Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Kinetic

28-11-2018

Kinetic to technologia stosowana w zegarkach Seiko, która uznawana jest za osobny mechanizm. Jest to połączenie mechanizmu kwarcowego z automatycznym. Umożliwiło to stworzenie zegarka niewymagającego baterii. Każdy ruch ręką przekłada się na pracę specjalnego rotora, który z kolei wytwarza prąd kumulowany w zamontowanym akumulatorze. Z niego z kolei energia przechodzi do mechanizmu kwarcowego. Jedno pełne załadowanie mechanizmu zapewnia działanie zegarka nawet na pół roku.


Zegarek Seiko Premier Kinetic z srebrną bransoletą i zdobioną tarczą


Mechanizmy typu Kinetic produkowane są przez firmę Seiko od prawie 30 lat. Pierwszy raz to zaawansowane technologicznie rozwiązanie zostało zaprezentowane w 1986 roku i zyskało nazwę AMG. Ruch kinetyczny zamieniany był w energię elektryczną. Od tego czasu technologia Kinetic jest wciąż ulepszana, a na jej bazie powstało już kilka rodzajów mechanizmu Kinetic.Oprócz zegarków ze standardowym mechanizmem Kinetic wyróżnia się:

  • Kinetic Auto Relay

  • Ultimate Kinetic

  • Kinetic Chronograph

  • Kinetic Perpetual

  • Kinetic Direct DriveModele z zastosowaniem technologii Kinetic znajdziemy między innymi w seriach Seiko Kinetic, popularnej kolekcji zegarków Premier Seiko Kinetic oraz sportowej serii Seiko Sportura.