Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Kolekcja M34 od Orient Star - gwiazdy, zorza i perfekcja japońskiego zegarmistrzostwa

Kolekcja M34 od Orient Star - gwiazdy, zorza i perfekcja japońskiego zegarmistrzostwa

2023-10-16
Japońskie zegarki Orient Star inspirowane są pięknem natury, nie tylko tej ziemskiej. Najnowsza kolekcja M34 F7 Semi Skeleton powstała z fascynacji pięknem kosmosu. Zapraszamy do bliższego poznania trzech wyjątkowych modeli.
Orient Star Logo

Orient Star - dążenie do doskonałości

Orient Star zostało powołane do życia w 1951 roku. Marka powstała, by zaoferować Japończykom produkowane od początku do końca w kraju Kwitnącej Wiśni zegarki mechaniczne wysokiej jakości, które w żadnym aspekcie nie ustępowały by produktom importowanym.

W historii marki na każdym kroku znaleźć można dowody na to, że oferowane przez Orient Star zegarki spełniały założenia, które doprowadziły do powstania firmy. Oferowano wiele wyjątkowych modeli o niepospolitych i intrygujących rozwiązaniach konstrukcyjnych.

Powstawały one dzięki pasji ludzi tworzących markę i starających się stworzyć unikalną jej tożsamość. Dziś te historyczne modele doceniają kolekcjonerzy z całego świata.

Znakami charakterystycznymi wyrobów japońskiej marki jest wskazanie rezerwy chodu oraz szkieletowane tarcze. Wskaźnik rezerwy chodu to komplikacja elegancka i praktyczna. Z kolei otwarta, częściowo lub w całości, tarcza to widowiskowy sposób, w jaki Orient Star prezentuje swoje doświadczenia w przygotowywaniu luksusowych zegarków mechanicznych.

Luksusowy zegarek Orient Star
Zegarek Orient Star Automatic z zieloną tarczą

Najważniejsze cechy nowych Orient Star M34 F7 Semi Skeleton

 • Made in Japan;
 • manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem;
 • wskazanie rezerwy naciągu;
 • tarcza z open-heart ozdobiona naturalną masą perłową;
 • wierzchnie szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną;
 • Super Anti-Reflective - jedna z najlepszych na świecie powłok antyrefleksyjnych;
 • szkło szafirowe w deklu;
 • wodoszczelność do 100 metrów;
 • średnica koperty 40 milimetry;
 • stalowa bransoleta ze sportowym zapięciem;
 • mikro regulacja długości bransolety;

Zegarki Orient Star M34 - nowa kolekcja

W katalogu Orient Star pojawiła się nowa kolekcja - M34. Jej nazwa odnosi się do astronomii - M34 to oznaczenie gromady otwartej w gwiazdozbiorze Perseusza.

Perseusz to jeden z największych gwiazdozbiorów, które można oglądać na północnym niebie. Około 90 z jego gwiazd można zobaczyć gołym okiem lub posiłkując się lornetką. Na terenie Polski, Perseusz jest najlepiej widoczny podczas jesiennych nocy.

Znana z deszczu meteorytów gromada M34 to około 60 gwiazd, które są oddalone od Ziemi o 1450-1500 lat świetlnych. Odkrył ją, w 1654 roku, włoski astronom Giovanni Batista Hodierna. Sto dziesięć lat później, niezależnie od Włocha, opisał ją i skatalogował Francuz Charles Messier. To właśnie od jego nazwiska gromada nazywa się Messier 34.

Gwiazdozbiór M34 inspiracja do zegarków Orient Star
Koperta w zegarku Orient Star
Nowa kolekcja ma mocną, z ostrymi krawędziami kopertę wykończoną w charakterystyczny dla marki sposób. Delikatnie mieniące się różnymi odcieniami tarcze to próba uchwycenia dynamicznie zmieniających się barw zorzy polarnej. Jak każdy wyrób japońskiej marki, tak nowe modele M34 F7 Semi Skeleton, mają być jaśniejącą gwiazdą, która może zostać natychmiast rozpoznania, dzięki doskonałemu designowi, jakości wykonania i zastosowanej we wnętrzu nowoczesnej technologii.

Orient Star M34 F7 Semi Skeleton - trzy kolory

Obserwując zorzę polarną można dostrzec dziesiątki kolorów i setki ich odcieni. Niektóre z nich różnią się od siebie w tak subtelny sposób, że w pierwszej chwili mogą być trudne do uchwycenia. Każde spojrzenie na to piękne zjawisko pozwala obserwatorowi cieszyć się niesamowitą grą kolorów.

Japońscy specjaliści dołożyli wszelkich starań, by tarcze najnowszych zegarków dawały dokładnie takie wrażenia - przy każdym spojrzeniu potrafiły na nowo zachwycić obserwatora. Efekt został osiągnięty dzięki wykorzystaniu masy perłowej. Ten naturalny materiał, użyty w odpowiedni sposób, czyni każdą tarczę jedyną w swoim rodzaju. Artyści pracujący przy produkcji tarcz układają na metalowej powierzchni kilkanaście warstw masy perłowej. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie odpowiedniego efektu, w tym orientu - rozszczepienia światła, powodującego że powierzchnia zdaje się mienić wieloma kolorami.

Oczywiście, spektrum kolorów podczas fascynującego spektaklu jakim jest aurora borealis, nie ogranicza się do odcieni jednego koloru, dlatego przygotowane zostały trzy tarcze - niebieska, zielona i czarna.

Trzy kolory nowych zegarków Orient Star
Orient Star M34 RE-BY0004A w odcieniach niebieskiego

Orient Star RE-BY0004A00B - w odcieniach niebieskiego

Pod numerem referencyjnym RE-BY0004A00B oferowany jest model z tarczą z niebieskiej masy perłowej. Masa perłowa została ułożona horyzontalnie, warstwami, tak aby u góry i dołu była ciemniejsza niż na środku. Intrygujący efekt przypomina zorzę, która rozciąga się po nocnym niebie nad horyzontem. Przy indeksach godzin dwunastej i szóstej tarcza jest niema czarna. Ten model będzie częścią stałej kolekcji marki.
24h
Orient Star M34 F7 Semi Skeleton RE-BY0004A00B

Orient Star M34 RE-BY0005A00B - głęboka zieleń

Zegarek wykorzystujący masę perłową w kolorze szmaragdowej zieleni również wykończono gradientem - u góry i dołu tarcza jest ciemniejsza. Zapisany cyframi rzymskimi indeks godziny dwunastej został wykończony złotym kolorem, co wygląda świetnie w zestawieniu z odcieniem tarczy.

Podobnie jak wariant z niebieską tarczą, tak i ten będzie w stałej sprzedaży.

Orient Star M34 RE-BY0005A
Orient Star M34 RE-BY0007A limitowany model

Orient Star M34 RE-BY0007A00B - model limitowany

Ostatni z premierowych modeli wykończony został czarną masą perłową, którą ocieplają złote wskazówki godzinowa i minutowa oraz indeks godziny dwunastej.

Ten wariant przygotowany zostanie w krótkiej serii limitowanej, liczącej zaledwie 500 sztuk, które przeznaczone są do sprzedaży na całym świecie. Tak niewielka pula limitowanych egzemplarzy sprawi, że nowy M34 M7 Semi Skeleton RE-BY0007A00B będzie zegarkiem niezwykle rzadkim. Z dekla każdego egzemplarza będzie można odczytać jego numer kolejny z puli pięciuset sztuk.

Orient Star M34 F7 Semi Skeleton - czytelna tarcza

We wszystkich trzech premierowych modelach układ tarcz jest jednakowy. Dwanaście godzin zostało zaznaczonych indeksami - z cyfr rzymski utworzono dwunastkę, a pozostałe mają kształt pałeczek. Z górnej części tarczy odczytać można na jak długo starczy energia zgromadzona aktualnie w sprężynie napędowej, a u dołu obserwować upływ sekund.

Po lewej stronie, między pomniejszonym indeksem godziny 9 i osią centralną, wycięto fragment tarczy, odsłaniając pracujace nieprzerwanie koło balansowe, czyli serce zegarka mechanicznego. Okienko open-heart zrównoważono dużym logo marki i napisem automatic po prawej stronie, obok indeksu godziny 3.

Dwie duże, centralne wskazówki są smukłe i mają prosty fason, pozwalający łatwo odczytać czas z harmonijnie zaprojektowanej tarczy.

Czytelna tarcza zegarka Orient Star
Stalowa koperta w zegarku Orient Star M34

Wygodna i luksusowa koperta Orient Star

Średnica nowego modelu to 40 milimetrów, zaś jej wysokość lug-to-lug to jedynie 47,3 milimetra. Takie wymiary sprawiają, że po ten zegarek mogą śmiało sięgać mężczyźni o drobnych i większych nadgarstkach. Pierwsi docenią fakt, że czasomierz nie wystaje poza nadgarstek. Drugim spodoba się cienki bezel, duże szkło i tarcza, dające wrażenie, że zegarek jest większy niż mogłyby wskazywać wymiary zapisane na papierze.

Nowy model łączy polerowanie i charakterystyczne dla marki wyraziste satynowanie pionowymi liniami. Bezel, sfazowane boki uszu oraz połączenie koperty i bransolety mają błyszczące wykończenia, z kolei wierzch uszu i boki koperty są matowe. Jak przystało na nowocześnie zaprojektowany zegarek, nowy Orient Star Semi Skeleton jest wodoszczelny do 100 metrów. Taka wodoszczelność pozwala brać prysznic i pływać z zegarkiem na ręku.

Wygodna bransoleta Orient Star

Uniwersalny charakter M34 F7 Semi Skeleton wyraża się też w wygodnej, szykownej bransolecie o sportowym zapięciu. Ogniwa w kształcie litery H są niemal całe matowe. Wyjątkiem są dwa wykończone na wysoki połysk pasy biegnące blisko środka bransolety. Ten niewielki detal sprawia, że zegarek z bransoletą, założony do koszuli i marynarki, wygląda elegancko.

Sportowe, opatrzone logo marki zapięcie, otwiera się za pomocą dwóch przycisków. Zwolnić zamek można tylko wtedy, gdy użyje się obu guzików jednocześnie, co zabezpiecza bransoletę przed przypadkowym odpięciem. W zapięciu znalazła się też trójstopniowa mikroregulacja, która wymaga użycia najprostszego narzędzia do pasków i teleskopów. Przesuwając teleskop w lewo lub w prawo można skrócić lub wydłużyć bransoletę. Taka operacja trwa nie dłużej niż dwie minuty.

Srebrna bransoleta w zegarku Orient Star M34

Szkło z powłoką Orient Star SAR

Orient Star oferuje wyroby prawdziwie luksusowe - nie tylko wierzchnie, ale też spodnie szkło powstało z syntetycznego szafiru. Jest to gwarancja odporności na zarysowania i czytelności. Syntetyczny szafir, podobnie jak ten naturalny, nie daje się zarysować przedmiotami o niższej twardości. Szkło szafirowe jest trzykrotnie bardziej odporne niż szkło mineralne.

W skali twardości Mohsa, dotyczącej minerałów, szafir uzyskuje 9 punktów, plasując się tuż za diamentem mającym 10 punktów i będącym przez stulecia najtwardszym znanym człowiekowi materiałem.

W zegarku z tarczą z masy perłowej liczy się nie tylko fantastyczny efekt wizualny, ale także możliwość sprawdzenia aktualnego czasu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu autorskiej powłoki antyrefleksyjnej Super Anti-Reflective, która jest jedną z najlepszych jakie stosowane są obecnie w zegarkach naręcznych. Obie strony zostały pokryte powłokami redukującymi odbicia światła o 99%. Często, patrząc na zegarek Orient Star, można zadać sobie pytanie, czy ma on jakiekolwiek szkło.
Mechanizm w zegarku Orient Star M34

Manufakturowy mechanizm Orient Star F7F44

Duszą przedstawionego modelu M34 Semi Skeleton jest manufakturowy mechanizm, który został zaprojektowany, wykonany i skompletowany w japońskich zakładach marki Orient Star.

Kaliber działa z częstotliwością 3 Hz i jest łożyskowany z pomocą 24 kamini. Wyposażono go w automatyczny naciąg, funkcję dokręcania za pomocą koronki oraz stop-sekundę. Po odciągnięciu koronki wskazówka sekundnika zatrzymuje się, co pomaga precyzyjnie nastawić czas.

Mechanizm centralnie prezentuje godziny i minuty, przy godzinie szóstej prezentuje sekundy, a przy godzinie dwunastej rezerwę naciągu. Pełny zapas energii pozwala mu na około 50 godzin pracy. Mechanizm został pieczołowicie ozdobiony. Oglądając go przez spodnie, szafirowe szkło, można dojrzeć Pasy Genewskie oraz fazowane krawędzie płyt mechanizmu. Te atrakcyjne wykończenia podkreślają dbałość o najmniejsze nawet szczegóły, która charakteryzuje japońskiego producenta.

Rozszerzona Gwarancja Orient Star M34

Wysoka jakość, najlepsze materiały i doskonałość techniczna, które są efektem ponad siedmiu dekad istnienia marki Orient Star, owocują pięknym, kompletnym i trwałym wyrobem. Producent jest świadomy, że dzisiaj klienci wydający kilka tysięcy złotych na zegarek, oczekują czegoś więcej niż tylko dokładność mierzenia czasu i ciekawa stylistyka.

Dlatego wszystkie zegarki Orient Star zakupione u autoryzowanych sprzedawców, takich jak ZEGAREK.NET, są objęte trzy letnią ochroną gwarancyjną. Rozszerzona gwarancja dla wielu klientów może okazać się argumentem, który przeważy szalę i pomoże podjąć decyzję o kupnie nowego zegarka.

Zegarek Orient Star M34 na srebrnej bransolecie

Orient Star M34 F7 Semi Skeleton - warta rozważenia propozycja

Najnowsze japońskie zegarki Orient Star sa propozycją, którą powinni wziąć pod uwagę:

 • klienci szukający reprezentacyjnego zegarka do noszenia każdego dnia;
 • miłośnicy manufakturowych mechanizmów;
 • fani zegarków z Kraju Kwitnącej Wiśni;
 • kolekcjonerzy starający się zbierać zegarki limitowane.

Zegarek M34 F7 Semi Skeleton świetnie sprawdzi się w codziennym życiu - artystycznie wykonana tarcza i praktyczna komplikacja wskazania rezerwy chodu to elementy, mogące stać się intrygującym uzupełnieniem stylizacji zakładanej do pracy. Wysoka wodoszczelność, wygodna bransoleta i szkło szafirowe sprawdzą się w czasie weekendu spędzanego pod miastem lub nad wodą.

Z kolei miłośnicy zegarków z kalibrami własnej produkcji, którzy zdecydują się na kupno modelu M34 F7 Semi Skeleton będą mogli cieszyć się z zegarka, którego mechanizm jest nie tylko wspaniale ozdobiony, ale też unikalny. Kaliber F7F44 dostępny jest wyłącznie w wyrobach marki Orient Star.

Dla lubiących zegarki z dalekiej Japonii, nowy Orient Star może okazać się najbardziej uniwersalnym zegarkiem w kolekcji. To model, który łączy dalekowschodnie podejście do wyrobu, jako całości, która powinna być doskonała, ładna i praktyczna, z zachodnim konceptem zegarka uniwersalnego.

Dla kolekcjonerów strzałem w dziesiątkę może okazać się limitowany zegarek Orient Star M34 RE-BY0007A00B. Ma on wszystkie zalety premierowego wyrobu, a dodatkowo powstanie w bardzo krótkiej serii 500 numerowanych egzemplarzy. Tak rzadki przedmiot z pewnością uświetni niejedną kolekcję, a dodatkowo może okazać się trafną lokatą kapitału.

Osobom chcącym obdarować bliską osobę specjalną pamiątką lub uczcić jakąś wyjątkową okazję, również polecamy przyjrzeć się nowemu Orient Starowi. Może to być doskonały zegarek na prezent, który pozostanie z obdarowaną osobą na długie lata.

Orient Star w ZEGAREK.NET

Wszystkie sprzedawane przez ZEGAREK.NET zegarki są oryginalne i pochodzą z legalnego źródła. Dlatego wybierając modele od Orient Star macie państwo pewność, że dostarczony wam zegarek objęty jest rozszerzoną, 3 letnią gwarancją.

Zaintrygowany? Zobacz inne produkty od Orient Star:

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.

Blog

Ekskluzywne premiery Orient Star - początek roku w luksusowym stylu

Ekskluzywne premiery Orient Star - początek roku w luksusowym stylu

Rozpocznij rok z klasą dzięki Orient Star. Poznaj wyjątkowe modele, które wprowadzają nową jakość w świecie zegarków. Dowiedz się więcej o najnowszych premierach w naszym artykule!
Czytaj
Przedstawiamy 2 nowe modele Orient Star Avant-garde Skeleton

Przedstawiamy 2 nowe modele Orient Star Avant-garde Skeleton

Avant-garde Skeleton w dwóch wariantach wykończenia to jedne z tegorocznych nowości japońskiej marki Orient Star, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy miłośnicy zaawansowanego zegarmistrzostwa.
Czytaj
Orient Star rozszerza gamę kolorystyczną swoich najpopularniejszych modeli. Nowa edycja wprowadza rzadko spotykane w zegarkach barwy, za którymi stoi interesująca koncepcja

Orient Star rozszerza gamę kolorystyczną swoich najpopularniejszych modeli. Nowa edycja wprowadza rzadko spotykane w zegarkach barwy, za którymi stoi interesująca koncepcja

Poznaj 3 nowe zegarki marki Orient Star, których inspiracją był zachód słońca nad morzem!
Czytaj
Nowy mechaniczny Orient Star z fazami księżyca o prostym i stylowym wyglądzie

Nowy mechaniczny Orient Star z fazami księżyca o prostym i stylowym wyglądzie

Wśród fanatyków zegarków modele od Orient Star budzą niezwykłe emocje. Poznaj najnowszy zegarek Orient Star i poznaj jego astronomiczną komplikację!
Czytaj
Orient Star wprowadza swój pierwszy model szkieletowy do kolekcji Contemporary

Orient Star wprowadza swój pierwszy model szkieletowy do kolekcji Contemporary

Lubisz nietuzinkowe dodatki w eleganckiej odsłonie? Mamy dla Ciebie model, który szczególnie przypadnie Ci do gustu! Poznaj najnowszy zegarek Orient Star z kolekcji Contemporary!
Czytaj