Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
POWRÓT05-02-2020

Nowa kolekcja Sturmanskie Luna-25

Nowa kolekcja zegarków Sturmanskie kontynuuje tradycję rosyjskiej marki, tworzącej czasomierze inspirowane kosmonautyką. Tym razem seria Luna-25 nawiązuje do wystrzelonej na księżyc w 1976 roku radzieckiej sondy kosmicznej. Wystarczy tylko spojrzeć na tarczę zegarków, by wznieść się myślami poza orbitę ziemską!


Nowa kolekcja zegarków Sturmanskie Luna-25


Kosmiczny rodowód zegarków Sturmanskie

Marka Sturmanskie zasłynęła z tworzenia niezawodnych czasomierzy, które początkowo dedykowane były radzieckiemu lotnictwu wojskowemu. Przez wiele lat zegarki od tego brandu, można było spotkać wyłącznie na nadgarstkach oficerów lub absolwentów szkoły wojskowej. Niezwykle wytrzymałe modele, stanowiły idealny sprzęt do zadań specjalnych. Jeden z nich towarzyszył nawet Jurijowi Gagarinowi podczas lotu w przestrzeń kosmiczną. Ta wyjątkowa chwila w dziejach ludzkości, wyznaczyła także nowy etap dla zegarków Sturmanskie


Wśród kolekcji rosyjskiego brandu znajdziemy serię "Sputnik" upamiętniającą wystrzelenie satelity w kosmos, czy „Open Space” nawiązującej do pierwszego spaceru poza orbitą ziemi. Dziś zegarki Sturmanskie są chętnie wybierane przez wszystkich, ceniących sobie precyzyjny mechanizm oraz ponadczasowe wzornictwo. Wieloletnia tradycja marki przyciąga uwagę osób poszukujących unikalnych modeli. Wyposażone w zaawansowane funkcje czasomierze, okazują się także dobrymi towarzyszami w podróżach. Sygnatura "Sturmanskie" stała się synonimem elegancji i zamiłowania do tego, co ponadczasowe.

Zegarek Sturmanskie z księżycowym motywem na tarczy


Misja Łuna-24 i jej zegarkowy odpowiednik Sturmanskie Luna-25

Nazwa najnowszej kolekcji nawiązuje do wystrzelonej w 1976 roku radzieckiej sondy kosmicznej o nazwie Łuna-24. Wysłana w rejon południowego bieguna księżyca czujka, badała skład substancji znajdującej się w warstwie regolitu. Po zebraniu próbek księżycowych, łazik powrócił bezpiecznie na ziemię. Umieszczone w nazwie kolekcji numer 25 wskazuje na kontynuowanie tej tradycji. Należy bowiem wspomnieć, że w biurze konstrukcyjnym Ławoczkina trwają właśnie prace nad projektem Łuna-25! Kosmiczna misja zakłada lądowanie sondy w południowym rejonie księżyca i pobranie próbki lodu wodnego, zachowanego na powierzchni przez miliony lat. Zostanie on następnie zbadany pod kątem składu chemicznego oraz innych właściwości. Planowana podróż ma odbyć się w 2021 roku.

Zegarek Sturmanskie 6S20-4782410 Luna-25


Zegarki z księżyca, czyli Sturmanskie Luna-25

W nowej serii Sturmanskie Luna-25 znajdziemy zegarki utrzymane w ciemnych odcieniach z połyskującymi elementami. Posiadają one identyczną specyfikację techniczną, różniąc się od siebie jedynie kolorystyką. Średnica kopert w każdym z modeli wynosi 44 mm, a grubość 13 mm. Zegarki dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: srebrny, granatowy lub różowe złoto. Ciemnoniebieska tarcza przywodzi na myśl nieskończoność kosmosu, nieustannie wzbudzającego zachwyt swoim pięknem i tajemniczością. Tak dobrane kolory idealnie komponują się z nałożonymi na cyferblat luminescencyjnymi wskazówkami i indeksami.


Księżycowa tarcza

Naszą uwagę skupia przede wszystkim rozpięta pomiędzy dwiema subtarczami chronografu stalowa wstawka, przedstawiająca powierzchnię księżyca. Wiernie oddana faktura naturalnego satelity ziemi wraz z wyżłobieniami krateru, czyni zegarki Luna-25 naprawdę wyjątkowymi. Srebrna powłoka księżyca wyróżnia się na tle ciemnej tarczy, tworząc z nią jednocześnie harmonijną całość. Nieco powyżej płaskorzeźby, dumnie prezentuje się wypisany napis Szturmanskie.


Zegarek Sturmanskie z nowej kolekcji Luna-25


Datownik i chronograf prosto z kokpitu rakiet kosmicznych

Sturmanskie Luna-25 to zarówno elegancki, jak i funkcjonalny czasomierz. Sprawdzi się on podczas okazjonalnych wyjść, a także podróży. Na tarczy umieszczono datownik oraz subtarcze chronografu, przypominające umieszczane w kokpicie rakiet kosmicznych wskaźniki. Analogowy stoper umożliwia odmierzanie czasu do 60 minut z dokładnością do 1/20 sekundy. Całość otoczona jest metaliczną skalą tachometru, pozwalającą na odczytanie średniej prędkości poruszającego się obiektu.


Kolekcja zegarków Sturmanskie Luna-25

Niezawodne piękno zegarków Sturmanskie Luna-25

Zegarki Sturmanskie Luna-25 to nie tylko znakomity wygląd, ale również wykonanie. Kosmiczny design przekłada się na wytrzymałość zegarków. Koperty modeli wykonane są z wytrzymałej stali szlachetnej. Owalną tarczę przykrywa odporne na zarysowania szkło mineralne. Całość kompozycji wieńczy mocny, skórzany pasek z czerwonymi przeszyciami. Jego fakturowana struktura zapewnia atrakcyjny wygląd czasomierza, nadając mu eleganckiego charakteru. Pod obudową znajdziemy japoński mechanizm kwarcowy Miyota 6S20, gwarantujący precyzyjne odmierzenia czasu. O niezwykłej dokładności chodu tego werku świadczy fakt, że jego odchylenie czasowe wynosi maksymalnie +/-20 sekund na miesiąc. Wodoszczelność na poziomie 10 ATM. daje nam z kolei możliwość pływania i nurkowania w towarzystwie zegarka.


Limitowane Sturmanskie Luna-25. Wyjątkowy grawer na deklu

Wystarczy odwrócić zegarek Sturmanskie Luna-25, by dać się zaskoczyć jeszcze jednemu elementowi. Otóż na deklu zobaczymy wygrawerowaną scenę upamiętniającą lądowanie sondy na księżycu. Nieco powyżej umieszczono nazwę marki oraz serii. W dolnej części widnieje numer limitacji zegarka. Każdy czasomierz z serii Luna-25 wykonano w ilości 2000 sztuk na cały świat! Tak ograniczona liczba dostępnych modeli, oznacza tylko jedno — prestiżowy zegarek dla miłośników historii i niezawodnego zegarmistrzostwa.

Limitowana edycja Sturmanskie Luna-25