Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Legenda Dakaru Benediktas Vanagas powraca z nowym zegarkiem Vostok Europe

09-01-2022

Kiedy na mediach społecznościowych marki Vostok Europe pojawiają się doniesienia o nowym projekcie, w środowisku jej miłośników rozlega się niemała wrzawa. Tym razem litewska manufaktura zapowiedziała pojawienie się nowego modelu, który niewątpliwie zyska miano "wyjątkowego wśród wyjątkowych". Zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas Dakar Legend powstaje bowiem z okazji wyjątkowego wydarzenia, jakim jest uzyskanie statusu "Legendy Dakaru" przez ambasadora marki Benediktasa Vanagasa, a który już teraz możecie zarezerwować w przedsprzedaży na ZEGAREK.NET!


10 lat wspólnej walki na piaskach pustyni

Zegarki Vostok Europe nie należą do delikatnych modeli, co widać po samym ich wyglądzie, a tym bardziej po oferowanych parametrach. Nic więc dziwnego, że ich ambasadorami zostają jedynie najtwardsi zawodnicy, do których niewątpliwie należy Benediktas Vanagas. Litewski kierowca rajdowy jest jednym z nielicznych laureatów tytułu Dakar Legend, który zostanie mu przyznany za 10-krotny udział w najtrudniejszym rajdzie świata. Aż trudno uwierzyć, że Vanagas od dekady nie opuścił ani jednej edycji, pomimo spartańskich warunków, z jakimi muszą się zmagać kierowcy w jego trakcie. Co więcej, nakłada się na to także 10 rok współpracy Vanagasa z marką Vostok Europe, której zegarki towarzyszą mu na każdym kilometrze trasy od początku jego startów.

10 lat VE i Benediktasa wspólnej walki na piaskach pustyni rajdu Dakar

Jak powstaje zegarek Legendy Dakaru

Marka Vostok Europe olbrzymi nacisk stawia na autentyczność. Oznacza to koncentrację zarówno na samych zegarkach, jak i kontaktach ze swoimi fanami. Dzięki temu światło dzienne ujrzały już pierwsze zdjęcia zegarków Benediktas Vanagas Dakar Legend składanych w litewskiej manufakturze.


Montaż zegarków Vostok Europe Benediktas Vanagas Dakar Legend w litewskiej manufakturze

Ręczne rzemiosło


Proces produkcji nowoczesnych zegarków jest niezwykle skomplikowany, ale ostatnie słowo zawsze należy do zegarmistrza. Nowe zegarki Vostok Europe Benediktas Vanagas Dakar Legend składane są ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników, którzy wkładają w nie własne serce. Warto podkreślić, że dzięki temu nawet najdrobniejszy detal jest dokładnie sprawdzony przed wypuszczeniem egzemplarza do klienta, czemu zegarki Vostok Europe zawdzięczają swoją niedoścignioną jakość.

Perfekcja detali


Dobry zegarek to nie tylko precyzja i wysokiej jakości materiały, ale również dbałość o najdrobniejsze detale. Właśnie dlatego nowy model otrzymał specjalnie przygotowany dekiel z wygrawerowanym wizerunkiem Benediktasa Vanagasa. Jakość jego wykonania dosłownie zapiera dech w piersiach i mocno zachęca do podziwiania szczegółów przez długie godziny.

Dekiel zegarka Vostok Europe Benediktas Vanagas Dakar Legend

Co oferuje limitowana edycja zegarka Vostok Europe Dakar Legend?

Benediktas Vanagas z zegarkiem vostok europe Lunokhod 2 Dakar Legend

Zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas Dakar Legend to naprawdę ciekawie skomponowany czasomierz. Wiele jego charakterystycznych cech wynika z resztą z mocnego zaangażowaniu Vanagasa w sam etap projektowania, o czym świadczy chociażby obecność chronografu, a także jego ulubione połączenie koloru czerwonego i czarnego. Barwy te zastosowano w końcu nie tylko w jego poprzednich modelach, ale również na jego wyścigowej Toyocie Hilux, którą ściga się nieprzerwanie od 2015 roku.

Koperta omawianego modelu zawdzięcza przy tym swoją intensywną kolorystykę powłoce PVD, zapewniającej jednocześnie bardzo wysoką odporność na ścieranie. Sama koperta wykonana jest natomiast w całości z tytanu, co również ma mocne korzenie w świecie aut wyścigowych. Tytan zapewnia bowiem taką samą wytrzymałość jak wysokiej jakości stal, przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi o nawet 40%. Warto również wspomnieć, że tytan nie ulega procesom korozyjnym, co świetnie współgra z 200 metrami wodoszczelności pozwalającymi na nurkowanie z użyciem tego modelu

zegarek vostok europe lunokhod 2 Benediktas Vanagas Dakar Legend
trytowe podswietlenie zegarka vostok europe lunokhod 2 Benediktas Vanagas Dakar Legend

Do napędzenia zegarka Vostok Europe Benediktas Vanagas Dakar Legend wykorzystano japoński mechanizm kwarcowy, a za podświetlenie tarczy odpowiadają trytowe rurki. Jak wszystkie zegarki Vostok Europe, model ten objęty został ścisłą limitacją, w tym przypadku do zaledwie 500 sztuk.


Wybierz swój ulubiony zestaw Vostok Europe Lunokhod-2 Benediktas Vanagas Dakar Legend spośród 4 możliwości

Tak wyjątkowy model w ofercie marki nie mógł zostać spakowany w przypadkowe pudełko, dlatego w naszym sklepie dostępne są aż 4 specjalne zestawy. W skład każdego z nich wchodzi oczywiście zegarek Vanagasa w czarno-czerwonej kolorystyce zapakowany w kompozytową walizkę oraz specjalne narzędzie do personalizacji zegarka w formie breloczka.


Zestaw 1 – Vostok Europe YM8J-620H447

Zestaw 1 – Vostok Europe YM8J-620H447

Elementy zestawu:

 • zegarek Dakar Legend na czarnym skórzanym pasku
 • wymienny silikonowy pasek w kolorze czarnym
 • multitool w formie breloczka z tubką trytu do personalizacji zegarka
 • wodoszczelne i wstrząsoodporne pudełko Dry Box

Zestaw 2 - Vostok Europe YM8J-620H447S

Elementy zestawu:

 • zegarek Dakar Legend na czarnym silikonowym pasku
 • wymienny pasek skórzany czarny z czerwonymi przeszyciami
 • multitool w formie breloczka z tubką trytu do personalizacji zegarka
 • wodoszczelne i wstrząsoodporne pudełko Dry Box
Zestaw 2 - Vostok Europe YM8J-620H447S
Zestaw 3 dla lubiących się wyróżnić – Vostok Europe YM8J-620H447Sv1

Zestaw 3 dla lubiących się wyróżnić – Vostok Europe YM8J-620H447Sv1

Elementy zestawu:

 • zegarek Dakar Legend na jaskrawo-czerwonym silikonowym pasku
 • dwa wymienne paski – silikonowy czarny oraz czarny skórzany z czerwonymi przeszyciami
 • multitool w formie breloczka z tubką trytu do personalizacji zegarka
 • wodoszczelne i wstrząsoodporne pudełko Dry Box

Zestaw 4 dla miłośników bransolet – Vostok Europe YM8J-620H447

Elementy zestawu:

 • zegarek Dakar Legend na czarnej bransolecie z powłoką PVD
 • dwa wymienne paski – silikonowy czarny oraz czarny skórzany z czerwonymi przeszyciami
 • multitool w formie breloczka z tubką trytu do personalizacji zegarka
 • wodoszczelne i wstrząsoodporne pudełko Dry Box
Zestaw 2 - Vostok Europe YM8J-620H447S

Podoba Ci się styl Vanagasa? Sprawdź jego pozostałe modele!

Na przestrzeni 10-lat współpracy ze swoim ambasadorem, marka Vostok Europe stworzyła aż 9 dedykowanych mu modeli. Poniżej znajdziesz dostępne w naszej ofercie przygotowane w charakterystycznej dla Benediktasa Vanagasa stylistyce, w tym również w wersji dla kobiet. Jeśli chcesz zobaczyć pozostałe modele marki stworzone na tego wyjątkowe okazje, przejdź do kategorii Vostok Europe Special Editions.