Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Proekologiczna kampania zegarków Timberland

30-08-2022

Chciałbyś/chciałabyś zrobić coś dla planety, ale za bardzo nie wiesz jak? Timberland proponuje wiele inicjatyw mających na celu przywrócenie harmonii z naturą. Jedną z nich jest kampania Plant The Future, w której każdy zakupiony zegarek to jedno posadzone drzewo!


Timberland na rzecz ochrony środowiska

Misją Timberland jest „uczynić otaczający nas świat lepszym poprzez poświęcenie się zrównoważonym produktom i innowacjom, ekologicznym inicjatywom i usługom dla naszych społeczności”. Jednym z realizowanych programów jest “Nature Needs Heroes”, w którym osoby z różnych środowisk namawiają społeczeństwo do podejmowania zielonych działań. I tak brytyjski raper Loyler Carner zachęca do zbierania śmierci, fotoreporterka Alice Aedy na swoich fotografiach pokazuje proces zmian klimatu, a reżyser Jack Harries kręci filmy i nakłania do podejmowania wspólnych aktywności.

Timberland ,,Nature Needs Heroes''


Timberland ReBotl

Inną inicjatywą Timberland jest współpraca z firmą Thread, która przekształca plastikowe butelki z ulic i kanałów Haiti w tkaniny. Zegarkowa marka wykorzystuje ten materiał z recyklingu w kolekcji T-shirtów, butów oraz toreb. Sam projekt jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również zorientowany na społeczność. Stwarza on możliwości pracy dla ponad 1300 Haitańczyków przy zbiórce butelek zaśmiecających ich ulice.


Posadź drzewo z zegarkami Timberland

5 września 2022 roku Timberland startuje z z nową, proekologiczną kampanią, której celem jest zwiększenie ilości terenów zielonych i pomoc planecie. Akcja "Plant the Future" wywodzi się z inicjatywy "Nature Needs Heroes"  i realizowana jest we współpracy z Posadzimy.pl. W ramach nowej kampanii, Timberland deklaruje, że każdy zakupiony zegarek tej marki to 1 posadzone drzewo. 

W ujęciu globalnym, celem marki jest posadzenie 50 milionów drzew do 2025 roku, które wspólnie stworzą swoisty drzewny pierścień wokół naszej planety. Zgodnie bowiem z badaniami przeprowadzonymi przez Szwajcarski Uniwersytet ETH w Zurychu — taka ilość nasadzeń pomogłaby oczyścić 2/3 wszystkich zanieczyszczeń spowodowanych działalnością człowieka.

Timberland Plant the Future

Odbierz spersonalizowany certyfikat Plant The Future 

Zegarek Timberland

ZEGAREK.NET wspierając ekologiczne działania, również dołączył do tej prośrodowiskowej akcji. Teraz kupując zegarek Timberland poprzez naszą stronę możesz dorzucić swoją cegiełkę i sprawić, że świat się zazieleni! Pamiętajmy, że jeden zegarek to 1 posadzone drzewo! Aby mieć pewność, że tak się stanie - po zakupieniu modelu otrzymujemy voucher z kodem, który należy zarejestrować na Posadzimy.pl. Po jego sfinalizowaniu, na maila przesłany zostanie spersonalizowany certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa.


Zegarki Timberland, czyli ekologiczne myślenie na miarę czasów 

Timberland nie tylko podejmuje działania na zewnątrz, ale od lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju. Dlatego do 2030 roku chce, aby cała jego oferta w zakresie obuwia, odzieży i akcesoriów była projektowana z myślą o obiegu zamkniętym. Jak powiedziała Colleen Vien, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju:

Timberland i rolnictwo regeracyjne


„Przyroda sama w sobie jest zrównoważona. Ekosystemy współpracują ze sobą w doskonałej harmonii. Współczesna cywilizacja kwestionuje ten stan, ale jak wielokrotnie widzieliśmy, natura ma wrodzoną moc przywracania i regeneracji, gdy tylko nadarzy się okazja. A my, ludzie, możemy działać jako zarządcy. To jest nasza wizja na rok 2030 – przywrócić węgiel do gleby tam, gdzie należy, i ostatecznie oddać więcej, niż bierzemy” 


 Savory Institute

Przedmioty zostaną zaprojektowane w ten sposób, aby można je było poddać recyklingowi po zakończeniu eksploatacji. Do ich produkcji wykorzystywane będą natomiast materiały, które w innym przypadku zostałyby zmarnowane np. plastikowe butelki, skrawki skóry, czy skrawki wełny. W tym celu Timberland pracuje nad zbudowaniem solidnego łańcucha dostaw skór regeneracyjnych w Stanach Zjednoczonych, Australii i Brazylii. Niedawno firma ogłosiła partnerstwo z Savory Institute, dzięki któremu sfinansuje badania nad wymiernymi korzyściami regeneracyjnych praktyk rolniczych. Zdaniem Colleen Vien tego typu działania naśladują naturę "pozwalają zwierzętom wędrować, wypasać się w ich naturalnych wzorach, dając ziemi szansę na odpoczynek i uzdrowienie. Zapewniają różnorodność upraw, naśladując różnorodność występującą w naturze". Czy właśnie nie na takiej planecie, chciałby mieszkać każdy z nas? 

FILTRY0