Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Certina DS Caimano Chronograph - nowe spojrzenie na klasyczną kolekcję

17-03-2020

Do znanej kolekcji Certina DS Caimano, już wkrótce dołączą nowe modele! Klasyczne wzornictwo zostanie wzbogacony o chronograf, wpisując się tym samym w styl sportowej elegancji. DS Caimano Chronograph — bo o nim mowa, z pewnością skupi wokół siebie spore grono zainteresowanych.


Certina DS Caimano Chronograph - nowe spojrzenie na klasyczną kolekcjęSportowa elegancja Certina DS Caimano Chronograph

Prosty i nowoczesny design nowego chronografu od Certiny w kolekcji DS Caimano pokazuje, jak piękne może być precyzyjne odmierzanie czasu. To wszystko za sprawą klasycznej tarczy z nałożonymi prostymi oznaczeniami godzinowymi oraz wąskimi indeksami. Pomiędzy nimi nadrukowane są wskazania minutowe. Spójności tej kompozycji nadają subtarcze chronografu oraz długie wskazówki. Projektanci zdecydowali się na użycie współczesnej typografii, co w połączeniu z nieco zgeometryzowana stylistyką, tworzy zachwycający efekt.

Wraz z umieszczonym na dole tarczy datownikiem oraz logo marki pod godziną 12., zegarek daje wyraz najwyższej klasy sztuki zegarmistrzowskiej. Zastosowano tu dodatkową dekorację w postaci szlifu słonecznego, który tworzy na powierzchni cyferblatu hipnotyzujące refleksy światła. Całość została zamknięta w połyskującej, srebrnej kopercie. Jej średnica wynosi 42 mm, co sprawia, że czasomierz może być z powodzeniem używany w codziennych oraz bardziej formalnych sytuacjach. Proste linie zegarka znajdują swoje przedłużenia w tzw. uszach modelu, na których zamocowane zostały bransolety o pełnych ogniwach lub skórzane paski.

Projekt nowego zegarka Certina DS Caimano Chronograph


W kolekcji DS Caimano Chronograph mamy do wyboru sześć referencji w trzech wariantach kolorystycznych cyferblatu: białym, czarnym i niebieski. W zależności od modelu oznaczenia godzinowe i indeksy utrzymane zostały w barwie różowego złota, srebra lub bieli. W kolekcji znajdują się cztery modele na bransolecie:

  1. Certina DS Caimano Chronograph z białą tarczą C035.417.11.037.00
  2. Certina DS Caimano Chronograph z czarną tarczą C035.417.11.057.00
  3. Certina DS Caimano Chronograph z niebieską tarczą C035.417.11.047.00
  4. Certina DS Caimano Chronograph tytanowy C035.417.44.087.00

oraz dwa modele na skórzanym pasku:

  1. Certina DS Caimano Chronograph z białą tarczą C035.417.16.037.01
  2. Certina DS Caimano Chronograph z niebieską tarczą C035.417.16.047.00


Nowa kolekcja Certina DS Caimano ChronographSymbol maksymalnej wytrzymałości w zegarkach DS Caimano Chronograph

DS System zabezpieczeń marki Certina Double Security

W DS Caimano Chronograph zastosowano niezawodny system DS Concept (Double Security). Opatentowane zabezpieczenie na stałe wpisało się w DNA marki, gwarantując użytkownikom długoletnie działanie czasomierza. Na solidną konstrukcję każdego modelu Certina DS — w tym Caimano Chronograph — składa się szafirowe szkło o wysokiej odporności na zarysowania, a także specjalne uszczelki przy koronce i wałku naciągowym, zapewniające szczelność zegarka nawet w sytuacji, gdy koronka znajduje się w położeniu wyciągniętym. Mamy tu również do czynienia z dodatkowym wzmocnieniem dekla. To wszystko sprawia, że zegarki od szwajcarskiego brandu charakteryzują się znakomitą wytrzymałością na ekstremalne warunki. Najwyższą jakość wykonania i dbałość o detale potwierdza elitarny certyfikat Swiss Made.Dokładność do jednej dziesiątej sekundy w zegarkach DS Caimano Chronograph

Sercem nowych modeli DS Caimano Chronograph jest kwarcowy mechanizm ETA G1.2.12 Precidrive, którego działanie uzupełniają wskazówki godzinowa i minutowa oraz stoper, mały sekundnik i datownik. Na tarczy zegarka znajdują się dwie subtarcze chronografu. Lewa, usytuowany na godzinie 10, odpowiada za odczyt chronografu w skali 30 minutowej. Natomiast prawa, usytuowana na godzinie 2, odpowiada za dokładność odczytu do 1/10 sekundy. Funkcja manualnego stopera okaże się przydatna nie tylko podczas aktywności sportowych, ale również w codziennych warunkach. Gwarantuje ona precyzyjne odmierzanie czasu, a także przekłada się na dynamiczny design czasomierza. Dla miłośników sportów wodnych niezbędną okaże się wysokiej klasy wodoszczelność, która w nowych modelach wynosi 10 Bar. Oznacza to, że z Caimano Chronograph na nadgarstku możemy bezpiecznie pływać oraz nurkować bez akwalungu.

potwierdza elitarny certyfikat Swiss Made  DS System zabezpieczeń marki Certina Double Security  Dokładność do jednej dziesiątej sekundy w zegarkach DS Caimano ChronographPremierowe modele Certina DS Caimano Chronograph dostępne w ZEGAREK.NET!