystyczne dostarczane są z dwoma dopasownymi paskami, które można samodzielnie i z łatwością wymienić, dostosowując zegarek do potrzeby chwili. Na sobotni wypad na kajaki sprawdzi się pasek silikonowy, który w poniedziałek przed wyjściem do pracy można błyskawicznie wymienić na bardziej elegancki, skórzany.
Na premierowe wyroby powinni zwrócić też uwagę Klienci, którym zdarza się brać udział w wielodniowych wyprawach survivalowych lub samochodowych “rajdach-wycieczkach”. Zegarki są samowystarczalne - ich mechanizmy zbierają energię, gdy czasomierze są noszone lub pada na nie światło, dlatego nie ma obaw, że zegarek zawiedzie i nie trzeba będzie nosić niedziałającego balastu, ani szukać w obcym mieście zegarmistrza zdolnego otworzyć zegarek i wymienić baterię.
Męski Zegarek Vostok Europe Expedition Nort  Pole 1 Polar Light Solar VS57-595D737
Zegarek Vostok Europe Expedition YN55-597B730 na nadgarstku
Vostok Europe to firma, która przykłada również uwagę do ekologii i stara się dostarczać swoim Klientom wyroby zgodne z zasadami ekologicznego robienia zakupów. To znaczy, że nowe zegarki Expedition są uniwersalne, powstają z materiałów, które można w przyszłości przetworzyć, pakowane są w pudełka nadające się do ponownego wykorzystania i nie posiadają klasycznych baterii zegarkowych, które wymagają specjalnego, skomplikowanego procesu neutralizacji.

Opisane modele to zegarki limitowane, a każda referencja powstanie w krótkiej serii 3000 egzemplarzy. Biorąc pod uwagę fakt, że wyroby Vostok Europe oferowane są w ponad 500 punktach na całym świecie, nie jest to dużo. Tę rzadkość z pewnością docenią mężczyźni lubiący mieć świadomość, że posiadają przedmioty prawdziwie unikatowe, które są cennymi okazami w ich kolekcjach.

Na pewno nowości od litewskiego producenta przypadną do gustu również wszystkim Klientom lubiącym duże, widoczne zegarki, a także tym chcącym zegarkiem podkreślić swój indywidualizm i nonkonformizm.

Zegarek Vostok Europe Expedition Nort Pole 1 Polar Night Automatic YN55-597C731

Zegarki Vostok Europe w ZEGAREK.NET

ZEGAREK.NET jest oficjalnym sprzedawcą zegarków Vostok Europe niemal od samego początku obecności marki w naszym kraju. Kupując w naszym sklepie zyskujecie Państwo pewność, że otrzymacie zegarki oryginalne, nowe i pozbawione wad, a także objęte dwuletnią, międzynarodową gwarancją producenta. Dodatkowo, naszym Klientom udzielamy wsparcia po zakupie - oferujemy możliwość zakupu pasków i bransolet, czy przekazania zegarka mechanicznego do autoryzowanego serwisu marki, w celu wykonania okresowego przeglądu kalibru. Warto pamiętać o takich regularnych serwisach, ponieważ gwarantują one, że zegarek mechaniczny będzie z powodzeniem służył przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Odkryj pełną ofertę męskich zegarków Vostok Europe:

24h
Vostok Europe Energia Rocket Automatic YN84-575A538B
24h
Vostok Europe Undine Chrono VK64-515E627BVostok Europe Undine Chrono VK64-515E627B - hover
2.170,00 zł
Vostok Europe Undine ChronoVK64-515E627B
(7)
Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Mazury - Jezioro Mamry - Rocket N-1 Chrono 6S21-225A468
24h
Vostok Europe Energia Rocket Bronze Automatic YN84-575O540Vostok Europe Energia Rocket Bronze Automatic YN84-575O540 - hover
4.990,00 zł
Vostok Europe Energia Rocket Bronze AutomaticYN84-575O540
(16)
Rotomat gratis Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Energia Rocket Automatic YN84-575A539B
24h
Vostok Europe Energia Rocket Multifunctional NH35A-575E282B
5.600,00 zł
Vostok Europe Energia Rocket MultifunctionalNH35A-575E282B
(4)
Rotomat gratis Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition 6S21-225A466B
2.649,00 zł
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition6S21-225A466B
(1)
Edycja specjalna Limited

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.