Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Zawrotna prędkość z nowymi zegarkami Tissot z okazji 75 lat MotoGP™

Zawrotna prędkość z nowymi zegarkami Tissot z okazji 75 lat MotoGP™

2024-04-03
Kultowa seria wyścigowa - MotoGP - istnieje już od 75 lat. Tissot jest jej oficjalnym partnerem od 25 lat. W związku z tymi dwiema rocznicami przygotowane zostały wyjątkowe modele, które lada dzień będzie można nabyć w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do ich bliższego poznania
Motocykl Hildebrand Wolfmuller z 1894 roku
Źródło: https://www.hemmings.com/stories/article/1894-hildebrand-wolfmller-recreation

Wyścigi motocyklowe - blisko 120 lat tradycji

Podobno motorsport powstał kilka dni po tym, jak zbudowano drugi samochód. To oczywiście humorystyczne ujęcie historii sportów motorowych, jednak jedynie nieznacznie wyolbrzymiające zjawisko.

Za pierwszy seryjnie produkowany motocykl z silnikiem spalinowym uznawany jest Hildebrand ; Wolfmüller z 1894 roku. Ten niemiecki motocykl posiadał silnik o mocy 2,5 konia mechanicznego, czyli mniej niż kosiarki spalinowe przeznaczone do koszenia niewielkich ogrodów. Wystarczyła ona, by rozpędzać motocykl do 45 kilometrów na godzinę. Powstało około 2000 egzemplarzy, jednak do dzisiejszych czasów przetrwało zaledwie kilkanaście. Można je oglądać między innymi w muzeach w Londynie i Pradze. Pojazd był dość drogi, a wprowadzone do sprzedaży niedługo później konkurencyjne konstrukcje, oferowały ułatwienia, które sprawiły, że stały się popularniejsze niż pierwszy jednoślad.

Z kolei za pierwszy, oficjalnie zorganizowany wyścig motocyklowy uznaje się International Isle of Man Tourist Trophy Race rozgrywany na leżącej na Morzu Irlandzkim Wyspie Man, która podlega Koronie Brytyjskiej. Pierwsze zawody rozegrano w 1907 roku, czyli zaledwie 13 lat po tym, jak uruchomiona została produkcja motocykla Hildebrand ; Wolfmüller. Do tej pory zorganizowano 102 edycje wyścigu, który odbywa się na zamkniętych drogach publicznych. Trasa nie przebiega jedynie na niezamieszkanych obszarach wyspy. Zawodnicy pędzą przez miasteczka, omijają krawężniki i studzienki kanalizacyjne, a także unikają wystających z przydomowych żywopłotów gałęzi.
International Isle of Man Tourist Trophy Race 1907 rok
Źródło: Wikipedia
Peter Hickman motocyklista
Źródło: https://www.britishsuperbike.com/riders/2021/peter-hickman

Obecna trasa ma 60,72 kilometra, a różnica poziomów sięga 400 metrów. Na dzień dzisiejszy najszybciej ten dystans pokonał Peter Hickman, który w edycji w 2023 roku pokonał trasę w 16 minut, 36 sekund i 114 tysięcznych sekundy. W czasie najlepszego w całej historii okrążenia, Anglik gnał ze średnią prędkością przekraczającą 219 km/h. Jego wyczyn, widziany z perspektywy kamery zainstalowanej na kierownicy motocykla, można obejrzeć na Youtube.

Chociaż wyścigi na Wyspie Man od samego początku budziły kontrowersje, a aktualnie uznawane są za najniebezpieczniejszą imprezę sportową (liczba ofiar śmiertelnych, zależnie od źródła, waha się od 130 do 250), każdego roku odbywa się kolejna edycja.

W 1949 roku powstała Fédération Internationale de Motocyclisme (w skrócie FIM), czyli Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, której zadaniem było zorganizowanie mistrzostw świata dla motocykli drogowych.

W tym samym roku odbyło się pierwsze Grand Prix, które dało początek serii wyścigowej trwającej aż do sezonu 2001. Rozgrywano wyścigi w różnych kategoriach, zależnych od pojemności silników: 50cc, 80cc, 125cc, 250cc, 350cc i 500cc (także z wózkami bocznymi). W ciągu następnych pięciu dekad regulamin zmieniał się wielokrotnie, wyścigi opuściły niewielką wyspę i przeniosły się na najważniejsze tory wyścigowe całego świata.

Grand Prix 1949 rok
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:1949-06-02_GP_Roma_start.jpg
Valentino Rossi motocyklista MotoGP
Źródło: https://www.motogp.com/en/riders/valentino-rossi/d6f009a8-5a57-49b1-8c68-a9c78349d500

W 2002 roku, po naciskach producentów motocykli na FIM, zmieniona została formuła organizacji zawodów i narodziło się, rozgrywane do dziś, MotoGP. Dwadzieścia pięć lat temu, w kwietniu, na japońskim torze Suzuka odbyły się pierwsze zawody, które wygrał słynny Valentino Rossi. Włoch jest jednym z mistrzów MotoGP, dziewięciokrotnie zdobył tytuł mistrza świata. Do dziś jego rekord największej ilości zdobytych podium pozostaje niepobity.

Wśród innych sław MotoGP są Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa i Marc Marquez. To jeźdźcy, którzy na przestrzeni 25 lat zdominowali MotoGP, zdobywając najwięcej tytułów lub bijąc najbardziej wyśrubowane rekordy.

Każde Grand Prix MotoGP to pełna emocji, jednak znacznie bezpieczniejsza niż wyścigi na drogach publicznych, impreza. Grand Prix MotoGP są niezwykle dynamiczne i stosunkowo krótkie - trwają około 45 minut, a w tym czasie nie odbywają się znane z Formuły 1 tankowania ani zmiany ogumienia. Dystans jaki pokonują riderzy w czasie jednego wyścigu waha się od 100 do 130 kilometrów. Średnie prędkości z jakimi jadą zawodnicy mieszczą się w przedziale od 160 do 185 km/h, jednak na prostych podczas Grand Prix Włoch prędkości często przekraczają 350 km/h. W samym 2023 roku, podczas tego wyścigu barierę 360 km/h złamało aż dwunastu kierowców. Zawodnicy pokonujący ciasne zakręty, jeden blisko drugiego, w widowiskowy sposób “kładą się” i swój motor, prawie dotykając nawierzchni kolanami i łokciami, co jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji samych motocykli.
Dynamiczne wyścigi Grand Prix MotoGP
Tissot partnerem MotoGP

Tissot i MotoGP

Szwajcarska marka zegarkowa Tissot jest partnerem MotoGP od samego początku istnienia tej serii. Marka jest oficjalnym chronometrażystą każdego weekendu wyścigowego. Podczas Grand Prix widoczne są jej reklamy, a każdego roku do sklepów trafiają specjalne edycje zegarków Tissot T-Race poświęcone samej lidze wyścigowej, jak i poszczególnym, ścigającym się w niej zawodnikom.

W ciągu ćwierć wieku tej współpracy, modele z bezelem stworzonym na wzór tarczy hamulcowej wyczynowego motocykla, dostępne były w wielu wariantach kolorystycznych, także jako edycje limitowane. Te ostatnie dostarczano Klientom w naprawdę niezwykłych opakowaniach w kształcie motocyklowych kasków schowanych w kolorowych plecakach-workach, mogących pomieścić prawdziwy kask.

Przez dwadzieściapięć lat oferowano modele z mechanizmami automatycznymi, zarówno o trzech wskazówkach, jak i z komplikacją stopera. Dostępne były też modele kwarcowe z super-dokładnymi stoperami. Szwajcarzy przygotowali nawet modele T-Race Touch z kopertami z lekkiego aluminium, wyposażone w dotykowe szkło szafirowe i cyfrowy wyświetlacz, umożliwiający korzystanie ze stopera z funkcjami śledzenia międzyczasów i czasów na poszczególnych okrążeniach wyścigu.

Obecnie w kolekcji dostępna jest najnowsza generacja Tissot T-Race, odświeżająca stylistykę i wprowadzająca nowinki techniczne.

Kolekcja Tissot MotoGP
Kolekcja Tissot T-Race to inspirowane światem wyścigów motocyklowych zegarki, które wyróżniają się nie tylko designem stworzonym w oparciu o superszybkie motocykle. Podobnie jak wyścigi i najbardziej zaawansowane maszyny, czasomierze tworzone są tak, by odznaczały się prestiżem, były pełne pasji i korzystały z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.
Nowy zegarek Tissot z niebieską tarczą z kolekcji MotoGP

Nowości Tissot T-Race na sezon 2024

Firma Tissot przygotowała aż cztery nowości z kolekcji T-Race Chronograph Tissot. Dwa z nich to pełne motocyklowych akcentów modele limitowane, obok których trudno przejść obojętnie. Oba upamiętniają sięgającą 1949 roku tradycję rozgrywania Motocyklowych Mistrzostw Świata. Dwa pozostałe uzupełniają oferowaną już wcześniej linię T-Race Chrono Quartz, dodając do niej warianty bardziej uniwersalne, mniej rzucające się w oczy, jednak równie ciekawe jak te sprzedawane dotychczas.

Tissot T-Race MotoGP Automatic Chronograph 2024 Limited Edition T141.427.27.041.00

Specjalny, ściśle limitowany model Tissot T-Race MotoGP Limited Edition T141.427.27.041.00 to zegarek z mechanizmem automatycznym. Jego tematem przewodnim jest siedemdziesiąt pięć lat zmagań motocyklistów chcących sięgnąc po tytuł Mistrz Świata. Powstały 2024 egzemplarze, które trafiają właśnie do najlepszych butików na całym świecie.
Zegarek Tissot T141.427.27.041.00 MotoGP na niebieskim pasku
Powłoka PVD na bezelu w zegarku Tissot MotoGP

Zegarek łączy w sobie kolory niebieski, czarny, biały i czerwony. Jego stalowa koperta o średnicy 45 milimetrów i grubości 14,79 milimetra od wierzchu zamknięta jest szafirowym szkłem. Obudowa ma nietypowy kształt i pozbawiona jest klasycznych uszu do mocowania paska. Z wierzchu stalowe powierzchnie zostały zmatowione, a ich fazowane krawędzie mają wysoki połysk.

Bezel zegarka wykończono czarną, trwałą powłoką PVD. Jego czarny kolor i drobne nawiercenia wiernie odzwierciedlają wygląd karbonowych tarcz hamulcowych - jednego z najbardziej charakterystycznych elementów wyczynowych jednośladów używanych na torach. Takie hamulce powstają w ściśle kontrolowanym procesie mieszania odpowiednich proszków, żywic i włókien węglowych, a pierwotnie wymyślono je do stosowania w promach kosmicznych i samolotach. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zadebiutowały w motorsporcie, a od 25 lat dostępne są w najszybszych dopuszczonych do ruchu drogowego samochodach.

Wyróżniony fragment bezela przy godzinie trzeciej i czarna osłona koronki tworzą element wyglądający jak zacisk hamulcowy. Umieszczone po prawej stronie obudowy koronka i przycisk do uruchamiania i zatrzymywania stopera mają czerwone akcenty stylistyczne. Z kolei przyciski zerujący chronograf i drugi umieszczony przy godzinie dziesiątej, którego funkcją jest wygodne regulowanie wskazań datownika, mają czarne obwódki.

Czarne są też lewy i prawy bok obudowy, które mają żebrowania stworzone na wzór wydajnych chłodnic służących do utrzymywania właściwej temperatury wysilonych silników. Także i tu kolor osiągnięto korzystając z metody PVD.

Element wyglądający jak zacisk hamulcowy przy godzinie trzeciej w zegarku Tissot MotoGP
Zegarek Tissot T141.427.27.041.00 MotoGP z przeszklonym deklem
Od spodu koperta jest przeszklona, co pozwala spojrzeć na pracę mechanizmu z automatycznym naciągiem i zintegrowanym stoperem. Na deklu wygrawerowano napis “Official Timekeeper MotoGP World Championship” odwołujący się do roli marki Tissot podczas każdego Grand Prix. Na tylnej pokrywie zegarka znalazła się także informacja o edycji limitowanej, zapisana zwrotem “Limited Edition 1 of 2024”. Jak przystało na zegarek sportowy, Tissot T-race jest wodoszczelny do 100 metrów, co pozwala wykorzystywać go podczas pływania.

Niebieska, przejrzysta w centralnej części tacza, to wielopoziomowa, sportowa konstrukcja. Jej centrum pozwala dojrzeć elementy kryjącego się tuż pod tarczą mechanizmu, między innymi koło datownika.

Trzy subtarcze, rozmieszczone w układzie 3-6-9 są przejrzyste. Opisują je białe skale. Licznik minut, czyli ten położony po prawej stronie, ozdobiony został stylizowaną, wypukłą liczbą “75”. Użyta tu czcionka przypomina tę, jaką oznaczane są numery startowe zawodników.

Czytelna tarcza w kolorze niebieskim w zegarku Tissot MotoGP
Datownik w zegarku Tissot MotoGP T141.427.27.041.00

Nakładane, srebrne indeksy godzinowe i dopasowane do nich szare wskazówki godzinową i minutową wypełnia świecąca w ciemnościach substancja Super-LumiNova. Czerwone są strzałki sekund - centralna będąca częścią stopera oraz mniejsza, poruszająca się nad subtarczą z lewej strony tarczy.

Między indeksami godzinowymi zaznaczono dokładną skalę, pozwalającą odczytywać wynik wykonanego stoperem pomiaru z dokładnością większą niż jedna sekunda. Dodatkowo, między znacznikami godzin czwartej i piątej wkomponowane zostało okienko datownika.

Na flanszy wokół tarczy zapisana została skala tachometru, która pozwala zmierzyć prędkość z jaką na dystansie jednego kilometra porusza się obserwowany motocykl.

Zegarek prezentowany jest na wygodnym pasku z silikonu w kolorze niebieskim, odpowiadającym temu wykorzystanemu na tarczy. Do zapinania paska służy klasyczna sprzączka z logo producenta.

Sercem zegarka jest mechaniczny kaliber z automatycznym naciągiem i zintegrowanym stoperem Valjoux A05 Nivachron. Kaliber na tarczy prezentuje godziny, minuty, sekundy oraz numer dnia miesiąca. Stoper pozwala zmierzyć długość obserwowanego wydarzenia, które maksymalnie trwa 12 godzin. Rezerwa chodu mechanizmu to około 60 godzin, co pozwala odłożyć zegarek w piątek wieczorem, a w poniedziałek rano założyć go bez potrzeby korekty wskazań.

Nivachron w nazwie mechanizmu oznacza stop, z którego uformowany został włos balansu. Jest to stop powstały na bazie tytanu, czego owocem jest zupełna odporność sprężyny na działanie pól magnetycznych oraz jej trwałość - nie pęka przy wstrząsach i uderzeniach. Te cechy Nivachron sprawiają, że zegarek jest dokładniejszy i lepiej przygotowany do towarzyszenia właścicielowi w czasie uprawiania sportów.

Mechanizm Valjoux A05 Nivachron
PudeŁko w kształcie kasku do zegarka Tissot MotoGP T1414272704100
Pudełko tego unikatowego modelu ma kształt motocyklowego kasku wykonanego z włókna węglowego i ozdobionego stylizowanym logo rocznicy MotoGP, a także symbolem szwajcarskiego producenta. Opakowanie jest bardzo widowiskowe i z pewnością przypadnie do gustu Klientom, pasjonującym się motocyklami. Od jednego z naszych Klientów dowiedzieliśmy się, że pudełka-kaski świetnie wyglądają w garażu na półce wiszącej nad zaparkowanym na zimę “ścigaczem”.

Tissot T-Race MotoGP Chronograph Quartz 2024 Limited Edition T141.417.17.047.00

Druga edycja limitowana to zegarek kwarcowy o równie sportowej, zakorzenionej w wyścigach stylistyce. Szwajcarski producent przygotował serię 8000 egzemplarzy, które również pełne są nawiązań stylistycznych do królewskiej serii wyścigów motocyklowych.

Koperta modelu Tissot T-Race T141.417.17.047.00 jest w całości stalowa. Jej średnica to 45 milimetrów, a grubość 11,76 milimetra. Przygotowanie smuklejszej koperty było możliwe, ponieważ kwarcowe mechanizmy mają zupełnie inną architekturę, przez co są cieńsze niż mechaniczne.

Zegarek Tissot MotoGP męski T1414171704700 z niebieską tarczą
Bezel wyglądający jak tarcza hamulcowa w męskim zegarku Tissot MotoGP T1414171704700

Bezel w kształcie tarczy hamulcowej jest srebrny i matowy. Do środkowej części kopert został przykręcony śrubkami o błyszczących łbach. Na wysoki połysk wykończona została też jego sfazowana krawędź.

Boki koperty, podobnie jak w modelu automatycznym, wykończono czarną powłoką PVD i uformowano na podobieństwo chłodnicy wyścigowego motocykla. Powłoki PVD są trwałe, ponieważ powstają przez naniesienie na powierzchnię metalową warstwy cząsteczek tytanu, który doskonale łączy się z cząsteczkami stali.

Obudowa jest wodoszczelna do 100 metrów. Od wierzchu zamknięto ją szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną, z kolei od spodu pełnym deklem, na którym znalazł się okazjonalny grawerunek. W centralnej części pokrywy znalazło się logo Tissot i MotoGP, a także napis “World Championship Official Timekeeper”. Na otaczającym medalion okręgu wygrawerowano także napisy “Special Edition” oraz “1 of 8000”.

Niebieską, zdobioną szlifem słonecznym tarczę, oznaczono czterema dużymi indeksami godzinowymi w postaci białych cyfr arabskich otoczonych czerwonymi konturami. Trzy subtarcze - przy godzinach drugiej, szóstej i dziesiątej, mają otoki kojarzące się ze skalami jakie stosowano na analogowych deskach rozdzielczych wyczynowych motocykli.

Nakładane indeksy godzinowe i wskazówki godzinowa i minutowa są czytelne w ciemnościach - producent wykorzystał na nich białą substancję Super-LumiNova. Duży, centralny sekundnik stopera jest czerwony, a jego przeciwwaga ma kształt litery “T” stosowanej w logo Tissot. Tarczę otacza skala tachometryczna. Odczytywany z niej wynik wyraża prędkość w kilometrach na godzinę.

Niebieski kolor wykorzystany do wykończenia tarczy i silikonowego paska to specjalnie wybrany odcień, który wykorzystywany jest w komunikacji MotoGP odnoszącej się do siedemdziesiątej piątej rocznicy motocyklowych Mistrzostw Świata. Pasek ma poprzeczną fakturę na wierzchu i wzór opony motocyklowej wycięty na wewnętrznej stronie. Zapinany jest klasyczną sprzączką z logo Tissot.

Szlif słoneczny na tarczy zegarka Tissot MotoGP T1414171704700
Zegarek Tissot MotoGP męski T1414171704700 w pudełku w kształcie kasku

We wnętrzu obudowy zamknięto dokładny mechanizm kwarcowy ze stoperem. Pozwala on sprawdzać godziny, minuty, sekundy i numer dnia miesiąca, a także z pomocą stopera mierzyć czas. Maksymalna długość pomiaru to 30 minut. Wynik można odczytać z dokładnością do 1/10 sekundy.

Edycja Specjalna oferowana jest z pudełkiem w kształcie kasku, co czyni ją doskonałym prezentem dla kogoś kto jeździ na motocyklach lub jest zaangażowany w organizację imprez sportowych z nimi związanych.

Nowe modele Tissot T-Race Chronograph Quartz

Poza dwoma modelami limitowanymi, do sprzedaży lada dzień trafią też dwie nowe odmiany standardowego zegarka T-Race Chronograph Quartz.

Klienci będą mogli sięgnąć po klasyczne zegarki sportowe z białą i czarną tarczą. Oba oferowane ze stalowymi, zintegrowanymi bransoletami. Boki kopert, tak jak w opisanych powyżej modelach, są wykończone czarnym PVD. Podobnie jak w innych modelach T-Race, tak i w tych rozszerzających dotychczasową ofertę, można pływać. Obudowy są wodoszczelne do 100 metrów.

Dekle w tych czasomiarzech są w pełni stalowe, a na ich środku producent zostawił miejsce, na którym można wykonać grawerowanie. Dzięki temu zegarek można spersonalizować, grawerując na nim kilka słów będących zrozumiałych dla osoby, której taki zegarek zostanie wręczony. Zegarki z wygrawerowaną sentencją mogą być pięknymi pamiątkami ważnych wydarzeń.

Tissot T141.417.11.031.00 to model z białą, szczotkowaną pionowo tarczą. Ten sposób wykończenia cyferblatu tworzy interesującą całość ze srebrnymi indeksami, wskazówkami i otokami trzech mniejszych liczników. Skale i cyfry zapisano czarną czcionką. Zegarek jest czytelny w nocy dzięki wykorzystaniu substancji luminescencyjnej.

Bliźniaczy Tissot T-Race Chronograph T141.417.11.051.01 ma czarną tarczę, wykończoną tym samym pionowym wzorem. Datownik w tym modelu prezentuje numer dnia miesiąca białą czcionką na czarnym tle.

Srebrny zegarek Tissot MotoGP Quartz T1414171103100 oraz zegarek z czarną tarczą Tissot T1414171105101
Bransoleta w kolorze srebrnym w zegarku Tissot MotoGP

Oba modele zaprezentowane zostały na stalowych, trójrzędowych bransoletach ze sportowymi zapięciami. Zamki mają dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem i ozdobione zostały logo marki Tissot.

Te wyroby pakowane są w standardowe pudełko Tissot. Nowy wzór opakowań jest mniejszy i przygotowany z papieru. To sprawia, że każdy zegarek ma mniejszy ślad węglowy, ponieważ możliwe jest przewiezienie większej ilości zegarków tym samym transportem, a zbędne opakowanie można przetworzyć.

Tissot - Innowatorzy z tradycji

Początkiem marki Tissot był rok 1853, gdy ojciec i syn założyli warsztat zegarmistrzowski, zajmujący jedno z pięter rodzinnej kamienicy. Dzięki wizji udało im się przekształcić mały warsztat w jedną z największych szwajcarskich firm, a jednocześnie drugiego największego eksportera zegarków w kraju.

Ten niesamowity rozwój możliwy był dzięki temu, że zatrudnieni w firmie ludzie zawsze chętnie sięgali po nowe technologie, tworząc rozwiązania, które do dziś są branżowymi standardami.

Pierwsza siedziba Tissot 1853

Tissot to firma odpowiedzialna za stworzenie wielu modeli, które były w jakiś sposób pierwsze w historii. Wśród nich są:

  • zegarek antymagnetyczny;
  • z kopertą z włókna szklanego;
  • z mechanizmem przygotowanym z tworzyw sztucznych;
  • z dotykowym szafirowym szkłem.

Cała wiedza i doświadczenie marki sprawia, że oferuje ona doskonale wycenione zegarki, które wyróżnia wysoka jakość wykończenia, trwałość i sportowe możliwości.

Jednocześnie szwajcarski Tissot jest partnerem wielu wiodących wydarzeń sportowych - MotoGP, najważniejszych wyścigów kolarskich Tour De France i Vuelta oraz amerykańskiej ligi koszykówki NBA, której jest chronometrażystą.

Zegarek dla motocyklisty Tissot MotoGP

Tissot MotoGP Limited Edition - nie tylko dla pasjonatów

Chociaż oczywiste jest, że Tissot MotoGP Limited Edition to zegarki przygotowane z myślą o Klientach, którzy jeżdżą na motocyklach i z zapałem śledzą rywalizację na najbardziej znanych torach świata, to są to zegarki mogące doskonale służyć też innym Klientom, chcącym posiadać luksusowy czasomierz sportowy.

Modele Tissot T-Race MotoGP to zegarki wykonane z dbałością o szczegóły takie jak wygodna obsługa, najlepsze materiały i wodoszczelność. Są przygotowane do noszenia na co dzień, w pracy i w czasie wolnym, a także, gdy uprawiamy sport. Każdy z opisanych modeli wyposażony jest w szafirowe szkło i uszczelniony do 100 metrów, więc nie trzeba ich zdejmować wybierając się na basen lub siłownię.

Dwa modele specjalne Tissot T-Race MotoGP Limited Edition - T141.427.27.041.00 z mechanizmem automatycznym i T141.417.17.047.00 z kalibrem kwarcowym - to też ciekawa propozycja dla kolekcjonerów. Mogą oni wzbogacić swoje zbiory o modele inspirowane wyczynowymi motocyklami i ściśle powiązane z najważniejszą z punktu widzenia fanów dwóch kółek imprezą - Motocyklowymi Mistrzostwami Świata. Dodatkowo, chociaż są to modele limitowane, poświęcone pełnej kolorowych kombinezonów i rzucających się w oczy malowań jednośladów, zegarki mają bardzo uniwersalny charakter. Przyciągają uwagę jednak tym, że nie są zbyt “pstrokate” jak zdarza się czasem w przypadku zegarków inspirowanych sportem motorowym.
Subtarcze na tarczy zegarka Tissot MotoGP
Wersje z pudełkami w kształcie kasków to doskonały materiał na prezent dla wszystkich, którzy jeżdżą i modyfikują swoje motocykle, a garaż jest dla nich czymś więcej niż miejscem przechowywania dwóch kółek. Taki miniaturowy kask może z powodzeniem być ozdobą garażu lub gabinetu.
Tissot MotoGP logo

Dwa modele kwarcowe, rozszerzające linię T-Race Chronograph Tissot, oferują te same sportowe możliwości, jednak w bardziej stonowanym wydaniu - z czarnymi i białymi tarczami oraz bransoletami. To najbardziej elegancko prezentujące się referencje, które spokojnie można założyć pod mankiet koszuli i połączyć z marynarką.

Niezależnie od wariantu, wszystkie nowości są przygotowane zgodnie z wieloletnim know-how jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych, istniejących firm produkujących zegarki. Tissot to producent o światowej renomie, którego wyroby w przeszłości nosili monarchowie, a dziś zobaczyć je można na nadgarstkach gwiazd sportu, aktorów i kolekcjonerów z całego świata.

Tissot T-Race w ZEGAREK.NET

W naszym magazynie mamy już modele kwarcowe z białą i czarną tarczą, które są gotowe do natychmiastowej wysyłki. Dodatkowo, możemy wykonać na nich grawerowanie, by stworzyć prezent idealny.

W chwili obecnej nadal czekamy na zamówione egzemplarze limitowane. Klientów zainteresowanych jednym z tych dwóch produktów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta, które jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach od 8 do 16. Nasz sklep jest oficjalnym sprzedawcą marki Tissot, co dla Klientów jest gwarancją oryginalności sprzedawanych produktów, a także tego, że każdy z nich objęty jest dwuletnią opieką gwarancyjną Tissot, która działa na całym świecie.

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.