Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowości w serii Adriatica Aviation

28-01-2020

Marki Adriatica nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać, jednak nowe zegarki typu pilot od szwajcarskiego producenta zdecydowanie zasługują na kilka dodatkowych akapitów. 


Adriatica Aviation - szwajcarskie zegarki typu pilotLotnicza kolekcja zegarków Adriatica Aviation 

Zegarki Adriatica Aviation, to szereg stylizowanych modeli na pasku i na bransolecie, które wyróżniają się na tle pozostałych detalami lotniczymi. Obecnie kolekcja powiększyła się o kilkanaście nowych egzemplarzy, które już zdążyły podbić serca entuzjastów powietrznego stylu. Nowe zegarki lotnicze Adriatica posiadają serię cech wspólnych, dzięki którym pozwalają się łatwo zidentyfikować. Niewątpliwą wizytówkę kolekcji  stanowi emblemat samolotu, umieszczony pod logo firmy, na tarczy każdego z modeli.

Meski zegarek Adriatica Aviation na męskim nadgarstku.Czarny zegarek lotniczy z dużą kopertą

Czarny zegarek Adriatica Aviation na czarnym skórzanym pasku oraz tarczą wyposażoną w datownik.

Wszystkie zegarki typu pilot charakteryzuje także niezmiennie modna czerń, która zdecydowanie dominuje w kolorystyce serii. Białe elementy na ciemnej tarczy zawsze gwarantują jej pożądaną czytelność. W każdym przypadku mamy oczywiście do czynienia z klasyczną tarczą typu pilot. Jej podstawową zaletą jest przejrzystość, a ta z kolei zapewnia łatwy odczyt wszystkich wskazań. Klarowność cyferblatu zegarków lotniczych Adriatica jest także zasługą nieprzeciętnie dużej koperty. Jej średnica w przypadku wszystkich modeli oscyluje pomiędzy 43 – 46 mm. Mamy więc tutaj do czynienia również z kopertami w rozmiarze XL. Istotnym szczegółem wspólnym dla całej kolekcji jest także charakterystyczny kształt wskazówek, który nasuwa skojarzenia z kształtem ramion śmigła samolotu.Zegarki lotnicze Adriatica  - niepowtarzalny design

Warto wskazać również elementy właściwe poszczególnym egzemplarzom z kolekcji Adriatica Aviation. Część z nich jest wyposażona w charakterystyczne subtarcze, słusznie kojarzone z wyglądem zegarów w kokpicie samolotu. W formie subtarczy przedstawiane są odpowiednio – datownik z dniem miesiąca i nazwą dnia tygodnia, chronograf, lub skala 24-godzinna. Niezwykle efektownie prezentują się również karbonowe tarcze w wybranych modelach. Faktura włókna węglowego już na dobre weszła do kanonu designerskiego wyrobów zegarmistrzowskich. Oprócz tego, że świetnie wygląda, to słusznie kojarzy się z lekkością i wytrzymałością, czyli przymiotami, którymi wyróżniają się wszystkie nowe zegarki typu pilot od marki Adriatica.


Na osobną wzmiankę zasługują ciekawie zaprojektowane paski poszczególnych modeli. Ich fenomen polega na interesującym połączeniu dwóch materiałów: gładkiej skóry ze skórą fakturowaną, przypominającą parcianą plecionkę. W wielu przypadkach mamy też do czynienia z klasycznie wyglądającym skórzanym paskiem, uzupełnionym ewentualnie o charakterystyczne nity w bezpośrednim sąsiedztwie koperty. W serii znalazły się również modele na bransolecie. Możemy tutaj wybierać pomiędzy srebrną lub czarną bransoletą mesh o delikatnym spocie.

Czarny, meski zegarek Adriatica Aviation z białymi indeksami na tarczy oraz samolotem.Szwajcarska jakość zegarków Adriatica Aviation

Inspirowany lotnictwem czarny zegarek Adriatica Aviation na męskim nadgarstku.

Nowe zegarki lotnicze popularnej i poszukiwanej serii Adriatica Aviation, to zdecydowanie męskie zegarki o klasycznym obliczu. Doskonale łączą w sobie funkcjonalność i elegancję. Dominująca czerń zostaje niekiedy uzupełniona srebrną barwą koperty, lub przełamana czerwonymi detalami tarczy. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych nie sposób nie wspomnieć o zaletach stricte konstrukcyjnych. Wysoka jakość użytych materiałów oraz precyzja wykonania o szwajcarskim rodowodzie gwarantują dokładność i długowieczność czasomierzy.


Znak Swiss Made wyraża ideę najwyższej klasy, staranności oraz rzetelności, połączonej z galanterią i pomysłowością designu. Tym właśnie charakteryzują się zegarki Adriatica. Warto przypomnieć, że jednym z podstawowych celów marki jest tworzenie innowacyjnych wzorów dla modeli, które idealnie odpowiadają zmieniającym się nieustannie trendom. Co ciekawe, szwajcarska firma jako jedna z nielicznych, zachowuje przy tym wyjątkowo atrakcyjne ceny. W związku z tym gorąco zachęcamy do bliższego zapoznania się z nową ofertą zegarków typu pilot, wchodzących w skład znanej i cenionej kolekcji Adriatica Aviation.