Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowe modele w prestiżowej kolekcji Seiko Presage - poznaj zegarki Seiko Sharp Edged Series

19-11-2020

Seiko to jedna z najbardziej popularnych marek na rynku, za sprawą doskonałego stosunku jakości do ceny, jaki oferują jej czasomierze. Zegarki Seiko cieszą się z resztą uznaniem nie tylko ze strony przeciętnego użytkownika, ale również pasjonatów, dogłębnie studiujących historię zegarmistrzostwa. Przez prawie 140 lat swojego istnienia, Japończycy wielokrotnie udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Każdy kolejny model jest wykonany na bardzo wysokim poziomie, a wiele z nich uznawanych jest za przełomowe dla rozwoju technik zegarmistrzowskich. Z tego właśnie powodu wszystkie nowości Seiko wzbudzają ogromne zainteresowanie środowiska, szczególnie, jeśli należą do tak prestiżowej serii jak Seiko Presage. W tym artykule przedstawimy wam nowe zegarki Seiko Presage Sharp Edged Series, których wszystkie warianty już teraz znajdziecie w naszym sklepie.Zegarki Seiko Presage Sharp Edged Series – klasyczna stylistyka nowoczesnego świata

Japońskie zegarki Seiko Presage w klasycznej stylistyce

O walorach i ponadczasowości, którymi charakteryzują się zegarki klasyczne, można by pisać godzinami. Główną przewagę tradycyjnego wzornictwa nad modowymi stylizacjami należy dostrzegać jednak w tym, że sprawdza się w każdej sytuacji, nie bacząc przy tym na upływ czasu i pokoleniowe zmiany. Japońskie zegarki Seiko Presage to kwintesencja klasycznej stylistyki, czerpiącej to co najlepsze ze swojego dalekowschodniego pochodzenia. Niewątpliwy wpływ na taki stan rzeczy ma z pewnością sposób odczuwania piękna, jaki od niepamiętnych czasów towarzyszy mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni. 


Zdaniem Japończyków, kluczem jest tutaj prostota, co widać nie tylko wyglądzie ich zegarków, ale również przejawów głębokich tradycji. Dobrym przykładem są tutaj między innymi japońskie ogrody, na czele z Karesansui, czyli “ogrodami suchego krajobrazu”, złożone z umyślnie usypanego żwiru i kamieni. Nowe zegarki Seiko Presage Edged Series mają za zadanie zaaranżować tą filozofię do wymagań współczesnego świata i sprawić, że klasyczne czasomierze sprawdzą się nie tylko przy garniturze, ale również na nowojorskim pokazie mody.Nowoczesny design zegarków Seiko Presage Sharp Edged Series

Nazwa nowych modeli “Sharp Edged Series” sama w sobie sugeruje kierunek, w którym poszli japońscy projektanci. Stylistyczne ostrość jest tutaj sposobem na uzyskanie wyrazistości niezbędnej do wyróżnienia się z tłumu, nie zaburzając przy tym piękna jakie niesie ze sobą klasyczne wzornictwo. Zegarki Seiko Presage Shard Edged Series otrzymały więc kopertę i bransolety, charakteryzujące się wieloma płaskimi i ściętymi płaszczyznami, odpowiadającymi za ukrytą w nazwie “ostrość”. 

Nowoczesny design zegarków Seiko Presage Sharp Edged Series


Elegancki design zegarków Seiko Presage Sharp Edged Series

Dodatkowo metalowe powierzchnie wykończone są naprzemiennie metodami szczotkowania i polerowania powierzchni. Dzięki nim zegarki Seiko Presage Sharp Edged Series mienią się i błyszczą, niezależnie od kąta pod jakim skierujemy na nie nasz wzrok. Jak należy spodziewać się po produktach z oferty Seiko Watch Corporation, zadbano również o to, aby przyciągający wzrok efekt utrzymał się jak najdłużej. Zarówno koperta, jak i bransolety, pokryte zostały bardzo twardą powłoką, chroniącą metal przed zarysowaniami i gwarantującą doskonały połysk nawet przy intensywnym użytkowaniu.Niezwykłe tarcze w zegarkach Seiko Presage Sharp Edged Series

Podchodząc ambitnie do nowego projektu, Japończycy nie mogli pominąć stylistycznej szansy, jaką zapewnia tarcza zegarka. Nowe modele Seiko Presage Sharp Edged Series otrzymały więc fakturowane cyferblaty ze wzorem Asanoha, nierozerwalnie związanym z japońską kulturą i tradycją. Asanoha to charakterystyczny, geometryczny wzór, oparty na regularnych sześciokątach przypominających liście konopi. Choć na tarczy prezentuje się on bardzo nowocześnie, w rzeczywistości znany jest on Japończykom od ponad 1000 lat, a wykształcił się w epoce Heian, która w historii kraju uznawana jest za okres spokojnego rozwoju. 

Niezywkły zegarek Seiko ze wzorem Asanoha


Zegarek Seiko Presage Sharp Edged Series z wyjątkowa granatową tarczą

Wzór liścia konopnego pojawia się od tamtej pory regularnie w architekturze, modzie, a także praktykach religijnych. Zgodnie z tymi ostatnimi wzór na tarczy Seiko Presage Sharp Edged Series zapewni nam długie i zdrowe życie, a także ochroni nas przed złymi mocami. Na uwagę z pewnością zasługują również wykańczające całość wskazówki, jakie dopasowano do standardowych, słupkowych indeksów. Ich przypominający obelisk kształt charakteryzuje się ostrym zakończeniem i wyraźnie załamanymi płaszczyznami, które doskonale zwieńczają całość tej nietuzinkowej kompozycji.4 nowe zegarki Seiko Presage w 4 tradycyjnych, japońskich kolorach

Marka Seiko nie ma w zwyczaju pozostawiać czegokolwiek przypadkowi, co dotyczy również wykorzystywanej w zegarkach palety barw. Seiko Presage Sharp Edged Series to 4 całkowicie nowe modele, z których każdy oferuje inny kolor cyferbaltu, odwołujący się również do japońskiej tradycji. 

Zegarek Seiko Presage SPB167J1 wykończony został kolorem Aitetsu, znanym również jako iron indygo, co w przypadku mężczyzn oznacza po prostu niebieski. Kolejna opcja to zegarek Seiko Presage SPB165J1 z przepiękną tarczą w kolorze Shironeri, czyli jedwabistej bieli. Warto zwrócić tutaj uwagę na wykończenie wskazówki sekundowej w kolorze niebieskim, co znacznie poprawia łatwość odczytu. Trzecia propozycja, czyli zegarek Seiko Presage SPB169J1 w kolorze Tokiwa, to świetna propozycja dla wszystkich miłośników zielonego koloru. Podobnie do poprzednika zmieniono tutaj kolor wskazówki sekundowej, zapewniając odpowiedni kontrast pomiędzy wskazówką, a cyferblatem. Na końcu jedyny model z kopertą w kolorze różowego złota i jedyny umieszczany na nadgarstku przy pomocy skórzanego paska. Zegarek Seiko Presage SPB170J1 to jednak przede wszystkim tarcza w kolorze Susutake, której brązowy kolor ma przypominać odcień przypalonego bambusa.

4 nowe zegarki Seiko Presage w 4 tradycyjnych, japońskich kolorachDlaczego warto postawić na zegarki Seiko Presage Sharp Edged Series?

Nowe zegarki Seiko Presage Sharp Edged

Choć stylistyka zegarków Seiko Presage Sharp Edged Series sama w sobie jest wystarczającym argumentem dla ich zakupu, nie można pominąć ich pozostałych walorów. Nowe zegarki Seiko to nie tylko mocna i świeża ekspresja japońskiej sztuki, ale również rzetelnie wykonane czasomierze korzystające z wysokiej jakości materiałów. Zgodnie z klasycznym duchem całej kolekcji mamy w nich do dyspozycji automatyczny mechanizm Seiko 6R35.


Łożyskowany na 24 kamieniach werk zapewnia 40 godzinną rezerwę chodu i wysoką precyzję wskazań. Japońska marka bardzo dużą uwagę przykuwa też do użyteczności w życiu codziennym, dlatego nowe modele zabezpieczone są aż 10ATM wodoszczelności, co robi wrażenie w przypadku typowo klasycznych czasomierzy. Jak przystało na tej klasy propozycje zegarki Seiko Presage Sharp Edged Series przykryte są szafirowymi szkiełkami, zarówno od strony tarczy, jak i dekla, przez którego podziwiać możemy mechanizm oraz pracę wachnika.
Wybierz swój model Seiko Presage Sharp Edged Series: