Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT16-06-2021

Tissot i kolarstwo: niekończąca się opowieść

Tissot ma zapisany sport w DNA swojej firmy. Oficjalny Chronometrażysta trzech największych wyścigów kolarskich na świecie i zapalony projektant limitowanych zegarków z okazji wyścigów Tour de France wciąż pokazuje swoją wielką pasję do tej dyscypliny.


Sportowa historia marki Tissot

Tour de France oraz niezawodna marka Tissot

Marka Tissot od samego początku istnienia zaangażowana jest w sportowe aktywności. Już w latach 60. nagradzała swoimi zegarkami zwycięzców wyścigów kolarskich w Madrycie, czy na torze Mehalla w Trypolisie. Gdy w 1995 roku marka Tissot rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Unią Kolarską i oficjalnie została chronometrażystą Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, górskim, BMX oraz Pucharu Świata w torowym kolarstwie UPCI, jeszcze bardziej zacieśniła swoją relację z tą dyscypliną sportową.


Choć szwajcarska marka oficjalnie śledzi każdą sekundę Tour de France od 2016 roku, to tak naprawdę zajmowała się mierzeniem czasu podczas tych wyścigów już w latach 1988-1992. Aktualnie pod swoją opieką posiada również takie zawody, jak Vuelta w Hiszpanii i Giro we Włoszech.


Wartości Tissot

Tissot stając na straży pomiaru czasu, wciąż rozwija swoje zaplecze techniczne, by w jak najbardziej doskonały sposób móc spełnić powierzone mu zadanie. Towarzysząca od 50. lat wyścigom kolarskim marka nie tylko współdzieli z tą dyscypliną zamiłowanie do czasu i osiągania jak najlepszych wyników, ale również inne wartości. Energia, wytrzymałość, przekraczanie własnych granic i lojalność to idee towarzyszące w równym stopniu sportowcom, co twórcom szwajcarskiej firmy.

Zegarek Tissot T111.417.37.057.00 T-RACE CYCLING TOUR DE FRANCE 2019 SPECIAL EDITION

Specjalne edycje zegarków Tissot Tour de France

Zegarek Tissot T-RACE CYCLING TOUR DE FRANCE 2019 SPECIAL EDITION

Tissot jest aktualnie oficjalnym Chronometrażystą trzech największych wyścigów kolarskich na świecie. Honorując swoich partnerów, marka opracowuje specjalne modele i edycje zegarków. Co roku wydaje serię Tissot T-Race Cycling Tour de France utrzymaną w żółto-czarnych kolorach tej najsłynniejszej na świecie imprezy kolarskiej. Posiadają one specjalną funkcjonalność, stworzoną z myślą o sportowych zawodnikach. Ich oryginalny wygląd i specyfikacja wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród zawodowców, ale również wszystkich zainteresowanych sportowymi aktywnościami.


Rodzina marki Tissot

W marcu 2021 roku do wielkiej rodziny ambasadorów marki Tissot dołączył Primož Roglič. Słoweński kolarz uznawany jest za jednego z najlepszych sportowców na świecie. Na swoim koncie sukcesów ma dwukrotne zwycięstwo Vuelta a España oraz drugie miejsce podczas Tour de France 2020. Jego determinacja, umiejętność pracy zespołowej i działanie zgodnie z zasadami fair-play oczarowały ekipę Tissot. W ten sposób Roglič stanął obok takich ambasadorów marki, jak Marc Marquez, Klay Thompson, Tony Parker, czy Golden State Warriors.

Więcej o nowym ambasadorze marki Tissot - Primož Roglič: https://www.zegarek.net/przewodnik/aktualnosci/nowy-ambasador-marki-tissot-primo-rogli.html

Wsparcie sportu od marki Tissot