Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Bulova Curv z zakrzywionym mechanizmem

21-11-2018

Jeśli myślimy o ekskluzywnych, nieco ekstrawaganckich i wybitnie dokładnych czasomierzach, myślimy - Bulova. Od dnia, w którym Joseph Bulova otworzył w Nowym Jorku swój pierwszy sklep (1875 r.), zegarkowy świat wkroczył w nową fazę rozwoju. Celem założyciela było stworzenie najlepszych, najbardziej precyzyjnych zegarków na świecie. Po latach śmiałych eksperymentów, odważnych rozwiązań i nieustannych poszukiwań nie tylko udało się ów cel osiągnąć, ale zrobiono o wiele więcej. Oprócz tego, że kwarcowe zegarki Bulova do dziś uchodzą za najdokładniejsze na świecie, to wyznaczają jeszcze nowe wzorce designerskie. Doskonałym tego przykładem jest zegarek Bulova Curv, którego design jest wprost nieprawdopodobny.

Luksusowy, męski zegarek Bulova Curv na skórzanym brązowym pasku z okrągłą, stalową kopertą w kolorze srebra. Mechanizm zegarka jest wyraźnie wygięty do spodu co oznacza, że zakrzywiony jest także chronograf.Pierwszy na świecie zakrzywiony mechanizm chronografu

Czasomierz, którego pełna nazwa brzmi Bulova Curv 98A162 Chronograph, stanowi wyraz zegarmistrzowskiego kunsztu. Złożyły się na to trzy równorzędne elementy: najwyższa jakość użytych materiałów, pionierska technologia i unikalny design. Model,jak żaden inny, łączy w sobie najnowsze osiągnięcia nauki z modowym mainstreamem. Prezentowanego zegarka Bulova nie można traktować inaczej, jak tylko uosobienie geniuszu i rzemieślniczej perfekcji. Wystarczy na niego spojrzeć. Zarówno koperta, jak i mechanizm zegarka Curv są wyraźnie wygięte do spodu co oznacza, że zakrzywiony jest także chronograf. Amerykańska marka dosłownie nagina zasady zegarmistrzowskiej tradycji i robi to z właściwym sobie wdziękiem. Zegarek Bulova Curv 98A162 słusznie uznawany jest za cud techniki, którego jednocześnie cechuje elegancka, ergonomiczna konstrukcja i smukła obudowa. Ruch chronografu w wygiętej formie mechanizmu nigdy przedtem nie był możliwy. Pierwszy na świecie zakrzywiony mechanizm chronografu jest wyposażony w wysokowydajną technologię kwarcową z częstotliwością wibracji 262 kHz. To zapewnia imponującą dokładność chodu. 

Zegarek Bulova 98A162 CURV ChronographBulova Curv - zegarek idealnie dopasowany do nadgarstka

W sportowym zegarku Bulova Curv widowiskowo eksponowana tarcza na której widnieją subtarcze jest ozdobiona elementami w kolorze złotego różu. Koperta dysponuje bardzo trwałym, a przede wszystkim zakrzywionym szkiełkiem szafirowym.

W prezentowanym męskim zegarku Bulova mechanizm wraz z chronografem jest umieszczony w obudowie z tytanu i stali nierdzewnej. Ciemnoszara tarcza, na której widnieją subtarcze chronografu,jest zdobiona elementami w kolorze różowego złota. Z kolei widowiskowo eksponowana koperta dysponuje bardzo trwałym, a przede wszystkim zakrzywionym szkiełkiem szafirowym. Koperta zegarka Bulova Curv 98A162 jest ponad to umieszczona na wygodnym i trwałym gumowym pasku z trzyczęściowym zapięciem na klamrę. Pasek jest również charakterystycznie uformowany poprzez efektowne zagięcia. Przyglądając się temu modelowi zauważymy, że całość posiada kształt wielokątnej bryły, natomiast samo szkiełko jest idealnie wyprofilowane. Jeśli zaś chodzi o wygodę użytkowania, to zakrzywiona sylwetka zegarka idealnie podąża za kształtem nadgarstka.


Patrząc na tarczę zegarka, nie można oprzeć się wrażeniu, że ruchy wskazówek zegara i chronografu są zakrzywione. Tymczasem nie jest jedynie optyczne złudzenie. Wskaźniki na cyferblacie w rzeczywistości pracują po łuku. Projektanci oraz inżynierowie istotnie potrafią zaskakiwać. Zegarek Bulova Curv 98A162 uwodzi nas przede wszystkim absolutnie rewolucyjnym kształtem. Jeżeli zastanowimy się przy tym, jak umieścić mechanizm w zakrzywionej kopercie, dojdziemy do wniosku, że sam mechanizm również musi być wygięty. Do tego działa z właściwą Bulovie precyzją. Wszystkie te fakty czynią z tego zegarka niezwykle nowatorskie, wręcz futurystyczne dzieło.

Pierwszy na świecie zegarek Bulova Curv z zakrzywionym mechanizmem chronografu wyposażony jest w wysokowydajną technologię kwarcową z częstotliwością wibracji 262 kHz.


FILTRY0