Ich pierwszy warsztat mieścił się na piętrze domu rodzinnego, a z czasem rozrósł się i ewoluował w manufakturę, a później w jedną z największych i najważniejszych firm produkujących zegarki.
Charles-Emilie szybko zdał sobie sprawę, że ważne jest nie tylko produkowanie części i całych zegarków dziś, ale też kształcenie następnych pokoleń zegarmistrzów. Tylko w ten sposób możliwe było zachowanie tego pięknego rzemiosła. Twórca Tissot zaangażował się w politykę, czego efektem była organizacja szkół zegarmistrzowskich, edukujących kolejne pokolenia zegarmistrzów, którzy później mogli dołączać do licznych warsztatów i fabryk znajdujących się w Le Locle i najbliższej jego okolicy.
Liczne podróże, które odbył Charles-Emile, sprawiły że zegarki Tissot były rozpoznawalne w wielu zakątkach świata - Antwerpii, Nowym Jorku, Chicago, Moskwie i Paryżu. Marka, która zaczynała od niewielkiego warsztatu, stała się dostawcą zegarków dla rosyjskiego cara Mikołaja II Romanowa. Dwór cara i rosyjscy oligarchowie byli jednymi z najwierniejszych Klientów marki.
Stały rozwój pozwolił marce rosnąć i przetrwać wiele trudności, także Rewolucje w Rosji w 1917 roku.
Tissot jako jedna z pierwszych firm zaczęła sprzedawać zegarki naręczne. Gdy elektryczność stała się ogólnodostępna, często spotykany problem dotyczył tego, że czasomierze ulegały namagnesowaniu przez co niedokładnie odmierzały czas. W 1929 roku firma z Le Locle, jako pierwsza w historii, rozpoczęła sprzedaż zegarka odpornego na działanie pól magnetycznych.
Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Tissot dostosował swoją ofertę do młodych. Nowa generacja miała więcej luzu, spędzała czas, a nawet ubierała się inaczej, dużo bardziej kolorowo niż poprzednia. Dlatego, żeby wyroby Tissot były dla nich atrakcyjne, do sprzedaży trafiły kolorowe, radosne modele. Mimo swobodnego charakteru, w środku skrywały najlepszą, często innowacyjną technologię.
Gdy na przełomie siódmej i ósmej dekady XX wieku przemysł zegarkowy w Szwajcarii mierzył się z wieloma problemami - między innymi zegarkami kwarcowymi wprowadzonymi przez jednego z azjatyckich producentów, Tissot znalazł się wśród marek jakie uzyskały wsparcie Swatch Group. Dzięki dołączenia do grupy, marka ponownie mogła skupić się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. W 1985 roku pokazała Rock Watch - zegarek ze szwajcarskiego granitu, który wzbudził ogromne zamieszanie w branży i wśród Klientów. Granitowy Rock Watch o wiele lat wyprzedził najmodniejszy od kilku lat trend - tworzenie kopert zegarków z alternatywnych materiałów, innych niż klasycznie stosowane stopy metali.
Kolejną niezwykłą nowością, bez której dziś mogłyby nie istnieć smartwatche był zaprezentowany w 1999 roku Tissot T-Touch. Jego liczne funkcje - termometr, barometr i stoper - włączało się naciskając odpowiednie miejsce na szafirowym szkle.. Wszystkie te przełomowe rozwiązania powstawały w fabryce w Le Locle - jednej z najmniejszych miejscowości w Szwajcarii. Z okien zakładu Tissot widać leżący w sercu miasteczka Kościół Ewangelicko-Reformowany, na którego wieży od lat pracuje zegar o tarczach skierowanych na cztery strony świata.
Tissot Le Locle - inspirowany ojczyzną marki
Tak mocny i duży Tissot świętował w 2003 roku swoją 150 rocznicę powstania. Z tej okazji powstał mechaniczny zegarek o prostej, acz wiele mówiącej nazwie Le Locle.
Jego prosta, okrągła koperta skrywała elegancką tarczę zainspirowaną surowymi tarczami zainstalowanego w XVII wieku zegara lokalnej świątyni. Jego białe tarcze opisane zostały wyraźnymi indeksami w postaci cyfr rzymskich.
Takich samych rzymskich cyfr użyto w rocznicowym modelu Le Locle. Dodatkowo, tarcza naręcznego Tissota zdobiona była też charakterystycznym, popularnym w zegarmistrzostwie wzorem Clous de Paris. W ten sposób projektanci nawiązali do długiej i bogatej tradycji marki, która zaczęła się od produkcji zegarków kieszonkowych.
Zegarki Tissot Le Locle wyróżniały się też ciekawie zaprojektowanym i pięknie zdobionym deklem. Różnił on się od typowych, przejrzystych dekli tym, że na jego środku widoczne było wygrawerowane w stali logo Tissot i rok założenia firmy. Dodatkowo, dekiel ozdobiono grawerowanymi dokorami. W języku francuskim - który jest podstawowym językiem w górach Jury - zapisano wszystkie typowe informacje o zegarku, w tym o rodzaju mechanizmu “Mecanique Automatique”, czyli Mechaniczny Automatyczny.
Zegarek był reklamowany hasłem “Złoto w cenie srebra”. Wysokiej jakości, automatyczny zegarek o pięknej i wspaniale wykończonej tarczy, oferowano w bardzo konkurencyjnej cenie. Model był prawdziwym hitem i wszedł do stałej kolekcji. Szybko stał się naturalnym wyborem osób szukających prawdziwie pięknego i eleganckiego szwajcarskiego zegarka.
Męski Tissot Le Locle Powermatic 80 20th Anniversary T006.407.11.033.03
Męski zegarek Tissot Le Locle Powermatic 80 20th Anniversary T006.407.11.033.03 jest wierny oryginalnemu modelowi sprzed 20 lat, jednak delikatnie odświeża jego wygląd. Projektanci zaproponowali nową kolorystykę wykończonej wzorem Clous de Paris tarczy. W modelu rocznicowym tarcza jest srebrna, a wszystkie wspomniane elementy mają kolor niebieski, który również jest głęboko zakorzeniony w zegarmistrzowskiej tradycji. W XIX wieku zegarmistrzowie przygotowując wskazówki barwili je w ogniu na niebieski, dzięki czemu było one lepiej widoczne ponad białą lub srebrną tarczą zegarka kieszonkowego. Nakładane indeksy nowego modelu są wyższe i bardziej przestrzenne niż w oferowanych wcześniej wersjach. Tak wykonane znaczniki godzin są prawdziwą rzadkością w zegarkach tego segmentu cenowego.
Pozostałe elementy tarczy - logo z datą założenia firmy, nazwa modelu z dopiskiem o mechanizmie z długą rezerwą naciągu i okienko datownika nie zmieniły się.
Tissot Le Locle Powermatic 80 20th Anniversary T006.407.11.033.03 ma wspaniale wykończoną kopertę. Bezel oraz uszy zostały wypolerowane, zaś boki koperty poddano procesowi szczotkowania. Obudowa ma średnicę 39,3 milimetra, a jego grubość to 9,75 milimetra. Te wymiary pokochały setki tysięcy klientów, którzy nabyli go w ciągu dwudziestu lat jego produkcji. Niewielka grubość, jak na zegarek z automatycznym naciągiem, czyni Le Locle wygodnym zegarkiem, mieszczącym się pod mankietem koszuli. Niewielka koronka jest sygnowana literą “T” na wierzchu.
Tarczę chroni szkło szafirowe, które dzięki twardości ustępującej jedynie tej jaka charakteryzuje diament, jest bardzo odporne na zarysowania. Obudowa jest wodoszczelna do 30 metrów, co zabezpiecza ją przed zalaniem podczas deszczu i mycia rąk. Zegarek z bransoletą pełnej długość waży 122 gramy, co jest zasługą solidnej budowy koperty i pełnych ogniwek bransolety.
W rocznicowym zestawie do zegarka dołączone są zarówno bransoleta, jak i pasek. Bransoleta o siedmiu rzędach to klasyczny już wzór. Drobne ogniwa sprawiają, że po odpowiednim dopasowaniu jest bardzo wygodna. W perfekcyjnym dobraniu rozmiaru pomoże małe ogniwo. Wszystkie ogniwa bransolety są pełne - taki sposób ich wykonania zapewnia im długowieczność.
Pasek z naturalnej skóry cielęcej w ciemnoniebieskim kolorze został dopasowany do koloru wskazówek i indeksów. Jego wierzchnia warstwa została wykończona wzorem łuski aligatora - takie paski kojarzą się z najbardziej luksusowymi, eleganckimi zegarkami. Pasek dostarczany jest z wygodnym zapięciem motylkowym, które zdobi logo marki - prosta litera “T”. Pasek i bransoleta wyposażone są w system szybkiej wymiany, który pozwala samodzielnie odmienić charakter zegarka.
Dodatkowo, marka Tissot oferuje duży wybór pasków skórzanych, które pasują do modelu Le Locle, co w połączeniu z możliwością błyskawicznej zmiany paska może stworzyć kombinacje stylistyczne na różne okazje.
Tissot Le Locle Powermatic 80 - mechanizm
Duszą męskiego modelu jest mechanizm Powermatic z osiemdziesięcio godzinną rezerwą chodu i nowoczesną sprężyną balansu z materiału Nivachron.
Ponad trzydniowy zapas energii pozwala odłożyć zegarek w piątek po południu, a w poniedziałek rano założyć go wskazującego właściwą godzinę i datę.
Nivachron to specjalny stop, stworzony specjalnie do produkcji włosa balansu do zegarków mechanicznych. Materiał stworzono w oparciu o tytan, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i pola magnetyczne. Nivachron to jedno z najnowszych rozwiązań w zegarmistrzostwie - debiutował w 2019 roku. Zastosowanie spręzyny Nivachron sprawia, że zegarek nie ulega namagnesowaniu, które mogłoby zaburzyć dokładność jego chodu. Jest to bardzo istotne w dzisiejszym świecie, ponieważ otaczają nas dziesiątki urządzeń elektrycznych, które takie pole generują.
Tissot Le Locle Powermatic 80 20th Anniversary T006.407.11.033.03 - dla kogo?
Ten niepowtarzalny zegarek sprawdzi się jako element garderoby eleganckiego mężczyzny, który ceni rzeczy najwyższej jakości. Zestaw zawierający pasek i bransoletę pozwoli mu dobrać charakter zegarka do okazji. Tissot Le Locle z paskiem będzie idealny podczas najbardziej oficjalnych okazji i spotkań, zaś z bransoletą sprawdzi się w swobodniejszym otoczeniu.
Rocznicowy Le Locle Tissot to też świetna propozycja prezentu dla młodego mężczyzny, który zakończył edukację lub rozpoczął pierwszą pracę, która wymaga od niego noszenia koszul i marynarek. Przy wręczaniu zegarka nie bez znaczenia będzie miało też jego specjalne pudełko. Doskonałe proporcje zegarka są gwarancją, że zmieści się on pod mankietem każdej koszuli, także tym zapinanym spinkami.
Damski Tissot Le Locle Automatic Lady 20th Anniversary T006.207.11.036.01
Dla pań przygotowany został delikatny i biżuteryjny wariant Tissot Le Locle Automatic Lady w rozmiarze 29 milimetrów, który zachwyca blaskiem prawdziwych diamentów.
Tarcza damskiego modelu również ozdobiona jest wzorem Clous de Paris, nakładanymi niebieskimi indeksami i wskazówkami w tym samym odcieniu. Jednak osiem rzymskich indeksów zastąpionych została diamentami, dzięki którym tarcza błyszczy za każdym razem, gdy padnie na nią światło słoneczne. Na tarczy obsadzono naturalne kamienie o czystości VSI-SI, czyli kamienie o jakości lepszej niż przeciętny brylant w pierścionku zaręczynowym, o bardzo małych lub małych wrostkach. Kamienie oszlifowane zostały w ośmiokąt. Oznacza to, że korona brylantu składa się z tafli i ośmiu faset, a pawilion tworzy kolejnych osiem faset. Ten rodzaj szlifu wydobywa nawet z niewielkich kamieni wspaniały blask i kolorowy ogień.
Podobnie jak w przypadku zegarka męskiego, koperta modelu Le Locle Lady ma błyszczący bezel i uszy oraz matowe boki. Zegarek dostarczany jest z polerowaną bransoletą i skórzanym, niebieskim paskiem. Największą różnicą względem modeli w rozmiarze 39 milimetrów jest przeszklony dekiel. W zegarku dla kobiet dekiel nie jest podzielony na dwie przejrzyste części, ma zaś jedno duże szkiełko, dające możliwość zajrzenia do mechanizmu. Damski model jest bardzo lekki - z kompletem ogniw bransolety waży jedynie 77 gram.
Koperta o średnicy 29 milimetrów ma grubość 8,95 milimetra i również jest wodoszczelna do 30 metrów. Wierzchnie szkiełko jest szafirowe, dlatego panie nie muszą się obawiać o to, że ich ulubiona bransoletka, noszona obok zegarka, zarysuje je.
Pasek i bransoleta mają oczywiście system umożliwiający łatwą zamianę. Ich rozmiar, 14 milimetrów, pozwala kobietom wybierać paski nie tylko od Tissot, ale też firm trzecich, specjalizujących się w szyciu pasków ze skór egzotycznych lub materiałów przyjaznych weganom.
Tissot Le Locle Automatic Lady 20th Anniversary T006.207.11.036.01 to biżuteria, którą właścicielka może łatwo dopasować do stylizacji lub nastroju.
Tissot Le Locle Lady Powermatic 48 - mechanizm
Tissot Le Locle Automatic Lady 20th Anniversary T006.207.11.036.01 - dla kogo?
Najnowszy damski Le Locle Tissot to propozycja dla kobiet, które starają się wybierać wyroby najwyższej jakości, kochają biżuterię i ponadczasowe dodatki, a także cenią sobie przedmioty wszechstronne.
Tarcza ozdobiona brylantami w elegancki sposób zdradza, że Tissot Le Locle Automatic Lady to towar luksusowy. Klasyczny zegarek, z biżuteryjną tarczą, to dla wielu kobiet prawdziwy must have, bez którego nie wyobrażają sobie wyjścia z domu. Możliwość łatwej zmiany paska na bransoletę lub odwrotnie pozwala momentalnie uczynić zegarek odpowiednim do okazji, na którą się go zakłada.
Wręczony w prezencie Tissot Le Locle Automatic Lady będzie wyrazem szacunku, miłości i docenienia bliskiej osoby. To podarek, który może stać się dla obdarowanej wyjątkową pamiątką i towarzyszyć jej przez długie lata.
Specjalne opakowanie zegarka Tissot Le Locle 20th Anniversary
Wszystkie zegarki Tissot Le Locle sprzedawane są w jedynym w swoim rodzaju, unikalnym opakowaniu. Duże pudełko zdobi obwolut z informacją o wyjątkowej rocznicy i nazwą kolekcji Le Locle, którą zapisano artystycznym liternictwem. Napisy rozdzielone są tymi samymi subtelnymi dekorami, jak te wygrawerowane na deklach zegarków.
We wnętrzu znalazło się miejsce na zegarek, dodatkowy pasek i komplet dokumentów - kartę gwarancyjną i książeczkę zawierającą instrukcję obsługi.
Jak wszystkie opakowania zegarków Tissot, tak i to jest ekologiczne - powstało z papieru i może zostać poddane recyklingowi.
Tissot Le Locle Automatic Lady 20th Anniversary w ZEGAREK.NET
Zarówno męska, jak i damska odsłona nowych zegarków Tissot Le Locle Automatic 20th Anniversary jest już dostępna w naszym sklepie. Te wyjątkowe, klasycznie piękne i ponadczasowe modele stanowią doskonałą propozycję na prezent dla bliskich osób, szczególnie w nadchodzącym okresie świątecznym.
Perfekcyjnie sprawdzą się też w roli prezentu “dla siebie” - pozwolą uzupełnić swoją garderobę o przedmiot, który można założyć na wiele, zupełnie różnych okazji. Tissot Le Locle Powermatic 80 20th Anniversary T006.407.11.033.03 będzie trafionym wyborem mężczyzn, którzy ubierają się zgodnie z kanonem mody męskiej i dbają o to, by mieć zawsze najlepsze akcesoria.
Kobiety, które zdecydują się kupić Tissot Le Locle Automatic Lady 20th Anniversary T006.207.11.036.01 zyskają biżuteryjny dodatek, który doda blasku i podkręci każdą stylizację, czyniąc ją bardziej Shine.