Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Współpraca marki Certina z zespołem Wilvo Yamaha Official MXGP

11-03-2019

Przed kilkoma dniami wystartował kolejny sezon Motocross World Championship. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w klasie MXGP zespół Wilvo Yamaha będzie wspierany przez szwajcarskiego producenta zegarków - Certina.

Zawody FIM Motocross World Championship trwają nieprzerwanie od 1952 roku. W 2003 r. dostrzeżono potrzebę zmian i powołano dwie nowe kategorie w ramach motocrossowej rywalizacji - MX1 oraz MX2. W tej pierwszej, której nazwę z czasem zmieniono na MXGP, do boju przystępują kierowcy maszyn, których silniki mieszczą się w przedziale od dwusuwów o pojemności 250 cm³ do czterosuwów o pojemności 450 cm³. Właśnie w tej klasie na co dzień ścigają się rajdowcy Wilvo Yamaha.

CEO marki Certina- Adrian Bosshard oraz należący do zespołu Wilvo Yamaha- Jeremy SeewerZegarki limitowane - 450 powodów do dumy

Poprzedni rok był szczególny. Wtedy właśnie rozpoczęła się współpraca pomiędzy Certiną a holenderskim teamem Yamahy. 24 lutego 2018 r. podczas pokazów SWISS-MOTO w Zurychu, kierowcy zespołu Jeremy Seewer i Shaun Simpson uświetnili swoją obecnością spotkanie, na którym oficjalnie potwierdzono partnerstwo. Trzeba było jednak czekać do sierpnia, zanim producent przygotował prawdziwą gratkę dla zegarkowych miłośników. Przy okazji zawodów Grand Prix w szwajcarskim Frauenfeld zaprezentowano światu model dedykowany specjalnie na zawody MXGP.
Sportowy tachymetr Certina w głębokim niebieskim kolorze na skórzanym pasku.
Wielofunkcyjny zegarek Certina w głębokim niebieskim odcieniu z stoperem oraz szafirowym szkiełkiem.
Zegarki sportowe to specjalność Certiny - już wcześniej specjalne kolekcje tego producenta towarzyszyły wyścigom samochodowym z serii GT4. Zegarek Certina x Wilvo Yamaha to unikatowa edycja czasomierzy, których liczba jest ograniczona. Nie przez przypadek przedstawiono je w Szwajcarii, bo tylko w tym kraju są dostępne w liczbie 450 sztuk, z których część została rozdysponowana dla kierowców. Niebieska kolorystyka modelu nawiązuje do barw zespołu Yamahy, a czerwone elementy nadają mu sportowego ducha. Ten sam duch objawia się w innych detalach np. w masywnych wskazówkach i dużych liczbach arabskich na tarczy. Zegarek Certina charakteryzuje się niespotykaną wytrzymałością, którą wspomaga koperta wykonana ze stali nierdzewnej.


Jeremy Seewer oraz Shaun Simpson czyli zespół Wilvo Yamaha Official MXGP


To przede wszystkim świetny gadżet dla motomaniaków i sportsmenów - jest wodoszczelny do 100 metrów zanurzenia, posiada okazały datownik oraz precyzyjny chronograf, a także umożliwia obliczenie prędkości poruszania się. Ale to nie wszystko. Czasomierz wyposażono w nowoczesny mechanizm kwarcowy Precidrive, który jest ok. 8-10 razy precyzyjniejszy od innych mechanizmów. Potwierdza to certyfikat COSC, który poddał model wielu wymagającym testom.Certina przedłuża współpracę z Wilvo Yamaha

Dziś wiemy, że w rozpoczętym już sezonie 2019 zegarki szwajcarskie ponownie przyozdobią nadgarstki zawodników teamu Yamaha Wilvo. Współpraca od początku układała się dobrze, bo oprócz czasomierzy na rękach Seewera, Simpsona i trzeciego rajdowca Arnauda Tonusa, logo marki Certina pojawiło się także na motocyklach i zestawach kierowców. Obie strony podjęły więc decyzję, że tak pozostanie również w tegorocznych zawodach Grand Prix. Cel? Ten sam co zawsze - dobrze się bawić i wygrywać. Czasomierze mają tylko podkreślić, że precyzja jest niezwykle ważna nie tylko w zegarkach, ale i na motocrossowym torze.
Zegarek Certina DS Podium WILVO YAMAHA LIMITED EDITION