Finał Letniej Wyprzedaży 2024
tel. 753 753 300
Vostok Europe Space Race 2 - nowa odsłona zegarków inspirowanych kosmiczną rywalizacją

Vostok Europe Space Race 2 - nowa odsłona zegarków inspirowanych kosmiczną rywalizacją

2024-08-02
Podbój kosmosu fascynuje już kolejne generacje. Zegarki zawsze towarzyszyły odwiedzającym przestrzeń kosmiczną. Z czasem producenci z całego świata zaczęli oferować je “cywilom”. Litewska marka Vostok Europe również ma w ofercie taki zegarek. Zapraszamy do przeczytania o nowym modelu Space Race

Space Race - Wyścig Kosmiczny między ZSRR i USA

Wyścigiem Kosmicznym nazywa się okres od 1955 roku, kiedy Amerykanie ogłosili, że planują wystrzelić na orbitę okołoziemską pierwszego sztucznego satelitę. W tym czasie trwała Zimna Wojna, czyli rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi Ameryki, a Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zimna Wojna nie była otwartym konfliktem zbrojnym, a wieloletnim stanem, w czasie którego dwa największe mocarstwa świata konkurowały ze sobą na każdym polu - militarnym, gospodarczym i ideologicznym.

Deklaracja chęci umieszczenia w przestrzeni pierwszego satelity doprowadziła do zażartej walki o dominację w przestrzeni kosmicznej, której wyrazem była zdolność do odbywania regularnych lotów kosmicznych przed konkurentem. Było to naturalne przedłużenie trwającego wcześniej pojedynku na polu produkcji rakiet balistycznych oraz broni atomowej. Wystrzelenie rakiety kosmicznej było możliwe dzięki postępowi osiągniętemu w czasie II Wojny Światowej w kwestii konstrukcji pocisków balistycznych.

Związek Radziecki wyprzedził USA wysyłając Sputnika 1 - pierwszego sztucznego satelitę, który został umieszczony na orbicie. Odbyło się to 4 października 1957 roku i sprawiło, że kraje zachodnie zaczęły obawiać się możliwości technologicznych ZSRR, które wcześniej były postrzegane jako znacznie mniejsze i zacofane względem Stanów Zjednoczonych. Wystrzelenie Sputnika z Kosmodromu Bajkonur odbiło się głośnym echem i było szeroko komentowane w prasie. W ciągu niespełna miesiąca w amerykańskich gazetach pojawiło się 279 artykułów (ponad 11 dziennie), będących ostrą krytyką “porażki jaką poniosły Stany Zjednoczone”.

Pierwszy sztuczny satelita Sputnik 1 umieszczony na orbicie w 1957 roku przez ZSRR
Źródło: histmag.org/Sputnik-1-ponad-60-lat-od-poczatku-misji-7135
Jurij Gagarin pierwszym człowiekiem wysłanym w przestrzeń kosmiczną 12 kwietnia 1961 roku
Źródło: www.rp.pl/kosmos/art2033661-tajemnica-smierci-jurija-gagarina

Rosjanom udało się również wysłać w przestrzeń kosmiczną pierwszego człowieka Jurija Gagarina. Miało to miejsce 12 kwietnia 1961 roku. Kosmonauta, tym terminem ZSRR określało ludzi odwiedzających kosmos, wystartował z Bajkonuru na pokładzie rakiety Vostok 1, okrążył Ziemię raz i wrócił na jej powierzchnię po 1 godzinie i 46 minutach (niektóre źródła mówią o tym, że misja trwała 2 minuty dłużej).

Sukces misji został ogłoszony w radzieckim radiu jeszcze w czasie trwania misji. Amerykanie pogratulowali Rosjanom sukcesu, jednak nie minęło wiele czasu, aż w prasie zaczęły pojawiać się krytyczne głosy. Dziennikarze wyrażali mieszane zdanie odnośnie sukcesu ZSRR i kosmonauty, wskazując na to, że ta wygrana niesie ze sobą zwycięstwo propagandowe i może zostać przekuta w jakiegoś rodzaju, nowe zagrożenie militarne. W czasie swojej misji Jurij Gagarin miał na nadgarstku specjalny zegarek Sturmanskie, który powstał w Pierwszej Moskiewskiej Fabryce Zegarków. W okresie od 1949 roku produkowano tam specjalne zegarki, które wydawane były pilotom Sowieckich Sił Powietrznych. Czasomierz o jasnej tarczy, na której cyframi arabskimi oznaczono godziny, a skalą w formie torów skalę minutową, w górnej części tarczy był opisany cyrylicą. W dolnej połowie pojawiła się uskrzydlona bomba z czerwoną gwiazdą w środku, która wskazywała na to, że zegarek powstał dla pilotów Armi Czerwonej. Początkowo, ludzi odwiedzających przestrzeń kosmiczną rekrutowano spośród pilotów wojskowych i pilotów oblatywaczy.

Ten zegarek, jak wiele innych używanych w kosmosie zarówno przez kosmonautów, astronautów (amerykańskie określenie podróżujących w kosmos) i taikonautów (termin chiński), stał się kultowy i pożądany, a jednocześnie był inspiracją dla wielu producentów, którzy przygotowali swoje wariacje na jego temat. Jednym z takich producentów jest litewska marka Vostok Europe, która upamiętnia Wyścig Kosmiczny serią zegarków nazwanych po prostu “Space Race”.

W 1975 roku odbyła się wspólna misja ZSRR i USA o nazwie Apollo-Sojuz. Jej kulminacyjnym momentem było dokowanie amerykańskiego statku Apollo do radzieckiego Sojuza. W czasie tego wydarzenia wykonano słynne zdjęcie, na którym widać kosmonautę witającego się z astronautą. Misja miała być symbolicznym zakończeniem wyścigu kosmicznego i tak była przedstawiana w mediach. W późniejszych latach okazało się, że wyścig trwał nadal, jednak był kontynuowany w tajemnicy.

Kosmiczny Wyścig zakończył się dopiero w 1993 roku, czyli prawie dwa lata po upadku upadku Związku Radzieckiego.

W ciągu blisko czterech dekad trwania kosmicznego boju, naukowcy, wojskowi i politycy, pracujący na rzecz swoich krajów, osiągnęli wiele przełomów - załogowe loty na orbitę, lądowanie na Księżycu, konstrukcję Stacji Kosmicznej, loty bezzałogowych sond kosmicznych w kierunku Wenus, Marsa i Saturna.

Gdyby nie bój między mocarstwami, dziś prawdopodobnie nie mielibyśmy turystyki kosmicznej i dziesiątek urządzeń, z których korzystamy każdego dnia. Wśród takich wynalazków są między innymi nawigacja satelitarna, odporne na zarysowania i przejrzyste tworzywa sztuczne, pompy insulinowe, niewielkie odkurzacze bezprzewodowe, zaawansowany sprzęt strażacki czy specjalne amortyzatory stabilizujące budynki w czasie trzęsień ziemi.

Wspólna misja ZSRR i USA o nazwie Apollo-Sojuz w 1975 roku
Zegarki Vostok Europe Space Race

Vostok Europe Space Race - litewski zegarek kosmiczny

Zegarki Vostok Europe Space Raceprodukowane są już od kilku lat. Cała ta linia jest upamiętnieniem rywalizacji Sowietów i Amerykanów, a wykorzystane w niej elementy stylistyczne zaczerpnięte zostały z zegarków dla pilotów, produkowanych przed dekadami. Dlatego zegarki Space Race mają prezentujące się klasycznie koperty o powiększonym rozmiarze, czytelne tarcze, a także mechanizmy z przydatnymi komplikacjami. Są również zabezpieczone przed wodą i wstrząsami, co sprawia, że mogą przetrwać w najtrudniejszych warunkach. W pierwszej generacji oferowano 8 referencji, które spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony Klientów.

Teraz marka Vostok Europe przygotowała aż sześć nowych, limitowanych modeli Space Race, które będzie można kupić jeszcze w czasie trwania tegorocznych wakacji. Cztery z premierowych modeli to czasomierze z mechanizmami kwarcowymi, a dwa wyposażone zostały w klasyczne werki mechaniczne z automatycznym naciągiem.

Nowości są wierne kosmicznym i lotniczym korzeniom. Oferują niezwykle atrakcyjną stylistykę, są funkcjonalne i doskonale wycenione.

Zegarki Vostok Space Race ze stoperem

Cztery kwarcowe premiery są modelami wyposażonymi w komplikację stopera i oferują dwa warianty tarcz. Ich cyferblaty mają niezwykle czytelne układy z dodatkowymi licznikami rozmieszczonymi przy godzinach trzeciej, szóstej i dziewiątej lub przy drugiej, szóstej i dziesiątej. Indeks godziny dwunastej jest w nich trójkątem z dwoma kropkami.

Indeksy godzin trzeciej, szóstej i dziewiątej są odrobinę mniejszymi trójkątami. Pozostałe godziny opisano, podobnie jak w zegarku Gagarina, dużymi cyframi arabskimi.

U góry tarczy pojawiło się duże logo Vostok Europe oraz nazwa kolekcji Space Race. Tuż pod nimi widnieje informacja o wodoszczelności koperty do 200 metrów.

Po prawej stronie leżą subtarcza z których odczytywać można 1/20 sekundy czasu odmierzonego stoperem. Leżące po przeciwnej stronie tarcz liczniki wyskalowane są do sześćdziesięciu i pełnią funkcję liczników minut stopera. Trzecia subtarcza, niezależnie od wersji leżąca przy godzinie szóstej, to sekundnik czasu bieżącego.

Datownik znalazł się między indeksami godzin czwartej i piątej. Ciekawostką jest, że datownik ma dwa różne fasony. W modelach bardziej eleganckich mają postać klasycznego, pojedynczego okienka. W modelach o bardziej wojskowej stylistyce, wycięcie tarczy odsłania trzy numery dni miesiąca. Równowagę dla okienka datownika stanowi logo serii Space Race, które umieszczono między godzinami siódmą i ósmą.

Tarcza zegarka Vostok Europe ze stoperem w kolorze czarnym z datownikiem i dodatkowymi subtarczami
Koperta zegarka Vostok Europe Space Race ze stali szlachetnej o średnicy 46 milimetrów z koronką i dwoma przyciskami

Koperty tych zegarków mają średnice 46 milimetrów oraz grubość 16,5 milimetra. Wysokość lug to lug to w ich przypadku 54,7 milimetra, co jest wartością niewielką, jeśli weźmie się pod uwagę sporą średnicę. Sprawia to, że zegarki dobrze układają się na nadgarstkach.

Obudowy przygotowano ze stali szlachetnej, która jest stopem odpornym na korozję i antyalergicznym. Oznacza to, że nie trzeba się obawiać kontaktów z wodą, ponieważ stop nie zardzewieje. Osoby uczulone na nikiel, kobalt lub chrom mogą bezpiecznie nosić zegarki Vostok Europe Space Race, ponieważ nie wywołają one u nich reakcji alergicznych.

Od wierzchu koperty zabezpieczono bardzo odpornym na uderzenia szkłem K1. Charakteryzuje się ono również doskonałą przejrzystością, która zapewnia łatwość odczytywania czasu.

Koronka i dekiel zegarków są zakręcane, dzięki czemu całość jest wodoszczelna aż do 200 metrów. Ta klasa wodoszczelności sprawia, że zegarek może być wykorzystywany w czasie uprawiania sportów wodnych, także nurkowania. Należy jednak pamiętać, że pod wodą nie można korzystać z przycisków Start/Stop, służących do obsługi stopera.

Na deklach wygrawerowany jest widok kontynentów, taki jak widzą ludzie odwiedzający przestrzeń kosmiczną. Znalazły się tu też informacje na temat zegarków, ich pochodzenia i wykorzystanych materiałów. Przy nazwie kolekcji zapisano również daty 1957-1975, odnoszące się do wystrzelenia Sputnika i misji Apollo-Sojuz. Dekle są zawsze srebrne.

Na nadgarstkach zegarki trzymają się dzięki paskom z naturalnej skóry, której kolory dopasowane zostały do kolorów zdobiących tarcze. Wszystkie paski przeszyte są grubymi nićmi, co zapewnia ich trwałość. Szerokość mocowania pasków to 22 milimetry.

Sercem premierowych modeli są dwa japońskie mechanizmy Citizen Miyota 6S20 oraz 6S30. Kalibry te są bliźniacze, a różni je umiejscowienie dodatkowych wskazówek. Zostały zaprojektowane przez japońskich inżynierów z myślą o stosowaniu we wnętrzu zegarków sportowych, dlatego są odporne na wstrząsy i odpowiednio duże, by lepiej pasować do powiększonych zegarków. Mechanizmy są metalowe i mogą być naprawiane. Ich duża popularność sprawia, że zegarmistrza zdolnego do przeprowadzenia naprawy, można bez trudu znaleźć w każdym zakątku świata.

Żywotność baterii to około 4 lata. Kaliber mierzy czas z dokładnością +/- 20 sekund w skali miesiąca, a wszystkich jego ustawień dokonuje się za pomocą koronki i przycisków Start/Stop.

Mechanizm Miyota 6S20
Dwa modele zegarków Vostok Europe Space Race Chronograph 6S20-325A741 i 6S20-325A742

Zegarki Vostok Europe Space Race Chronograph o eleganckim charakterze

Dwa bardziej eleganckie warianty premierowego modelu to VE Space Race 6S20-325A741 oraz VE Space Race 6S20-325A742. Pierwszy z nich ma czarną, a drugi niebieską tarczę, które ozdobiono delikatnym szlifem słonecznym.

Ponad tarczą porusza się sześć wskazówek, a większość z nich świeci w ciemnościach. Wskazówki godzinowa i minutowa mają fason zaczerpnięty z lotniczych zegarków vintage i obficie wypełnia je substancja świecąca. Centralna strzałka sekund stopera jest smukła i zakończona kolorowym grotem. W modelu 6S20-325A741 jest on czerwony, a w zegarku o numerze 6S20-325A742 błękitny.

Trzy pozostałe strzałki powielają geometryczny kształt wskazówki godzinowej i również świecą po zmroku. Litewski producent wykorzystał substancję świecącą Super-LumiNova, która jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i emituje zielone światło. Projektanci zdecydowali się na odważny zabieg i zaplanowali Luminovę również na umieszczonej pod kątem względem tarczy, flanszy. Na tej powierzchni znalazło się dwanaście świecących sektorów, nad którymi przesuwa się wskazówka sekundowa.

Pod samym szkłem, przy granicy tarczy, narysowano skalę tachymetru, pozwalającą za pomocą stopera zmierzyć przybliżoną prędkość poruszania.

Czarną tarczę uzupełnia pasek z czarnej skóry, którą przeszyto czarnymi nićmi. Model niebieski ma pasek granatowy zszyty jasnoniebieską nitką.

Zegarki Vostok Europe Space Race Chronograph inspirowane wojskowością

Dwie kolejne referencje mają tarcze w bardziej surowym, militarnym charakterze. W modelu VE Space Race 6S30-325A743cyferblat ma popularną kolorystykę nazywaną przez znawców “Panda Dial”, zaś wariant VE Space Race 6S30-325C744łączy w sobie kolory czarny i szary, a tę nowoczesną kompozycję zamknięto w obudowach w kolorze czarnym. Również te modele mają po sześć wskazówek, a większość z nich świeci w ciemnościach, jednak znacząco różnią się między sobą.

Vostok Europe 6S30-325A743 ma białą tarczę z czarnymi licznikami. Tarcze typu panda są oferowane od lat sześćdziesiątych i słyną ze swej czytelności. W wydaniu litewskiej marki jest ona jedna całkowicie unikatowa - biała powierzchnia świeci w ciemnościach. Tarcze typu full lume są nie tylko najczytelniejsze, ale mają w sobie coś magicznego i hipnotycznego. Strzałka sekundnika stopera i sekundnika czasu bieżącego są w tym modelu żółte.

Pasek przygotowano z czarnej skóry o naturalnej fakturze. Do jego zapinania służy czarna, klasyczna sprzączka.

Zegarek Vostok Europe Space Race White Chrono 6S30-325A743
Zegarek Vostok Europe Space Race Full Black Chrono 6S30-325C744

Drugi wariant - Vostok Europe Space Race 6S30-325C744- otrzymał kopertę pokrytą czarną powłoką PVD, czarną tarczę z szarymi licznikami i znaną z modeli o klasycznym charakterze, świecą flanszę. Strzałka sekundowa jest w tym zegarku czarna i zakończona białym grotem. Strzałka sekund czasu bieżącego jest czerwona. Powłoka PVD to metoda trwałego barwienia stali szlachetnej, która zapewnia równomierny kolor i odporność na zarysowania. Powstaje dzięki wykorzystaniu cząsteczek tytanu, dlatego jest obojętna dla osób z alergiami. Ta wersja połączona została z czarnym paskiem o ciekawej fakturze “w kratkę”, do zapinania którego służy czarna sprzączka.

Wszystkie cztery referencje z kolekcji ze stoperem są zegarkami ściśle limitowanymi - każda z referencji przygotowana została w liczbie 3000 egzemplarzy, które litewska firma podzieli między oficjalnych dystrybutorów z całego świata.

Automatyczne zegarki Vostok Europe Space Race

Kolejne dwie premiery to modele z mechanizmami z automatycznym naciągiem. Mają one takie same, pod względem wymiarów, wodoszczelności i zastosowanych materiałów koperty, jak modele ze stoperem. Największą różnicą jest projekt oraz faktura lotniczych tarcz, które łatwo zidentyfikować jako współczesną reinterpretację zegarka Jurija Gagarina.

W srebrnej kopercie zaproponowano model VE Space Race YN55-325A745, którego tarcza jest czarna. Jej powierzchnia wykończona została diamentowym wzorem, a godziny oznaczone są cyframi arabskimi. Wyjątkiem jest indeks godziny dwunastej, będący trójkątem obok którego narysowane są dwie kropki. Przez środek przebiega wyznaczona przez godziny trzecią i dziewiątą, biała linia. U góry widnieje logo producenta, nazwa kolekcji i informacja o wodoszczelności. Nad godziną szóstą znalazły się napisy informujące o rodzaju zastosowanego mechanizmu i ilości jego kamieni. Poniżej wycięte zostało okienko datownika, które ma tu formę szerokiego łuku, odsłaniającego aż siedem kolejnych numerów dni miesiąca. Ten aktualny jest wyróżniony białą ramką.

Tarczę otacza flansza ze świecącymi w ciemności sektorami. W tej wersji wypełnia je biała substancja Super-LumiNova.

Pasek w tym modelu jest czarny, a jego wierzchnia warstwa została ozdobiona wzorem krokodylej łuski. Tego rodzaju paski uznawane są za najbardziej eleganckie i szykowne.

Zegarek Vostok Europe Space Race Black Automatic YN55-325A745
Zegarek Vostok Europe Space Race Blue Automatic YN55-325B746

Vostok Europe Space Race YN55-325B746oferuje kopertę pozłacaną różowym złotem. Złocenie wykonano metodą PVD, łączącą cząsteczki tytanu i 23 karatowego złota. We wnętrzu znalazła się niebieska tarcza, którą otacza świecąca flansza. Super-LumiNova na flanszy jest w tym modelu jasnobrązowa. Zegarki dla pilotów, produkowane w przeszłości wykorzystywały farbę z trytem lub radem, czyli radioaktywnymi pierwiastkami. Te farby w miarę starzenia się, zyskiwały taki właśnie, jasnobrązowy odcień.

Różowo-złoty Space Race, Vostok Europe połączył z brązowym, gładkim paskiem, którego warstwy zszyte zostały za pomocą nici o ton jaśniejszym odcieniu. Do jego zapinania służy klasyczna sprzączka w kolorze różowego złota.

Sercem tych modeli są mechanizmy YN55, będące sprzedawaną do firm trzecich, konstrukcją japońskiej marki Orient Watches. Kalibry mają automatyczny naciąg sprężyny napędowej, która gwarantuje około 40 godzin rezerwy naciągu. Werk pracuje z częstotliwością 3 Herców, co sprawia że wskazówka sekundowa płynie ponad tarczą. Producent wykorzystał tu system przeciwwstrząsowy Seiko Diashock, który jest doskonalony od połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Oba warianty powstaną w limitowanych seriach liczących po 3000 egzemplarzy każda. Informacja o tym, który numer ma posiadany egzemplarz, znajduje się na deklu. Zapisana została w czytelny sposób - xxxx/3000.

Szeroki wybór akcesoriów do zegarków Space Race

Chociaż zegarki sprzedawane będą ze skórzanymi paskami, to klienci będą mieli możliwość łatwej ich personalizacji. Litewski producent oferuje wiele pasujących do modeli Space Race pasków. Dokupić można też stalowe bransolety typu mesh oraz nylonowe NATO. Z oferty wyróżniają się silikonowe paski świecące w ciemnościach.

Najważniejsze w tym jest to, że Litwini oferują dodatkowe paski w bardzo atrakcyjnych cenach. Klasyczne paski silikonowe i nylonowe kosztują 100 lub 110 złotych, zależnie od tego czy mają srebrne czy czarne sprzączki. Świecący pasek silikonowy w kolorze białym kosztuje 160 złotych. Bransolety w kolorze srebrnym oferowane są za 190 złotych; różowo-złote kosztują 250 złotych; czarne 320 złotych.

Atrakcyjne ceny sprawiają, że można z łatwością spersonalizować zegarek zgodnie ze swoim indywidualnym gustem. Jest to o tyle prostsze, że w ofercie znaleźć paski w wielu ciekawych kolorach.

Wszystkie rodzaje pasków czekają już w naszym magazynie, więc będzie można od razu zamówić swój egzemplarz zegarka i wybrany pasek lub bransoletę.

Zegarek Vostok Europe 6S20-325A741 Space Race na nadgarstku
Zegarek Vostok Europe Space Race 6S30-325A743

Vostok Europe Space Race 2024 - zegarki dla zafascynowanych Wyścigiem Kosmicznym

Sześć premierowych zegarków to kolejne referencje przygotowane przez litewską manufaktura dla Klientów zakochanych w kosmosie i jego podboju. Historia Wyścigu Kosmicznego to pasjonujący temat, którego efekty możemy obserwować każdego dnia. Gdyby nie rywalizacja dwóch mocarstw, nie korzystaliśmy dziś z dziesiątek technologii i urządzeń ułatwiających życie.

Naturalnie są to w pierwszej kolejności zegarki dla Klientów, którzy interesują się historią eksploracji kosmosu i często spoglądają w jej przyszłość przez pryzmat wcześniejszych osiągnięć. Elementy zaczerpnięte z zegarków lotniczych, trwała i wodoszczelna koperta, sprawdzone mechanizmy i możliwość łatwej personalizacji mogą dać tym kupującym idealny zegarek, dzięki któremu wyrażą swoją kosmiczną pasję.

Nowości z serii Space Race to wyjątkowo trwałe i bardzo udane zegarki sportowe, które na odpowiednich skórzanych paskach mogą z powodzeniem uzupełniać bardziej oficjalne stylizacje. Pomaga w tym duża lecz klasyczna koperta o polerowanych elementach oraz tarcze pozbawione zbędnych i zbytnio rzucających się w oczy elementów. Jednego dnia Vostok Europe Space Race może uzupełniać garnitur, a drugiego, połączony z silikonowym paskiem strój sportowy lub piankę neoprenową. Tę uniwersalność docenią osoby praktyczne, chętnie kupujące przedmioty, z których mogą skorzystać przy najróżniejszych okazjach.

Każdy z przedstawionych zegarków będzie ciekawym dodatkiem do kolekcji, na przykład tej stworzonej z zegarków limitowanych lub takiej, której głównym tematem jest kosmos lub gwałtowny rozwój technologii, jaki dokonał się w XX wieku. Fakt, że każdy wariant kolorystyczny i wykończeniowy, jest czasomierzem limitowanym, sprawia że jest wyrobem rzadkim. Ta unikatowość sprawi, że każda kolekcja zyska na wartości. Kolekcjonerzy chętnie sięgają po modele limitowane, ponieważ pozwala im to stworzyć unikalny zbiór, skompletowany według indywidualnego klucza.

Męski zegarek Vostok Europe Space Race 6S20-325A742

Vostok Europe Space Race w ZEGAREK.NET

Wszystkie zaprezentowane zegarki można już znaleźć na naszej stronie internetowej. Spodziewamy się, że zostaną dostarczone do naszego magazynu w ciągu najbliższych dni. Zainteresowanych ich zakupem zachęcamy do kliknięcia “Powiadom o dostępności” na karcie wybranego modelu. Dzięki temu, gdy pierwsze egzemplarze będą gotowe do sprzedaży i wysyłki, natychmiast zostaną oni o tym poinformowani.

Zegarek.net to oficjalny sprzedawca litewskich zegarków Vostok Europe. Jest to gwarancją tego, że każdy dostarczony zegarek jest oryginalny, nowy i objęty dwuletnią, międzynarodową gwarancją producenta. Czasomierze dostarczamy w oficjalnych opakowaniach, wewnątrz których znajdą się karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.

Odkryj pełną ofertę zegarków męskich Vostok Europe:

24h -25%
Vostok Europe Energia Rocket Automatic YN84-575A538B
5.160,00 zł3.870,00 zł
Vostok Europe Energia Rocket AutomaticYN84-575A538B
(11)
Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Energia Rocket VK61-575B590B
5.500,00 zł4.759,00 zł
Vostok Europe Energia RocketVK61-575B590B
(10)
Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Energia Rocket Automatic Multifunctional NH35A-575A279B
24h
Vostok Europe Energia Rocket Multifunctional NH35A-575E282B
5.600,00 zł4.719,00 zł
Vostok Europe Energia Rocket MultifunctionalNH35A-575E282B
(5)
Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Mazury - Jezioro Mamry - Rocket N-1 Chrono 6S21-225A468
1.990,00 zł1.739,00 zł
Vostok Europe Mazury - Jezioro Mamry - Rocket N-1 Chrono6S21-225A468
(1)
Edycja specjalna Limited
24h
Vostok Europe Energia Rocket Bronze NH35A-575O286Vostok Europe Energia Rocket Bronze NH35A-575O286 - hover
24h -25%
Vostok Europe Energia Rocket Automatic YN84-575A539B
5.160,00 zł3.870,00 zł
Vostok Europe Energia Rocket AutomaticYN84-575A539B
(7)
Limited Zestaw
24h
Vostok Europe Energia Rocket Automatic YN84-575A539SY
24h
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition 6S21-225A466B
2.649,00 zł
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition6S21-225A466B
(1)
Edycja specjalna Limited
24h
Vostok Europe 6S21-225A467B
2.580,00 zł
Vostok Europe 6S21-225A467B
(1)
Edycja specjalna Limited
Pokaż więcej

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.