Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowe minimalistyczne zegarki Junghans Max Bill Mega Solar

21-08-2020

Zegarki Max Bill stanowią kwintesencję stylu niemieckiej marki Junghans. Czasomierze zaprojektowane przez jednego z czołowych artystów XX wieku – Maxa Billa, stanowią przykład prawdziwej sztuki wzorniczej. W nowym modelu Max Bill Mega Solar minimalistyczne wzornictwo łączy się z nowoczesną technologią mechanizmu solarnego.


Sztuka Max Bill Mega Solar

Sztuka Max Bill Mega Solar
Szwajcarski architekt i projektant Max Bill zaprojektował serię zegarów ściennych dla firmy Junghans pod koniec lat pięćdziesiątych, a następnie zegarki na rękę w 1961 roku. Dzisiejsze reedycje tych modeli są zasadniczo identyczne z oryginałami. Ich rozpoznawalny styl z połowy XX wieku, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Nowy Max Bill Mega Solar nie tylko kontynuuje wzornicze tradycje brandu, ale proponuje także nowoczesne technologie. Zachwycająco zwięzła stylistyka została połączona z ruchem sterowanym radiowo, zasilanym energią słoneczną. Od teraz zegarek będzie dobrze prezentować się niezależnie od panujących warunków i trendów.Zegarek Max Bill Mega Solar – ekologiczne rozwiązania

Max Bill Mega Solar to ulepszenie w stosunku do wcześniejszego Max Bill Mega, który posiadał mechanizm kwarcowy w stalowej obudowie. Nowy zegarek zasilany energią słoneczną z napędzanym na 3 silniki mechanizmem solarnym J101.85. Po pełnym naładowaniu będzie działać nawet przez trzy lata. Tutaj też tarcza wyposażona jest w panele słoneczne pobierające światło i przetwarzające ją na energię. Ekologiczne rozwiązanie stosowane jest przez marki inwestujące w innowacyjność oraz zrównoważony rozwój. W model wbudowana została funkcja szybkiego ładowania, która pozwala czasomierzowi przejść z “martwego” stanu do prawidłowego działania po ośmiu minutach ekspozycji na światło.
Radio Controlled w zegarku Max Bill Mega SolarRadio Controlled w zegarku Max Bill Mega Solar

Zegarki Max Bill Mega Solar z mechanizmem z funkcją Radio Controlled
Junghans Max Bill MEGA Solar zawiera kilka nieprawdopodobnie zaawansowanych technologicznie gadżetów. Takimi też są zegarki sterowane automatycznie radiowo, które odbierają sygnał czasu za pośrednictwem nadajnika radiowego na 5 częstotliwościach: Europie (DCF77), Wielkiej Brytanii (MSF), Stanach Zjednoczonych (WWVB) i Japonii (JJY40 i JJY60). Dostępna na iOS i Android aplikacja, synchronizuje zegarek w „średnio mniej niż 30 sekund”.Zegarek Max Bill Mega Solar – szeroka funkcjonalność

Jest to najnowocześniejszy zegarek zasilany energią słoneczną z ruchem sterowanym radiowo. Minimalistyczny zegarek Max Bill Mega posiada zaskakującą funkcję, w tym wieczny kalendarz oraz zmiana czasu zimowego na letni. Synchronizację czasu możemy dokonać manualnie lub automatycznie za pomocą aplikacji Junghans Mega. Tym samym zyskujemy pewność wskazywaniu czasu rzeczywistego bez żadnych odchyleń. 

Model posiada inteligentną korekcję czasu, która kontroluje położenie wskazówki 1440 razy dziennie. Za sprawą funkcji smart hand motion sekundnik przemieszcza się dokładnie co pół sekundy.

Zegarek Max Bill Mega Solar – szeroka funkcjonalność - mechanizm100%


Informacje te działają w połączeniu z trzema silnikami i technologią Smart Hand Motion firmy Junghans, która reguluje ruch wskazówki sekundowej do pół sekundy, a także umożliwia natychmiastowe przeskakiwanie wskazówki sekundowej, minutowej i daty do następnej wartości.Który model Max Bill Mega Solar wybierasz?

Który model Max Bill Mega Solar wybierasz dla siebie?
Zegarki Junghans Max Bill MEGA Solar ma 38 mm szerokości i 9 mm grubości. Pierwszy wariant to zegarek z polerowaną, tytanową kopertą i białą tarczą. Drugi posiada matową, tytanową kopertę oraz jasnoszarym cyferblatem. Na powierzchni nadrukowano minimalistyczne wskazania godzinowe i minutowe, a wskazówki pokryto przyjazną środowisku luminescencyjną farbą Superluminova. Cyferblat ochrania wypukłe szkło heasalitowe z powłoką zwiększającą odporną na zarysowania. Na tylnej stronie zegarka zobaczymy wygrawerowaną mapę świata wraz z oznaczeniami.


Junghans Max Bill MEGA Solar wyposażone zostały w wodoszczelność na poziomie 3 ATM, która zagwarantuje nam bezpieczne używanie zegarka na co dzień. W zależności od gustu możemy wybrać model na cielęcym skórzanym pasku lub bransolecie mediolańskiej. W tym pierwszym przypadku pasek jest garbowany przy użyciu substancji roślinnych ze sztucznym zamszem po wewnętrznej stronie.