Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Poznaj nowe zegarki Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition

28-09-2021

Do portfolio marki Atlantic trafił właśnie nowy model Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition! Klasyczny czasomierz z wyciętą tarczą, umożliwiający obserwowanie ruchu mechanizmu to prawdziwy rarytas dla miłośników szwajcarskich modeli open heart.


Szykowna klasyka Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition

Worldmaster należy do najbardziej rozpoznawalnej serii szwajcarskiej marki Atlantic. Od samego początku stanowi podstawę dla innych kolekcji brandu. Eleganckie modele o uniwersalnym wyglądzie stanowią swego rodzaju clue szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Zachowują one balans pomiędzy wyrafinowanym, a casualowym stylem — dzięki czemu z powodzeniem odnajdą się w formalnych oraz typowo codziennych sytuacjach.

Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition


Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition

Podobny charakter zachowuje też Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition. Klasyczny kształt koperty o okrągłym korpusie, niemal automatycznie wpisuje zegarek w typowo szykowny styl „szwajcarów”. Średnica obudowy wynosi 42 mm, co sprawia, że czasomierz może w równym stopniu pełnić funkcję typowego zegarka garniturowego, co codziennego.  Dodatkowo mamy tu do czynienia ze stylizowanymi na znany wzór „krab” uchwytami na pasek. W porównaniu do swoich pierwowzorów przyjmują one jednak bardziej delikatny charakter. Elegancką stylistykę zegarka podkreśla wąska luneta. Po odwróceniu modelu zobaczymy natomiast przeszklony dekiel, pozwalający podejrzeć pracę mechanizmu.


3 wersje kolorystyczne Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition

Nowy Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych tarcz. Pierwszy z nich ma kolor srebrny. Jeśli spojrzymy na zewnętrzną stronę tarczy, to zobaczymy nadrukowaną tam podziałkę minutową. Poniżej nich widoczne są lekko zwężające się słupki oznaczeń godzinowych w złotej barwie. Godziny 3, 6 oraz 9 są nieco większe i mają nałożoną na powierzchnię masę luminescencyjną. Z kolei przy godzinie 12 nie umieszczono indeksów, a w zamian tego znajduje się tam wycięcie, czyli tzw. okienko open heart. Obramowane zostało ono złotą ramką i logiem “Atlantic”. Na środku cyferblatu widnieją złote wskazówki w stylu dauphine, wypełnione masą luminescencyjną. Poniżej nich widoczny jest napis z nazwą modelu oraz informacje dotyczące mechanizmu i limitacji. Całości wyglądu w tej wersji dopełnia skórzany, brązowy pasek z motylkowym zapięciem, zapewniającym bezpieczne trzymanie się czasomierza na nadgarstku.

Zegarek Atlantic 52780.41.51 Worldmaster Open Heart Limited Edition zegarek męski na niebieskim pasku i z niebieską tarczą


Zegarek Atlantic 52780.41.21R Worldmaster Open Heart Limited Edition zegarek męski na brązowym pasku typu open heart

O ile model w srebrnej kolorystyce prezentuje się typowo klasycznie, to wersja z atramentowo-niebieską tarczą ma w sobie nieco więcej “luzu”. Dostosowany do casualowych stylizacji cyferblat z indeksami i wskazówkami w kolorze srebrnym, świetnie odnajdzie się w miejskich, codziennych warunkach. Zegarek wraz z niebieskim skórzanym paskiem, sprawia zresztą wrażenie współczesnej interpretacji klasyki. Udanej, rzecz jasna. Ostatnią propozycją Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition pozostaje model z tarczą w kolorze czarnym. W połączeniu ze srebrnymi, jasnymi wskazówkami i pierścieniem dystansowym, czasomierz nabiera pewnej dostojności. Z pewnością spodoba się on mężczyznom szukającym jednego zegarka na różne okazje. 


Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition - limitowana edycja 888 sztuk

Wszystkie trzy modele Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition mają taką samą specyfikację techniczną. Ich obudowa wykonana jest z wytrzymałej stali szlachetnej, a wodoszczelność zachowuje klasę 5 ATM. Zegarki wyposażone są w mechanizm o automatycznym naciągu Satelita SW 200-1 opartym na 26 kamieniach łożyskujących. Pracuje on z częstotliwością 28.800 wahnięć balansu na godzinę i oferuje 38-godzinną rezerwę ruchu. W tym przypadku istnieje możliwość samodzielnego dokręcenia mechanizmu za pomocą koronki. Dodatkowo werk wyposażono w komplikację stop-sekundy powodującą, że po odciągnięciu koronki następuje zatrzymanie wskazówki sekundowej. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne ustawienie godziny.

Zegarek Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition


Każda z 3 wersji Atlantic Woldmaster Open Heart Limited Edition występuje w limitowanej edycji 888 sztuk na cały świat. Zabieg ten znacznie podnosi prestiż prezentowanych modeli i jest nie lada gratką dla kolekcjonerów zegarków.


Kolekcja zegarków Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition trzy wersje kolorystyczne

FILTRY0