Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Nowy ambasador marki Tissot - Primož Roglič

16-06-2021

Marka Tissot z okazji inauguracji międzynarodowego sezonu kolarskiego 2021, przedstawiła nam swojego nowego ambasadora. To słowacki sportowiec Primož Roglič, który w ostatnich sezonach dał się poznać, jako nowa gwiazda światowego kolarstwa.Sportowe zaangażowanie marki Tissot

Szwajcarska marka Tissot w niebywały sposób zaangażowana jest w sportowy świat. Nawiązuje ona przyjazne relacje ze światowymi zespołami i patronuje wielu dyscyplinom. Brand pozostaje oficjalnym chronometrażystą NBA, FIBA, czy motocyklowych zawodów MOTOGP. W sposób szczególny Tissot pokochał, jednak kolarstwo. Od 2016 roku oficjalnie wspiera czas w Tour de France. Ponadto współpracuje Vuelta a España i Giro d’Italia.  Finansowo wspiera Tour de Romandie i Tor de Suisse. Co więcej, firma jest aktualnie głównym partnerem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). 

Tissot i zaangazowanie marki w sportPrimož Roglič ambasadorem marki Tissot

W dniach 7-14 marca odbywa się wyścig Paryż-Nicea inaugurujący międzynarodowy sezon kolarski 2021. W przeddzień jego rozpoczęcia marka Tissot ogłosiła, że słoweniec Primož Roglič dołączył do grona ambasadorów szwajcarskiego brandu. Tym samym znalazł się on w doborowym towarzystwie francuskiego mistrza NBA Tony’ego Parkera, hiszpańskiej gwiazdy motoGO, czy amerykańskiego herosa Golden State Warrior Klaya Thompsona. Jak skomentowała fakt nowego ambasadora, Dyrektor Generalny Tissot, Sylvain Dolla:

„Jesteśmy dumni, że Primož Roglič dołączył do grona naszych ambasadorów. Oprócz imponujących osiągnięć sportowych i niezwykłych cech właściwych mistrzowi, Primož Roglič jest uosobieniem ważnych wartości, takich jak determinacja, umiejętność pracy zespołowej i fair-play. Wartości te są także istotne dla Tissot, który w ten sposób wzmacnia swoje zaangażowanie w świat kolarstwa.”Zawrotna kariera Primoža Rogliča

Primož Roglič swoją przygodę ze sportem rozpoczął jednak nie od roweru, ale od nart. W wieku 9 lat rozpoczął swoją karierę, jako skoczek. Juniorski mistrz świata stawał pięciokrotnie na podium w drużynowych zawodach w 2007 roku, a także dwukrotnie zajął najwyższe miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W 2011 roku zmienił jednak swoją ścieżkę kariery z nart na rower. Już w 2012 roku pokazał swoją wartość w amatorskim zespole, a rok później podpisał kontrakt z 10-osobową drużyną UCI Continental, Adria Mobil, którą kierował Bogdan Fink, również organizator Tour of Slovenia. 

Primož Roglič jako nowy ambasador marki Tissot

W swoim pierwszym sezonie Roglič podróżował na wyścigi do Włoch, Austrii, Słowacji i Dubaju. Dobrze poradził sobie w 2014 roku i zdobył swoje pierwsze dwa zwycięstwa: etap Tour d'Azerbaïdjan i trasa Chorwacja - Słowenia. Dołączenie do profesjonalnej drużyny nastąpiło w 2016 roku, gdy został członkiem World Tour Lotto NL - Jumbo. Podczas zawodów jazdy na czas Giro fi’Italia dał się poznać szerokiej publiczności. W kolejnym roku udało mu się po raz pierwszy wziąć udział w Tour de France, wygrywając jeden z jego etapów. Pasmo sukcesów przyniósł mu 2019 rok - wygrał wtedy Tour de Romandie i zajął 4 miejsce w Tour de France. Słowak uważany jest dziś za jednego z najlepszych kolarzy na świecie. W ostatnim Tour de France zajął on bowiem 2 miejsce. Zapisał się jednak w pamięci dzięki ofensywnemu stylowi jazdy i prawdziwemu rozmachowi w podejmowaniu ryzyka. Słoweński mistrz, uznawany obecnie za jednego z najlepszych kolarzy na świecie, jest gotów, aby potwierdzić swój olbrzymi talent w 2021 roku.


Primož Roglič o współpracy z Tissot powiedział:

„Jestem zaszczycony, że zostałem ambasadorem Tissot, który całkowicie angażuje się w kolarstwo. Pomiar czasu stanowi integralną część mojego życia. Ten związek z Tissot ma dla mnie duże znaczenie. ”