Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

RANGEMAN 35th Anniversary Magma Ocean Collection

15-02-2019

Mijające w 2018 roku 35-lecie produkcji zegarków G-Shock było okazją do zaprezentowania przez firmę Casio nowej kolekcji super-czasomierzy o nazwie Magma Ocean Collection. Seria składa się z trzech wyjątkowych modeli, których wnętrze kryje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Mimo iż nowa odsłona G-Shock jest podsumowaniem udanego, wieloletniego przedsięwzięcia, projektanci firmy Casio inspiracji szukali w czasach bardziej odległych - w początkach formowania się struktury planety ziemi.

Kolekcja zegarków G-shock RANGEMAN Magma Ocean na 35 rocznice firmy.


35 lat historii G-Shock

W 1981 roku panu Kikuo Ibe, inżynierowi firmy Casio, wypadł nieszczęśliwie z rąk pamiątkowy zegarek, który był darem od jego ojca. Zegarek uległ trwałemu uszkodzeniu. Strata, jaką było dla pana Ibe zniszczenie przedmiotu, z którym był emocjonalnie związany, zamiast załamać, zmotywowała inżyniera do pracy nad czasomierzem nieśmiertelnym lub przynajmniej długowiecznym. Trzeba wiedzieć, że długowieczność jest dla Japończyków jednym z narodowych priorytetów, więc pan Kikuo Ibe rzetelnie wziął się do pracy.

 

Nastąpiły trzy lata intensywnych doświadczeń, podczas których pod czujnym i wymagającym okiem inżyniera wykonano aż 300 prototypów. Ostatni z nich zadowolił wreszcie Kikuo. W 1983 roku wyprodukowano pierwszy odporny na wstrząsy zegarek outdoorowy G-Shock DW-500. Do dziś następcy pana Ibe nieustannie udoskonalają legendarną już linię G-Shock.G-Shock Magma Ocean Collection

Oryginalny design jubileuszowej kolekcji G-Shock Magma Collection niesie ze sobą przekaz nieustannej transformacji. Rodzina zegarków Magma inspirowana jest okresem formowania się skorupy ziemskiej z ognistej lawy. Klasyczna czarna kolorystyka łączy detale w różowym złocie, żółci i czerwieni, co nawiązuje do stopnia zastygnięcia ognistego błota. Kolekcja składa się z trzech różniących się oprawą przedstawicieli. Są to:

G-Shock MTG-B1000TF-1ADR

Zegarek G-SHOCK MTG-B1000TF-1ADR Casio 35th Anniversary Magma Ocean


Zegarek G-Shock GWF-1035F-1 Frogman

G-Shock GWF-1035F-1 Frogman
G-Shock GPR-B1000TF-1ER Rangeman

Zegarek G-SHOCK GPR-B1000TF-1ER Casio RANGEMAN 35th Anniversary Magma OceanRangeman - ekskluzywny zegarek outdoorowy

G-Shock Rangeman GPR-B1000TF-1 w rozwiązaniach technologicznych bazuje na modelu GPR-B1000. Czasomierz wyposażony jest w GPS, kompas, barometr, wysokościomierz, termometr, timer, alarm i mnóstwo innych pożytecznych modułów, charakteryzujących zaawansowany zegarek outdoorowy. Za pomocą koronki można łatwo zmieniać funkcje urządzenia. Sercem G-Shocka Magma Ocean jest bateria solarna, która ładuje się podczas ekspozycji na dowolne źródło światła.


Ekskluzywny, czarny zegarek G-Shock Rangeman GPR-B1000TF-1 z wbudowanym mechanizmem solarnym.


Klasa wodoszczelności Rangemana jest na poziomie 20 bar, co umożliwia pływanie z zegarkiem na ręce. Pasek wzmocniono włóknem węglowym, a cyferblat chroni szafirowe szkiełko, charakteryzujące się dużą twardością. Obudowa wykonana została z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego i stali szlachetnej. Zegarek może funkcjonować praktycznie w każdych, najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

G-Shock Rangeman GPR-B1000TF-1 jest niewątpliwie zegarkiem luksusowym i nie tanim, jednak biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne, jakie prezentuje, wartym swojej ceny. Przepaść rozwojowa między Rangemanem a pierwszym G-Shockiem z 1983 roku jest ogromna. Marzenie japońskiego inżyniera o stworzeniu czasomierza niezniszczalnego jest nieustannie realizowane. Kikuo Ibe, gdyby żył, bez obaw mógłby upuścić na ziemię G-Shock Rangeman.


Zobacz limitowane zegarki G-Shock Magma Ocean: