<<   POWRÓT 28-11-2018

Kinetic

Kinetic to technologia stosowana w zegarkach Seiko, która uznawana  jest za osobny mechanizm. Jest to połączenie mechanizmu kwarcowego z automatycznym. Umożliwiło to stworzenie zegarka niewymagającego baterii. Każdy ruch ręką przekłada się na pracę specjalnego rotora, który z kolei wytwarza prąd kumulowany w zamontowanym akumulatorze. Z niego z kolei energia przechodzi do mechanizmu kwarcowego. Jedno pełne załadowanie mechanizmu zapewnia działanie zegarka nawet na pół roku.
Mechanizmy typu Kinetic produkowane są przez firmę Seiko od prawie 30 lat. Pierwszy raz to zaawansowane technologicznie rozwiązanie zostało zaprezentowane w 1986 roku i zyskało nazwę AMG. Ruch kinetyczny zamieniany był w energię elektryczną. Od tego czasu technologia Kinetic jest wciąż ulepszana, a na jej bazie powstało już kilka rodzajów mechanizmu Kinetic.Oprócz zegarków ze standardowym mechanizmem Kinetic wyróżnia się:

  • Kinetic Auto Relay

  • Ultimate Kinetic

  • Kinetic Chronograph

  • Kinetic Perpetual

  • Kinetic Direct DriveModele z zastosowaniem technologii Kinetic znajdziemy między innymi w seriach Seiko Kinetic, popularnej kolekcji zegarków Premier Seiko Kinetic oraz sportowej serii Seiko Sportura.SORTUJ FILTRY 0