Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

130 urodziny marki Roamer

18-11-2018

Rocznice i jubileusze zawsze stanowią doskonałą okazję do tworzenia bilansów, zestawień i wyciągania wniosków. Niekiedy także do snucia sentymentalnych retrospekcji. W tym roku powody do dumy i do świętowania ma szwajcarska marka Roamer, doskonale znana i ceniona w branży zegarmistrzowskiej. Otóż w tym roku obchodzi ona swoje 130 urodziny. Współczesne czasomierze tej szanowanej firmy odzwierciedlają przywiązanie producenta do tradycji i do własnych korzeni. Piękne, eleganckie i przede wszystkim analogowe zegarki Roamer stanowią wyraźny ukłon w stronę klasyki. Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć w paru zdaniach o historii tej rdzennie szwajcarskiej marki.

130 lat marki Roamer

Historia marki Roamer

Przyglądając się drodze marki Roamer obfitującej w spektakularne przełomy, dojdziemy do wniosku, że istotnie ma ona mnóstwo powodów do dumy. Pierwsza manufaktura, która później zyskała nazwę Roamer, powstała w 1888 r. w kantonie Solothurn, w północnej części Szwajcarii. Chociaż manufaktura, to zbyt wiele powiedziane. Była to właściwie niewielka pracownia zegarmistrzowska, która początkowo zatrudniała 6 osób. Założył ją niejaki Fritz Meyer, a jego nazwisko wkrótce miał poznać cały zegarkowy świat. 
Niezwykła historia marki Roamer


W pracowni zajmowano się głównie produkcją elementów budowy zegarków kieszonkowych. W późniejszych latach zakład stopniowo poszerzał swoją ofertę produkcyjną, by ostatecznie tworzyć kompletne mechanizmy według własnego projektu. 10 lat po założeniu firma Roamer wyprodukowała mechanizm kaliber 38. To wydarzenie stanowiło przełomowy moment w historii marki. Mały zakład przeobraził się w duże przedsiębiorstwo, które zyskało status samodzielnego producenta.

Pierwsza manufaktura, która później zyskała nazwę Roamer, powstała w 1888 r. w kantonie Solothurn.

Roamer - 130 lat rewolucji 

Kolejny przełom przypadł na rok 1923, kiedy zakłady Roamer zaczęły konstruować własne koperty. Od tej chwili był już tylko jeden krok do produkcji kompletnych czasomierzy na masową skalę. Kolejne sukcesy były już tylko kwestią czasu. Na początku lat 30. XX w. szwajcarskie zakłady tworzyły wszystkie elementy zegarków u siebie, sprzedając na całym świecie ponad milion egzemplarzy. Z kolei w latach 40. ubiegłego stulecia zegarki Roamer były już zaopatrzone w wodoszczelną kopertę według własnego patentu. Lata 50. zeszłego wieku to początek damskich zegarków Roamer o nazwie "Femina". Ich szykowny, biżuteryjny charakter sprawił, że cieszyły się one większym popytem niż zegarki męskie Roamer.

Klasyczny zegarek Roamer na skórzanym brązowym pasku z złotą kopertą oraz niebieską tarczą.

Kolejne dziesięciolecia oznaczały powstawanie nowych patentów, rozbudowę infrastruktury, podnoszenie jakości swoich produktów i utrwalanie ich unikalnego stylu.Ostatecznie marka hołduje tradycji tworząc głównie zegarki mechaniczne. Nie przeszkadza to firmie konsekwentnie podnosić jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji czasomierzy. Każdy zegarek Roamer zawiera w sobie powiew najnowszych technologii. Szafirowe szkiełko, paski z naturalnej skóry lub kauczuku, ceramika, powłoki PVD, precyzyjny mechanizm - to cechy ogółu modeli szwajcarskiej marki.

Zegarki Roamer to kolekcja zdecydowanie prestiżowych, ekskluzywnych zegarków szwajcarskich o eleganckim, ale uniwersalnym charakterze:

FILTRY0