Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic - zegarek podkreślający partnerstwo z The Riva Historical Society

12-05-2021

Młoda, genewska manufaktura Frederique Constant od wielu lat przygotowuje specjalne zegarki, którymi upamiętnia wyjątkowe łodzie motorowe włoskiej produkcji. W centrum uwagi edycji limitowanych jakie zaoferowała marka Frederique Constant, są drewniane, nieduże łodzie motorowe produkowane w przeszłości przez włoską stocznię Riva. Te drewniane, otwarte i niezwykle szykowne motorówki dla kilku osób, w języku angielskim nazywa się “runabout”. Właśnie taką nazwę dla swojej specjalnej serii zegarków wybrali ludzie ze szwajcarskiej marki.The Riva Historical Society partnerem Frederique Constant

Najnowsza edycja to zegarek Runabout RHS Chronograph Automatic FC-392RMG5B6. Skrótowiec RHS odnosi się do Riva Historical Society - powstałej w 1998 roku organizacji non-profit, ustanowionej przez inżyniera Carlo Riva oraz architekta Piero Maria Gibellini. Nazwę można przetłumaczyć na język polski jako Towarzystwo Historyczne Riva. Do głównych zadań i aktywności RHS należą:


Najnowsza edycja limitowanych zegarków  Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic
  • konserwacja i odbudowa łodzi stworzonych przez Carlo Rivę,

  • zbieranie oraz promocja wiedzy o łodziach Riva,

  • zachęcanie i wspieranie ludzi starających się odrestaurować łódź Riva zgodnie z oryginalnymi parametrami technicznymi,

  • prowadzenie rejestru łodzi należących do RHS.


Organizacja należy do Włoskiej Federacji Motorowodnej i Międzynarodowej Federacji Motorowodnej. Dla swoich członków wydaje periodyk "vivariva", a także pomaga magazynom skupionym na jednostkach pływających i związanej z tym kulturze, zorganizować wyjątkowe sesje zdjęciowe z udziałem jednostek po gruntownej renowacji.

Jednak najważniejszym celem, mimo że nie zapisanym w statutach i dokumentach, jest promocja i celebracja “pięknego życia”. To typowe dla Włochów cieszenie się wydarzeniami i nawet najdrobniejszymi przyjemnościami każdego dnia. Takimi jak doskonała kawa wypita w kawiarence przy ruchliwym placu lub rejs niewielką łodzią motorową wzdłuż wybrzeży w słoneczne popołudnie.Wyjątkowa edycja Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic

Z myślą o posiadaczach i miłośnikach wyrobów ze stoczni Riva, koneserach sztuki zegarmistrzowskiej oraz dla tych, którzy po prostu lubią czerpać radość z życia powstała para limitowanych zegarków z komplikacją stopera. Klienci mogą wybierać między zegarkiem ze srebrzystą tarczą i granatowym paskiem, a modelem z tarczą czarną i błękitnymi akcentami. Oba warianty limitowane są do 2888 egzemplarzy, a ich design i kolorystyka nie powtórzą się w innych edycjach.
Wyjątkowa, limitowana edycja zegarków  Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic


Eleganckie, stalowe obudowy są obłe i pięknie wypolerowane. Wymiary 42 x 15 milimetrów czynią te modele atrakcyjnymi zegarkami sportowymi. Klasyczna, sygnowana koronka i proste, moletowane z wierzchu przyciski do obsługi stopera pozwalają precyzyjnie używać wszystkich funkcji jakie oferuje mechanizm, a także dodają całości mocno vintage'owego charakteru.  Szafirowe szkło zamykające kopertę od góry jest wypukłe. W deklu również znalazło się przeszklenie, a na nim logo RHS. Krótkie i wyprofilowane uszy mają rozstaw 21 milimetrów. Ich kształt sprawia, że Runabout RHS Chronograph wygodnie otula nadgarstek. Paski zapinane są sygnowanym herbem marki praktycznym zapięciem bransoletowym.Design i specyfikacja zegarków Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic

Zegarek Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic i jego wyjątkowy design
Kompozycje tarcz już przy pierwszym spojrzeniu pozwalają zidentyfikować, że to zegarki Frederique Constant. W centrum wykorzystano giloszowanie, które kojarzy się z miniaturowymi piramidami. Powtórzono ten wzór wewnątrz tarczy małego sekundnika przy godzinie 9. Centralne pole okala gładka powierzchnia, na którą nałożono indeksy godzin w formie cyfr 2,4,8,10 oraz trapezów. Dodatkowe wskazania stopera, czyli licznik trzydziesto minutowy przy godzinie 12 i licznik godzin po przeciwnej stronie, wykończono techniką zwaną ślimakowaniem i również opisano cyframi arabskimi. 


Ten podział faktur łatwo pozwala zidentyfikować czy informacje prezentowane przez małą wskazówkę odnoszą się do czasu bieżącego czy do pomiaru czasu na żądanie. Datownik ma swoje okienko tuż nad indeksem godziny szóstej, a przeciwwagę dla małego sekundnika stanowi logo marki i informacja o tym, że jej siedziba mieści się w kantonie genewskim. Wszystkie wskazówki są smukłe. Ta odmierzająca sekundy w czasie pracy stopera otrzymała kontrastową kolorystykę. Z kolei prezentujące godziny i minuty czasu bieżącego mają aplikacje z substancji luminescencyjnej. Tak samo indeksy godzinowe, by łatwo dało się sprawdzać czas gdy zapadnie zmrok, a nasz rejs się przedłuży.


Automatyczny mechanizm 

Wewnątrz koperty zacumował mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny i funkcją pomiaru czasu na żądanie. Pracuje on z częstotliwością 4 Hz, a pełny zapas energii wystarczy na 46 godzin pracy. To zdecydowanie dłużej, niż 6-8 godzin pracy silnika, na którą pozwalają czterystu litrowe zbiorniki paliwa w łodziach Riva.

Zegarek Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic i niezawodny, automatyczny mechanizm


Zegarek Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic i jego wyjątkowe opakowanie

Okazałe pudełko + niespodzianka

Decydując się na zakup zegarka Runabout RHS Chronograph, klienci otrzymują nie tylko ponadczasowy i wyjątkowy model zegarka, lecz także doskonałą oprawę. Każdy egzemplarz z limitowanej edycji pakowany jest w okazałe pudełko kryjące w swoim wnętrzu model historycznej łodzi motorowej Riva. Ten pieczołowicie wykonany w skali model jest szczegółowy i może stać się ozdobą biurka hobbysty takich jednostek pływających. Dzięki tej niezwykłej oprawie zegarki Frederique Constant poświęcone Riva Historical Society mogą stać się doskonałym i ekskluzywnym prezentem.Dla kogo limitowane zegarki Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic?

Po raz kolejny genewskie zakłady Frederique Constant przygotowały nietuzinkowy i jednocześnie ponadczasowy model dla ludzi czerpiących radość z życia i pełnych pasji. Te limitowane modele sprawdzą się zarówno jako dodatek do garnituru w czasie spotkania biznesowego, jak i do swobodniejszych stylizacji podczas urlopu w nadmorskim kurorcie.
Limitowany zegarek Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Automatic na skórzanym pasku