Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Frederique Constant Smartwatch Vitality - Smartwatch dla Ciebie

23-03-2022

Smartwatche czyli “inteligentne wsparcie w codziennym życiu zapięte na nadgarstek” stały się już codziennością. Coś, co autorzy science-fiction opisywali w swoich książkach w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, jest dziś w zasięgu ręki wielu osób. Jednym z producentów, który swą uwagę skierował na "wearables" jest młoda szwajcarska manufaktura Frederique Constant. To zaskakujące posunięcie ze strony marki kojarzonej z bardzo klasycznym i eleganckim wzornictwem oraz zegarkami mechanicznymi z komplikacjami. Przełomowy model marki - Frederique Constant SMARTWATCH GENTS VITALITY

Jednak historia uczy, że zaskakujące posunięcia często opłacają się w biznesie, czego świadomi są twórcy genewskiej marki. Sprawiało to już wielokrotnie, że zegarki Frederique Constant były na językach właśnie dlatego, że oferowały niespodziewane elementy łączące tradycję z nowoczesnością. 

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality

W ten sposób firma była w stanie zaproponować coś naprawdę wyjątkowego. W jej dorobku znaleźć można wiele innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w autorskich mechanizmach, także takich z Wielkimi komplikacjami jak tourbillon i wieczny kalendarz. Prawdziwy przełom nastąpił w 2015 roku, gdy Frederique Constant zaprezentowało swój pierwszy inteligentny zegarek.

Bardzo elegancki i czysty w formie design nawiązywał do klasyki zegarmistrzostwa, kojarzonej raczej z producentami, których korzenie sięgają XVII wieku, nie z firmami dostarczającymi elektronikę.


Smartwatch, który pokochasz

Obecnie połączone zegarki Frederique Constant stanowią znaczną część produkcji i sprzedaży marki. Oferowane są w wersjach damskich i męskich, w wielu wariantach wykończenia. Nadal jednak ich design nie zdradza drzemiącego wewnątrz potencjału. Najnowsza edycja - Vitality Smartwatch - zachowała ponadczasową stylistykę, jaką z powodzeniem można by połączyć z mechanicznym kalibrem we wnętrzu. 

Zaproponowano stalową, w całości polerowaną obudowę o średnicy 42 milimetrów w wariancie męskim i 36 milimetrów w opcji dla pań. Koperty dostępne są w naturalnym kolorze stali, a także - dzięki technice galwanicznego pozłacania - w kolorze różowego złota.

Z wierzchu znalazło się, jak przystało na wysokiej jakości wyrób szwajcarskiego producenta - szafirowe szkło. Wewnętrzna powłoka antyrefleksyjna pozwala odczytać godzinę nawet w słoneczny dzień i nie zarysuje się podczas ćwiczeń.

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch

Dopasuj zegarek do swojego stylu

Zależnie od preferencji wybrać można spośród kilku wariantów kolorystycznych tarcz oraz decydować o tym, czy zegarek będzie noszony na pasku czy bransoletce. Dla pań Frederique Constant przewidziało cztery warianty kolorystyczne. W stalowej obudowie i z taką bransoletką znalazła się niebieską tarcza.

FREDERIQUE Smartwatch Vitality

Model o kopercie i bransolecie w dwóch kolorach ma szary cyferblat. Zaś na paskach można kupić modele pozłacane z brązowymi i niebieskimi tarczami. Te dwie ostatnie odsłony są niezwykle szykowne - ich tarcze zdobią brylanty, a paski powstały z połączenia naturalnej cielęcej skóry z gumą.

Motywem przewodnim każdej z nich są kwiaty powstałe z czterech przylegających do siebie serduszek. Nietuzinkowo i uroczo jednocześnie. Mężczyźni mogą wzbogacić swoje EDC o modele z niebieskimi i czarnymi tarczami ze szlifem słonecznym lub szarą o ziarnistej fakturze - ta dostępna jest w kopertach w obu przygotowanych wykończeniach.


Najwyższej jakości komponenty

Tak naprawdę z zewnątrz nic nie zdradza charakteru Vitality Smartwatch, póki nie spojrzy się na jego dekiel. W miejscu, gdzie można by spodziewać się przeszklenia ukazującego pracujący mechanizm, znalazł się optyczny czujnik tętna oraz miejsce do podłączenia ładowarki. Sensor odpowiedzialny za pomiar aktywności noszącego zegarek Vitality dostarczyła firma Philips. Ten producent, poza sprzętem używanym na co dzień w gospodarstwach domowych, specjalizuje się w przygotowywaniu sprzętu medycznego. Oferuje na przykład ultrasonografy czy aparaty wykorzystywane na oddziałach położniczych. 

Właśnie dodanie czujnika pozwalającego mierzyć pracę serca jest największą nowością czwartej już generacji smartwatchy z genewskiej manufaktury. Pomiar realizowany jest przez całą dobę w minutowych odstępach. Wyniki można sprawdzać w aplikacji z podziałem na dni i tygodnie. Inżynierowie Frederique Constant nie zapomnieli o uszczelnieniu zegarka - koperta otrzymała klasę wodoszczelności do 5 atmosfer. Pod tarczami, czego nie widać o ile nie wciśnie się koronek, znalazł się dodatkowy wyświetlacz.

To z jego pomocą zegarek prezentuje wszystkie istotne informacje i funkcje. Lista możliwości jest bogata. Właściciele będą mogli sprawdzić czas w drugiej, wybranej w aplikacji strefie czasowej, skorzystać ze stopera, odczytać potrzebne powiadomienia lub monitorować swój sen i aktywność. 

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality

Wygodne połączenie z aplikacją

Do korzystania z możliwości Vitality Smartwatch konieczne jest sparowanie go przy pomocy technologii Bluetooth ze smartfonem. Może to być urządzenie korzystające zarówno z iOS jak i systemu Android. Po pobraniu aplikacji trzeba wpierw zarejestrować nowe konto podając e-mail i hasło, następnie wyszukać zegarek, potwierdzić parowanie “tapnięciem” w szkło i voila! Można korzystać z całej puli funkcji.

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality na pasku

Po pierwsze w apce znalazła się opcja zaplanowania dziennej aktywności, do jakiej chce się dążyć. To znaczy, że można określić, że dziennym celem jest zrobienie, na przykład, 10 000 kroków. Po ustawieniu celu w aplikacji, zegarek będzie liczył kroki, a informację o ich ilości i procentowym wykonaniu planu wyświetli po wciśnięciu koronki. Poza samymi krokami smartwatch policzy też przebyty dystans i spalone kalorie.

Aplikacja pozwala na zaprogramowanie ram czasowych w jakich warto przebyć założoną liczbę kroków oraz przypomnień o tym, by “poruszać się”. Na przykład, jeśli odpowiednio stworzy się program, to po każdych 30 minutach bezruchu w godzinach urzędowych, zegarek zacznie wibrować i będzie wyświetlać  komunikat “Move!”. To bardzo prosta i skuteczna metoda, by zadbać o samopoczucie w pracy.


Szeroki zakres użytecznych funkcji

Kolejna niezwykle przydatna funkcja to monitorowanie treningu. Po aktywowaniu trybu treningowego wskazówki zamieniają się w stoper - dłuższa jest sekundnikiem, krótsza minutnikiem. Zwiększona zostaje częstotliwość pomiaru tętna - co 10 zamiast co 60 sekund. Także i w przypadku treningów można ustawić cele - ilość i czas ich trwania na przestrzeni tygodnia.

W aplikacji zapisane zostaną dane o wartościach tętna, jakie osiągnięte zostały podczas ćwiczeń. Model Vitality wyposażony jest w monitor snu, który działa zarówno gdy śpi się z zegarkiem na ręku jak i wtedy, gdy włoży się go pod poduszkę. 

Monitorowanie snu pozwala na ustawienie inteligentnego alarmu, który włączy się w najbardziej optymalnej fazie snu w założonym przedziale czasowym. Jeśli trzeba wstać o siódmej, by zdążyć do biura, to można zaprogramować zegarek tak, by ten rozpoczął budzenie w najlepszym momencie w przedziale między godziną 6:30, a 7:00. 

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality pulsometr


Sprawdzanie powiadomień pozwala na odczytanie maksymalnie pięciu ostatnich informacji ze wspieranych aplikacji. Można dowolnie wybierać, które ze wspieranych aplikacji udostępnią powiadomienia do wyświetlenia na tarczy zegarka. W ten sposób łatwo pozostać na bieżąco i dowiedzieć się o przychodzącym e-mailu, wiadomości sms lub wiadomości przesłanej przez jeden z kompatybilnych komunikatorów. Mniej istotne powiadomienia da się całkowicie wyłączyć, by uchronić się od nadmiaru rozpraszających informacji.

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality z srebrną tarczą

Zadbano także o możliwość przeprowadzania ćwiczeń oddechowych. Także i te są w pełni konfigurowalne. Można ustawić przypomnienia, całkowity czas ćwiczeń, czy czas poszczególnych faz - wdechu, zatrzymania i wydechu. 

Właściwe oddychanie pomaga radzić sobie ze stresem, a takie ćwiczenia pozwolą skutecznie obniżyć jego poziom w większej perspektywie.


Aplikacja Frederique Constant Smartwatch pozwala nie tylko zarządzać celami czy powiadomieniami, lecz daje także możliwość ustawienia własnej kolejności menu zegarka. Dzięki temu, jeśli najważniejszą funkcją dodatkową są dla kogoś powiadomienia, to będzie mógł on wyświetlać je w pierwszej kolejności. Z kolei osoba, która nie korzysta z funkcji pomiaru czasu na żądanie będzie mogła “przesunąć ją” na dalsze miejsce w menu lub całkowicie wyłączyć. Brawa dla producenta - to jest prawdziwa personalizacja, nie to co możliwość zmiany tarczy na mniej lub bardziej kolorową.


Szybkie ładowanie

Smartwatche Frederique Constant Vitality dostarczane są z ładowarką podłączaną do portu USB. Specjalna klamra zapina się na zegarku tak, by konektory zostały ustawione we właściwy sposób, a uzupełnianie energii przebiegało bezproblemowo.

Proces ładowania trwa około godziny, a jego postępy i zakończenie jest sygnalizowane na ekranie zegarka. Ładowarka zapakowana została w eleganckie etui, przydatne w czasie podróży. Niby to nic wielkiego, jednak to miły dodatek.

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality szybkie ładowanie

Zegarki, który zadbają o twoje dobre samopoczucie

Czwarta generacja inteligentnych zegarków Frederique Constant to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy czują chęć lub potrzebę zadbania o siebie i lepszego poznania własnego organizmu, a z racji wykonywanej pracy nie mogą pozwolić sobie na potężny zegarek z kolorowym wyświetlaczem i dziesiątkami dodatkowych funkcjonalności. Mimo, że coraz częściej normą staje się, że mężczyźni do garnituru zakładają typowo sportowy zegarek z nawigacją satelitarną, to nadal nie każdemu przystoi taka stylizacja. 

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality

To właśnie dla nich Vitality Smartwatch będzie doskonałym “kompanem” w biurowej codzienności. Monitoring pracy serca i ćwiczenia oddechowe pozwalające opanować stres mogą okazać się bardzo pomocne w utrzymaniu zdrowia i skupienia na codziennych czynnościach.

Przypomnienia o aktywności czy inteligentny budzik pomogą zachować dobrą formę i energię na cały roboczy tydzień. Elegancka i ponadczasowa stylistyka doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie garderoby eleganckich kobiet i mężczyzn. Z pewnością wiele kobiet doceni wyrafinowaną stylistykę i kolory wzorzystych tarcz, także tych  z brylantami. Mężczyźni polubią paski łączące skórę z gumą, nadające się doskonale do noszenia zarówno przy koszuli z mankietami zapinanymi na spinki jak i bardziej sportowego stroju.


Warto zwrócić uwagę na fakt, że przedstawione urządzenia to nie modne gadżety, które mimo wysokiej ceny szybko zostaną zastąpione czymś  nowszym i pozornie doskonalszym, a jednocześnie trudnym do wykorzystania w stu procentach. 

Wybierając wyroby z młodej szwajcarskiej manufaktury nie kupuje się sprzętu o milionie funkcji, które dla znacznej większości użytkowników są zbędne lub trudne do wykorzystania, a tworzą jedynie dodatkowy koszt.

Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji zegarków Frederique Constant oraz ciągły rozwój technologii wearables i długie wsparcie ze strony producenta gwarantują, że kupno Vitality Smartwatch to inwestycja na wiele lat. Najważniejsze funkcje, bez zbędnych dodatków, pozwoliły przygotować wyrób świetnie sprawdzający się w rękach użytkownika świadomego swoich potrzeb. Czasami mniej, znaczy po prostu więcej.

FREDERIQUE CONSTANT Smartwatch Vitality na bransolecie