Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT10-11-2020

Nowa kolekcja Seiko Street Fighter V inspirowana kultową japońską grą!

Seiko Street Fighter V to najnowsza kolekcja zegarków japońskiego brandu, inspirowana kultową grą Street Fighter. Sześć kolorowych modeli dedykowanych poszczególnym bohaterom tej kultowej bijatyki spodoba się nie tylko fanom gry, ale wszystkich osobom lubiącym oryginalne czasomierze.


Kultowa gra Street Fighter - inspiracją dla zegarków Seiko 5Kultowa gra Street Fighter - inspiracją dla zegarków Seiko 5

Street Fighter to kultowa, japońska gra typu bijatyka zapoczątkowana w 1987 roku. Każda z postaci ma tutaj swoją historię i zestaw ruchów, które dzięki umiejętnościom i ćwiczeniu można połączyć w różnego rodzaju kombinacje. Według niektórych danych, przez 30 lat, sprzedano na całym świecie ponad 44 miliony egzemplarzy, co z łatwością czyni tę grę jedną z najbardziej popularnych serii, jaką kiedykolwiek widział przemysł. Od teraz możesz nosić swoją ulubioną postać na nadgarstku! Najnowsza kolekcja zegarków Seiko 5 obejmuje serię limitowanych modeli opartych na najbardziej charakterystycznych postaciach — Ryu, Ken, Chun-Li, Guile, Zangief i Blanka.


Biały SRPF19K1 “Ryu”

Biały SRPF19K1 “Ryu”

Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF19K1 lub „Ryu” to najprostszy i najbardziej klasycznie stylizowany model. Projekt jest pełen akcentów, które odzwierciedlają japońską linię judo, z której czerpie inspirację. Na przykład ramka ma czerwono-czarny sztucznie przetarty wzór przypominający rękawice sparingowe Ryu, podczas gdy na dekiel wyświetlacza nadrukowano wzór kombinacji przycisków, aby wykonać jego charakterystyczny atak „Hadouken”. Biała tarcza oferuje kilka wyjątkowych ulepszeń w tym unikalne, prostokątne indeksy i japoński napis przy godzinie 9:00. Całość dopełnia obszyty skórą biały płócienny pasek, którego tekstura inspirowana jest strojem do judo.


Czerwono-czarny SRPF20K1 “Ken”

Następnym w serii jest Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF20K1, nazywany „Ken”. Zainspirowany został on postacią amerykańskiego partnera treningowego Ryu. Jego charakterystyczne złocisto-blond włosy i czerwona koszulka do judo została wyeksponowana przez czarną kopertę, złotą koronkę i lunetę, a także czarno-czerwoną wstawkę na bezelu. Zamiast klasycznych indeksów w formie cyfr arabskich mamy tu do czynienia ze wzorami kół, trójkąta i prostokąta budzącymi skojarzenią z koszulą Kena. Podobnie jak SRPF19K1, „Ken” posiada na deklu wygrawerowaną sekwencję ruchów postaci odwołujących się do uderzenia „Shoryuken”. Całości wyglądu wieńczy tekstylny pasek podszyty skórą, nawiązujący do charakterystycznego czerwonego munduru Kena.

Czerwono-czarny SRPF20K1 “Ken”


Granatowy SRPF17K1 “Chun-Li”

Granatowy SRPF17K1 “Chun-Li”

Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF17K1 lub „Chun-Li”, zachwyca swoim wyglądem. Chiński jedwabny strój Chun-Li ma wpływ na wygląd zegarka SRPF17K1. Tutaj też niebieski bezel ze stylizowanymi żółtymi cyframi rzymskimi nawiązuje do sukienki postaci. Również tarcza utrzymana jest w niebieskim odcieniu, podczas gdy indeksy godzinowe zostały zastąpione zestawem stalowych indeksów, przypominających bransoletki Chun-Li. Tym razem nadruk na deklu to elementy sterujące charakterystycznym ruchem dla postaci „Spinning Bird Kick”. Pasek jest prawdziwą atrakcją modelu „Chun-Li” - mamy tu do czynienia z kobaltowym fakturowanym modelem ze skóry aligatora, który podkreślony został motywem smoka na wewnętrznej podszewce.


Czarno-oliwkowy SRPF21K1 “Major Guile”

Major Guile zawsze był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w serii „Street Fighter”. A to wszystko dzięki dużym bicepsom, mundurom w kamuflażu, masywnemu tatuażowi z amerykańską flagą i kultowej płaskiej fryzurze. Obudowa Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF21K1 jest wykończona opatentowaną przez firmę Seiko czarną twardą powłoką i zwieńczona tarczą w kolorze oliwkowym. Cyferblat ma również kilka rozpoznawalnych akcentów, w tym cyfry arabskie w stylu zegarka polowego. Jednak bardziej specyficzne elementy pojawiają się na godzinie 6 i 9. Naszywka z samolotem Guile'a, która rzadko pojawia się na postaci w grze, jest przekształcona w duży znacznik. Na godzinie 9 znajduje się nieśmiertelnik od przyjaciela Guile'a, Charliego Nasha. Na deklu znajduje się najbardziej rozpoznawalny elementów postaci — polecenie ruchu dla potężnego „Sonic Boom”. Uzupełnieniem tego zegarka o militarnym smaku jest ciemnobrązowy skórzany pasek z białymi kontrastowymi szwami.

Czarno-oliwkowy SRPF21K1 “Major Guile”


Żółto-czerwony SRPF24K1 “Zangief”

Żółto-czerwony SRPF24K1  “Zangief”

W świecie „Street Fighter” niewielu wojowników jest większych lub odważniejszych niż rosyjski zapaśnik Zangief. Mamy tutaj do czynienia z kopertą wykończoną złotym PVD. Na bezelu nałożono ozdobne ćwieki, które przypominają złoty pas mistrzowski postaci. Ciemnoczerwona tarcza jest wytłoczona falującym wzorem, nawiązującym do potężnego, wirującego ruchu Zangiefa „Cyclone Lariat”. Ciekawym i rzadkim dodatkiem dla Seiko jest tutaj lupa nad datownikiem. Zegarek wieńczy żółto-czerwony pasek parciany.


Zielono-żółty SRPF23K1 “Blanka”

Ostatnią inspiracją dla tej limitowanej serii Seiko 5 Sports Street Fighter V jest istota z dżungli o imieniu Blanka. Aby odpowiednio uchwycić dziki wygląd i moc postaci, Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition SRPF23K1 łączy pomarańczowo-zieloną kolorystykę. Koperta jest wykończona czarną powłoką, a następnie zwieńczona zielono-żółtym wzorem błyskawicy przywołującym na myśl ruch Blanki „Electric Thunder”. Na cyferblacie widoczny jest wirujący wzór, który ma odzwierciedlać ataki postaci. Model „Blanka” został zawieszony na dwukolorowym pasku NATO w kolorze zielonym i pomarańczowym.

Zielono-żółty SRPF23K1 “Blanka”Wykonanie modeli Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition

W kolekcji Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition mamy do czynienia z sześcioma wariantami zegarka. Każdy z nich został wyprodukowany w ilości 9999 sztuk na cały świat. Koperty zostały utrzymane w szerokości 42,5 mm i 13,3 mm grubości. Modele przyciągają wzrok swoim kreatywnym wzorom tarcz i jasnym kolorom. Za prawidłowe działanie zegarków odpowiada oparty na 24 kamieniach mechanizm z automatycznym naciągiem 4R36 firmy Seiko. Posiada on 41-godzinną rezerwę chodu, a także umożliwia ręczne dokręcanie werka. Wszystkie egzemplarze wodoodporne do 10 barów i mają przezroczyste dekle, na których widnieje wygrawerowany numer limitowanego modelu.

Mechanizm zegarka Seiko 5 Sports Limited EditionZobacz zegarki Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition: