Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Polska limitacja zegarka EPOS Passion

11-01-2021

Każdy rynek krajowy ma swoje własne uwarunkowania, przekładające się na to jak dana marka radzi sobie w jego obrębie. Międzynarodowe trendy dość skutecznie przenikają na nasz skrawek Europy, ale są takie marki, które radzą sobie nad wyraz dobrze. Polacy przede wszystkim lubują się w produktach prestiżowych, oferujących jak najwyższą jakość za rozsądne pieniądze. Właśnie dlatego szwajcarskie zegarki EPOS są u nas tak popularne, łącząc elitarne pochodzenie i wykonanie z cenami bardziej przystającymi do naszych zarobków. Chcąc odwdzięczyć się za zaufanie, jakim zegarki EPOS obdarzyli polscy klienci, marka postanowiła stworzyć dedykowany im czasomierz. Poznajcie nowy limitowany zegarek EPOS Passion Poland Limited Edition!EPOS Passion Poland Limited Edition – zegarek z polskim datownikiem

Warto zaznaczyć, że nowy model to już trzecia odsłona limitowanego zegarka przygotowanego specjalnie na polski rynek. Następca zegarków EPOS 3402 POLAND 1 i EPOS 3402 POLAND 2, czyli zegarek EPOS 3501 jest nieco mniejszy od swoich poprzedników i objęty został limitacją do zaledwie stu sztuk. Do dyspozycji mamy dwa warianty – EPOS Poland na skórzanym pasku o numerze ref. 3501.142.90.65.25 oraz EPOS Poland 3501.142.90.65.30 na stalowej bransolecie. Ze względu na ich przeznaczenie, nie mogło zabraknąć oczywiście polskich akcentów.

EPOS Passion Poland Limited Edition – zegarek z polskim datownikiem


Niezwykły zegarek EPOS

Zegarek EPOS Poland posiada polski datownik umieszczony nad logo szwajcarskiej marki. Łukowate okienko datownika zajmuje na tarczy całkiem sporą przestrzeń, wchodząc na indeksy godzin od 11 do 1. Dzięki temu znalazło się wystarczająco miejsca na pełne, polskie nazwy dni tygodnia, których nie sposób przeoczyć patrząc na tarczę tego wyjątkowego czasomierza. Zegarek EPOS Poland Limited Edition może pochwalić się także przeszklonym deklem, przez który możemy podziwiać pracę mechanizmu oraz kolejne odniesienia do polskiego rynku. Na wachniku widnieje wygrawerowany napis “LIMITED EDITION-POLAND-100PCS.”, a nad nim wygrawerowany jest unikalny numer naszego egzemplarza.

 


Cechy szczególne zegarka EPOS Passion Poland Limited Edition

Nie jest tajemnicą, że Polacy najbardziej cenią szwajcarskie zegarmistrzostwo za tradycyjne i ponadczasowe wzornictwo. EPOS Passion Poland Limited Edition to typowy klasyczny zegarek szwajcarski o bardzo wszechstronnym charakterze i wysokiej wartości zegarmistrzowskiej. Koperta o średnicy 41 mm dopasuje się do niemal każdego nadgarstka i każdej sytuacji. Równie uniwersalna i wszechstronna jest kolorystyka edycji specjalnej, łącząc metaliczne srebro konstrukcji z przepiękną niebieską tarczą wykończoną szlifem słonecznym. Prosty i przejrzysty cyferblat uzupełniony został słupkowymi indeksami oraz lekko schodzącymi do środka wskazówkami przeszlifowanymi na dwóch płaszczyznach, co nadało im efekt mieniącej się powierzchni. 

Cechy szczególne zegarka EPOS Passion Poland Limited Edition


Elegancki zegarek EPOS Passion Poland Limited Edition

Zegarek EPOS Passion Poland jest też odpowiednio przygotowany do codziennego i intensywnego użytkowania. Wskazówki oraz indeksy pokryte są świecącą w ciemności masą luminescencyjną, a szafirowe szkiełko przykrywające tarczę, posiada specjalną powłokę antyrefleksyjną. Jak na model klasyczny, edycja specjalna zegarka EPOS posiada bardzo wysoką wodoszczelność, określoną na poziom aż 10ATM.  Polski na zewnątrz, szwajcarski w środku - zegarek EPOS Passion Poland

Polskie odniesienia oraz akcenty są widoczne na pierwszy rzut oka, ale nie należy zapominać, że mamy tu do czynienia z prawdziwym przykładem szwajcarskiego zegarmistrzostwa. EPOS Passion Poland Limited Edition to oryginalny zegarek Swiss Made, co oznacza, że w jego wnętrzu pracuje mechanizm zaprojektowany i złożony w kolebce zegarmistrzostwa. Co więcej, jest to mechanizm automatyczny łożyskowany na 25 kamieniach, a dokładniej szwajcarska ETA 2834-2. Wysoka częstotliwość pracy sięgająca 28800 wahnięć/h zapewnia mu bardzo wysoką precyzję, a rezerwa chodu sprężyny starcza na 40 godzin pracy. Warto wspomnieć, że mechanizm jest składany i zdobiony bezpośrednio w manufakturze marki, gdzie przechodzi od razu skrupulatną kontrolę jakości. 

Polski na zewnątrz, szwajcarski w środku - zegarek EPOS Passion PolandDlaczego zegarki EPOS są tak popularne w Polsce?

Dlaczego zegarki EPOS są tak popularne w Polsce?

Głównym powodem popularności marki EPOS w naszym kraju, jest bez wątpienia stosunek jakości do ceny. Pomimo tego, że nie są to najtańsze czasomierze na rynku, nie da się nie zauważyć, że spokojnie konkurują one z jeszcze droższymi propozycjami pozostałych producentów. Kluczowa okazuje się tu także historia samej marki, która paradoksalnie narodziła się w najtrudniejszym dla tradycyjnego zegarmistrzostwa okresie. Kiedy kwarcowa rewolucja doprowadzała do upadku kolejne szwajcarskie manufaktury, marka EPOS postanowiła zrezygnować z dostarczania podzespołów dla innych producentów i zaczęła tworzyć własne kolekcje.


Wykorzystując doświadczenie oraz rozwiązania wypracowane przez założyciela Jamesa Auberta firma odniosła spektakularny sukces nie rezygnując wcale z tworzenia tradycyjnych zegarków. O skuteczności świadczy między innymi zaangażowanie sponsorskie, jakie marka EPOS przejawia obecnie. Zegarki EPOS towarzyszą najważniejszym turniejom golfowym, jak Maybank Malaysian Open czy Mercedes Trophy Golf Challenge. Marka sponsoruje także udział Gosi Rdest w prestiżowych zawodach WSeries, znanych szerzej jako Formuła Kobiet.

Elegancki zegarek EPOS Polskiej edycji