Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Długo wyczekiwany zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas już dostępny!

05-02-2021

Są takie modele, na które miłośnicy zegarmistrzostwa czekają bardzo długo, licząc oczywiście na coś absolutnie wyjątkowego. Tym razem mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów marki Vostok Europe. Litewski producent zapowiedział premierę limitowanego modelu stworzonego przy współpracy z ambasadorem marki Benediktasem Vangasem na pierwszy kwartał 2021 roku. Jako autoryzowany sprzedawca marki, już teraz zapewniamy dostęp do tego wyjątkowego modelu w trybie pre-order, a w dalszej części artykułu przybliżymy jego wygląd oraz specyfikację.Nowy zegarek VE Benediktas Vanagas w kolekcji Vostok Europe SSN571

Marka Vostok Europe ceniona jest nie tylko za swoje świetnie wyglądające i oryginalne czasomierza, ale także za źródła inspiracji, jakie czerpie do ich stworzenia. Do tej pory litewska manufaktura koncentrowała się na przełomowych osiągnięciach radzieckich inżynierów, ale chcąc wyjść naprzeciw potrzebom amerykańskiego rynku, zdecydowała się na upamiętnienie dokonań naukowców zza oceanu. Zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas to pierwszy dedykowany model w nowej serii Vostok Europe SSN571.

Nowy zegarek VE Benediktas Vanagas w kolekcji Vostok Europe SSN571


Niezwykła maszyna ride Dakar

Jej nazwa pochodzi bezpośrednio od zaprojektowanego w 1958 roku okrętu podwodnego USS Nautilus SSN-571. Jednostka ta zapisała się w historii jako pierwszy na świecie okręt napędzany przy użyciu reaktora atomowego, co wywołało prawdziwą rewolucję w świecie wojennej marynistyki. Dzięki reaktorowi statek podwodny posiadał niebotyczną moc 15 000 koni mechanicznym, co pomimo 100 m długości, pozwalało na osiąganie prędkości aż 22 węzłów. Co więcej USS Nautilus dysponował zasięgiem 150 000 mil (241 000 km), co przekładało się na zdolność do 6 krotnego okrążenia ziemi bez konieczności uzupełniania paliwa.Morskie głębiny i pustynne bezdroża z zegarkiem Vostok Europe Benediktas Vanagas

Stworzenie specjalnej edycji zegarka właśnie z Benediktasem Vanagasem, nie jest tu absolutnie dziełem przypadku. Vanagas to litewski kierowca rajdowy, ścigający się w ramach najtrudniejszego rajdu świata, jakim niewątpliwie jest Dakar. Połączenie inspiracji łodzią podwodną z trudami przemierzania bezkresnych piasków pustyni, ma na celu podkreślenie niezwykłych możliwości i wszechstronności, jaką gwarantuje zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas. Bazą do jego stworzenia jest oczywiście zegarek SSN 571 wykonany w intensywnym czarnym kolorze zaczerpniętym z rajdowej Toyoty ambasadora marki. Detale takie jak przycisk start/stop chronografu czy wskazówki wykończono natomiast ostrą czerwoną barwą, co podkreśla dynamizm i sportowe zacięcie.

Morskie głębiny i pustynne bezdroża z zegarkiem Vostok Europe Benediktas Vanagas


Ponadto zegarek Vostok Europe SSN571 Benediktas Vanagas wyróżnia się swoim deklem, na którym widnieje trójwymiarowy obraz prezentujący autentyczne ujęcie Toyoty z Vanagasem za kierownicą, zrobione w trakcie rajdu Dakar 2020. Warto też wspomnieć o bardzo ograniczonej liczbie sztuk. Zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas objęty jest limitacja do zaledwie 500 sztuk, a dzięki naszemu Pre-orderowi, już teraz możesz zarezerwować sobie jedną z nich.Specyfikacja edycji specjalnej zegarka Vostok Europe SSN 571 Benediktas Vanagas Black Limited Edition Chronograph

Specyfikacja edycji specjalnej zegarka Vostok Europe SSN 571 Benediktas Vanagas Black Limited Edition Chronograph

Jak przystało na zegarek inspirowany atomową łodzią podwodną, Vostok Europe Benediktas Vanagas to typowy diver ze wszystkim zaletami tego typu czasomierzy. Wykonana w całości z tytanu koperta jest niesłychanie lekka, wytrzymała i odporna na działanie wody, a za jej intensywną czerń odpowiada specjalna powłoka PVD. Patrząc na dotychczasową ofertę marki Vostok Europe, nowy VE Benediktas Vanagas nie należy do największych, ale pomimo tego mówimy tu o całkiem dużym zegarku. Wymiary 45,7 mm szerokości oraz 15,6 mm grubości sprawią, że prezentuje się on okazale nawet na dużym nadgarstku, a specjalne profilowanie uszu pozwoli na jego wygodne noszenie osobom z nieco mniejszą średnicą ręki. 


Patrząc na czasomierz frontalnie, od razu zobaczymy wyrazisty, obrotowy bezel oraz czytelną tarczę z chronografem. Zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas jest zegarkiem nurkowym nie tylko z wyglądu. Szczelność koperty została ustanowiona na poziomie 30 atmosfer.

Zegarek nurkowy Vostok nie tylko z wygląduWyjątkowy mechanizm zegarka Vostok Europe
Dzięki temu koperta doskonale zabezpiecza pracujący we wnętrzu japoński mechanizm Seiko VK46 gwarantujący niezawodność i wysoką precyzję wskazań.Niezwykłe rozwiązania w edycji specjalnej zegarka Vostok Europe SSN 571 Benediktas Vanagas Black

Marka Vostok Europe bez oporów projektuje czasomierze dla najbardziej wymagających i zadbała, aby limitowany model posiadał kilka fascynujących dodatków. Firma chętnie korzysta z nowoczesnego podświetlenia Trigalight, w formie 12 pionowo montowanych w indeksach rurek z trytem oraz 3 rurek wkomponowanych we wskazówki. Podświetlenie trytowe charakteryzuje się tym, że nie wymaga wcześniejszego naświetlania, co doskonale sprawdza się zarówno pod wodą, jak i na powierzchni. Silikonowy pasek, podobnie do koperty, jest całkowicie odporny na działanie wody, a specjalna harmonijka pozwala na jego delikatne poszerzenie podczas zakładania na kombinezon. 

Niezwykłe rozwiązania w edycji specjalnej zegarka Vostok Europe SSN 571 Benediktas Vanagas BlackWyjąkowy zegarek Vostok Europe dla kolekcjonerów.

Do zestawu dołączony jest pasek skórzany, który bardzo łatwo możemy wymienić dzięki zastosowaniu śrub odkręcanych przy pomocy monety. Na koniec warto wspomnieć, że zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas Black Limited Edition sprzedawany jest w wodoodpornym pudełku Dry Box, a w zestawie poza zegarkiem znajdziemy: śrubokręt, dodatkowy pasek oraz certyfikat podpisany przez samego Benediktasa Vanagasa.