Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT12-10-2022

G-SHOCK Blue Paisley Series - wyjątkowa odsłona kultowych modeli G-SHOCK

Zegarki G-SHOCK możemy usystematyzować kierując się co najmniej kilkoma kryteriami. Może to być na przykład kształt zegarka, jego wielkość czy funkcjonalność. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że producent zegarków G-SHOCK używa pewnego dodatkowego kryterium, którym jest możliwość kolekcjonowania nie tylko danej sztuki, lecz całej serii. Casio bardzo często w takich projektach wykorzystuje zegarki w cenach, które są dostępne dla większości fanów. Wszystko po to, żeby każdy mógł sobie pozwolić na skompletowanie danej serii, bez ponoszenia zbyt wysokich kosztów. Taką właśnie serią jest G-SHOCK Blue Paisley Series.


Czym jest wzór Paisley? 

Producenci sięgają po różne rozwiązania, żeby tylko stworzyć coś nietuzinkowego, coś co porwie setki, a może nawet tysiące osób. W takim celu wykorzystuje się pewne techniki wykonania, określoną kolorystykę czy wzory. G-SHOCK w serii Blue Paisley skupił się na doskonale znanej i lubianej wśród fanów marki niebieskiej kolorystyce. Kolor niebieski pojawia się prawie zawsze, prawie w każdej serii modelowej. Ogólnie przyjęło się, że kolor niebieski kojarzony jest ze spokojem i kolorem nieba. W nieco bardziej nasyconym odcieniu upatrywać można skojarzenia ze słonecznym dniem, z wodą, a co za tym idzie również z aktywnym wypoczynkiem i relaksem.

G-SHOCK Blue Paisley Series


Wzór Paisley

Ponadto, kolor niebieski wzbudza zaufanie i jest przejawem nowoczesnego sposobu myślenia. G-SHOCK połączył niebieską kolorystykę z nietuzinkowym, lubianym lecz w ostatnim czasie wydawałoby się trochę zapomnianym wzorem Paisley. Określenie Paisley stosowanie jest od dawien dawna i odnosi się do wzoru wykorzystywanego przy zdobieniu tkanin. Ogólnodostępne informacje wskazują, iż domem wzoru Paisley jest Iran, w którym określa się go mianem botteh lub botha. W takich krajach jak Azerbejdżan i Turcja wzór znany jest pod nazwą buta. Niemniej jednak bez względu na to, w jakim kraju czy kulturze odnosimy się do wzornictwa Paisley, wzór jest jednakowy i niezmienny. Zainspirowany kształtem migdała, owocu mango czy kropli deszczu, przypomina łzę zakręconą u węższego jej końca.


Poznaj modele dostępne w serii G-SHOCK Paisley Series

G-SHOCK Paisley to już w zasadzie klasyka gatunku ostatnich lat, którą można podzielić nie tylko z uwagi na funkcjonalność, lecz również wielkość zegarków.

G-SHOCK Blue Paisley zegarki


 Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series GW-B5600BP-1ER

Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series GW-B5600BP-1ER

I tak, niewątpliwie najbardziej zaawansowanym modelem serii Paisley jest kostka GW-B5600BP-1ER. Znajdziemy w niej zasilanie ogniwem słonecznym Tough Solar, kalibrację czasu poprzez Multiband 6 oraz System Bluetooth, który współpracuje z dedykowaną aplikacją G-SHOCK Connected. Po sparowaniu urządzeń - zegarka i smartfona, Bluetooth przejmuje priorytet w automatycznej kalibracji czasu, umożliwiając jednocześnie dokonywanie wszelkich ustawień zegarka z poziomu aplikacji. Do pozostałych funkcji GW-B5600BP-1ER należą:


 • World Time - czas światowy uwzględniający 39 miast znajdujących się w 39 strefach czasowych. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia aż 5 ulubionych miast czasu światowego, które można po kolei wyświetlać przy użyciu dosłownie jednego przycisku.
 • 24 godzinny stoper, którego cechą charakterystyczną jest pomiar czasu z dokładnością do 1/100 sekundy, przez pierwszą godzinę. Następnie czas mierzony jest z dokładnością do 1 sekundy.
 • 24 godzinny timer.
 • 5 niezależnych alarmów, w tym jeden alarm śpiocha oraz sygnalizacja pełnej godziny SIG. Alarm śpiocha polega na tym, iż dźwięk alarmu powtarzany jest do 7 razy w interwale 5 minutowym co powinno zagwarantować pełne wybudzenie “śpiocha”.
Funckje zegarka G-SHOCK GW-B5600BP-1ER 
GW-B5600BP-1ER 

G-SHOCK Blue Paisley Series GW-B5600BP-1ER posiada podświetlenie LED Backlight Super Illuminator oraz Full auto LED light. Biorąc pod uwagę, iż ten model zasilany jest ogniwem słonecznym, znajdziemy w nim również funkcję oszczędzania energii - w wybranych godzinach, w ciemnym pomieszczeniu wygaszany jest wyświetlacz. Moduł wyposażono również w alert o niskim poziomie naładowania akumulatora. Motyw Paisley umiejscowiony został na przedniej ramce okalającej wyświetlacz. Jest bardzo dobrze widoczny, podkreślając równocześnie czytelność negatywowego wyświetlacza.

Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series Octagon CasiOak  GA-2100BP-1AER

GA-2100BP-1AER to kolejny model z serii Paisley G-SHOCK. Trzeba przyznać, iż seria G-SHOCK Octagon GA-2100 dość często pojawia się w limitowanych edycjach japońskiej marki. Niebieska kolorystyka znajdująca się na całej tarczy zegarka wydaje się być w nieco jaśniejszej tonacji, aniżeli w wyżej przedstawionej kostce. Odnajdziemy w niej naprawdę bardzo dużo elementów charakterystycznej łezki, które korelują z jasnymi wskazówkami. Powoduje to, iż  GA-2100BP-1AER jest bardzo czytelnym zegarkiem. Przypomnijmy jego funkcjonalność:

Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series Octagon CasiOak GA-2100BP-1AER
 Tarcza GA-2100BP-1AER
 • czas światowy World Time, umożliwiający sprawdzenie czasu w jednym z 48 miast znajdujących się w 31 strefach czasowych.
 • 24 godzinny stoper, który podobnie jak w GW-B5600BP odmierza czas w zakresie do 24 godzin, z podziałem na pomiar z dokładnością do 1/100 i 1 sekundy.
 • timer z 24 godzinnym zakresem pomiaru.
 • 5 alarmów z sygnalizacją pełnej godziny SIG.


Moduł GA-2100BP-1AER należy do nieco mniej skomplikowanych, dostarczających jednak najistotniejszych funkcji. Znajdziemy w nim podwójne podświetlenie: LED Super Illuminator dla tarczy oraz LED Backlight dla wyświetlacza. Model zasilany jest baterią.

GA-2100BP-1AER
  Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series GA-700BP-1AER

Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series GA-700BP-1AER

GA-700BP-1AER to pierwsza odsłona zdecydowanie większych modeli serii Paisley. Jest to zegarek określany jako Extra Large Watch, który z uwagi na bezkompromisowy wygląd cieszy się od samego początku bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Znajduje się dość wysoko w hierarchii dużych G-SHOCKów, charakteryzując się przy tym bardzo przystępną ceną. Niebieski motyw Paisley również w tym modelu rozmieszczono na całej tarczy. Kolor niebieski jest w jaśniejszej tonacji, lecz na dość dużej powierzchni tarczy nie udało się producentowi umieścić prawie wcale charakterystycznej łezki. Z jednej strony wydawać by się mogło, iż działa to na niekorzyść modelu. Z drugiej zaś odbierane może być jako ogromny plus - zegarek zachowuje elementy serii Paisley, lecz z większym powodzeniem może być modyfikowany przez użytkownika - chodzi oczywiście o dopasowanie bezela i paska w innej kolorystyce, przy zachowaniu spójności projektu. GA-700BP-1ER charakteryzuje się następującą funkcjonalnością, która jest nieco zbliżona do GA-2100BP-1AER i wygląda następująco:


 • czas światowy World Time - w tym modelu jest to dostęp do 48 miast w 31 strefach czasowych.
 • 24 godzinny stoper, który mierzy czas z dokładnością do 1/100 sekundy przez cały zakres pomiaru. Ciekawostką jest funkcja TGT - Target Time Alarm oraz możliwość uruchomienia stopera bezpośrednio z trybu Home Time, przy użyciu dedykowanego przycisku.
 • 60 minutowy timer.
 • 5 alarmów, w tym 1 alarm śpiocha oraz funkcja sygnalizacji pełnej godziny SIG.
Funkcje G-SHOCK GA-700BP-1AER 
GA-700BP-1AER

GA-700BP-1AER posiada podświetlenie LED light Super Illuminator. Wskazówki posiadają niebieskie obramowanie oraz jasne wypełnienie, dzięki czemu czytelność wskazań wskazówek jest na bardzo przyzwoitym poziomie.

Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series GA-100BP-1AER

GA-100BP-1AER to już ostatnia propozycja z serii G-SHOCK Paisley. Jest to zegarek również o nieco większych wymiarach koperty. Tonacja koloru niebieskiego nawiązuje do dwóch wyżej wskazanych modeli. Umiejscowienie wzoru Paisley to również tarcza zegarka. Znajdziemy tu niewątpliwie mocniejszy akcent przedmiotowego wzornictwa aniżeli w GA-700BP-1AER, który jednak nie jest równy tarczy GA-2100BP-1AER. Setka oczywiście posiada wskazówki, które jednak w zdecydowanej części pokryte są kolorem niebieskim. Tylko ich zakończenia są jaśniejsze. Seria G-SHOCK GA-100 zasłynęła bardzo rozbudowaną funkcjonalnością stopera, która niewątpliwie wyróżnia model z całej serii Paisley. W tym modelu znajdziemy następujące funkcje:

Zegarek G-SHOCK Casio Blue Paisley Series GA-100BP-1AER


Funkcje Zegarka G-SHOCK GA-100BP-1AER 
 • czas światowy World Time, w którym znajdziemy 48 miast znajdujących się jednak w 29 strefach czasowych.
 • 100 godzinny stoper z możliwością pomiaru prędkości.
 • 24 godzinny timer z opcją zapętlania.
 • 5 dziennych alarmów, w tym 1 alarm śpiocha oraz sygnalizacja pełnej godziny SIG

Podświetlenie GA-100BP-1AER bazuje na diodzie LED.

GA-100BP-1AER


Zestawiając ze sobą wszystkie modele G-SHOCK Paisley, można wyciągnąć bardzo prosty wiosek - producent tak przygotował serię, żeby w możliwie najbardziej uniwersalny sposób trafić do fanów marki. Zegarki są zróżnicowane pod względem funkcjonalności, wyglądu i oczywiście wymiarów:

Porównanie rozmiarów zegarków G-SHOCK Paisley:

GW-B5600BP-1AER

48,9 mm x 42,8 mm x 13,4 mm / 53 g / 188 g

GA-2100BP-1AER

48,5 mm x 45,4 mm x 11,8 mm / 51 g

GA-700BP-1AER

57,5 mm x 53,4 mm x 18,5 mm / 69 g

GA-100BP-1AER

55 mm x 51,2 mm x 16,9 mm / 72 g


Seria G-SHOCK Paisley obok charakterystycznego motywu i niebiesko-białej kolorystyki bazuje również na kolorze czarnym. W każdym modelu serii bezel i pasek są koloru czarnego. Dodatkową spójność podkreśla fakt, iż na żadnym bezelu nie znajdziemy kolorowych napisów - wytłoczenia liter pozostają bez wypełnienia podkreślając istotną rolę czerni w projektach. Zastosowana kolorystyka w G-SHOCK Paisley sprawia, iż sprawdzi się ona we wszystkich porach roku. Czarne paski i bezele gwarantują swobodę użytkowania również w okresie jesienno-zimowym. Niebiesko-białe wzornictwo Paisley natomiast nadaje lekkości wyróżniając zegarki na tle pozostałych. 

SORTUJ FILTRY 0
1 - 1 z 1 produktów