<<   POWRÓT 11-03-2019

Współpraca marki Certina z zespołem Wilvo Yamaha Official MXGP

Przed kilkoma dniami wystartował kolejny sezon Motocross World Championship. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w klasie MXGP zespół Wilvo Yamaha będzie wspierany przez szwajcarskiego producenta zegarków - Certina.

Zawody FIM Motocross World Championship trwają nieprzerwanie od 1952 roku. W 2003 r. dostrzeżono potrzebę zmian i powołano dwie nowe kategorie w ramach motocrossowej rywalizacji - MX1 oraz MX2. W tej pierwszej, której nazwę z czasem zmieniono na MXGP, do boju przystępują kierowcy maszyn, których silniki mieszczą się w przedziale od dwusuwów o pojemności 250 cm³ do czterosuwów o pojemności 450 cm³. Właśnie w tej klasie na co dzień ścigają się rajdowcy Wilvo Yamaha.Zegarki limitowane - 450 powodów do dumy  

Poprzedni rok był szczególny. Wtedy właśnie rozpoczęła się współpraca pomiędzy Certiną a holenderskim teamem Yamahy. 24 lutego 2018 r. podczas pokazów SWISS-MOTO w Zurychu, kierowcy zespołu Jeremy Seewer i Shaun Simpson uświetnili swoją obecnością spotkanie, na którym oficjalnie potwierdzono partnerstwo. Trzeba było jednak czekać do sierpnia, zanim producent przygotował prawdziwą gratkę dla zegarkowych miłośników. Przy okazji zawodów Grand Prix w szwajcarskim Frauenfeld zaprezentowano światu model dedykowany specjalnie na zawody MXGP.
Zegarki sportowe to specjalność Certiny - już wcześniej specjalne kolekcje tego producenta towarzyszyły wyścigom samochodowym z serii GT4. Zegarek Certina x Wilvo Yamaha to unikatowa edycja czasomierzy, których liczba jest ograniczona. Nie przez przypadek przedstawiono je w Szwajcarii, bo tylko w tym kraju są dostępne w liczbie 450 sztuk, z których część została rozdysponowana dla kierowców. Niebieska kolorystyka modelu nawiązuje do barw zespołu Yamahy, a czerwone elementy nadają mu sportowego ducha. Ten sam duch objawia się w innych detalach np. w masywnych wskazówkach i dużych liczbach arabskich na tarczy. Zegarek Certina charakteryzuje się niespotykaną wytrzymałością, którą wspomaga koperta wykonana ze stali nierdzewnej.To przede wszystkim świetny gadżet dla motomaniaków i sportsmenów - jest wodoszczelny do 100 metrów zanurzenia, posiada okazały datownik oraz precyzyjny chronograf, a także umożliwia obliczenie prędkości poruszania się. Ale to nie wszystko. Czasomierz wyposażono w nowoczesny mechanizm kwarcowy Precidrive, który jest ok. 8-10 razy precyzyjniejszy od innych mechanizmów. Potwierdza to certyfikat COSC, który poddał model wielu wymagającym testom. Certina przedłuża współpracę z Wilvo Yamaha

Dziś wiemy, że w rozpoczętym już sezonie 2019 zegarki szwajcarskie ponownie przyozdobią nadgarstki zawodników teamu Yamaha Wilvo. Współpraca od początku układała się dobrze, bo oprócz czasomierzy na rękach Seewera, Simpsona i trzeciego rajdowca Arnauda Tonusa, logo marki Certina pojawiło się także na motocyklach i zestawach kierowców. Obie strony podjęły więc decyzję, że tak pozostanie również w tegorocznych zawodach Grand Prix. Cel? Ten sam co zawsze - dobrze się bawić i wygrywać. Czasomierze mają tylko podkreślić, że precyzja jest niezwykle ważna nie tylko w zegarkach, ale i na motocrossowym torze.