Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

G-SHOCK Square DWE-5600CC-3ER - pierwszy model z wymiennym bezelem i paskiem w zestawie

02-06-2021

W 1983 roku Casio zaprezentowało pierwszy w historii zegarek G-SHOCK, którym był DW-5000C. Był to czasomierz stricte cyfrowy, który jak się okazało, wywarł ogromny wpływ nie tylko na rozwój marki, ale również wyznaczył pewien koncept w całym świecie zegarkowym.


Jego wyjątkowa prostota oraz odporność na wstrząsy i uderzenia dała podwaliny dla dalszych projektów japońskiego producenta. Na przestrzeni lat obserwujemy ewolucję pierwszej kostki G-SHOCK. To właśnie kształt koperty oraz charakterystyczny ośmiokątny bezel stanowią DNA, które możemy odnaleźć w późniejszych odsłonach popularnych kostek. Dość popularnym określeniem takiego G-SHOCKa, które funkcjonuje w zasadzie na całym świecie, jest z angielskiego Square G-SHOCK. Oznacza to nic innego jak właśnie określenie kształtu koperty: kwadratowy, czworokątny. Ponad 35 lat po premierze DW-5000C, w ofercie Casio możemy odnaleźć bardziej jak i mniej zaawansowane modele. To, co jednak charakteryzuje i łączy je ze sobą, to wyświetlanie na ekranie głównym tylko najważniejszych informacji: daty, dnia tygodnia oraz godziny.Różnorodność klasycznych kostek G-SHOCK

Najbardziej podstawowym i rozpoznawanym modelem, który doczekał się wielu wersji, jest DW-5600. Casio G-SHOCK DW-5600 i wszystkie jego wariacje kolorystyczne, z uwagi na oznaczenie numeryczne określane są jako pięćdziesiątki szóstki. Są to zegarki wyposażone w najprostszy moduł i dostarczają użytkownikowi funkcji, które obecnie uchodzą za podstawowe. Do najważniejszych dostępnych opcji zaliczamy tutaj 24 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy (przez pierwsze 60 minut), 24 godzinny timer oraz jeden multi-alarm z funkcją sygnalizacji pełnej godziny SIG. 

Zegarek G-SHOCK DW-5600HR-1ER Casio BLACK AND RED HERITAGE z czarnym paskiem z czerwonym spodem


Zegarek G-SHOCK GW-M5610-1ER Casio MASTER OF G w czarnym kolorze

Producent zadbał o użytkowników, którzy decydując się na zakup czasomierza opierają się na założeniu bezobsługowości. Jednym z pierwszych kostek, uznawanych za bezobsługowe, jest Casio G-SHOCK GW-M5610. Znajdziemy tutaj oczywiście timer, stoper, alarmy czy funkcję czasu światowego, jednak to zasilanie ogniwem słonecznym i automatyczna kalibracja czasu stanowią decydujące elementy. Wystarczy użytkować zegarek we właściwy sposób, żeby na długie lata zapomnieć o konieczności wymiany akumulatora. Wave Ceptor oraz Multiband 6 czuwają nad dokładnością wskazań czasu.


Jednak nieustanny rozwój niesie ze sobą stosowanie w zegarkach coraz to nowszych rozwiązań. GMW-B5000 to propozycja dla fanów nowinek technologicznych, którzy nadal oczekują od zegarka ponadczasowego wyglądu. To jak na razie najbardziej zaawansowane kostki w ofercie japońskiego producenta. Znajdziemy tutaj nie tylko zasilanie ogniwem słonecznym, ale również kalibrację czasu na dwa sposoby: za pomocą odbioru fal radiowych oraz przy użyciu systemu Bluetooth.

Zegarek G-SHOCK GMW-B5000TCM-1ER Casio Lazered Camo horloge Titanium Limited EditionG-SHOCK Carbon Core Guard DWE-5600CC-3ER

Zegarek G-SHOCK Casio G-SHOCK ORIGINAL

Wzrost atrakcyjności zegarka może niewątpliwie nastąpić poprzez naszpikowanie go ilością wyjątkowych funkcji - taka jest właśnie seria GMW-B5000. Jednak dla Casio to zdecydowanie za mało. Japoński producent przedstawiając jeden z ostatnich limitowanych modeli G-SHOCKa - DWE-5600CC-3ER postawił na prostotę, przy użyciu nowej jakości materiałów. DWE-5600CC-3ER to zegarek, który stanowi bardzo istotny element globalnego projektu Carbon Core Guard, w którym wykorzystuje się włókno węglowe. Casio zawsze na pierwszym miejscu stawia na najwyższą wytrzymałość o czym świadczy ich slogan: “Absolute Toughness”. Włókno węglowe jest materiałem, który po pierwsze jest wyjątkowo lekkie, a po drugie - jest nawet 5-cio krotnie wytrzymalsze od stali. Zatem zabezpieczenie modułu zegarka przy użyciu włókna węglowego nie tylko zwiększa jego wytrzymałość, ale również komfort użytkowania. Taki właśnie jest DWE-5600CC-3ER.Wyjątkowa kostka  G-SHOCK w limitowanym secie

Casio G-SHOCK Limited Edition DWE-5600CC-3ER to wyjątkowy i nietuzinkowy zegarek. Znajdziemy w nim dwa - na pozór sprzeczne elementy, które jednak łączą ze sobą klasykę gatunku z najnowszymi rozwiązaniami. Znajdziemy tutaj DNA pierwszego G-SHOCKa - czyli czworokątny kształt koperty, który w wyjątkowy sposób prezentowany jest Klientowi. DWE-5600CC-3ER jako pierwsza kostka kierowana na rynek europejski, dostarczana jest w przepięknym opakowaniu. Jako pierwsza w ogóle - w zestawie posiada wymienny bezel oraz dwa dodatkowe paski. 

Limitowany zegarek G-SHOCK Casio G-SHOCK ORIGINAL i paski do zestawu


Zegarek G-SHOCK DWE-5600CC-3ER Casio G-SHOCK ORIGINAL jako niezywkły zestaw

Cały projekt nawiązuje wyglądem do układu scalonego płyty głównej, które całościowo tworzą wzór niespotykanego dotąd nowoczesnego kamuflażu. Zestaw zapakowano w dwa wysokiej jakości kartonowe pudełka. Oczywiście pokryte zostały również maskującym wzorem. Nadruk widoczny na pasku przechodzi płynnie na przedni panel tworząc wyjątkowo spójną całość. Dekiel zegarka również wyróżnia się od tych, które do tej pory stosowano w modelach DW-5600. Znajdziemy na nim nie tylko podstawowe informacje jak klasę wodoszczelności, miejsce produkcji czy numer modułu, ale również grawer nawiązujący do motywu przewodniego - płyty głównej układu scalonego wraz z logo Carbon Core Guard. Ten grawer układu widoczny na deklu stanowi również element wyświetlacza, który widoczny jest podczas użycia przycisku light.


W podstawowym zestawie, który trafia do użytkownika dominują dwa kolory: głęboka zieleń, która przeplata się z elementami w kolorze ciemnego złota. Całość domyka sprzączka, która również wykonana jest w złotym kolorze. Ale to nie wszystko - spoglądając na pasek i bezel pod światło okazuje się, że są one wpół-transparentne. DWE-5600CC-3ER posiada dwa dodatkowe paski i jeden bezel. Na uwagę zasługuje fakt, iż bezel mocowany jest do koperty za pomocą specjalnego systemu haczyków bez użycia śrub. Oznacza to, że możemy go z łatwością wymienić bez konieczności posiadania przy sobie narzędzi. Podobnie wygląda mocowanie pasków - producent zrezygnował tutaj ze standardowych rozwiązań (teleskopy, śruby) stawiając na wygodę i szybkość montażu. Paski wyposażone są w teleskopy suwakowe - posiadają one małą dźwignię, która pozwala na przesuwanie teleskopu wewnątrz stalowej tulei, zwalniając w ten sposób zapięcie.

Zegarek G-Shock DWE-5600CC-3ER w oryginalnym pudełku


Zegarek G-SHOCK DWE-5600CC-3ER Casio G-SHOCK ORIGINAL z niezwykłym designem

Casio po raz pierwszy zastosowało w pięćdziesiątce szóstce pasek z tkaniny, którego elementy kamuflażu nadrukowane zostały przy użyciu farby fosforyzującej. Oznacza to, że już po krótkiej ekspozycji na działanie światła elementy te świecą w ciemności. Kolorystyka drugiego dodatkowego paska bezpośrednio nawiązuje do bezela znajdującego się w zestawie. Części są czarne, a jedynym rzucającym się w oczy elementem jest numer modułu 3229, który wykonano w grafitowo-srebrnym kolorze i umieszczony na jednej części paska, tuż pod mocowaniem do koperty. Pomimo użycia nowoczesnych materiałów i stworzeniu wyjątkowego zestawu, Casio DWE-5600CC wyposażono w najprostsze funkcje. Znajdziemy tutaj elektroluminescencyjne podświetlenie, Flash alert, 24 godzinny stoper (przez pierwszą godzinę pomiar dokonywany jest z dokładnością do 1/100 sekundy), 24 godzinny timer, jeden multi-funkcyjny alarm oraz funkcję SIG.


Cały projekt karbonowej kostki jest wyjątkowo udany i zapewne uzupełnia niejedną kolekcję zegarków G-SHOCK.