Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Diesel jako marka działająca w duchu zrównoważonego rozwoju

29-03-2022

Diesel to absolutny wyjątek w zegarmistrzowskiej branży. Płynąca pod prąd rynkowym modom firma, nieustannie szuka alternatywnych rozwiązań w obszarze wzornictwa i produkcji. Czym dokładnie wyróżniają się zegarki Diesel i jakie działania proekologiczne podejmuje ta marka?


Buntownicze DNA marki Diesel

Włoska marka Diesel zdobyła sławę za sprawą oryginalnych, wymykającym się prostym kategoriom zegarków. Koncept na powstanie firmy oferującej  przepełnione miejskim stylem produkty, pojawił się w głowie Renzo Rosso ponad 40 lat temu. Zafascynowany od dzieciństwa amerykańskimi ikonami — Jamesem Deanem i Marlonem Brando, zamarzył stworzyć markę z ubraniami dla indywidualistów — buntowników. W 1976 roku Rosso kupił więc udziały w firmie Moltex, w której dotąd pracował i zmienił jej nazwę na Diesel. Swoją przygodę rozpoczął od produkcji luksusowych  jeansów, poszerzając z biegiem lat asortyment marki o galanterię skórzaną i biżuterię. Pęd rozwoju, kreatywne myślenie oraz chęć łamania stereotypów zapewniły firmie światowy sukces, którym cieszy się do dziś dnia.

Marka Diesel

Innowacje na rzecz ochrony środowiska Responsible Living 

Szukanie nowych rozwiązań stało się siłą napędową marki, co widoczne jest w samym jej podejściu do produkcji. Doskonale zdając sobie sprawę ze światowych zmian, twórcy biorą odpowiedzialność za działania w dziedzinie klimatu i etyki pracy. Opierając się na swoim motcie „For Responisible Living” wprowadzili w 2020 roku  nową strategię zrównoważonego rozwoju.

 Responsible Living Diesel


 Jak określa sam założyciel Diesel Renzo Rosso:

 "Dzisiaj stoimy przed nowym istotnym wyzwaniem, największym jak dotąd — ponieważ stajemy się coraz bardziej świadomi społecznych, ekonomicznych i środowiskowych skutków całej branży modowej, Diesel jest gotowy stawić mu czoła pełną parą".


4 filary zrównoważonego rozwoju

Marka podjęła współpracę z firmą konsultingową Eco-Age  i organizacjami środowiskowymi z całego świata w ramach zaangażowania w łagodzenie wpływu branży modowej na środowisko. Opierając się na filozofii firmy oraz pozytywnych perspektywach, formalnie zobowiązała się do wdrożenia odpowiedzialnej strategii biznesowej, która szanuje zarówno ludzi, jak i planetę. Stworzyła holistyczną strategię, rozciągającą się na cały łańcuch produktów, a także dostaw. Efektem tego ma być wytworzenie kultury zrównoważonego rozwoju, opierającej się na 4 filarach:

 

Stand For The Planet Diesel


Stand For The Planet

zobowiązania obejmują ciągłą innowacyjność materiałów i opakowań, a także minimalizację emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszenia śladu węglowego. W tym celu w biurach i sklepach powstają mapy zużycia baterii, pomagające wyznaczać cele w redukcji emisji. Marka stara się wykorzystywać wodę deszczową do potrzeb wewnętrznych, dzięki czemu udaje się zaoszczędzić ok. 20.000 litrów wody rocznie. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastąpienie we Włoszech plastikowych butelek jednorazowych, fontanną z wodą. Pracownicy, mając stały dostęp do płynu, nie zużywają każdego dnia kilkunastu opakowań.Be The Alternative  

aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko związany z produkcją odzieży, Diesel pracuje nad przejściem z kluczowych materiałów na bardziej zrównoważone alternatywy, przy jednoczesnym zachowaniu ich DNA marki. W lutym 2020 r. firma Diesel wprowadziła na rynek kompleksową linię produktów pochodzących z recyklingu, która będzie rozwijana pod nazwą DIESEL UPCYCLING FOR. Co więcej, od 2010 roku brand nie używa futer, a wszyscy dostawcy skór muszą zagwarantować, że są one produktami ubocznymi przemysłu mięsnego.

Diesel Be the alternative


Diesel Celebrate individuality

Celebrate Individuality 

Diesel opiera się na wartościach szacunku i odpowiedzialności, a jednym z największych zadań jest ciągłe kształcenie i wzmacnianie kultury zrównoważonego rozwoju w całej organizacji. Marka wierząc w potencjał młodych pokoleń i twórczych talentów, współpracuje z ponad 33 uniwersytetami i akademiami na całym świecie. Ponadto, rozwój ludzi i wzmacnianie kompetencji pracowników jest integralną częścią rozwoju firmy Diesel.


Promote Integrity

wraz z wprowadzeniem „For Responsible Living”, Diesel zobowiązuje się do pracy na rzecz najwyższych standardów społecznych i środowiskowych w całym łańcuchu dostaw poprzez zwiększenie identyfikowalności produktów i promowanie pozytywnych praktyk wśród dostawców. 

Diesel Promote integrity

Zegarki Diesel dla tych, którzy nie boją się być sobą

Zegarki Diesel

Nietuzinkowe podejście do wzornictwa oraz intensywne działania na rzecz ekologicznego rozwoju sprawiają, że zegarki Diesel to idealne modele dla osób poszukujących oryginalnych i odważnych dodatków. Takich, które w całkowity sposób będą zespolone z osobowością właściciela, pokazując jego indywidualny styl. Ich oversizowy charakter dobrze sprawdzi się tym samym we wszystkich miejskich stylizacjach, łączących świetny wygląd z komfortem noszenia. Bo bez względu na to, czy jesteś w pracy, na imprezie, czy rodzinnym spotkaniu - pamiętaj, aby zawsze być sobą!


Zapoznaj się z całym portfolio marki i zobacz, co jeszcze oferują zegarki Diesel!

FILTRY0