Salon Harf x Zegarek.net we Wrocławiu
tel. 753 753 300
Nowa, limitowana edycja Aviatora w hołdzie polskim bohaterom

Nowa, limitowana edycja Aviatora w hołdzie polskim bohaterom

2024-12-09
Szwajcarska firma Aviator jest doskonale znana polskim entuzjastom zegarków. W poprzednich latach, ta interesująca i podążająca własną drogą marka, przygotowała specjalne modele zegarków, ozdobione polskim godłem i prezentujące polskie nazwy dni tygodnia. Zapraszamy do poznania nowego, jeszcze bardziej zaskakującego zegarka Aviator Swiss Made Polska Edycja

Zegarki Aviator “Polska Edycja” - dla pasjonatów z Polski

Dotychczas zaprezentowane zegarki Aviator Swiss Made Polska Edycja, tworzone były z myślą o polskich patriotach, będących jednocześnie miłośnikami klasycznego zegarmistrzostwa. Marka Aviator doskonale rozumie potrzeby Klientów, którzy nie tylko chcą posiadać wysokiej jakości, szwajcarski zegarek, ale chcą również, by wyrażał on ich osobowość. Dlatego stworzone w przeszłości modele ze specjalnie zaprojektowanym wahnikiem w kształcie Polskiego Godła Państwowego i datownikiem day-date, który prezentował polskojęzyczne nazwy dni tygodnia, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dziś jest to model coraz trudniejszy do kupienia, jednak w naszej ofercie jeszcze dostępne są ostatnie sztuki.

Sukces modelu Aviator Douglas Polish Edition Day-Date Meca 41zachęcił Szwajcarów do stworzenia nowej kolekcji, dedykowanej dla polskich fanów. Tym razem, przygotowany wyłącznie na rynek w Polsce, dostępny będzie luksusowy zegarek z komplikacją stopera i datownika. Cztery warianty kolorystyczne modelu Aviator Heritage Chronograph Trimeter, powstały z inspiracji polskim lotnictwem i pełne są dyskretnych, acz eleganckich i wiele mówiących detali.

Zegarki Aviator Polska Edycja
24h Ø 41 mm
Aviator Douglas Polish Edition Day-Date 2021 V.3.35.0.281.4 PL
24h Ø 41 mm
Aviator Douglas Polish Edition Day-Date 2021 V.3.35.2.282.4 PL
Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition

Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition - luksusowy zegarek ze stoperem

Zegarek Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition to połączenie elegancji z funkcjonalnością sportowego zegarka, dającego właścicielowi możliwość zmierzenia czasu trwania obserwowanego wydarzenia. Dodatkowo, zegarek pozwala zmierzyć puls, prędkość i odległość - pomiary te umożliwiają specjalne, precyzyjnie rozrysowane podziałki na tarczy. Wszystko to zamknięte zostało w doskonale zaprojektowanej i wykonanej kopercie.

Stylistycznie model nawiązuje do klasycznych, naręcznych zegarków ze stoperem, jakie produkowane były w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Okrągła, przygotowana ze stali szlachetnej koperta, ma wąski bezel otaczający wypukłe szafirowe szkiełko. Jego powierzchnia została wykończona na wysoki połysk, zgodnie z modą z przeszłości.

Dość duża koronka ma fason charakterystyczny dla epoki zegarków nakręcanych - ma dużą średnicę, jednak nie jest przesadnie wysoka. Dwa przyciski do obsługi stopera mają prostokątny kształt, a ich wierzch jest delikatnie zaokrąglony, dzięki czemu wraz z bezelem tworzą harmonijną całość.

Stosunkowo proste uszy mocujące pasek mają matowy wierzch, pięknie kontrastujący z błyszczącą lunetą i opadają pod mocnym kątem. Dzięki temu ten duży zegarek świetnie leży na nadgarstku i “nosi się jakby był mniejszy”. Docenią to mężczyźni o smukłych nadgarstkach.

Dekiel zegarka jest przeszklony i zakręcany. Szkło pozwala oglądać pracę mechanicznego kalibru z automatycznym naciągiem i jego wahnika. Fakt, że dekiel jest przykręcany do korpusu pozytywnie wpływa na wodoszczelność zegarka.

Koperta ma 42 milimetry średnicy, co czyni zegarek Heritage Chronograph Trimeter dużym, jednak nie przesadzonym, modelem eleganckim, który można z powodzeniem połączyć z koszulą i garniturem, wybieranymi nawet na bardzo oficjalne okazje.

Obudowa przygotowana została ze stali szlachetnej 316L, czyli stopu będącego jednocześnie odpornym na korozję i antyalergicznym. Zegarka Aviator Heritage Chronograph Trimeter mogą bez obaw używać meżczyźni uczuleni na chrom, nikiel i kobalt. Szafirowe szkło, wykorzystane w zegarku, jest bardzo odporne na zarysowania. Ponieważ jego twardość w skali Mohsa to 9, czyli ustępuje ono jedynie diamentom, to w życiu codziennym trudno znaleźć przedmiot zdolny do zrobienia rysy na szafirowej tafli.

Szwajcarski zegarek Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition
Wielofunkcyjna tarcza zegarka Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition

Wielofunkcyjna tarcza zegarka Heritage Chronograph Trimeter

Dużą sztuką jest zaprojektowanie tarczy eleganckiego modelu z komplikacjami w taki sposób, aby nie powodowała ona u użytkowników dysonansu polegającego na tym, że przed oczami mają sportową tarczę zamkniętą w klasycznej kopercie. Premierowy model Aviator to zegarek typu bicompax - wskazania dodatkowe prezentowane są na dwóch mniejszych licznikach, położonych przy godzinie trzeciej i dziewiątej.

Tarcza każdej z czterech wersji kolorystycznych została uporządkowana i podzielona na cztery sekcje. Centralnie, na ozdobionym szlifem słonecznym polu, znalazło się skrzydlate “A” - logo marki Aviator oraz dwie skale - pulsometryczna i telemetryczna.

Kolejna sekcja, położona dalej w kierunku zewnętrznym, to okrąg na którym nałożonych zostało dziewięć indeksów godzinowych w postaci cyfr arabskich oraz trzy złote gwiazdki symbolizujące godziny trzecią, szóstą i dziewiątą.

Centralne pole ze skalą telemetru, pulsometru oraz okrąg na którym prezentowane są indeksy godzinowe, łączą dwie subtarcze umieszczone przy godzinach trzeciej i dziewiątej. Tarczka z prawej strony to licznik minutowy stopera, wyskalowany do trzydziestu minut. Z kolei tarczka po lewej to sekundnik czasu bieżącego.

Ostatnia sekcja tarczy to okręg leżący na jej zewnętrznej krawędzi. Narysowana na nim jest skala tachometryczna. Tło tego fragmentu tarczy wykończone jest tym samym szlifem słonecznym co pole na środku.

Zegarki Aviator Heritage Chronograph Trimeter posiadają pięć wskazówek. Centralne strzałki prezentują godziny i minuty oraz sekundy odmierzane przez stoper. To znaczy, że jeśli nie używa się w danej chwili stopera, to długa i smukła wskazówka sekundowa jest zatrzymana na godzinie dwunastej. Duże wskazówki wypełnia substancja świecąca, pozwalająca odczytać czas również po zmroku.

Dodatkowe wskazówki mają formę prostych pałeczek i nie świecą w ciemnościach. Ich kolor zależy od wariantu kolorystycznego danego zegarka.

Na tarczy znalazło się też okienko datownika, które wycięte zostało w miejscu indeksu godziny szóstej. Dzięki położeniu go u dołu tarczy, cała kompozycja cyferblatu jest symetryczna i przyjemna dla oczu.

Datownik na tarczy w zegarku Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition
Polskie akcenty w zegarki Heritage Chronograph Trimeter Aviator

Polskie akcenty w zegarki Heritage Chronograph Trimeter Aviator

Specjalna edycja czterech różnokolorowych wersji Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polska Edycja jest hołdem dla pilotów i lekarzy polskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Początki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego sięgają roku 1955, gdy ówczesny Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, Rajmund Barański, powołał do życia “Lotnictwo Sanitarne”. Jego organizacja została zlecona Tadeuszowi Więckowskiemu - pilotowi, żołnierzowi Armii Krajowej, uczestnikowi Powstania Warszawskiego. Stworzonych zostało piętnaście zespołów, których bazy znajdowały się w różnych miejscach kraju, rozmieszczonych tak, by Lotnictwo Sanitarne mogło docierać do każdego zakątka Polski. Wśród zadań tej organizacji było przewożenie chorych i rannych, leków, krwi, szczepionek, a w razie potrzeby również sprzętu medycznego. Zdarzało się też, że Lotnictwo Sanitarne dostarczało lekarzy konsultantów i specjalistów do najdalszych polskich placówek medycznych, gdzie wspierali lokalnych lekarzy.

Początkowo, korzystano wyłącznie z samolotów o różnych konstrukcjach - jedno- i wielosilnikowych, jedno- lub dwupłatowych. Od połowy lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku do zespołów stopniowo trafiały śmigłowce, które zdolne były docierać tam, gdzie samoloty nie były w stanie. Od roku 1975 na dużą skalę wykorzystywano radzieckie maszyny Mi-2, które produkowano w Świdniku.

Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęto, najpierw w formie programu pilotażowego, udział wspomnianych śmigłowców, w akcjach ratownictwa drogowego.

Dzisiejszy LPR powstał po decyzjach ministra zdrowia Franciszki Cegielskiej i wiceministra Andrzeja Rysia. Zlikwidowano Centralny Zespół Lotnictwa Sanitarnego, a majątek rozwiązanej organizacji wykorzystano do utworzenia SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do stycznia następnego roku do LPR wcielone zostały wszystkie wcześniejsze zespoły Lotnictwa Sanitarnego.

Celem istnienia nowej organizacji jest świadczenie pomocy, szczególnie ratownictwa medycznego, drogą powietrzną. Wdrożone zostały procedury HEMS - Helicopter Emergency Medical Service - Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Nieprzerwanie od tego czasu zatrudnione załogi stale przechodzą szkolenia podnoszące ich kwalifikacje, sprzęt jest na bieżąco unowocześniany i wymieniany, do baz trafiają nowe jednostki.

Dzięki stałemu rozwojowi, załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest w stanie podjąć akcję w ciągu 3 minut od otrzymania zgłoszenia. W ciągu kilkunastu minut od wpłynięcia zgłoszenia, przy nieutrudniającym lotu wietrze, nowoczesne śmigłowce Eurocopter EC135 są w stanie dotrzeć do wypadku oddalonego nawet o 60 kilometrów od bazy. Zespoły HEMS mogą rozpocząć proces leczenia od momentu dotarcia do poszkodowanych, a w razie potrzeby błyskawicznie przetransportować chorych do oddziału ratunkowego w czasie “złotej godziny”. Tym terminem w ratownictwie określa teoretyczny czas, w jakim ranny powinien znaleźć się w placówce medycznej, posiadającej sprzęt jakiego nie ma na miejscu wypadku. Jest on zmienny, zależnie od tego w jakim stanie jest ofiara, jednak w takich sytuacjach liczy się dosłownie każda minuta.

Polskie detale pojawiły się zarówno na froncie, jak i rewersie zegarka. Patrząc na cyferblat trudno nie dostrzec polskiego godła - Orła Białego - zajmującego miejsce na centralnym polu, tuż poniżej osi na której osadzono wskazówki. Dodatkowo, na okręgu ze znacznikami godzinowymi, między cyfrą “7”, “5” pojawił się napis “Polska Edycja” zapisany liternictwem oddającym charakter pisma odręcznego.

Na deklu zegarka pojawiły się napisy w języku polskim, dzięki którym można dowiedzieć się czego dotyczy wyjątkowa, limitowana seria Aviator. Najważniejsze napisy to Polska Edycja xxx/250 oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ponadto, wygrawerowana jest również nazwa producenta zegarka, oznaczenie Swiss Made i informacje techniczne.

Przez przeszklenie w deklu widoczny jest mechanizm, którego wahnik został spersonalizowany. Na ozdobionej Pasami Genewskimi powierzchni rotora wygrawerowany został napis “Polska Edycja” oraz oznaczenie sugerujące, że jest to zegarek limitowany - “250 sztuk”.

Te dyskretne, jednak bardzo wymowne elementy, sprawiają że nowy Aviator Heritage Chronograph Trimeter jest elegancki i ma niezwykłą wartość kolekcjonerską. To jednak nie wszystkie zmiany względem zwykłego, nie objętego limitacją zegarka.

Szwajcarski zegarek męski na nadgarstku Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition
Pudełko do zegarka Aviator Trimeter Polska Edycja
Do Polskiej Edycji przygotowane zostały specjalne pudełka. Wykonane z drewna, wykończonego fortepianową czernią, wyłożone zostały szarą alcantarą. W ich wnętrzach, na samym środku nie ma zwykłych poduszek, na którą sprzedawcy zakładają zegarki, aby ich nowi właściciele mogli bezpiecznie zabrać je do domów. W tych miejscach włożone zostały stylowe, skórzane etui podróżne. Te niewielkie gadżety przydadzą się w czasie podróży, zwłaszcza tych odbywanych na pokładzie samolotów, kiedy każda zbędna lub zbyt duża rzecz w bagażu może okazać się niezwykle kosztownym ładunkiem.

Cztery wersje kolorystyczne zegarka Aviator Polska Edycja Heritage Chronograph Trimeter

Przygotowano cztery warianty kolorystyczne, a każdy z nich spodoba się mężczyznom o innych gustach i temperamentach.

Zegarek Aviator V.4.40.0.352.4 PL

Nowoczesny i jednocześnie ponadczasowy, tak można opisać zegarek Aviator Heritage Chronograph Trimete Polish Edition V.4.40.0.352.4 PLłączący kolor srebrny z niebieskim. Stalowa koperta ma naturalny, srebrzysty odcień. Wypełnia ją niebieska tarcza, na której skale i znaczniki mają kolor biały lub żółty. Uzupełnieniem jest skórzany pasek z fakturą krokodylej skóry, zamykany zapięciem motylkowym.
Aviator Heritage Chronograph Trimete Polish Edition V.4.40.0.352.4 PL
Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition V.4.40.0.351.4 PL

Zegarek Aviator V.4.40.0.351.4 PL

Pod referencją Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition V.4.40.0.351.4 PLkryje się model ze srebrną, wpadającą w beżowe tony tarczą, na którą nałozone zostały ciemnoszare, rutenowane indeksy godzinowe. Podziałki na zegarku są czarne i czerwone.

Ten model prezentowany jest na skórzanym pasku w kolorze brązowym, który przeszyto białymi nićmi.

Zegarek Aviator V.4.40.0.350.4 PL

Trzeci wariant czyli Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition V.4.40.0.350.4 PL oferuje srebrną kopertę, czarny pasek z białymi przeszyciami i tarczę w ciemnoszarych tonach, na której pojawiły się białe i czerwone skale. Wskazówki godzinowa i minutowa są śnieżnobiałe, a strzałka stopera, minutnika stopera i małego sekundnika mają kolor czerwony.
Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition V.4.40.0.350.4 PL
Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition  V.4.40.2.353.4 PL

Zegarek Aviator V.4.40.2.353.4 PL

Czwarta odsłona limitowanego, “Polskiego” Aviatora to model Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition V.4.40.2.353.4 PLo kopercie w kolorze różowego złota. W jej wnętrzu producent umieścił szarą tarczę, na której pojawiły się beżowe i czerwone elementy. Ta niesamowita kolorystyka uzupełniona została czarnym paskiem z białymi przeszyciami. Aviator to firma dbająca o najmniejsze nawet detale, dlatego widoczny od wierzchu element motylkowego zapięcia ma kolor różowego złota, ten sam co koperta.

Trimeter - skąd taka nazwa?

Zegarek Heritage Chronograph Trimeter zawdzięcza swoją nazwę możliwości zmierzenia czegoś więcej, niż czasu obserwowanego zjawiska. Dzięki trzem różnym, narysowanym na na tarczy podziałkom, właściciel zegarka może sprawdzić przybliżą prędkość z jaką porusza się, odległość jaka dzieli go od zaobserwowanego wydarzenia lub aktualne tętno (swoje jak i osoby trzeciej).

Pulsometr pozwala sprawdzić ilość uderzeń serca na minutę. Gdy lekarz lub inna osoba udzielająca pomocy, nie ma do dyspozycji sprzętu elektronicznego, za pomocą zegarka Aviator może zmierzyć puls. Gdy wyczuje pod palcami tętno, musi uruchomić stoper, policzyć do 30 “uderzeń krwi” pod palcami i błyskawicznie zatrzymać chronograf. Położenie wskazówki sekundowej stoper wskaże wtedy na skali aktualny puls badanego. Na przykład jeśli strzałka zostanie zatrzymana po 25 sekundach, oznacza to, że serce badanego uderza około 70 razy na minutę. Ponieważ lekarz docierając do pacjenta niemal natychmiast przystępuje do pomiaru pulsu, to skala pulsometru zapisana jest na środku tarczy zegarka.

Telemetr z kolei pozwala użytkownikowi zegarka sprawdzić przybliżony dystans od obserwowanego zdarzenia, wykorzystując w tym celu prędkość dźwięku. Gdy obserwator zobaczy jakieś zdarzenie, na przykład kolorowe iskry fajerwerków, uruchomi w tej chwili stoper i zatrzyma go, gdy usłyszy charakterystyczny dźwięk wybuchu, to z podziałki na tarczy będzie mógł sprawdzić jak daleko od miejsca w którym się znajduje, wystrzelona została rakieta.

Zegarek Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition męski na nadgarstku
Funkcje zegarka Aviator Trimeter Polish Edition

Tachymetr to najczęściej spotykany na tarczach zegarków ze stoperem “dodatek”. Pozwala on zmierzyć przybliżoną prędkość poruszania. Na przykład jadąc samochodem, gdy kierowca utrzymuje stałą prędkość, pasażer trzymający zegarek uruchamia stoper w chwili minięcia słupka prowadzącego z numerem “0” i zatrzymuje po dotarciu do następnego “0”. Wskazówka sekundowa poinformuje wtedy o przybliżonej prędkości z jaką poruszał się samochód.

Wszystkie te funkcje mogą być dziś zastąpione przez dziesiątki urządzeń elektronicznych - smartfony, smartwatche czy specjalne, typowo sportowe stopery lub urządzenia wyposażone w GPS. Jednak w skrajnych sytuacjach, elektronika potrafi być kapryśna i zawodna, a mechaniczne zegarki niejednokrotnie dowiodły, że świetnie radzą sobie nawet w trudnych warunkach. Dlatego na przykład piloci wojskowi korzystają z takich zegarków, by w sytuacji, gdy wszystkie inne instrumenty zawiodą, mieć “ostatnią deskę ratunku”.

Mechanizm Sellita w zegarku Aviator Polska Edycja

Sercem nowego zegarka jest mechanizm ze stoperem produkcji szwajcarskiej firmy Sellita - największego obecnie szwajcarskiego producenta mechanizmów automatycznych do zegarków naręcznych. Kaliber Sellita SW510 BH wyposażony jest w automatyczny naciąg sprężyny. Wysoka częstotliwość pracy, wynosząca 4 Herce sprawia, że mechanizm odmierza czas z niezwykłą dokładnością. Jego dodatkowym atutem jest długa rezerwa chodu - w pełni nakręcona sprężyna napędowa magazynuje wystarczająco dużo energii, by zegarek pracował przez około 62 godziny. Zegarek prezentuje godziny, minuty, sekundy, a także numer dnia miesiąca. Chronograf pozwala zmierzyć maksymalnie 29 minut i 59 sekund. Jego obsługa jest bajecznie prosta - przycisk przy godzinie drugiej pełni funkcję “Start/Stop”, zaś ten przy czwartej służy do zerowania zatrzymanego stopera.

To luksusowy mechanizm, na którym można polegać. Korzysta z niego wielu szwajcarskich, również topowych, producentów zegarków, których ceny potrafią sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mechanizm kaliber Sellita SW510 BH
Oznaczenie Swiss Made

Aviator Swiss Made - najwyższa jakość ze Szwajcarii

Wszystkie produkowane przez markę Aviator zegarki spełniają ścisłe kryteria, określające czy firma ma prawo do umieszczania na tarczach swoich zegarków napisu “Swiss Made”. Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku stosowanie tego oznaczenia jest ściśle kontrolowane przez rząd szwajcarski, co ma na celu zadbanie o dobrą markę Szwajcarii i umożliwienie Klientom z całego świata błyskawicznego rozpoznania wyrobów doskonałej, “szwajcarskiej” jakości.

Wśród wymagań są między innymi - wykorzystanie szwajcarskiego mechanizmu, kompletowanie i kontrola jakości zegarka na terenie Szwajcarii, przynajmniej 60% kosztów produkcji wygenerowanych zostało na terenie Szwajcarii.

“Swiss Made” to nie pusty frazes, mający budować atmosferę wokół drogich produktów, a realny wyznacznik pochodzenia zegarka, wskazujący na jego doskonałą jakość.

Zegarek Aviator Heritage Chronograph Trimeter - preorder w ZEGAREK.NET

Na stronie naszego sklepu możecie już Państwo składać zamówienia przedpremierowe na każdy z opisanych wariantów zegarka dedykowanego pracownikom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wszystkim entuzjastom doskonałej klasy zegarmistrzostwa w Polsce. Zamawiając w preorderze zyskacie Państwo pewność, że zegarek zostanie do Was dostarczony od razu, gdy pierwsze egzemplarze dotrą do Polski ze szwajcarskiej fabryki marki, która mieści się w miejscowości Porrentruy.

Komu spodoba się nowy Aviator “Polska Edycja”?

Przedstawione zegarki producent adresuje do Klientów, których pasjami jest lotnictwo, niesienie pomocy i wysokiej klasy zegarmistrzostwo. Zegarki Aviator Heritage Chronograph Trimeter “Polska Edycja” poświęcono Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, które praktycznie każdego dnia dociera do poszkodowanych na terenie całej Polski. Załogi LPR są wielokrotnie pierwsze na miejscu zdarzenia, rozpoczynają akcję ratunkową, a później odlatują, by najszybciej dotrzeć do najbliższego szpitala. To prawdziwi bohaterowie, o których łatwo zapomnieć, gdyż nie często można zobaczyć ich akcję “na żywo”.

Opisane zegarki mogą przypaść do gustu pilotom, którzy pracowali w LPR. Dzięki marce Aviator mają oni okazję posiadać przedmiot stworzony w hołdzie wykonywanej przez nich i ich kolegów, ciężkiej pracy, która bardzo często wymaga poświęceń.

Kolekcjonerzy, tworzący swoją kolekcję zgodnie z jakimś indywidualnie wymyślonym kluczem, na przykład nawiązaniem do polskiej rzeczywistości, również mogą uznać ten model za warty uwagi. Być może do zakupu przekona ich wysoka jakość oferowana przez firmę Aviator lub doskonałej klasy, automatyczny mechanizm.

Komu spodoba się nowy Aviator “Polska Edycja”?
Aviator Heritage Chronograph Trimeter Polish Edition

Wyobrażamy sobie, że nowość idealnie wpasuje się w gusta kochających stylistykę retro. Projektanci zatrudnieni przez producenta stworzyli widowiskową, a jednocześnie czytelną tarczę. Odnosi się ona do klasycznych czasomierzy z lat czterdziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, w których zegarki ze stoperem były topowymi akcesoriami dla mężczyzn. Po takie wyroby sięgali panowie interesujący się lotnictwem i motoryzacją lub profesjonaliści tacy jak lekarze, potrzebujący mieć pod ręką urządzenie do pomiaru pulsu.

Opisane zegarki mogą sprawdzić się doskonale w roli prezentu dla bliskiej osoby, niekoniecznie związanej z lataniem lub pogotowiem ratunkowym. Ten luksusowy i limitowany do zaledwie 250 sztuk przedmiot może być idealnym podarunkiem, ponieważ będzie wyrażał głębokie uczucia jakimi darzony jest mężczyzna przez osobę, która przygotowała prezent.

Niewątpliwym atutem jest również wspaniała oprawa - drewniana szkatułka wykończona “fortepianową czernią” i skrojone na miarę etui podróżne dodadzą zegarkowi “efektu wow”, czyniąc chwilę rozpakowywania daru naprawdę niezapomnianą.

Ponieważ zegarek wykonany jest zgodnie z zasadami “Swiss Made”, z użyciem najlepszych materiałów, można traktować go jako przedmiot, który będzie piękną rodzinną pamiątką. Do produkcji wykorzystano wysokiej jakości stal szlachetną 316L, która jest odporna na korozję, trudna do zarysowania i antyalergiczna. W tym, by zegarek zawsze wyglądał idealnie pomaga również szafirowe szkło, które dzięki swojej ogromnej twardości, bardzo trudno jest zarysować.

Wszystkich zainteresowanych nowym zegarkiem zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta, które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, sprawdzą kiedy możliwa byłaby dostawa lub czy będziemy dysponowali jakimś konkretnym, symbolicznym numerem egzemplarza z puli zegarków limitowanych.

Odkryj pełnę ofertę zegarków Aviator:

24h Ø 35 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.1.344.5
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.1.343.4
24h Ø 35 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.1.343.5
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.1.344.4
24h Ø 41 mm
Aviator Douglas Polish Edition Day-Date 2021 V.3.35.2.282.4 PL
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.263.4-SETAviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.263.4-SET - hover
2.145,00 zł
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHTV.1.33.2.263.4-SET
(1)
Limited Zestaw
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.256.4-SETAviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.256.4-SET - hover
2.145,00 zł
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHTV.1.33.2.256.4-SET
(3)
Limited Zestaw
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.253.4-SETAviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.253.4-SET - hover
24h Ø 41 mm
Aviator Douglas Polish Edition Day-Date 2021 V.3.35.0.281.4 PL
24h Ø 45 mm
Aviator AIRACOBRA P45 CHRONO V.2.25.0.169.4
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.253.4
24h Ø 42 mm
Aviator AIRACOBRA P42 Quartz V.1.22.0.148.5Aviator AIRACOBRA P42 Quartz V.1.22.0.148.5 - hover
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.256.5
24h Ø 36 mm
Aviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.253.4GM-SETAviator DOUGLAS MOONFLIGHT V.1.33.2.253.4GM-SET - hover
Pokaż więcej

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.