Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Baselworld 2019 – byliśmy tam!

01-04-2019

W dniach 21-26 marca 2019 odbyły się największe na świecie i najbardziej prestiżowe targi branży zegarmistrzowskiej i jubilerskiej. Ponad 500 wystawców z całego świata prezentowało swoje najnowsze kolekcje zegarków i wyrobów jubilerskich. Nasza ekipa miała przyjemność uczestniczyć w targach w Bazylei i rozmawiać z przedstawicielami najbardziej popularnych marek. Pobyt w Szwajcarii zaowocował serią filmów, wywiadów i zdjęć. Zapraszamy na obszerną relację z tego wydarzenia.

Panowie z zespołu ZEGAREK.NET z Panem Danielem Francke – Senior Key Account Manangerem CASIO

Panowie z zespołu ZEGAREK.NET z Panem Danielem Francke – Zastępca Kierownika Sprzedaży CASIO EUROPE


Baselworld 2019 – prestiż targów w Bazylei

Z oczywistych względów nasza uwaga była skoncentrowana przede wszystkim na stoiskach i prezentacjach marek zegarkowych. Już na wstępie należy zaznaczyć, że producenci, którzy zdecydowali się pokazać publiczności swoje najnowsze kolekcje, nie byli przypadkowi. Udział w targach wiązał się bowiem z kosztami rzędu milionów CHF. W dzisiejszych czasach o prestiżu decydują pieniądze, więc sama obecność w Bazylei świadczy o znaczeniu marki i jej silnej pozycji w branży. Nie dziwi więc uczestnictwo takich firm jak Casio, czy Seiko. W bezpośrednim sąsiedztwie targów swoje nowe oferty prezentowały również m.in. Atlantic, Aviator, Orient i Vostok. Wszystkich odwiedziliśmy z kamerą i aparatem, żeby już teraz zapoznać was z kolekcjami, które na rynku ukażą się latem i jesienią.


Video relacja z targów Baselworld 2019


Casio na targach Baselworld 2019

Japoński gigant branży zegarmistrzowskiej zaprezentował nowe, imponujące kolekcje zegarków G-Shock. Szczegółowo opowiedział nam o nich Artur Róż, Kierownik Działu Zakupów i Marketingu Grupy ZIBI S.A., a prywatnie pasjonat zegarków G-Shock. O targach w Bazylei i nowych kolekcjach G-Shock rozmawialiśmy także z Panem Danielem Francke – Dyrektorem Casio na Europę Środkową i Wschodnią.
W nowym sezonie Casio rozwija swoje zegarki we wszystkich kierunkach. Marka zwiększyła użycie nowych materiałów, zgodnie z koncepcją Absolute Toughness. Rok 2019 okazuje się rokiem karbonu (włókno węglowe), tworzywa o wiele lżejszego, a przy tym bardziej wytrzymałego na uszkodzenia niż żywica czy metal. W całości z karbonu wykonane będą nowe modele GWR-B1000.

Wśród nowości znajduje się także takie arcydzieło, jak model G-Shock z serii MR-G (pełny numer katalogowy dostępny wkrótce). Design zegarka jest inspirowany wzornictwem japońskiego miecza. Na jego rękojeści nacinane są specjalne wzory, które powodują, że miecz nie wyślizgnie się z dłoni. Do tych wzorów nawiązuje środkowy pas bransolety, na którym widnieją charakterystyczne nacięcia. Ponadto nowy model MR-G jest wykończony specjalnym znakiem stosowanym w słynnej tradycji mieczy Gassana. Wzór jest nakładany ręcznie na każdy link przez Pana Sadanobu Gassana – współczesnego powiernika 800-letniej tradycji Gassan.


Propozycja marki Atlantic

Podczas targów Baselworld 2019 wywiadu udzielił nam Pan Fredie Bickle – Dyrektor zarządzający firmy Atlantic. Opowiedział o nowych zegarkach, które ukażą się na rynku w czerwcu i we wrześniu. Są wśród nich dwie edycje limitowane w ilości 188 egzemplarzy każda. Będą to nowe modele Atlantic Seaflight w wersji skeleton, a także jedna niespodzianka – replika zegarka z lat 60. XX w. Atlantic Moonphase.

Moonfase ukaże się jesienią 2019 roku. Będzie to najbardziej ekskluzywny, a co za tym idzie - najdroższy zegarek w historii marki Atlantic. Mieliśmy przyjemność oraz zaszczyt jako pierwsi nacieszyć nim oczy. Poproszono nas jednak, żeby nie udostępniać jeszcze zdjęć tego wyjątkowego modelu, gdyż projekt tarczy jest wciąż w fazie aranżacji. Kiedy będzie to możliwe, zaprezentujemy go dla Was jako pierwsi. O tym i innych nowych zegarkach szerzej mówi Pan Bickle podczas rozmowy z nami.

DOSTĘPNE NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

Nowości Orient

Nowe kolekcje marki Orient przedstawiła nam Pani Wiebke Bird – Starszy Menadżer Biznesowy. Japoński producent przygotował naprawdę dużo nowości na aktualny sezon. Niektóre z nich są już dostępne w naszej ofercie, inne ukażą się na przełomie kwietnia i maja, natomiast część modeli pojawi się jesienią. Będziemy was informować na bieżąco. Wśród nowości znajdą się modele serii Sun ; Moon w wersji skeleton i open heart, zegarki z kolekcji Bambino - również open heart, limitowana seria Heritage, a także nowe Divery i oczywiście ekskluzywne modele Orient Star. Japońska marka postanowiła w tym sezonie większy nacisk położyć na zegarki automatyczne. O nowych kolekcjach szerzej opowiedziała nam Pani Bird.

DOSTĘPNE NAPISY W JĘZYKU POLSKIM


Zegarki Vostok Europe na Baselworld 2019

Podczas targów w Bazylei nie mogliśmy przejść obojętnie obok stoiska Vostok Europe. Producent absolutnie wyjątkowych zegarków zaprezentował swoje nowe, limitowane kolekcje. Wśród nich znajdują się zegarki z serii North Pole w wersji compact. Firmowi projektanci, podążając w ślad za najnowszymi trendami, zmniejszyli koperty do 40 mm. średnicy. Zobaczymy także nowe modele zegarków damskich Vostok Europe.

Odnowione oblicza zyskają modele z serii Expedition Everest Underground, Ekranoplan, Energia, Almaz, Anchar i Lunokhod. Podczas wizyty udało nam się porozmawiać z Dyrektorem Zarządzającym litewsko-rosyjskiej marki. Wywiadu udzielił nam Pan Igor Zubovskij, który szczegółowo opowiedział o propozycjach na ten sezon.

DOSTĘPNE NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

Obaku w Bazylei

Na stanowisku Obaku Denmark zostaliśmy ciepło przyjęci przez panów Toma Senasi i Milena Mitev – przedstawicieli charakterystycznej, duńskiej marki. Z ogromnym entuzjazmem i pasją opowiedzieli nam o swoich nowych kolekcjach. Sezon 2019 okazuje się dla firmy przełomowy. Konstruktorzy znacznie zredukowali grubość mechanizmu, dzięki czemu koperty zegarków serii Papir Lille mają jedynie 4,9 mm grubości. Zachwyciła nas także bogata kolekcja nowych zegarków Obaku Kvadrat. Ich kwadratowe koperty i piękne bransolety są wprost urzekające. Nowe oblicze zyskały także modele z serii Notat, Nature, Solar, Petite, Stjernen oraz Classic. Mieliśmy okazję podziwiać również wspaniałe, męskie chronografy Obaku Denmark.


Z wielkim zaangażowaniem i dużą dawką humoru o nowych kolekcjach opowiedzieli nam Tom i Milen.

DOSTĘPNE NAPISY W JĘZYKU POLSKIMNowe zegarki Aviator na targach w Bazylei

Dużym wyróżnieniem dla nas była możliwość rozmowy z głównym designerem marki Aviator. Pan Ivan Castro wprowadził nas w tajniki swoich najnowszych projektów. Wśród nich znajdują się udoskonalone wersje modeli znanych kolekcji zegarków Aviator. Zaprezentowano nam fantastyczne czasomierze z serii Douglas DC-3 oraz Mig-29 Chrono, Bristol i Aircobra.Główny projektant szczególną uwagę zwrócił na modele Douglas DC-3 oraz Douglas Dakota. Zostały one zaopatrzone w przyrządy pomiarowe, wskazujące stopień odchylenia samolotu podczas manewrów. Faktycznie działające przyrządy, będące na wyposażeniu kokpitu, są widoczne przez oszklony dekiel zegarka. Wygląda to naprawdę spektakularnie. Zapraszamy do obejrzenia niezwykle interesującego wywiadu z Panem Ivanem Castro.

DOSTĘPNE NAPISY W JĘZYKU POLSKIM


Idea Międzynarodowych Targów Baselworld

Byłato 16. edycja targów pod nazwą Baselwold, jednak narodziny „Światowego Show” sięgają początków XX w. Oferty szwajcarskiego przemysłu po raz pierwszy zaprezentowano w różnych miejscach Bazylei w 1917 roku. Idea, jaka przyświecała pierwszym wystawcom była zdecydowanie mniej rozbudowana niż obecnie. Wówczas skupiano się przede wszystkim na aspekcie sprzedażowym, podczas gdy dzisiaj targi w Bazylei mają także wymiar reprezentacyjny. Znaczenie stricte handlowe ustępuje miejsca prestiżowi, jaki zyskują poszczególne marki, które prezentują swoje najnowsze kolekcje na Baselworld. Ponadto wydarzeniu przyświeca idea rozwoju technologii zegarmistrzowskiej. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowych funkcji oraz użyciu coraz trwalszych i wytrzymałych materiałów. Inni, specjalizujący się w modelach luksusowych, przedstawiają zegarki, których kunszt i precyzja wykonania sięgają wyżyn sztuki zegarmistrzowskiej. Mamy tutaj na myśli takie marki jak Rolex, Tudor, Patek Philippe, Bulgari czy Zenith. Świadectwem prestiżu niech będzie przykład firmy Patek Philippe. Nie każdy może wejść w posiadanie czasomierza tej marki, nawet jeśli dysponuje fortuną. Potencjalny nabywca musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią w świecie finansjery i posiadać referencje innego właściciela zegarka Patek Philippe.


Baselworld 2019 – The Show

Tegoroczne targi w słonecznej Bazylei z założenia miały być przełomowe - i takie były. Po raz pierwszy oprócz wystaw mogliśmy oglądać także widowiskowe pokazy mody oraz uczestniczyć w spektakularnych eventach artystycznych. Same stanowiska niektórych marek sprawiały wrażenie artystycznych instalacji. Szczególnie efektownie prezentował się portal pawilonu Citizen. Wejście poprzedzała instalacja złożona z 70.000 wiszących płyt głównych zegarków Citizen oraz luster. Główną rolę odrywało jednak światło. Aranżacja o nazwie „What is time?” (Czym jest czas?) wywierała na wszystkich obecnych piorunujące wrażenie. W tym samym miejscy cyklicznie odbywał się performance zatytułowany „Sleeping Beauty” (Śpiące piękno). Był to solowy występ taneczny, w którym artystka poprzez ekspresję ruchową wyrażała zjawisko przemijalności materii w opozycji do nieskończoności duszy.

Na zakończenie mamy dla was wspaniałą nowinę. Niebawem nasza oferta powiększy się o produkty zupełnie nowej marki, którą udało nam się pozyskać podczas tegorocznych targów Baselworld. Rozmowy z niemiecką firmą Laco przebiegły pomyślnie, dzięki czemu jeszcze tej wiosny będziemy mogli cieszyć się nowym nabytkiem. Świetnej jakości zegarki Laco są świadectwem osławionej, niemieckiej precyzji i wyrazem dobrego smaku. Będziecie zachwyceni !


PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z TARGÓW W BAZYLEI - ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA