Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Casio na Baselworld 2019 – wywiad z Danielem Francke

29-03-2019

Specjalnie dla Was podczas targów w Bazylei do rozmowy zaprosiliśmy, Pana Daniela Francke z firmy Casio, który opowiedział nam o tegorocznych targach oraz najnowszej ofercie zegarków Casio.


Dalniel Francke czyli zastępca kierownika sprzedaży w firmie Casio.


Zegarek.net:Daniel, jaką pełnisz funkcję w firmie Casio?

Daniel Francke:Jestem Zastępcą Kierownika Sprzedaży i zajmuję się dystrybucją na terenie Europy, a także pozyskiwaniem dystrybutorów w krajach, w których jeszcze nie mamy podpisanych umów. Odpowiadam również za handel internetowy.

Zegarek net:Jak oceniasz organizację tegorocznych targów?

Daniel Francke:To nie jest nasz pierwszy udział w targach i powiedziałbym, że znowu zorganizowali to perfekcyjnie.

Zegarek.net:Czy udział w targach Baselworld, oprócz prestiżu, przynosi jakieś inne, wymierne korzyści? Na przykład odnośnie dystrybucji..?

Daniel Francke: Oczywiście! Dla nas targi w Bazylei są idealnym miejscem spotkań. Możemy zobaczyć się z naszymi partnerami dystrybucyjnymi, a co więcej - z partnerami handlowymi z całego świata. Takie trzymanie ręki na pulsie rynku jest dla nas bardzo ważne. Chcielibyśmy również, aby nasi partnerzy dystrybucyjni przyjeżdżali do Bazylei, żeby gościć najlepszych partnerów detalicznych – takich, jak Wy. To ważne, żebyście mogli zapoznać się z nowościami, zanim jeszcze oficjalnie pojawią się na rynku.

Zegarek.net: Jakie nowości przygotowaliście na ten sezon? Z pewnością macie jakiegoś asa w rękawie (śmiech) ...Coś spektakularnego?


Daniel Francke:O tak! Nasze motto na tegoroczne targi Baselworld 2019 brzmi „Absolut. Ewolucja. Wyróżnienie.” Absolutnie podążamy naprzód na drodze do dalszego rozwoju i stosowania nowych materiałów, w celu uzyskania absolutnej wytrzymałości. Ewolucja ma miejsce na drodze do realizacji smukłych struktur z najnowszymi technologiami. Wyróżniamy się poprzez wykorzystanie innowacyjnych technik przetwarzania, aby pokazać typowe japońskie piękno.

Ten model stanowi kolejny krok na drodze ewolucji G-SHOCK. Pierwszy model wprowadzony w 1983 r., był wykonany z żywicy. To sprawiło, że zegarek stał się najbardziej wytrzymały na świecie. Jeśli pytasz o jeden konkretny model, to wymienię nasz nowy G-SHOCK Gravitymaster. Sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy tego modelu. Po tej ewolucji wprowadziliśmy w 1996 roku modele w pełni metalowe, wytrzymujące najcięższe warunki. Rok 2019 będzie rokiem następnej ewolucji, jaką jest wprowadzenie włókna węglowego. Nowy Gravitymaster ma strukturę Carbon Core Guard, z kopertą wykonaną z 52 warstw arkuszy włókna węglowego w systemie Carbon Monocoque (jednolita koperta, z mechanizmem wkładanym od góry. Przyp. Zegarek.net.). Dzięki temu osiągamy najwyższą wytrzymałość przy bardzo małej wadze. Zegarek waży tylko 72 g, a klient może cieszyć się wszystkimi funkcjami, których można oczekiwać od MASTER of G.
Zegarek jest sterowany radiowo, ma połączenie Bluetooth, szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną, tarczę z panelem słonecznym, Super Illuminator, stoper z Flyback i wiele innych funkcji.


Zegarek.net: 
Jak oceniasz konkurencję obecną na targach w tym roku? Co Cię zainteresowało w propozycjach konkurencji? Jakie trendy są najbardziej interesujące?


Daniel Francke:Szczerze mówiąc, jeszcze nie wiem. To dopiero drugi dzień targów i cały czas jestem bardzo zajęty. Więc nie miałem jeszcze okazji się rozejrzeć. Z pewnością zrobię to w drugiej połowie tygodnia. Mam już ustalone spotkania z kolegami z branży, aby wymienić się wiadomościami.
Może Ty mi powiesz, co jest naprawdę gorącego w tym roku? (śmiech)


Zegarek.net: Czy uważasz, że mechanizmy zegarków można jeszcze znacząco unowocześnić? Czy na ten sezon przygotowaliście coś, co ma realny wpływ na podniesienie jakości pracy mechanizmu?

Daniel Francke:Jeśli masz na myśli zegarki mechaniczne – to pytasz nie tego faceta (śmiech). Ale w przypadku zegarków kwarcowych jestem pewien, że jeszcze nie wszystko zostało osiągnięte. Łącze Smart Phone to dla nas duża korzyść, atrakcyjna dla użytkownika, którą można znaleźć w wielu naszych zegarkach. Umożliwia ustawienie czasu, ustawienie alarmu i wiele innych funkcji. Wszystko jest niezwykle łatwe dzięki technologii Smartwatch.
NFC (płatności zbliżeniowe. Przyp. Zegarek.net) może być kolejną technologią, którą wkrótce zobaczymy w naszych zegarkach.


Zegarek.net:Czy zauważyłeś coś na obecnych targach, co mogłoby zrewolucjonizować świat zegarków? Pytam zarówno o mechanizmy, użyte materiały i design.


Daniel Francke: Jak już wcześniej wspomniałem, nie miałem jeszcze szansy na spacer po terenach targowych. Ale tutaj, w Casio mamy rewolucyjne, nowe modele. Obok wspomnianego już nowego Gravitymaster, mamy także nowy Edifice z super cienkim modułem. Ma tylko 3,52 mm grubości, ale zawiera najnowsze technologie, takie jak Bluetooth, Solar, Stopwatch, Lap Memory itd.
Kolejnym wyróżniającym się modelem, jaki prezentujemy na Baselworld 2019, jest nowy MR-G Gassan. Środkowy pas bransolety jest wykończony specjalnymi wzorami. „Yasuri-Me” to wzór naniesiony na trzon japońskiego miecza, aby zapobiec wyślizgnięciu się uchwytu z dłoni. Na drugim, centralnym ogniwie jest ręcznie wygrawerowane motto Rodziny Gassan „Tan-tou-hito-Suji”, co oznacza „Nabożeństwo do wykuwania mieczy”. Będziemy produkować tylko 300 sztuk tego modelu. 


Zegarek.net: Jak oceniasz polski rynek? Jest dla Was atrakcyjny?


Daniel Francke: Zdecydowanie polski rynek ma dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ CASIO jest jedną z pierwszych marek globalnych, które zostały szeroko rozpowszechnione w Polsce. Prawie każdy Polak zna CASIO i docenia jego słynną jakość. Ale także G-SHOCK ma bardzo silną pozycję w Polsce. Jest to wynikiem połączenia wspaniałego produktu dla młodych ludzi i niesamowitej pracy, którą nasz polski dystrybutor realizuje w ciągu ostatnich 25 lat, przekazując przesłanie G-SHOCK handlowcom i końcowym odbiorcom, którzy kupują i kochają nasze zegarki.
Podróżuję 3-5 razy w roku do Polski i prawie za każdym razem widzę, że załoga samolotu nosi G-SHOCK lub inny zegarek CASIO. To zawsze sprawia, że jestem dumny i szczęśliwy!


Zegarek.net: Do kogo jest kierowana wasza nowa oferta? Czy jest jakaś grupa klientów, która stanowi wasz główny target?


Daniel Francke:To proste pytanie, ponieważ jeśli się rozejrzysz, mamy zegarki dla wszystkich. Zaczyna się od małych modeli G-SHOCK lub Baby-G dla chłopców i dziewcząt. Następnie mamy Edifice, Sheen i bardziej zaawansowane modele dla dorosłych w każdym wieku. Powiedziałbym więc, że każda osoba może znaleźć swój zegarek CASIO i z pewnością doceni jakość oraz korzyści, jakie produkt może przynieść każdemu użytkownikowi.

Zegarek.net:Widzę, że G-Shock pasuje także do garnituru (pokazuję zegarek na ręku Daniela)

Daniel Francke:
Właśnie! (śmiech)

Zegarek.net:Dziękuję za rozmowę i za Twój czas.

Daniel Francke:Dziękuję bardzo!


Pracownik ZEGAREK.NET oraz Daniel Francke.

Blog

Casio Casiotron TRN-50 - limitowana edycja na 50-lecie marki Casio

Casio Casiotron TRN-50 - limitowana edycja na 50-lecie marki Casio

W związku z pięćdziesięcioleciem produkcji pierwszego zegarka, Casio wprowadza na rynek limitowaną edycję Casiotron TRN-50. Sprawdź, co ma do zaoferowania model inspirowany przeszłością!
Czytaj
Monachijskie targi biżuterii i zegarków Inhorgenta 2024 - będziemy tam!

Monachijskie targi biżuterii i zegarków Inhorgenta 2024 - będziemy tam!

Targi Inhorgenta są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży zegarków i biżuterii. Ekipa Zegarek.net jedzie tam, by sprawdzić, czego Klienci mogą oczekiwać od największych producentów zegarków w nadchodzących miesiącach. Sprawdź szczegóły!
Czytaj
Zegarek Casio idealnym prezentem na święta

Zegarek Casio idealnym prezentem na święta

Zastanawiasz się nad zakupem zegarka jako prezent na święta? Proponujemy legendarne zegarki Casio! Sprawdź bestsellerowe kolekcje marki!
Czytaj
Jaki zegarek elektroniczny dla dziecka wybrać?

Jaki zegarek elektroniczny dla dziecka wybrać?

Sprawdź, czym warto się kierować przy wyborze elektronicznego zegarka dla dziecka!
Czytaj
Jaki zegarek elektroniczny wybrać?

Jaki zegarek elektroniczny wybrać?

Z myślą o wszystkich, którzy stają przed wyborem zegarka, a podobają im się modele z cyfrowymi wyświetlaczami, przygotowaliśmy unikalny poradnik. Sprawdź, jaki zegarek elektroniczny wybrać!
Czytaj
Casio x Stranger Things - zegarki z Upside Down - odkryj najnowszą propozycję od japońskiego producenta!

Casio x Stranger Things - zegarki z Upside Down - odkryj najnowszą propozycję od japońskiego producenta!

Odkryj nową kolekcję zegarków od Casio, inspirowaną kultowym serialem Netflix Stranger Things. Retro design spotyka nowoczesne technologie w tej unikalnej linii produktów. Czy jesteś gotowy na wyprawę do Upside Down bez opuszczania domu? Sprawdź szczegóły!
Czytaj