Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300
Pierwszy smartwatch Citizen CZ Smart - spektakularna nowość

Pierwszy smartwatch Citizen CZ Smart - spektakularna nowość

2021-02-12
Smartwatche są obecne na rynku już od kilku lat i nie wygląda na to, by miały z niego zniknąć. To, co początkowo było postrzegane jako sezonowy gadżet, który na dłuższą metę jest jedynie kolejną zabawką, krok po kroku zyskało rzeszę entuzjastów. Dziś nawet duże "zegarkowe" firmy muszą liczyć się z tym, co oferują producenci wszelakiego sprzętu elektronicznego lub kompasów.
smartwatch Citizen CZ Smart na czarnym pasku i z okrągłą kopertą

Smartwatche nowym trendem wśród marek zegarkowych

Rynek wearables nadal rośnie. Wybierać można spośród takich, które będą wygodnym narzędziem w codziennym funkcjonowaniu, ozdobą zgodną z trendami, oraz zaawansowanym i wytrzymałym urządzeniem z funkcjami sportowymi. Te pierwsze mogą wyglądać niemal identycznie jak klasyczne zegarki, drugie zaś już na pierwszy rzut oka kojarzone są ze sprzętem dla profesjonalistów. Rozpiętość cenowa też potrafi zaskakiwać - najtańsze inteligentne urządzenia można kupić za 200-300 złotych. Ekstremum po drugiej stronie skali może sięgnąć daleko poza pułap pięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wachlarza oferowanych funkcji oraz marki produkującej dany sprzęt. W grze biorą udział nawet firmy kojarzone z dobrami luksusowymi - producenci zegarków, piór czy drogiej galanterii skórzanej.

Japońska marka Citizen prezentuje pierwsze smartwatche

Do linii wkroczyła właśnie kolejna firma skupiona na produkcji zegarków. Japońska marka Citizen zaprezentował nie jeden, a trzy nowe modele. To nie pierwszy romans marki z rozwiązaniami łączącymi zegarki i telefony. Firma już od kilku lat oferuje modele wykorzystujące technologię Bluetooth, umożliwiające przekazanie przez zegarek informacji o połączeniu lub otrzymanej wiadomości. W nowej linii Citizen CZ Smart zrezygnowano ze wskazówek i zastąpiono je ekranem dotykowym. Pracują one w oparciu o Wear OS, czyli system operacyjny dla wearables dostarczany przez Google. To uniwersalna platforma z szerokim spektrum zastosowań, tworzona tak, by ułatwić użytkownikom codzienne czynności.
Japońskie smartwatche marki Citizen

Nowe smartwatche Citizen CZ SMART

citizen-mx0000-07x-smartwatch
citizen mx0007-59x smartwatch męski na czarnej bransolecie
citizen mx0001-12x smartwatch męski Citizen w niebieskiej odsłonie i z okrągła tarczą
CZ Smart Citizen

Citizen Promaster inspiracją dla nowych smartwatchy Citizen CZ Smart

Projektanci Citizena sięgnęli po elementy znane z produkowanych od lat profesjonalnych zegarków do nurkowania należących do linii Citizen Promaster. W ten sposób podkreślono mocne strony nowego smartwatcha - uwydatniając doświadczenie marki w produkcji trwałych i dających na sobie polegać diverów. Nowości oferują dużą - 46 milimetrową, trzy częściową kopertę w sportowym stylu. Wokół ekranu pokrytego taflą szkła Gorilla Glass znalazł się pierścień z podziałką pięciominutową. Po prawej stronie obudowy znajduje się nie tylko koronka lecz także dwa przyciski, nadające całości wyglądu kojarzącego się z zegarkiem ze stoperem.
Citizen Promaster inspiracją dla nowych smartwatchy Citizen CZ Smart
Trzy warianty Citizen CZ Smart

Trzy warianty Citizen CZ Smart

Na początku producent serwuje trzy warianty kolorystyczne. Dwa z nich mają kopertę w srebrnym, typowym dla stali szlachetnej kolorze, trzecia zaś otrzymała powłokę, której barwę określa się jako gunmetal. Modele stalowe różnią się kolorami pierścieni - w jednym jest on niebieski, w drugim czarno czerwony. Oba oferowane są z gumowymi paskami. Ciemnoszara koperta została uzupełniona czarnym, anodyzowanym pierścieniem z aluminium i bransoletą. Oczywiście w sprzedaży znajdą się także pasujące do tego modelu paski skórzane, co pozwoli nabywcom lepiej spersonalizować zakup.

Citizen CZ Smart - zaprojektowany na każdą chwilę i na każdą okazję

Jak przystało na smartwatcha, możliwości personalizacji sięgają dalej niż pasek. Przygotowano liczne tarcze, inspirowane stylistyką produktów Citizena. Podstawowa pozwala odczytać godzinę, czas w innej, wybranej strefie czasowej, liczbę przebytych kroków oraz wynik nadgarstkowego pomiaru tętna. Dla wielu osób istotne może być to, że design jest prosty, pozbawiony wodotrysków i bardzo zegarkowy. Oczywiście jeśli ktoś będzie miał ochotę zaszaleć, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wear OS oferuje setki, tysiące, motywów tematycznych lub odnoszących się do lubianych marek odzieżowych, sportowych lub rozrywkowych.
Citizen CZ Smart Wyszukiwanie głosowe w zegarku

Bogata funkcjonalność smartwatchy Citizen

Nowy, inteligentny zegarek Citizen oferuje nie tylko wspomniane już możliwości personalizacji czy pomiar tętna, lecz szereg innych funkcjonalności.

Rozmowy telefoniczne z nadgarstka

Jedną z nich jest możliwość odbierania połączeń głosowych. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth i głośnika wewnątrz zegarka, nie trzeba będzie więcej gorączkowo szukać telefonu, by zdążyć odebrać połączenie.

Najważniejsze powiadomienia zawsze pod ręką

Jeśli na smartfonie pojawią się powiadomienia, to bez problemu uda się sprawdzić je także na nadgarstku. W dyskretny sposób możliwe będzie odczytanie smsów, wiadomości e-mail, a także zapisków z kalendarza.

Płatności zbliżeniowe Google Pay

Kolejną, przydatną funkcją, są płatności zbliżeniowe z pomocą aplikacji Google Pay. Dzięki temu, portfel z kartami można zostawić w domu, a kwotę za zakupy uregulować zbliżając zegarek do terminala płatniczego.

Prywatny asystent w zegarku - Asystent Google

Poza aplikacją Google Pay, za pomocą smartwatcha Citizen CZ można skorzystać z pomocy Asystenta Google. Wystarczy powiedzieć “Ok Google”, a później zapytać o to, co nam chodzi po głowie. Na przykład “czy będzie jutro padał deszcz?”. W ułamku sekundy na wyświetlaczu zegarka pojawi się odpowiedź - prognoza pogody.

Zdrowie i fitness jak nigdy przedtem

Wszyscy, którzy kochają sport docenią integrację z aplikacją Google Fit, a także innymi - na przykład takimi jak Strava, Adidas Running czy Lifesum. Dzięki dostępowi do zasobów sklepu Google Play i wbudowanym 8 GB pamięci, łatwo będzie dobrać najlepszą dla siebie aplikację monitorującą postępy w sporcie. Dodatkowym atutem tego modelu jest wbudowany odbiornik GPS, co wzbogaca zapis z treningów o przebyty dystans i osiągniętą prędkość. Inne funkcje związane ze sportem to krokomierz, śledzenie codziennej aktywności oraz snu i ćwiczenia oddechowe. Zebrane informacje prezentowane są na czytelnych wykresach, bez zbędnych utrudnień i nadmiaru danych.

Sterowanie muzyką z poziomu nadgarstka

Citizen CZ pozwala także sterować muzyką odtwarzaną z telefonu - integruje się ze Spotify, Pandora oraz iHeartRadio, dzięki czemu treningi będą rozbrzmiewały ulubioną, energetyzującą muzyką.

Właściwa droga z Citizen CZ Smart

W razie potrzeby Citizen CZ Smart podpowie drogę na spotkanie - można w nich używać nawigacji i uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu w żądane miejsce, a także sprawdzić natężenie ruchu ulicznego, by uniknąć korków.

Najwyższa jakość smartwatchy znana z zegarków Citizen

To jak wiele możliwości oferuje smartwatch Citizen CZ Smart może być trudne do wyobrażenia. Nie ważne czy potrzebujesz narzędzia, które będzie Twoim asystentem czy zależy Ci na pomocy w treningach i walce o coraz wyższą formę, japońska nowość sprosta tym wymaganiom. To prawdziwie użyteczny wyrób, który znajdzie wiele zastosowań i ułatwi niektóre z rutynowych czynności, a inne uczyni przyjemniejszymi, dzięki kawałkom od ulubionych artystów.
Jakość smartwatchy marki Citizen
Citizen CZ Smart idealnym połączeniem jakości i innowacyjności ekosystemu Wear OS

Citizen CZ Smart idealnym połączeniem jakości i innowacyjności ekosystemu Wear OS

Wysoka jakość, która jest jedną z charakterystycznych cech, jaką można opisać zegarki Citizen, jest też cechą opisanego smartwatcha. Ona, w połączeniu z innowacyjnym i stale rozwijanym ekosystemem Wear OS sprawiają, że każdy model Citizen CZ Smart będzie w pełni użyteczny przez wiele lat.

Smartwatch CZ Smart zapowiedzią kolejnej kultowej linii Citizen

Być może ta nowinka zapowiada zmianę. Do tej pory smartwatche były domeną ogromnych korporacji produkujących elektronikę, kilku odważnych szwajcarskich producentów zegarków, kilku innych brandów kojarzonych z zegarkami modowymi i firm bez nazw, których produkty można kupić w chińskim serwisie zakupów on-line. Dołączenie marki Citizen - producenta działającego od ponad stu lat, posiadającego wiedzę i metody produkcji - będzie nowym początkiem. Prawdopodobnie Citizen CZ Smart to pierwszy wyrób z rodziny, która będzie rozchwytywana i zyska status kultowej, podobny do tego jakim cieszą się profesjonalne zegarki do nurkowania i super dokładne zegarki lotnicze od tego producenta.

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.