Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarek do nauki godzin. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszy zegarek dla dziecka

31-01-2022

Zegarki dla dzieci bywają bardzo różne. Jedne wspierają, drugie mogą nieco utrudniać nabywanie nowych umiejętności. Dziś na tapet bierzemy zegarki do nauki godzin. Sprawdzamy dostępne udogodnienia i wybieramy najlepsze modele z ofert topowych producentów. Zobacz, jaki powinien być zegarek dla dzieci i poznaj polecane modele!Kiedy kupić dziecku zegarek do nauki godzin?

Naukę godzin warto rozpocząć, kiedy dziecko ma od 5,5 do 8 lat. Na pierwszy zegarek dla dzieci warto decydować się przede wszystkim wtedy, gdy pociecha zacznie wykazywać zainteresowanie tematyką czasu, samodzielnym odczytywaniem godzin. Skuteczną zachętą do zainteresowania dziecka zegarkiem będą wszelkiego rodzaju materiały i rzeczy z ulubionymi bohaterami np. scenki z odczytywaniem godzin, zegarki z postaciami.

kolorowe zegarki dla dzieciJaki zegarek na rękę do nauki godzin wybrać?

zegarki dla dzieci

Zegarek na rękę dla dziecka do nauki godzin powinien przede wszystkim wspierać rozróżnianie poszczególnych wskazań na tarczy. Pamiętaj, że dla dziecka nowością będzie zapis analogowy, a także pojęcia takie, jak "za piętnaście pierwsza", a nawet zrozumienie tego, że na czternastą mówimy druga. Właśnie z tego względu warto wybrać zegarek dla dzieci, który maksymalnie ułatwi odczytywanie godzin i minut.


Pierwszy zegarek do nauki godzin dla dzieci powinien posiadać:

  • arabskie oznaczenie godzin;

  • dodatkową podziałkę minutową, najlepiej z opisem;

  • rozróżnienie kolorystyczne dla poszczególnych godzin;

  • wygodny pasek z tworzywa sztucznego.

Ogromne znaczenie odegra wygląd zegarka. Wybierz ten, który podoba się dziecku. W przeciwnym razie entuzjazm do nauki godzin może się wcale nie pojawić - nawet jeśli model spełnia wszystkie kryteria idealnego zegarka dla dziecka.Pierwszy zegarek dla dziewczynki. 5 sprawdzonych dziewczęcych modeli

Zegarek dla dziewczynki może być dokładnie taki, jak sobie wymarzy! Z postacią z bajki, różowy, w jednorożce, o jednolitym kolorze. Nie wierzysz? Sprawdź zestawienie, które przygotowaliśmy, by ułatwić Ci wybór tego najlepszego!


Zegarek dziecięcy Timex do nauki zegarka analogowego

Niezawodna marka Timex w szalenie profesjonalny sposób zadbała o najmłodszych. W portfolio znajdziemy doskonale zaprojektowane zegarki do nauki godzin o niesamowitym designie. Każdy z czasomierzy dostępnych w kolekcji dziecięcej Timex Time Teacher posiada dwie kluczowe cechy - arabskie oznaczenie godzin i dodatkową podziałkę minutową z liczbą zamieszczoną co każde 5 minut.

Na szczególną uwagę zasługują modele:

Timex T7B151 - idealny dla dzieci w wieku 5-6 lat uczących się godzin. Posiada tarczę podzieloną na dwie części - prawą i lewą wspomagającą uczenie się abstrakcyjnych pojęć typu "pięć po piątej" oraz "za piętnaście piąta". Dodatkowym udogodnieniem są podpisane wskazówki - godzinowa i minutowa. Z tym modelem zegarka nie dojdzie do podstawowych pomyłek!

Zegarek Timex Time Teacher Kids Analog T7B151


Zegarek Timex Time Teacher TW7C25600

Timex TW7C25600 - dla fanek jednorożców. Wyróżnia się jasnym opisem wskazówek tak, by godzinowa nie pomyliła się z minutową.


TW5M06600 - model dla nieco starszych dziewczynek, które lubią sportowy design. Podziałka minutowa zamieszczona na kopercie (a nie na tarczy) wygląda doroślej, a wciąż stanowi cenną pomoc przy szybkim sprawdzaniu godziny.

Zegarek Timex Marathon TW5M06600


Koniecznie sprawdź pozostałe zegarki dziecięce Timex i wybierz ten, który najbardziej spodoba się Twojemu dziecku!


Zegarek dziecięcy Lorus do nauki godzin

Zegarek dziecięcy Lorus rekomendowany jest dzieciom w wieku od 6,5 roku. Wszystko za sprawą designu, które swoje korzenie ma w modelach dla dorosłych. Modele kierowane do dzieci są bardziej stonowane i posiadają nieco mniejszą liczbę udogodnień do nauki godzin. Lorus zrezygnował z najbardziej podstawowych podpowiedzi, np. kolorystycznego rozróżnienia wskazówek. Dla zobrazowania stylistyki zapoznaj się z dwoma modelami:

Zegarek Lorus R2315MX9

Lorus R2315MX9 - niebieski zegarek z podziałką minutową, bez dodatkowego oznaczenia w postaci cyfr arabskich.


Lorus RRX57GX9 - czerwony zegarek dla dziewczynki, bez dokładnej podziałki minutowej, z oznaczeniem arabskim rozmieszczonym w 5-minutowych interwałach.

Zegarek Lorus Classic RRX57GX9


Zegarki dziecięce Lorus to czasomierze, które pomagają w utrwaleniu zdobytej dotychczas wiedzy i przeniesieniu jej na zegarek, którego dziecko będzie używało w przyszłości.


Zegarek Swatch dla starszej dziewczynki

Zegarek Swatch Skinskin SVUT100

Dobrą propozycją dla starszej dziewczynki, która pierwsze kroki w nauce godzin ma już za sobą, jest szwajcarski zegarek Swatch. Marka charakteryzuje się nowoczesnym, bardzo młodzieżowym designem, któremu daleko do dziecinnych wzorów. Swatch sprawdzi się u młodzieży, która nie potrzebuje już tak szczegółowych oznaczeń.Zegarek dla chłopca – propozycje dziecięcych modeli dla chłopców

Kryterium, które warto dorzucić podczas poszukiwań dla małego rozrabiaki jest wytrzymałość.Zegarek dla chłopca powinien posiadać minimalną wodoszczelność na poziomie 30 m oraz szkło akrylowe, które łatwo wypolerować w razie zarysowań, które prędzej, czy później się pojawią. Przeglądamy modele, które zniosą codzienną aktywność i wspomogą naukę godzin tak bardzo, jak to możliwe!


Zegarek Flik Flak - idealny do nauki zegarka

Fik Flak to marka od podstaw tworzona z myślą o dzieciach. Zegarki do nauki godzin dostępne w ofercie to projekty, które bawią i uczą. Właśnie dlatego należą do najchętniej wybieranych modeli dla najmłodszych. Z szerokiej oferty wybierzesz zegarek Flik Flak, który najbardziej Ci się spodoba, a my podpowiemy dwa warte uwagi modele.

Zegarek Flik Flak BIKEWAY FPNP066

Flik Flak Bikeway FPNP066 - model do nauki zegarka dla zapalonego rowerzysty. Na środku tarczy znajduje się rower, a wokół niego zamieszczono dokładną podziałkę godzinową i minutową. Dla dodatkowego ułatwienia, wskazówki zostały pomalowane na różne kolory.


Flik Flak Red Ahead FCSP079 - czasomierz dla fana motoryzacji i dynamiki. Doskonały dla chłopca, któremu podobają się masywne G-Shocki. To do nich nawiązuje koperta, na której zamieszczono podziałkę minutową. Indeksy są duże i wyraźne, a odległość dzieląca minuty i godziny jest na tyle duża, że nie sposób ich ze sobą pomylić.

Zegarek Flik Flak RED AHEAD FCSP079Zegarek Casio dla chłopca zakochanego w moro

Zegarek Casio nie jest jednoznacznie kojarzony z modelem do nauki godzin. Mimo to, starsi i młodsi chłopcy pokochali sportowe modele Casio za masywne koperty, kolorystykę moro i funkcje, których brak w zegarkach ich rówieśników. Casio to czasomierze z wodoszczelnością rzędu 100 m, o dużej wytrzymałości. Czas pogodzić świat nauki i wojskowego designu! Koniecznie sprawdź:

Zegarek Casio MRW-220HCM-3BVEF

Casio MRW-220HCM-3BVEF - to zegarek, który ma absolutnie wszystko, czego potrzeba do nauki godzin. Na tarczy, do każdej z godzin dopisano jej odpowiednik w systemie 24-godzinnym. Mamy więc pierwszą i trzynastą. Co więcej, na kopercie nie zabrakło dokładnej podziałki minutowej z liczbą zamieszczaną co pięć minut. Ale to nie wszystko! W zegarku zostały oznaczone nawet strony świata i aktualna data.


Zegarek dziecięcy Casio to zdecydowanie model "na wypasie", którego nie powstydzi się nawet chłopiec w wieku 7-10 lat!

FILTRY0