Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Artykuł porównawczy Festina F20622-D vs Casio MTP-1302PD-2A2VEF

Artykuł porównawczy Festina F20622-D vs Casio MTP-1302PD-2A2VEF

2023-06-07
W świecie mody pewne barwy przekraczają podstawowe granice estetyki, stając się symbolami w świecie popkultury. Na pierwszym planie pośród nich zdecydowanie znajduje się Tiffany Blue, nazywane również jako Tiffany Blue Box - wyjątkowy odcień, który wzbudza w wielu emocje. Ten niepowtarzalny kolor, zastrzeżony przez prestiżowy amerykański dom jubilerski - Tiffany Co., jest nierozerwalnie związany z ich doskonałym rzemiosłem i ponadczasowym urokiem.
W świecie mody pewne barwy przekraczają podstawowe granice estetyki, stając się symbolami w świecie popkultury. Na pierwszym planie pośród nich zdecydowanie znajduje się Tiffany Blue, nazywane również jako Tiffany Blue Box - wyjątkowy odcień, który wzbudza w wielu emocje. Ten niepowtarzalny kolor, zastrzeżony przez prestiżowy amerykański dom jubilerski - Tiffany Co., jest nierozerwalnie związany z ich doskonałym rzemiosłem i ponadczasowym urokiem.

Czym jest Tiffany Blue?

Tiffany Blue to specyficzny odcień turkusowego, który jest zarejestrowanym znakiem towarowym luksusowej marki jubilerskiej Tiffany Co. Kolor ten jest charakterystyczny dla marki i jest powszechnie kojarzony z jej produktem - jest używany w charakterystycznych niebieskich pudełkach, w których są dostarczane produkty Tiffany.
Kolor Tiffany Blue

Ten odcień został stworzony przez Tiffany Co. w 1845 roku, kiedy to firma wydała swój pierwszy Blue Book, czyli katalog swoich luksusowych towarów. Wybrano go ze względu na popularność turkusów w epoce wiktoriańskiej - kamienie te były wówczas bardzo modne i pożądane.

Tiffany Blue jest zarejestrowany jako Pantone 1837, co odnosi się do roku założenia firmy Tiffany Co. - 1837. Jest to jedyny sposób, aby dokładnie odtworzyć ten kolor, ponieważ jego precyzyjne składowe CMYK nie są publicznie dostępne.

Dlaczego Tiffany Blue jest tak popularny i co on oznacza

Popularność koloru Tiffany Blue jest ściśle związana z marką, której symbolizuje - Tiffany Co. Ten odcień jest nie tylko unikalny dla tej marki, ale również kojarzony z luksusem, elegancją i doskonałością, które są podstawowymi wartościami Tiffany Co. Jest to doskonały przykład skutecznego budowania marki.

Dodatkowo, Tiffany Blue jest często postrzegany jako elegancki i spokojny kolor. Jego wykorzystanie w kulturze, szczególnie w filmie Śniadanie u Tiffanyego, dodatkowo wzmacnia jego popularność i rozpoznawalność. Zgodnie z psychologią kolorów, odcienie turkusowego są kojarzone z uczuciami spokoju, czystości i odnowy, co może przyciągać ludzi do tego koloru.

Kolejnym czynnikiem jest unikalne zastosowanie Tiffany Blue w charakterystycznych pudełkach marki. Kiedy ludzie widzą te pudełka, natychmiast rozpoznają markę, co świadczy o mocy tego koloru w kontekście budowania wizerunku marki.

Pudełka Tiffany & Co

Model inspirowany Tiffany Blue w przystępnej cenie

Obecny wzrost zainteresowania zegarkami z tarczą w kolorze Tiffany Blue jest również częścią większego trendu w przemyśle zegarkowym. Wiele marek zaczęło produkować te zegarki, ponieważ są one teraz bardzo pożądane.
Tiffany Blue kolaboracja

W ostatnich latach, niektóre z najbardziej pożądanych modeli zegarków, takie jak Audemars Piguet Royal Oak, Patek Philippe Nautilus, i Vacheron Constantin Overseas, stały się nieosiągalne dla przeciętnego klienta, z czasami oczekiwania na te modele sięgającymi nawet kilku dekad. W związku z tym, wielu miłośników zegarków zaczęło szukać alternatyw, co doprowadziło do wzrostu popularności zegarków z tarczą w kolorze tiffany blue od różnych marek.

Marka Tiffany Co ma za sobą również kilka efektownych kolaboracji, jeśli chcesz się dowiedzieć o nich czegoś więcej koniecznie zapoznaj się z artykułem: Tiffany Blue? Czym jest i dlaczego jest tak popularny? Poznaj propozycje zegarków w kolorze Tiffany Blue.

Jeśli szukasz zegarka z tarczą w odcieniu Tiffany Blue to idealnymi markami okażą się Festina i Casio. Obie marki posiadają zegarki z tą samą koncepcję designerską, co sprawia, że są dla siebie idealnymi alternatywami. Niestety musimy też wspomnieć o ciężkiej dostępności jednego z modeli. Jest to zegarek Casio Tiffany Blue MTP-1302PD-2A2VE, który dzięki swojej przystępnej cenie zyskał ogromną popularność w tym roku. Jego idealnym zamiennikiem będzie model Festina Tiffany Blue F20622-D:
Zegarki Casio i Festina w kolorze Tiffany Blue

Podobieństwa wyglądowe:

MTP-1302PD-2A2VEF F20622-D
Kolor tarczyTiffany BlueTiffany Blue
Kolor bransoletysrebrnysrebrny
Tarczamatowaszlif słoneczny
Zegarek Casio z tarczą w kolorze Tiffany Blue
Zegarek Festina Boyfriend Tiffany Blue z tarczą w kolorze Tiffany Blue

Różnice wyglądowe:

MTP-1302PD-2A2VEFF20622-D
IndeksyPałki

Słupki

WskazówkiObeliskPałki
Oznaczenia minutLiniowe z arabskimi cyframiLiniowe
Oznaczenia na tarczyOznaczenie wodoszczelności, oznaczenie mechanizmuOznaczenie mechanizmu
DatownikNa godzinie 3Brak
Bezelżłobionypolerowany
Kopertapolerowana z szczotkowanymi elementami o opływowym kształciepolerowana o opływowym kształcie
Koronkażłobiona o ostrym wykończeniudrobno żłobiona o delikatnym wykończeniu
Dekielekszczotkowanypolerowany z dużą ilością miejsca np. na grawer
Bransoletaszczotkowana z polerowanym środkowym segmentempolerowana
Zegarek Casio Tiffany Blue
Zegarek Festina z okrągłą tarczą w kolorze Tiffany Blue
Datownik w zegarku Casio Tiffany Blue
Zegarek Festina z tarczą Tiffany Blue ze srebrną kopertą
Bransoleta w srebrnym kolorze w zegarku Casio MTP-1302PD-2A2VEF
Bransoleta srebrna w zegarku Festina Tiffany Blue
Dekielek w zegarku Casio TiffanyBlue
Dekielek w zegarku Festina Tiffany Blue
Koronka w zegarku Casio Tiffany Blue
Koronka w zegarku Festina Tiffany Blue

Podobieństwa w specyfikacji/funkcjonalności:

MTP-1302PD-2A2VEFF20622-D
Mechanizmkwarcowykwarcowy
Wodoszczelność50 m (5 bar)50 m (5 bar)
Kolor kopertysrebrnysrebrny
Kształt kopertyokrągłaokrągła
Kolor tarczyTiffany BlueTiffany Blue
Wskazanie czasuanalogoweanalogowe
Rodzaj szkłamineralnemineralne
Bransoletapełne ogniwapełne ogniwa
Kolor bransoletysrebrnysrebrny
Materiał bransoletystalstal
Stylklasycznyklasyczny
Indeksy w zegarku Casio Tiffany Blue
Indeksy w zegarku Tiffany Blue Festina
Casio Tiffany Blue
Zegarek Festina Tiffany Blue F20622-D

Różnice w specyfikacji/funkcjonalności:

MTP-1302PD-2A2VEFF20622-D
Szerokość koperty38 mm37 mm
Grubość koperty10 mm9 mm
Materiał kopertymosiądzstal
PodświetlenieNeobritePowłoka Luminescencyjna
Zapięciezatrzaskowe z zabezpieczeniemzatrzaskowe z zabezpieczeniem
Maksymalny obwód (koperta + pasek)21 mm18 mm
Szerokość bransolety przy kopercie20 mm19 mm
Pochodzeniejapońskieeuropejskie
Waga106 g89 g
Tracza w kolorze Tiffany Blue w zegarku Casio
Tracza w kolorze Tiffany Blue w zegarku Festina
Zapięcie zatrzaskowe w zegarku Casio
Zapięcie bransolety festina

Który model warto wybrać?

Powyższe zestawienie jednoznacznie wskazuje, iż wygląd i funkcjonalność modeli jest dość podobna. Oba te modele są niezwykle popularne, co zawdzięczają swojemu wyjątkowemu kolorowi tarczy.
24h
Casio Timeless Collection Tiffany Blue MTP-1302PD-2A2VEF
Zegarki Tiffany Blue Casio i Festina
Należy jednak mieć na uwadze, że dostępność Casio jest ograniczona, co za tym idzie - szybszą alternatywą jest zakup zegarka Festina Tiffany Blue F20622-D. Przed zakupem zegarka Festina Tiffany Blue warto też zwrócić uwagę na zalety jakimi dysponuje owy model. Na tarczy możemy zauważyć szlif słoneczny, który sprawia, że zegarek optycznie przyciąga uwagę, a materiał z jakiego została wykonana koperta Festina F20622-D to stal.
Do produkcji koperty została wykorzystana stal hipoalergiczna 316L gwarantująca brak uczulenia na nadgarstku, zaś koperta zegarka Casio Tiffany Blue MTP-1302PD-2A2VEF wykonana została z mosiądzu. Poza tym, jest to model zdecydowanie bardziej kompaktowy, po który będą mogły sięgnąć osoby o mniejszym obwodzie nadgarstka.
Zegarek Casio w kolorze Tiffany Blue

Zegarki Tiffany Blue innych marek

Jeśli nadal czujesz niedosyt koniecznie sprawdź ofertę zegarków Tiffany Blue w sklepie ZEGAREK.NET!

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.